adevr adevr komentáře u knih

Černá koule Černá koule Vicente Segrelles

Opět skvěle namalované komiksové dílo, tentokrát však bohužel bez nahotinek. I když v pravidelné několikastránkové rubrice, o Segrellesově práci, na konci alba, je to čtenáři vynahrazeno. Jinak je scénář nekomplikovaný, ale jsem přesvědčen, že kvůli němu si fanoušci tohoto tvůrce, jeho komiksové knihy nepořizují.

30.10.2021 4 z 5

Dobyvatelé 1 a 2 Dobyvatelé 1 a 2 Sylvain Runberg

Skvěle nakreslený zajímavý příběh z pradávných časů. Netrpělivě čekám na další dvojdílný komiksový sešit, kde se osudy uzavřou.
A pokud někdo nemusí historii šmrncnutou fantasy, nebo komiks, ale třeba oblibuje ženská těla, tak jej toto dílo také velmi potěší.

31.08.2021 5 z 5

Ze staré Prahy Ze staré Prahy Jan Honsa

Tohle je skutečně moc krásná knížka. Je to nejen umělecké dílo, ale také dokument dávno zašlých časů.

22.11.2020 5 z 5

Krásná temnota Krásná temnota Fabien Vehlmann

Vůbec nevím co si o tom myslet... knížka je nádherná a výpravná... kresby opravdu zvláštní, a příběh neumím zhodnotit. Asi bomba námět, ale některé věci zůstali jen naznačené, nebo nedovyprávěné... Každopádně, docela mne ty malé sviňky štvali, a přál jsem jim všechno co si dělali. Připadli mi jako taková tlupa odporných neomarxistických, skřetích sluníčkářů...

24.10.2020 4 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Tahle knížka se opravdu povedla. Je v ní humor i akce, a hlavně prakticky vše , co tvoří paradní fantasy jízdu...

08.10.2020 5 z 5

Oběť Oběť Vicente Segrelles

Tohle byl hodně jednoduchý příběh, ale i smutný... naštěstí je to součást něčeho většího... ale ty malby, to je nádhera. A jako bonus, některé z autorových příšer vytvořené po jiné publikace, takže mohu jen doporučit.

24.09.2020 5 z 5

Růženka Růženka Bill Willingham

Opět plná palba. Knížka je zase nacpaná kreativitou a fantazií. Jen je trošku škoda zpracování. Je mi jasné že je to docela knižní špalek, ale i tak... prostě mnohdy ten text uprostřed, nejvíce mi to vadilo v psané povídce, mizel ve vazbě.

15.07.2020 5 z 5

O malíři O malíři Pavel Čech

Opět skvěle namalovaná knížka. Tentokrat je příběh malinko posmutnělý, ale to už mnohdy k malířům patřívá.
Shrnu to, celek beru spíš nez za knihu, za moc hezké výtvarné dílo.

06.06.2020 5 z 5

Armáda Armáda Miroslav Žamboch

Opět kniha na kterou jsem se vyloženě těšil, a zase jsem nebyl zklamán. Možná se mi ta forma povídek líbila ještě více jak předešlý , košatý, Baklyho příběh ve dvou knihách. A to je co říct.

06.05.2020 5 z 5

Aenarionova krev Aenarionova krev William King

Opět se mi potvrdilo, že jsem neudělal chybu, když jsem si zařadil tohoto autora mezi mé oblíbené spisovatele. Umí psát velmi čtivou fantasy, a krásně se u jeho knih relaxuje...

22.02.2020 4 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Opět napínavá a čtivá kniha. Spisovatel zase nezklamal. Každá jeho z knih byla vždy trefou do černého.

01.02.2020 5 z 5

Zkoušky Zkoušky Vicente Segrelles

Sice přímočarý fantasy příběh, ale ta kresba, vlastně malba... protože autor tvořil olejovými barvami... no krása. A jako bonus, jsou tak ukázky a komentáře z jeho jiných prací.

04.01.2020 4 z 5

Mistr meče Mistr meče Xavier Dorison

Tenhle komiks stál za přečtení i za prohlížení... zpočátku jsem se sice trochu obával že to nebude takový nářez, jak se nakonec ukázalo,jenže jsem se spletl, takže nakonec byla výsledkem naprostá spokojenost.

04.01.2020 5 z 5

Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Jan Havelka

Fajn knížka, je zajímavé jak ta ,,turistika" tenkrát byla jiná. Díky tomu mnoho věcí vyznívá vtipně, ale zároveň vás to nutí přemýšlet. Knížka byla ponechána bez úpravy textu, a ač jsem se toho nejdříve obával, brzy jsem si na to zvykl, a místy to bylo skoro jako číst poezii. Knížka je navíc bohatě ilustrována.

17.09.2018 5 z 5

Ranaři Ranaři Joshua Williamson

Ač jsem žádné jiné ,předchozí, příběhy s Ranaři neznal, tak tohle docela dobře funguje i jako samostatný příběh. A docela dobrý.

06.10.2023 4 z 5

Ztracení předkové Ztracení předkové Vicente Segrelles

Tentokrát docela pohodové pokračování příběhu. O vynikající kresbě se ani nemá cenu zmiňovat.

12.05.2023 5 z 5

Kamelot Kamelot Bill Willingham

Pořád dobrý příběh. Staří nepřátelé nemusí být tak zcela zničeni... Celá série je prostě geniální.

31.03.2023 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Jason Aaron

Patří to do série, jsou více představeny další postavy, a už se těším na další pokračování.

16.02.2023 4 z 5

Nezkrotný Berserkr Nezkrotný Berserkr Jeff Lemire

Konečně něco od Lemira, co má i nějaký konec. I když tedy to má být první dil... tak uvidíme. Mě to takhle stačilo, a docela se mi ten příběh líbil. Kresba profesionální, v mantinelech mainstreamu.

23.10.2022 3 z 5

Nezkrotný Berserkr Nezkrotný Berserkr Jeff Lemire