Aaloha Aaloha komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížka si zaslouží plný počet hvězd. Přečteno jedním dechem, zařadila bych jako povinnou četbu pro 9.tř, aby děti pochopily, co je pro člověka důležité a co jsou hlouposti a čeho si mají vážit.

10.02.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tak to bylo hodně rychlé čtení, nešlo se odtrhnout od knihy. Neuvěřitelné, co vše žena zvládne a vydrží, když to jinak nejde. Můžeme být rádi v jaké době žijeme.

13.04.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha byla napsaná více než před 75 lety??? Tak to bych vůbec neřekla. Sedí asi v každé době. I dnes si jsou někteří rovnější. Jako bych mezi prasaty a ovcemi viděla současnou vládu a jejich poddané. Jak jednoduché je s lidmi manipulovat.

21.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu jsem se hodně těšila a nezklamala mě. Kniha je čtivá a úplně mě vtáhla, jako bych jednotlivé postavy znala. Ostravsko vůbec neznám, nikdy jsem tam nebyla a ani jsem netušila, jaké problémy tam lidé zažívali ještě po válce. Handrkování o tom, kdo je Čech a kdo Polák, jako by to nebylo jedno. Rozdělení měst, ale i rodin. Těžká doba to byla.

19.06.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha pro mě neobvyklé napsaná bez přímé řeči, ale o to rychleji se čte. Kniha vás prostě vtáhne a pohltí a musíte číst dál. Tušení, že se stane něco zlého a napětí do poslední stránky jak to celé vlastně dopadne. Jde o román a tak ne vše vypadá reálně. Ale celkově super čtení.

18.02.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásný příběh, na který nezapomenu. Knihu jsem dočetla před týdnem a pořád na ní myslím. Vše už bylo napsáno, kruté přežívání války, bezmoc, hlad, ale i láska a ten konec .... tak to jsem brečela jak želva.

13.12.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc hezké čtení jako vždy. Kniha je trochu jiná než třeba Hana, která je asi Top, ale rozhodně není horší. Já jsem spokojená a těším se na další. Konec mi nepřijde otevřený.

21.02.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tak to bylo moc hezké. Musela jsem číst pomaleji, než čtu běžně, abych si vše užila. Většinou mě popisování okolí nudí a přeskakuju, ale v této knize mi to vůbec nevadilo. Naopak, přenesla jsem se do bažiny a plula jsem na člunu s Kyou. No a ten konec, to jsem tedy nečekala, i když.....

26.11.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

První kniha od Bryndzy a byla to tedy jízda. Napínavé od začátku až do konce. Určitě si přečtu další díly. Já jsem spokojená.

29.02.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Tak toto je povedený thriller. Jízda od začátku až do konce, napětí, děs z toho, jak si lze pohrát s mozkem člověka, originální téma. Velice čtivé.

13.09.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moje první přečtená autorčina kniha a velká spokojenost. Krásně napsané bez zbytečných kudrlinek. Velká podobnost s knihami A. Mornštajnové, velmi čtivé. Nelehký život žen v první polovině 20. století. Obyčejné ženy s neobyčejným a těžkým životem, skrytá tajemství.

01.06.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak to byla jízda. Ještě lepší než první díl. Napětí až do konce.

12.02.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět výborně napsaná kniha od A. Mornštajnové. Přečteno za dva dny, příběh napínavý až do poslední stránky jak to vlastně s hrdiny knihy dopadne.

19.11.2019 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak to bylo výborné. Krátké kapitoly nutí ke čtení, nedá se přestat. Napětí se stupňovalo, asi zatím nejlepší ze série.

20.10.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak toto byl hodně silný příběh a hodně smutný. Od čtení nejde odejít, prostě musíte zjistit jak to vše dopadlo. Strašné, čeho všeho jsou lidé schopní. Ti, kteří zlo činili a smekám před těmi, kteří přežili.

10.09.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Tak tohle je hodně silný příběh, příběh lidí, kteří ho bohužel žili. Podobná zvěrstva, jaká prožívali lidé v koncentračních táborech za 2.sv. války, za která nebyl nikdo potrestán a o kterých se nesmělo mluvit. Knihu doporučuji všem kdo se chystají k volbám, aby měli jasno koho už nikdy nevolit.

20.09.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Když tedy o Carterovi všichni mluví, tak si ho taky přečtu. A bylo to tedy super počteníčko. Těším se na další. Robert i Carlos jsou sympaťáci. Skoro až do poslední chvíle není jasné, kdo je pachatel. V jednu chvilku mě ta postava napadla, ale chyběl mi důvod proč by to ta osoba dělala. Dobře napsané.

15.01.2021 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Tak to bylo moc hezké i když smutné čtení. Přečteno za dva dny, nešlo přestat. Kniha plná emocí a beznaděje, krásně popsané postavy a prostředí Šumavy. Jeden rodič ubližuje a druhý dělá, že o níčem neví. Strašné. Jen ten konec mohl být víc ukončený.

05.06.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ze začátku jsem byla ke knize skeptická nezdála se mi už tak dobrá jako Hana, Tiché roky a Slepá mapa, ale pak mě děj úplně pohltil. Skvěle napsané, i když plné deprese a beznaděje. Bohužel i takové věci se stále dějí.

22.06.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Moc hezky napsaná kniha, jsem z ní nadšená. Na postavách bylo krásně vidět, jak se v průběhu života mění, jak člověk potřebuje i špatné zkušenosti k tomu, aby třeba změnil názor, způsob života. Spokojenost Řeků s životem v Čechách na jedné straně a neustálá touha po domově na straně druhé. Hrozně těžké to musely mít děti, které přišly do cizí země, neznaly jazyk a musely se přizpůsobit životu v jiné kultuře. Zajímavé, čtivé a dojemné.

07.03.2023 5 z 5