adevr Online adevr komentáře u knih

Nářek čarodějnice Nářek čarodějnice Bartosz Sztybor

Příběh byl svým zpracováním zcela zabit. A kresba hnusná a nepřehledná. Kdybych komiksy nesbíral, a tohle číslo by mi nechybělo v knihovně, skončilo by v knihbudce.

15.07.2022 odpad!

Perverzní páprda Perverzní páprda Gotlib (p)

Krásná vzpomínka na to okouzlení z prvních čísel Crwe.
A tenhle týpek umí pobavit... i když... potkat bych ho nechtěl. :)

29.06.2022 5 z 5

Šelma Šelma Wilbur Smith

Fajn dobrodružná pohádka pro dospělé. Místy drsně popisné porno, zvrácení islamisté, občas odporné mučení dětí, kilogramy střev a nápojů, litry krve a spermatu... no, to by bylo, aby se mi to nelíbilo. :D

10.06.2022 4 z 5

Cesta Cesta Vicente Segrelles

Popravdě, první část je výborná, a škoda že hmyzí ostrov autor nerozprostřel po celém albu. Ta druhá je zmatek, nedovysvětlené věci... což je fakt škoda, a snad se nám nějakého vysvětlení dostane v dalším díle. Malba tradičně nádherná, a bonusy také.

29.05.2022 2 z 5

Za trochu krve Za trochu krve Jason Aaron

Na zadek jsem se z toho neposadil, a tak doufám že další díl tomu dá pořádnou korunu, potenciál to má... Možná že, až se příběh uzavře, dostane to, pro mě, nějaký ,,WOW" efekt.

03.05.2022 3 z 5

Papež ukrutný Papež ukrutný Alejandro Jodorowsky

Moc krásná kresba, a děj... no děj se co děj, ten dostal na prdel. Alespoň co se historie týče, jinak se to dalo. Být učitel dějepisu, tak si to buď hodim,a nebo se takovou literaturou pokusím získat nějaké žáky pro historii. A některé i k experimentováni v LGBTQ+÷, ať z toho maji radost i aktivisté z neziskovek. Takže je to vlastně velice prospěšná kniha

01.05.2022 4 z 5

Siegfried Siegfried Alex Alice

Přenádherná kresba, výjimečné dílo, ale je třeba malinko znát tu ,,omáčku" kolem.

13.03.2022 5 z 5

Takový to byl muž Takový to byl muž Jason Aaron

(SPOILER) No, atmosféra fajn, ale trochu zklamání na konci. Týpka zbytečně zabil další starý týpek, a vypadá to že ho přijde pomstít jeho černá dcera, vojačka . Snad, po dalších dílech, nebude úplný konec, když v nejvypjatějším okamžiku, kdy se plán pomsty začne hroutit, přicválá na pomoc, na elektromobilech ze severu, neomarxistické hnutí BLM. Nebo ano? Tak to potom sorry za spoiler...

24.01.2022 3 z 5

Vražedně dokonalá Vražedně dokonalá Joëlle Jones

Velmi mi sedla výtvarná stranka, a také příběh byl akční, prostě tak jak má, v takovém komiksu, o nájemné vražedkyni, být.

19.12.2021 5 z 5

Krvavá Rose Krvavá Rose Nicholas Eames

Knížka měla jedinou chybu, a to, že již neměla ono kouzlo prvního dílu. Ale míň než pět hvězdiček dát nemůžu, protože je jinak skvělá. A už se těším na třetí díl.

04.12.2021 5 z 5

Belzebubové Belzebubové JP Ahonen

Asi jsem výjimka, ale uchvácen jsem nebyl. Knížku jsem si koupil kvůli pochvalným recenzím, ale nakonec jsem většinu toho fakt vtipného četl už v komentářích. Ale v pohodě, očividně to má i tak fůru fandů, jen já jsem asi nějaký svatoušek.

14.10.2021 3 z 5

Svět v plakátech Svět v plakátech David Rymer

Prostě dobové plakáty... Dobře vybrané a zajímavé.

04.10.2021 5 z 5

Slavné obrazy: Mistrovská díla v souvislostech Slavné obrazy: Mistrovská díla v souvislostech * antologie

Fajn knížka, nemám s ní žádný problém. Informace v ní jsou poučné.

04.10.2021 5 z 5

Mrknutí obrazovky Mrknutí obrazovky Terry Pratchett

Prvni co jsem zjistil, že jsou v knize všechny povídky z Divadla krutosti. Ale ty tvoří cca. třetinu téhle knízky, a to nepočítám parádní barevné ilustrace. A ohledně obsahu... co jiného od siry Terryho čekat, než humor a velkou fantazii.

02.09.2021 5 z 5

Velký vezír Iznougud Velký vezír Iznougud René Goscinny

Paráda, a mohu se jen připojit s prosbou o další díly...

10.07.2021 5 z 5

Supertým Supertým Bill Willingham

Příběh stále pokračuje, a drží si tempo. Vznikají nové situace, objevují se další postavy, a také i jiní, ukrutnější nepřátelé. Komiksová sága jako noha z chaloupky Baby Jagy.

20.07.2020 4 z 5

Výprava za ptákem času Výprava za ptákem času Serge Le Tendre

Myslím, že malý formát ve kterém komiks u nás vyšel, mu docela uškodil. Obrázky jsou mnohdy dost nepřehledné. Občas jsou až na lupu... :) Ve větším komiksu Petr Pan, to bylo docela v pohodě... Myslím že je chyba, vydávat takto výpravné komiksy ve zmenšených formátech. Jinak je to celkem fajn příběh o putování po rozmanitých místech zvláštního světa.

01.06.2020 3 z 5

Čepel entropie Čepel entropie Vilém Koubek

Snaha šokovat, pokusy o humornå přirovnání a drsnē hlášky, ale osobně se mi to zdálo spíš zmatenější. Občas něco nedovysvětlenēho, skoky v ději...
Ale kdybych nečetl Kulhånka, Kopřivu, Žambocha či Kotletu, byl bych nadšen. Takhle mi to připomínalo jen odvar z toho všeho

17.02.2020 3 z 5

Dobyvačné armády Dobyvačné armády Jean-Claude Gal

K docela velkoformátové komiksové knize jsem přistupoval s obezřetností, ale nakonec jsem propadl nadšení. Knížka je udělaná s úctou k autorovi, který tvořil s úctou ke svému řemeslu... myslím že takhle propracovaný, prokreslený komiks se jen tak nevidí. Škoda jen že výtvarník který, s poctivostí a snahou o co největší propracovanost detailů tvořil docela pomalu, zemřel tak záhy.

04.01.2020 5 z 5

Tajemná formule Tajemná formule Vicente Segrelles

Sice přímočarý fantasy příběh, ale ta kresba, vlastně malba... protože autor tvořil olejovými barvami... no krása. A jako bonus, jsou tak ukázky a komentáře z jeho jiných prací.

04.01.2020 5 z 5