adela2316 adela2316 komentáře u knih

Máma milovala Gabčíka Máma milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Kniha se mi velice líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Určitě bych doporučila všem, které tato tematika zajímá.

18.03.2020 5 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Tak konec knihy byl pro mě opravdu velikým překvapením, to jsem nečekala. Pravda je, že jsem trochu mela podezření na vraha, ale nebyla jsem si úplně jistá, a několikrát jsem své podezření měnila na jiné osoby, i když tak nějak v podvědomí to pořád byla ta osoba, která se nakonec ukázala býti vrahem. Ale komplice jsem teda netušila ani náhodou.
Kniha mě bavila velice, tento styl mi proste vyhovuje. Hned po docteni mě napadlo, že si knihu budu muset přečíst někdy ještě jednou, když už znám vraha, abych si všechny detaily poskladala dohromady.

10.03.2024 5 z 5

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

Další nádhera od Pavla Čecha přečtena. Líbí se mi, jak je ve všech knihách úžasně zobrazena dětská fantazie, člověk hltá další stránky a nechce, aby příběh skončil.

22.10.2023 5 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Líbily se mi všechny. Od většiny autorů jsem už někdy něco četla, zatím se ke mě nedostaly knihy od paní Dvořákové, Soukupove a pana Neffa, ač o autorech samotných jsem samozřejmě slyšela.
Jak jsem psala, líbily se mi všechny povídky. Vyzdvihla bych povídku od paní Tuckove, ta mě hodně zaujala a předpokládám, že kniha Bílá Voda je kniha, která se tématu povídky týká (zatím jsem nečetla, trochu mě odrazuje tloušťka;-)).
Trochu jsem se obávala povídky od Marka Epsteina, protože jeho kniha Země mě ležela v hlavě dlouho. A jeho povídka Kulka pro kluka byla dost podobně smutná.
Musím říct, že nejlepší povidka nebo spíše povídka, která mě prostě nejvíc chytla za srdce, byla Magdicka od paní Dvořákové. U toho mi bylo do breku, cela ta depresivnost, bezmoc, smutek, jako matka jsem se prostě naplno dokazala vžít do situace paní Hanákové. Jaké pro mě bylo překvapení na konci, chtělo se mi plakat štěstím.

Všechny povidky byly velmi depresivní, ta doba byla příšerná a jsem ráda, že už je to pryč a přeji si, aby nikdy nic takového už nenastalo.

20.10.2023 5 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Krásná kniha! Příběh, ilustrace, proste všechno. Těšíme se na další příběh.

17.09.2023 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Na tuto knihu jsem se celkem těšila kvůli tématu. I kdyz me zpočátku odradila moje sestra, která knihu četla přede mnou a nelíbila se ji. Vzhledem k tomu, ze se malokdy shodneme, jsem to ale nebrala vážně.
Ale pro tentokrát jsme se opravdu shodly.
Příběh se mi zdál nudný, jednotvarny, hlavní postava byla krajně nesympatická. Dokonce jsem měla chuť knihu odložit, což ale běžně nedělám. Docela se mi i pletla jména těch sedláků, párkrát jsem se musela vracet, abych se zorientovala. Ale možná jsem byla příliš negativně ovlivněná a jen nedávala pozor.

13.09.2023 3 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Herečka je moje druhá kniha od autorky, první byla Eugenie, a uz podruhé zjišťuji, že mě to úplně nevyhovovalo. Kniha je psaná krásně, dobře čtivá, ale ten příběh (ač moje velice oblíbené období první republiky) mě prostě nebavil. Stejně jako u Eugenie jsou tam na můj vkus příliš pitvané pocity hlavních postav. Chápu, že příběh není veselý, ale i tak toho bylo moc (neustálé pochyby, lítost, pláč..)
Konec knihy z Olžina pohledu byl zajímavý, překvapilo mě, jak to dopadlo s Mirkem.
Nevedela jsem, ze je kniha psaná podle skutečných postav, a tak jsem si poté dohledala další informace o Jarmile i Olze.
Mám doma ještě Podbrdské ženy, tak jsem zvědavá, jak se mi budou líbit ony.

13.04.2023 4 z 5

Neplechy čerta Zbrklíka Neplechy čerta Zbrklíka Sandra Dražilová Zlámalová

Belele belele bubu puf!
Dcera (2 roky) si tuto kouzelnou formuli opakovala i několikrát denně, až mě to překvapovalo, že si na to sama vzpomněla.
Příběhy jsou pěkné, děti to bavilo.

19.02.2023 5 z 5

Co mě čeká ve školce: O tom, že ve školce je to bezva! Co mě čeká ve školce: O tom, že ve školce je to bezva! Jiří Šandera

Cetla jsem synovi před nastoupenim do školky a musím říct, že hltal každé slovo. Takze určitě knihu přečtu ještě dceři, až přijde její čas na školku.
Určitě doporučuji všem dětem, je tam popsáno vše, co by děti o školce měly vědět a na co se připravit;-)

31.01.2023 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Knihy od paní Mornštajnové mě baví a je jedno, jestli je to psáno pro dospelaky nebo pro prcky;-) a opět skvělé ilustrace p. Miklinove.

31.01.2023 5 z 5

3x Hercule Poirot 6 3x Hercule Poirot 6 Agatha Christie

Knihy Agathy Christie jsou pro mě opravdova oddychovka. Pět malých prasatek mám velice ráda zfilmovane, stejně tak příběh Po pohřbu. Trochu mě mrzí, že všechny známé příběhy jsem viděla v TV, takže nejsem překvapená, kdo je vrahem. Clovek je tak trochu ochuzeny;-)

07.08.2022 5 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Přečteno téměř jedním dechem, ačkoli člověk ví, jak to dopadne, stejně hltá každou stránku. Nikdy mě nepřestane udivovat, jakou odvahu museli mít všichni lidé zapojení do odboje. Měli rodiny, vedeli co se jim může stát (a taky se to většině stalo), a přesto nezaváhali pomoci republice, národu... To je pro mě , pro matku, skoro nepochopitelné. Vždyť přece je jednodušší se podrobit, ale vedet, že člověk a jeho rodina bude (zrejme) žít??? Jenže kde by naše vlast byla, kdyby nebylo takových odvážných lidi, kterým to nebylo lhostejné. Opravdu se sklanim před všemi, kteří bojovali. Mame jim být za co vděční. A doufám, že se na jejich hrdinství nikdy nezapomene. Jsem ráda, že se tato témata neustále připomínají. A že se dovídáme informace nejen o lidech historicky velmi známých , viz Tři kralove apod., ale také o těch ,,bezejmennych,, , kteří také bojovali a různě pomáhali, a přece jejich jména nejsou běžnému člověku známa.
Co mi na knize malinko vadilo, bylo preskakovani v čase, pro mě trochu nepochopitelné.

15.02.2022 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Kniha se mi docela líbila i se pěkně četla. Líbily se mi popisy oblasti Bergchtesgadenu, protože jsem kdysi byla na Orlim hnízdě, takže jsem si to dokázala celkem dobře představit.
Myslím, ze na pět hvězd to není, ale určitě je to zajímavé čtení, i když mi to někdy přišlo trochu zdlouhave.

16.04.2020 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Téma určitě zajímavé je, ale moc mě to nenadchlo. Příliš ponurá atmosféra, pořád ty stejné pasáže, smutek, deprese, kouření cigaret, kručení v břiše, prvních 200 stran se tam příliš nic neděje. Tak nějak jsem tušila, kdo je oním pachatelem (a celkem brzo), a měla jsem pravdu. Vzhledem k tomu, že jsem četla mnohem lepší thrillery, tak dávám jen tři hvězdy.

16.11.2023 3 z 5

N či M? N či M? Agatha Christie

Knihu jsem kdysi dávno četla, ale už jsem si vůbec nepamatovala detaily, bohudík ani pachatele:-D
Příběh mě bavil, bylo tam napětí. Určitě bych si přečetla i další díly manželů Beresfordovych, jsou pro mě neznámé, kromě příběhu Dům u kanálu, to jsem viděla zfilmované.

06.09.2023 5 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Tento styl mě opravdu baví. Mám knihy Agathy Christie spojené s létem, beru to tedy jako letní čtení každým rokem.
Tento dil jsem nikdy neviděla zfilmovany, možná někdy nějaké úryvky ano, tudíž konečně byl pro mě vrah překvapením, ale! Tentokrát jsem měla správný čich na vraha v obou případech, chi chi chi.

20.08.2023 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Asi jsem měla příliš vysoké očekávání. Do půlky knihy mě příběh asi moc nebavil, ač první polovina 20. Století je moje oblíbené knižní téma. Rozčilovalo mě, jak se dokážou muži chovat ke svým ženám, nejenom ke svým manzelkam, ale vlastně obecně k ženám. Život Emilky byl opravdu dost těžký, její tchán byl nesnesitelný, její manžel nebyl o nic lepší. Ale přitom v jádru nemuseli takoví být. Mrzelo mě, jak se chovaly jednotlivé ženy v příběhu ke svym dětem, jak k nim vlastně neměly žádný poradny vztah. To je pro mě nepochopitelné.
První půlka knihy, jak už jsem zmiňovala, pro mě byla nezajímavá primárně z toho důvodu, že se tam neustále propiraly Emilciny emoce, až zbytečně moc, opět. Příběh Jany a Johanky byl pro mě zazivnejsi.
Taky mě trochu matlo, jak příběh najednou skočil až o několik let dopředu, ale to se člověk musel dovtipit.
Celkově mi přijde, že ten příběh jednotlivými historickými událostmi jen lehce proplouval, nic moc konkrétního se tam nerozebiralo. Spíše je kniha hodně o emocích. Po Eugenii a Herečce jsem si říkala, že Podbrdske ženy jsou hodně chvalene a že to jaksi zlepší průměr mých hodnocení autorky, ale bohužel, možná jsem už zaujata, mi autorka asi úplně nesedla.

28.07.2023 4 z 5

Dobrodružství s tajemným rytířem Dobrodružství s tajemným rytířem Mary Pope Osborne

Pokračování příběhu o kouzelném domečku, děti kniha bavila, je srozumitelná. Určitě precteme další.

24.07.2023 5 z 5

Zpátky do Afriky! Zpátky do Afriky! Jiří Dvořák

To bylo super! Moc mě to bavilo, ilustrace velice krásné, příběh vtipný a na závěr krásná vše shrnující mapa! To bylo překvapení, netušila jsem, ze tam je. Tak jsme si to pak s dětmi znovu na mapě vše ukázali. Knihu jsme měli z knihovny, ale jestli na ni narazim v knihkupectví, asi neodolam...

13.07.2023 5 z 5

Ani o dolar víc, ani o dolar míň Ani o dolar víc, ani o dolar míň Jeffrey Archer

Příběh mě bavil, i když všechny ty řeči o akciích, to na mě bylo moc, v tom se vůbec neorientuji. Ke konci jsem se trochu nudila, ale po setkání Jamese s Anninym otcem to nabralo spád a byla jsem zvědavá na konec. Líbilo se mi, jak k sobě Robin, James, Jean Pierre a Stephen přimkli a stali se z nich kamarádi.

13.05.2023 4 z 5