adevr adevr komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Včera jsem tuhle knihu dočetl, a nemůžu říct nic jiného než: ,,klobouk dolů." Pan Karika překvapil, a to velmi. Knížku zařazuji do svých nejoblíbenějších, a moc budu zvažovat komu ji půjčím. :)
Drsná, ale na základech faktů, děsivá, ale bez vymyšlených strašidel, krutá, tak jak umí být člověku člověk, a smutná a beznadějná jako osudy lidí ve zlé době.
Občas jsem zapřemýšlel i nad tím, co se autorovi někdy v minulosti stalo, a zda by si jako své druhé povolání nevybral třeba práci odstřelovače...
Někdo napsal, že by ta knížka měla být zařazena v povinné četbě, ale toho bych se obával. Když vidím vzestup dnešní tupé liberálnosti, šílených sluníčkářů a poklonkování zelenorudých euro-elit směrem k tureckému vražednému sultánovi, na jehož chování už dnes lze nalézt to, co na Hitlerovi ... věřil bych i tomu, že mnoho emočních debilů by si z té knihy vzali jen tu bezcitnost a prázdnotu hlavních hrdinů, kterou naplní fanatismem.
Ale za to pan Karika nemůže. Ani jeho skvělá knížka.

14.12.2020 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Kdo jsem, abych si dovolil této knížce co přetrvala staletí, dát méně než pět hvězdiček?!

18.01.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Jediné, co mne na této úžasné knize vadilo, bylo vědomí toho,že žádná z těch bolševických sviní nebyla spravedlivě potrestána, ba naopak, ještě si i užívají pohodových a vysokých důchodů. Tu dobu jsem také trochu zažil, a tak je mi z toho zle.
Zvlášť když vidím, jak se i v dnešní době udavačství, kolaborace , zbabělost a zavírání očí před nespravedlností a lísaní se ke zrůdným ideologiím v rámci vlastního prospěchu, stává znovu jakousi pokřivenou ,,sluníčkářskou" normou...

06.05.2020 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Baví mě ty zdejší reakce, typu ,,nejsem nějaký moralista, či přecitlivělá nebo puritánka, ale... " .
Přesně o to Bukowskému šlo, rýt do těch ulhaných svatoušků, znepokojovat je, ...no a i tahle skvělá sbírka ukazuje jak se mu to i po tolika letech stále daří.

19.08.2021 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Další skvělá knížka od Ďura Červenáka. Ten chlapík holt umí pobavit. Strašně moc mě baví jeho knížky číst, a vždycky si jen povzdechnu, že už je konec.
Navíc je fajn že si dává práci i s historickými reáliemi a s různými zajímavými osobnostmi, o kterých si pak musím i něco navíc načíst.
Zde například turkobijce Michal Chrabrý, nebo poselstvo Borise Godunova ohledně sňatku.

27.02.2021 5 z 5

Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Vlastislav Toman

Abíčko, a moje dětské objevování komiksů s mimozemšťany, roboty, příšerami... . Obrovské nostalgie, těšení a čekání na nové díly. To už, v dnešní době, zahlcené možnostmi jak se ke komiksům dostat, asi nikdo z mladších generací nepochopí. Ale asi je to tak, i přes tu nostalgii, lepší.

06.04.2023 5 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Tak už vím, že i u nás existují skvělé horory. Moc mě to bavilo, a úplně jsem dostal chuť tuhle knížku zpracovat jako komiks.

25.06.2020 5 z 5

Krvavé levandule Krvavé levandule Marian Kechlibar

Knížka o tom , co může do budoucna způsobit multikulturalismus.
Náznaky takové hrozné budoucnosti již existují, ale i přesto se mnoho lidí tváří že se jich to netýká, a někteří kolaborantsky, s ohledem na nějaký svůj prospěch, se stávají tzv. sluníčkáři, a připravují pro tuto nenávistnou ,,kulturu " půdu.
Knížka je silná svým tématem, ale ač se autor snaží o ,,tah na branku", řekl bych že ještě není moc vypsaný.. a snad by tomu celkově pomohly i jiné ilustrace. Ty stávající přidávají knížce lehký punc amatérismu... i když zase, třeba obálka je dost dobrá .
Na každý pád, jsem rád že ta knížka vyšla, a moc rád jsem si ji, s lehkým mrazením v zádech nad jejím poselstvím , přečetl.

22.04.2020 3 z 5

Zlatá kniha komiksů Neprakty a Švandrlíka Zlatá kniha komiksů Neprakty a Švandrlíka Miloslav Švandrlík

Tohle je parádní věc, a ne jenom pro pamětníky. Neprakta je dnes malinko pozapomenut, ale ve své době to byl fenomén, a komiksy v knize docela souzní s dobou kdy vznikaly, a do všeho se míchali komunističtí kariéristi, udavači a závistivci. Ale doba je vlastně stejná, dnes máme udavače z neomarxistů, a sluníčkářských aktivistů. Prostě kazisvěti existují stále, a tak mnoho komisů zůstalo nedodělaných, ale i tak je to moc krásná kniha. Osobně musím přiznat že jsem vlastníkem tří komiksových knížek Seka, Zuly a brontosaura Puňti, a tak mi to, že zabrali 109 stran ze 368, vadilo, ale uznávám že ne každý tyto knihy vlastní, a bez nich by to nebylo ono. Tak jen doufám že lidé pana Wintera -Nepraktu znovuobjeví . Určitě by si to zasloužil, a to pomíjím fakt, že tahle knížka bude ozdobou každé knihovny.

22.11.2022 5 z 5

BRSRKR: Kniha druhá BRSRKR: Kniha druhá Matt Kindt

Klasická dvojka. V první knize bylo vše představeno, v této se hodně stane, ale na vyřešení si budeme muset počkat. Jinak opět krev, brutalita a námět na parádní akční film.

20.02.2023 4 z 5

Jedovatá houba Jedovatá houba Ernst Hiemer

Taková byla doba... Řadil bych ji po bok Mavlíka Morozova, který před časem také vyšel... Je o vychváleném mladém aktivistickém bolševickém práskači, co udal své rodiče, protože špatně smýšleli o evropské komisi, ééé... vlastně o komunistické straně..., a přesto že je to hnus, doba zase ,,pokročila" a mnoho současných stejně smýšlejících aktivistických sviněk, se vesele bije v prsa svým udavačstvím, donašectvím, práskačstvím, a chválou cenzury na sociálních sítích.

25.07.2022 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Nebýt manévrů amerických filmařů v Praze, při natáčení filmu podle téhle knížky, asi bych ji minul bez povšimnutí. A byla by to škoda. Je to totiž napínavá a akční jízda od prvních stránek. Prostě paráda.

04.10.2021 5 z 5

Valard & vejce na draka Valard & vejce na draka Jan Marvel Horn (p)

Bavil jsem se, a na knize byla znát že autora psaní také bavilo. Prostě, moc fajn fantasy jednohubka, plná originálního humoru.

30.05.2021 5 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Jo,jo... mistr Pratchett umí psát fajn knížka i mimo Zeměplochu... to se musí uznat.

12.01.2021 5 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Jako dítě jsem ji miloval, a kde je jí teď konec...

23.11.2020 4 z 5

Caravaggio Caravaggio Milo Manara

Tenhle komiks má jednu chybu, a to že není delší. Úchvatné Manarova kresba se skvěle snoubí s fascinujícím dílem Caravaggia. Koho byť jen trochu zajímá umění, tak koupí téhle knížky neprohloupí.

12.05.2020 5 z 5

Jaká je cena člověka Jaká je cena člověka Jevfrosinija Kersnovskaja

Je to fakt skvostná kniha. A zároveň jednoduchá a také neskutečně děsivá. Leckdy i jen jedna věta působí v člověku velký smutek. Je to kniha o vzpomínkách a mnohdy o neuvěřitelné bezlidskosti. A zároveň o síle a o naději. Klaním se autorce až k zemi. Byť posmrtně.

08.02.2015 5 z 5

Fantom Fantom Martin Fajkus

Trošku jsem se obával, zda se budu při čtení bavit tak jako u původních amerických dílů, ale nakonec to byla fakt jízda. Klobouk dolů.

Jediné co mi vadilo byl ten , z mého pohledu , nedotažený ,,konec nekonec " v povídce Michaely Merglové. Ale nikdy se nezavděčíme každému, a jinak byla povídka docela fajn masakr.
Stejně, nakonec i první povídka od ,,otce zakladatele" neměla definitivní konec, ale tam bych předpokládal, že zauvažoval o další návštěvě Prahy a v nějaké pokračování...

24.05.2023 5 z 5

Dějiny Československa očima Dikobrazu 1945-1990 Dějiny Československa očima Dikobrazu 1945-1990 Jiří Pernes

Dikobraz patřil k mým školním letům a dospívání, bavil mě, poznával jsem výtvarniky, humor, satiru, učil se čist mezi řádky, hledat ve vtipech a obrázcích dvousmysl, ale i angažovanost, a jsem tedy moc rád že tuhle knížku, jež to vše mapuje, mám v knihovně.

06.04.2023 4 z 5

Petr Pan Petr Pan Régis Loisel

Opravdu moc parádní věc. Ve větším ´formátu krásně vynikne výpravnost kresby... a příběh? No je to kapitola sama o sobě. Překvapilo mě to pojetí, ta mnohdy až surovost prostupující dějem a kouzelným ostrovem... ale bylo to fajn komiksové počtení. I bez superhrdinů v super oblecích nebo v pláštěnkách. I když... ono se létá i tady.

26.02.2023 5 z 5