adela3128 adela3128 komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

5 + 1 hvězdička! Tahle kniha mě tak nadchla, že jí musím dát hvězdičku navíc, protože když ji porovnám s knihami, kterým jsem v poslední době dala 5*, musela bych asi u ostatních jít snížit hodnocení :) Tuhle knihu si prostě MUSÍTE přečíst.

Kniha mě místy bavila tak, že jsem nebyla schopná se odtrhnout, jinde mě dojímala málem k slzám. Přečetla jsem to snad za 4 dny, to je na mě nadzvuková rychlost! Má to spád, pořád se tam něco děje. Obsahuje to hromadu vědeckých informací, kterým možná ani dostatečně nerozumím, ale to vůbec ničemu nevadí. Za mě je Spasitel ještě lepší než Marťan a i ten byl naprosto boží. Doufám a zároveň se bojím toho, že někdo udělá film :-)

17.04.2023 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se dlouho těšila a konečně jsem se k ní dostala. Začala jsem číst česky, ale překlad mě občas rušil - jednak některé fráze mi přišly doslovně přeložené, aniž by se to hodilo, ale hlavně jsem pořád slyšela hlas Toma Feltona a k tomu se mi čeština nehodila :) Tak jsem si to radši koupila anglicky a jsem fakt ráda, náramně jsem si to užila. Tom umí vyprávět a nahlédnout do natáčení HP je pro mě vždycky kouzelné. Ale není to jen o HP. Tom si také prošel nelehkým obdobím, kdy ho hollywoodský život semlel, ale naštěstí se z toho zvládl dostat. Hodně štěstí, Tome!

08.03.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Přesně to, co jsem právě teď potřebovala. Nějak mi to extra sedlo, takže jsem nadšená. Skotsko, Edinburgh, sympatická hlavní hrdinka (chápu její nejistoty), prdlá máma, co to oživí. No a skotský sympaťák, co by teda zasloužil trochu proplesknout, jakou dělá zagorku, byl i tak k sežrání. Ačkoli jeho otec si moje srdce získal víc :-)
Osobně nesnáším Vánoce (trauma z dětství :-D), ale teda takovéhle bych si nechala líbit (třeba na místě Hattie, to by mi stačilo).

16.03.2023 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

No do kopřiv...
[SPOILER ALERT]

Tak to na mě bylo nějak moc. Po celém Nesbovi a dalších severských krimi jsem už zvyklá na lecjaké nechuťárny, ale vraždy malých holčiček, opuštění malí kluci, pošahaná sekta, mladá vyšetřovatelka s naplánovanou sebevraždou... Jinak dobře napsané. Když jako čtenář víte víc než "oni" a můžete si tak maximálně rvát hrůzou a nervozitou vlasy, ale postavy se stejně řítí do průseru.
Ale co se týče krimi knih, nemám pud sebezáchovy, takže si ten další díl hnedka dám.

27.12.2018 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Místy až příliš pomotaný a přeplácaný, ale velmi napínavý příběh. Opravdu, autorka umí psát tak, že to člověka přicucne ke knížce a nejde se odtrhnout :)

31.01.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Jsem ráda, že jsme se vrátili k případům, které se netýkají Josie přímo. Jak jsem psala u předchozí knihy na tak malé město se jí toho děje až příliš. Případ bez souvislosti s hlavní hrdinkou sérii podle mě prospěl.

17.04.2023 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Mně to tedy přišlo velmi napínavé, obzvlášť závěrečná část. Zároveň tu máme další kulervoucí cliffhanger. No nic no, nelze jinak. Musím se pustit do dalšího dílu.

16.09.2018 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Rowlingová to prostě umí. Nevím, jestli někomu hned přišlo jasný, kdo je vrahem, ale já se ráda nechávám svést z cesty a obalamutit, abych na konci byla překvapená. Každopádně kvůli poslednímu odstavci fakt potřebuju další díl... :-)

05.08.2018 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Přijde mi, že se Josie lepí smůla na paty až příliš. Na to, v jak malém městě žije, se jí těch případů osobně dotýká až moc, ne?
U tohohle dílu mi přišlo, že se 90 % knihy skoro nic neděje. Bylo frustrující sledovat, jak se "snaží chytit kouř holýma rukama".
Za mě byl tenhle díl asi nejslabší. Možná už se mi série okoukala? No, stejně si přečtu další díl a budu doufat, že autorka přijde s něčím trochu novějším, než že se neštěstí děje přímo v Josiině životě.

28.03.2023 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Vysokou literaturu od toho nečekejte, žeano, ale je to zábavné a odsejpá to :)

08.03.2023 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Další výborná krimi do sbírky. Líbí se mi, že hlavní postava je takový šmejd :D I když teda očekávám, že se trochu pochlapí. No nemůžu se dočkat dalšího dílu, tyhle cliffhangery, kdy si chcete rvát vlasy, mi fakt nedělají dobře ;)

06.09.2018 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Žádná velká literatura to nejspíš není, ale mně se to líbilo velmi. Čtivé to je, napětí rozhodně nechybí a má to konec :) Jako oddechovka, která navíc fantazii dovede do několika úplně odlišných světů, naprosto ideální.

04.01.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Boží. V metru jsem se u toho nahlas pochechtávala, třásla napětím a brečela jak želva.
Pirate-ninjas made my day.

24.09.2015 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Marťan se mi líbil trochu víc, ale i tak mě Artemis dost nadchla. Asi se mi na tom nejvíc líbí to, že ačkoli je to scifi, všechno je uvěřitelný a takový "na dosah". Čte se to samo, napětí nechybí. Možná se Andy Weir místy až příliš vyžívá v technických popisech a fyzice. Rozhodně se těším na film (pokud bude, ale předpokládala bych to ;)).

26.10.2018 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Skvělá detektivka. Napínavá tak, že jsem se nemohla odtrhnout. Hledala jsem něco po Nesbovi a tady to byla trefa do černého.

27.08.2018 5 z 5

Hmm... 2*, ta třetí je za aspoň kratičký náznak návratu mé osoby do mého milovaného světa. Jinak doufám, že na divadelních prknech to funguje lépe...

SPOILER ALERT
Při první třetině jsem si říkala, že jsem dlouho nečetla nic tak trapného. Nějak jsem nepochopila, proč bylo nutné Albusi Severusi vyvětlovat, jak se dostat na nástupiště 9 a 3/4, když už tam museli párkrát jít s Jamesem... Nebo zvláštně odbytá scéna s čarodějkou s vozíkem na střeše vlaku. Eh. To je přece hodně nečekaná věc... Nemůžu se zbavit dojmu, že to tam buď bylo navíc, nebo se něco okolo vystřihlo kvůli délce a teď to sotva dává smysl.
Různé negativní postavy chovající se pozitivně občas řeknou něco trapně zlého, i když to do scény moc nesedí, jenom aby se nezapomnělo, že v minulosti byly zlé, ale teď jsou hodné, nebo proč? Snape, Draco? To byly občas takové facepalm momenty.

Tak snad z toho Rowlingová vytěží hodně peněz, které pak zase dá na charitu. Aspoň to by bylo fajn...

24.10.2016 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět výborná kniha... na začátku se mi tedy udělalo opravdu nevolno :) Někdo možná řekne, že mu byl pachatel jasný už od začátku, ale já se nechala ošálit (ráda) a netušila jsem až do jeho odhalení.
No a Joona Linna? Ach... chci být Disa ;)

(edit: Sexuální scény mi přijdou dost zbytečné a takové uměle naroubované, hlavně aby tam nějaké byly. Ale naštěstí jsou krátké...)

28.06.2015 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Těžká depka! Chvílema mi bylo i špatně...

28.01.2015 4 z 5

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Prostředí orchestrů a zájezdů znám na vlastní kůži až moc dobře. To, jak se to pořád dokola opakuje (cesta, koncert, party, cesta, koncert, party) je syrová realita tohohle "cigánského" života, kdy část lidí propije vše, co má, část lidí šetří a vaří na hotelových pokojích a část lidí zvládne oboje. Zábavné pro mě je, že několik kolegů jsem v knize poznala (sama sebe jsem tam naštěstí nenašla :D).

Jako popis dobré, ale postrádala jsem v tom nějaký děj - linka hlavní postavy Evžena mi 3/4 knihy přišla slabá (možná kdyby mu bylo 20, ne 50). Až v poslední části knihy, po návratu z turné, se začalo něco dít Evžen se cítí v pohodě, že budou kšefty, ale přijde srážka s realitou, kterou tehdy nikdo nečekal... A tak, jak je to v knize, tak to skutečně v roce 2020 bylo...

09.06.2023 3 z 5

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

Úžasně barevná, fantastická pouť s koblihou. Nikkarinův styl je jedinečný, sám si i napsal scénář, který je plný vtipů a odkazů na různá díla popkultury. Pro mě je Nikarrin srdcovka. Kupuju so kvůli němu i Čtyřlístek, když je tam Hubert a Hugo. :-)

23.11.2019 5 z 5