Abroš Abroš komentáře u knih

Švejka snad všichni znají.Humorná kniha,dá se říct totožná s filmem.Za polovinou knihy přesun do bojových pozic trochu nuda,pak už famózní.Bomba.

19.02.2020 5 z 5

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

K téhle knize se moc rád vracím.Příběh smutku,lásky,nadějí.Skvělý román,který se dobře čte.

16.02.2020 5 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Krásný příběh,na ktery si,ale udělejte čas.Kde by to jiný autor napsal na 150stran,tady se to vleče.Ale moc hezky.Příběh,co napsal život sám,i s prvky nadpřirozena.O síle lásky,přátelství,ryzího charakteru,čistého srdce...

01.04.2024 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Velice dobré čtení,podobné jako "S pečetí viny"nebo "Cejch".Pohled z druhé strany(německé)

25.01.2023 5 z 5

Kočičí stopa Kočičí stopa Dominik Dán

Pravda nebo lež.Výmysl nebo skutečnost.I s tímto se detektivové setkávají.Ale hlavně s tragédiemi

28.11.2022 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Doporučuji kombinovat s "Pochovaní zaživa".Další drsné případy mordparty.Čtivé,drsné

14.11.2022 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Čtivé,záživné čtení z dob mocnářství.Toulky starou Prahou.Podobně jako kniha PRAVOMIL,se tahle taky dá odložit až s poslední stránkou.Skvěle jsem se bavil.
:-) Asi takhle bych si představoval mládí komisaře Ledviny z filmu Adéla ještě nevečeřela, v podáni Rudolfa Hrušínského :-)

24.01.2022 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Dlouho jsem knihu sháněl,teď už patří do mé knihotéky.Má první zkušenost s autorem.Takový těžší styl psaní,ne nezáživný,právě naopak skvělý.Ale oproti druhým autorům jsem měl při čtení pocit,že pokud nebudu děj plně sledovat,tak něco mi uteče.Příběh každou stránkou nabývá na síle.Kniha se mi moc líbila,i film.

19.01.2022 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Další z jeho jednozátahovek.Skvělé.Budu se opakovat.Žádná omáčka,čtivý děj.

11.05.2021 5 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Dobře čtivá kniha o partyzánech na Valašsku.Podloženo skutečností

10.01.2021 5 z 5

Templáři Templáři Ernst Sommer

Pro mě informativní kniha o konci Templářů.Zajímavé skladby vět,rychlý spád,dobře se to četlo.O chování mocipánů katolické církve nemám a nikdy jsem neměl valné mínění,takže mě jejich odstřel Teplářů ani nepřekvapil.Zajímavá kniha.

01.09.2020 5 z 5

Všecky krásy světa Všecky krásy světa Jaroslav Seifert

Moc pěkné čtení i o věcech a době,co už není.

09.03.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Když se ptali lidí,kterým se podařilo utéct z koncentráku nebo Treblinky atd.,proč to nechtěli vyprávět.Tak jejich odpověď zněla,že by tomu nikdo nevěřil.
"Právě kvůli nim a kvůli lidem s podobným osudem jsem si hrozně přál napsat knihu,která by zachytila a snad i vymýtila všechny hrůzy a zlo,pro které oni sami nenacházeli slov".(z doslovu knihy)
Realistické nebo? k Polákům nenávistné zpracování pohledu dětskýma očima na válku.Myslím,že tohle mohla i nemusela být realita polského venkova.Všude jsou dobří a zlí a je fakt,že Poláci Židy nenáviděli.Že by jejich zkušenost?Nebo závist?Všechny knihy,které jsem četl,byly nějak zaobaleny,snad jen částečně ne"Jménem mých blízkých"od M.Graye.Tahle vůbec.Takový humus jsem snad se srovnáním se Rwandou ještě nečetl.Co kapitola to buď vražda,znásilnění nebo nějaká jiná praktika.
Kdo ví,jak by vypadala válka v českém podání.Kdyby měl člověk moc,byl na správné straně?Jak by naložil s nepříjemným sousedem nebo s krásnou sousedkou?!Na to radši ani nemyslet.
Dobrý popis venkova,kde lidé měli blíž spíš k jeskyni než ke garáži a dělali co dělali.Vzdělanost rovná se pokrok.
Nedoporučuji slabým povahám,a ti co čtou o válce budou asi v šoku(já jsem byl).
Někde psali,že dětští vojáci v Africe byli ti nejbrutálnější.Tenhle chlapec nebyl voják,jen tu "brutalitu" popsal svým dětským pohledem.Brutalitu,které se až Nechce věřit a já jí nevěřím. V doslovu autor vše ozřejmuje.
Musím podotknout,že pro mě literární hodnota knihy-nula.Knihy se co nedřív zbavím,nechci ji doma,pro mě z ní čiší nenávist k Polákům a nevidím žádný důvod abych ji ještě někdy otevřel.Přijde mi,že o hnusu se líp píše a z obchodního hlediska se líp prodává.Vždyť přece nebyli všichni Poláci zlí.
Plný počet hvězd je za odvahu tento hnůj vydat.

NA film nejdu
Recenzi jsem upravil asi po 10měsících a emoce z ní ve mě pořád jsou

04.03.2020 5 z 5

Strhující děj plný humoru.Moc jsem se bavil.Oddechovka,kde není třeba moc přemýšlet.Fakt skvělé

17.02.2020 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásná kniha.Začátek se táhne,ale pak už to jde.Takové pohádkové pohlazení.

03.03.2024 5 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

S každou stránkou lepší a lepší.Skvělá práce.

12.11.2023 5 z 5

Život si se mnou zahrává Život si se mnou zahrává David Grossman

Zvláštně psaná kniha se silným příběhem.Snaha o nápravu narušených vztahů matka-dcera.Kniha,kterou musí čtenář sledovat,jinak se ztratí.Není to jen klouzání po povrchu.Je to takové hutné čtení.

28.11.2022 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Světová klasika.Poeticky napsaný příběh mladé nezkažené lásky na sklonku I. světové války.Krásná hra se slovy.

27.12.2021

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

No,nevím.Opravdu malá kniha s velkým srdcem.Škoda,že to čtení nebylo na dýl.Silný potenciál.Člověk si tu omáčku kolem a kolem musí domyslet.Radši bych si to přečetl :-)Hvězdy za ten potenciál

22.09.2021 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Dominik Dán

Opět dobře čtivé,jen kolikrát ta beznaděj s potrestáním pachatele

12.03.2021 5 z 5