Aenarionova krev přehled

Aenarionova krev https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413039/bmid_aenarionova-krev-kl0-413039.jpg 4 49 49

TYRION – šermíř a taktik, jakému není rovno TECLIS – největší rozený čaroděj své doby Společně jsou tato dvojčata největší hrdinové z řad urozených elfů, jací kdy kráčeli po zemi. Mocný démon, před tisíci lety zapuzený Aenarionem Obráncem, vzdáleným předkem dvojčat, se vrátil, aby se krvavě pomstil na všech Aenarionovy krve. Tyrion a Teclis, dva bratři vytrženi ze svého domova v divočině Chrace, se musí naučit umění války a tajemství magie a také jak přežít u dvora Krále fénixe. Pronásledováni vražednými démony a obklopeni zradou musí bojovat o přežití a vydobýt si pověst největších hrdinů své doby. První kniha trilogie o Tyrionovi a Teclisovi.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Polaris

Blood of Aenarion , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Aenarionova krev. Přihlašte se a napište ho.

Predator3313
21.03.2024 5 z 5

Za mě opravdu super kniha.
U Kinga jsem ani nic jiného nečekal, ale dokonce bych řekl, že jedna z jeho nejlepších.
Bráchové jsou dobré postavy, jeden vyvažuje druhého.
Žádná falešná skromnost, když vím, že jsem dobrý, tak proč se tvářit, že ne.
Když mě někdo vyzve na souboj na smrt a já mám na to ho porazit, tak skončí s mečem v břiše.
V dnešních knihách takové situace spíš končí tím, že ho hlavní hrdina ušetří, protože je dobrák od kosti atd.
Jsem zvědavý na další díl

Set123
09.06.2022 5 z 5

Já vím, neměl bych komentovat knihy s tříletým odstupem, když si z nich skoro nic nepamatuji. Ale i to, myslím, něco vypovídá o jejich kvalitě.

Víte, King se krásně čte. Ne, opravdu, číst Kingovy knihy je neskutečně lehký zážitek, u kterého se skvěle odpočívá. A já mu za to upřímně, ze samého dna mé srdce, děkuji. Nota bene když sáhne po něčem jiném, než je série Zabíječe. Trilogie Tyriona a Teclise přináší do knižní tvorby Warhammeru něco jiného, nového a příjemného, já tyto dávné, mytické příběhy zkrátka rád. Tím spíše s tak fantastickým prologem, jaký se zde nachází.

Setkávám se tu se slavnými elfíky v jejich mládí, až dětství. K tomu poznámka, není to žádná young adult debilita? Ale je, nenalhávejme si nic. Jen je zajímavé setkat se s young adult debilitou zkříženou s mimořádně drsnou fantasy Warhammeru. Teclis i Tyrion jsou ve skutečnosti dost otravní.

Pravdou je, že kniha je rychlá a člověk si z ní… po týdnu už nic nepamatuje. Nebo… člověk… minimálně já si z ní po týdnu nic nepamatoval. Vím, že je tam bubák, který se vrací i v posledním dílu, vím, že mě to bavilo a vím, jak skvěle (upřímně se mi to hodně líbilo) nakonec N’Kari dopadl. Rovněž si pamatuji mnou již oceněný prolog.

Z toho plyne: jedná se o skvělou jednohubku na odpočinek a zabití nějakého toho času (asi jako psaní tohoto komentáře, měl bych se na zkoušku učit římské právo a místo toho píši tuto zbytečnost), což není k zahození, hodnotná kniha to ovšem, upřímně není. A nemůže být, je to Warhammer. A upřímně? Koho to sakra sere?

XbookwormX
16.11.2021 5 z 5

Pro co jsem přišel, to jsem dostal. Za sebe dávám plnej počet, protože mi po delší době fantasy fakt sedla. Žádná young adult debilita, kde se postavy chovají naprosto iracionálně nebo přehnaně afektovaně.
Tohle je temná, dospělá záležitost, která šlape od začátku do konce...teda konce prvního dílu, hned jdu na další.
Moje první nahlednutí do světa Warhammer ve všech jeho mutacích a hned jsem trefil, z mýho skromnýho pohledu, jackpot.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Aenarionova krev v seznamech

v dalších seznamech4x