adela.hol Online adela.hol komentáře u knih

Pandora Pandora Susan Stokes-Chapman

(SPOILER) Na první pohled mě kniha zaujala obálkou. Mám ráda historické romány a tady bylo navíc propojení s řeckou mytologií, pro kterou mám taky slabost. Ale nějak to nebylo ono.

Prvních sto stránek jsem se nemohla začíst, pak už to sice bylo dobré, ale ani to postupné odhalování tajemství se mnou nic neudělalo. Nebyl tam pro mě žádný wau efekt. Ani když se Dora dozvěděla pravdu, jak to bylo se smrtí jejích rodičů, vůbec mě to nezasáhlo.
Její vztah s Edwardem byl spíš nevztah, na konci teda něco proběhlo, i když to teda na mě působilo, že se to tam dá, aby se neřeklo.
Nejzajímavější postava pro mě byl Cornelius, u kterého bylo od začátku jasné, proč se mu Dora nelíbí. Trochu jsem čekala, že by se to Edward mohl dozvědět a zajímala by mě jeho reakce.

Očekávání jsem neměla nijak vysoké, zkusila jsem, ale podruhé bych si knihu už nepřečetla.

17.01.2023 3 z 5

Ti, kterým se narodíš Ti, kterým se narodíš Alžběta Bublanová

(SPOILER) Kdyby celá kniha vypadala jako její první část, tak dám plný počet hvězd. Z první části jsem byla opravdu nadšená, kolikrát jsem se u ní i nahlas zasmála. Komentáře očima nemluvněte byly hodně povedené.

Pak ale začne druhá část, kdy se z té glosátorky stane vedlejší postava a hlavní roli přebírá její kluk, protože uběhlo devatenáct let. A nakonec se dočkáme ještě třetí části, kdy se vracíme o dvacet pět let zpátky a hlavní roli zase přebírá starší sestra toho kluka.

Na konci třetí části se sice dočkáme nějakého propojení s původní hlavní postavou a toho, že co se má stát se jednou stane, i kdyby to třeba mělo trvat dvacet let. A také je tu samozřejmě ten náhled toho, jak nás ovlivňuje to, komu se narodíme. Ale přesto mi druhá a třetí část neseděla, ať už stylem psaní nebo jednoduše tím, že ta první část nasadila vysokou laťku a pak přišlo zklamání.

05.08.2022 3 z 5

Černá ovce Černá ovce Alex Hyland

(SPOILER) Kniha se čte velmi dobře, v hlavě se mi odehrával film, což napomáhalo dané atmosféře. Na můj vkus tam bylo možná až moc postav, ale zase byly nutné na vystavění zápletky.

Hlavní postavy byly ale dobře napsané. Líbilo se mi i prolínání s minulostí, že se čtenář dozví o Michaelově vztahu s bratrem, ale i s rodiči. I třeba ta jeho celoživotní nejistota ohledně jeho otce. Na Michaelovi bylo vidět, že je to sice výborný zloděj aut, ale jakmile se z něj měl stát vrah, aby pomstil bratrovu smrt, tak snadné to rozhodně nebylo. Až teprve Gearyho smrt ho donutila zmáčknout spoušť a to rovnou několikrát.

Dobře napsaný byl i jeho vztah s Ellou, ty nepatrné náznaky jiskření, které se ale nemohly změnit v něco víc, protože na to nebyl správný čas ani místo. O to víc se těším na druhý díl série, protože ani neměli možnost se rozloučit a taky nebylo vysvětleno, jak přišla k těm jizvám. Víme sice, že toho, kdo jí to udělal, zabila, ale každopádně její celý příběh odhalen nebyl.

Nechyběla také zápletka v tom, že zrádce byl v jejich vlastních řadách. Hned jak se tam Tully znenadání objevil, bylo podezřelé. Že by se mu podařilo jen tak utéct? Neměl by šanci. Už vůbec ne potom, jakými způsoby likvidovali a mučili ty, které už nepotřebovali.

Konec byl také zajímavě udělaný, takže se opravdu těším na druhý díl, co přesně Michael bude pro toho muže dělat a za jakých okolností se znovu setká s Ellou.

03.08.2022 4 z 5

Iluze Iluze Barbara Nesvadbová

Námět knihy se mi líbí. Svobodná matka, která celý svůj život zasvětí jedinému synovi, obětuje pro něj svůj soukromý život a když pak potká pana pravého, konečně dá průchod i svým vlastním potřebám. Problém je ale v tom, že pan pravý je ženatý.

Co mi bohužel při čtení vadilo, byla forma, jakým je kniha, psaná. Od autorky, to byla první kniha, kterou jsem četla, takže to byl možná jen nezvyk.

Krátké kapitoly, ve kterých se skákalo do různých časových období, mi ale také bohužel nevyhovovaly. Nešlo se do kapitoly začíst, nějak ji prožít, protože hned byl konec.

Každopádně všechno to, co Karla prožívala, se dalo pochopit. Všechny její strasti a obavy. Jen samotný závěr jsem si asi nedokázala představit, že by se takto mohl stát.

22.07.2022 2 z 5