a304 a304 komentáře u knih

425 skvělých tipů, jak si vybrat nejlepšího pejska 425 skvělých tipů, jak si vybrat nejlepšího pejska Karla Pelikánová

Rada nad zlato. Vybrat si správně, znamená spokojenost nejen pro toho, kdo vybírá, ale především pro toho, který je vybrán. Rychle se dozvíme, zda si sedneme nebo ne. Když není spokojený vybraný , odrazí se to i ve spokojenosti, hádejte koho?
Základní informace v publikaci získáte, ale vzájemná spokojenost je nutná a potřebná jak pro piano ladič... ale bez lásky nic nejde, jak má.
Autorku jsem si dala do oblíbených a už se těším do knihovny.

08.04.2023 5 z 5

Psí život Psí život Jaroslav Irovský

(SPOILER) Jaroslav Irovský - ví, jak na dobrou náladu, veselí, smích. Humorem vyhrajeme nad vlastní slabostí. Spisovatel dokáže i obtížné situaci dát křídla a povznést se nad trápení, které se rozhodlo zůstat...
Rozhodl se udělat radost , knížkou pod vánoční stromeček, pro milovníky věrných, psí kamarádů, ale i pro radost těch, kdo s stará o psí kamarády. Z každého prodaného výtisku daruje 50 Kč - pro Jezevčíky v nouzi. Jeho snem je za pomocí čtenářů, společně udělat radost psím vozíčkářům.
Jezevčíci lační po možnosti, obohacovat svou oddaností svého páníčka a názorně ukazovat, že každý problém se zvládne, tam kde je láska.
Výběrem tohoto vánočního dárku i pro sebe, se duch vánoc 2022 každým dnem rozrůstá a šíří, umocňuje. Tuto zimu, kdo dá, dvakrát dává! Dobrá nálada posiluje imunitu. Kéž by v očích všech se rozzářilo štěstí.

Pana Jaroslava si velmi vážím. Jeho Psí život dokáže obzvláště tento rok, lidi spojovat. Pozitivně zasahuje do mnoho oblastí zároveň. Jsem udivena, kolik pěkného může kniha aktivovat , přestože realita je krizová - v mnoha, nekončících ohledech.
Bajek jsem se bála, nacházela jsem sama sebe... Pak se musím nad sebou zamýšlet, smířit se s pravdou, vzít ji v úvahu. Bolestná zjištění ukazuje, kudy cesta nevede a nakonec jsem ráda. Dostaví se pocit, že ještě žiju a mám naději něco změnit a nacvičovat, nedělat věci opakovaně špatně. Jaké má pocity vozíčkář lidský a jaké psí?
Doporučuji tvorbu spisovatele, který je ochoten darovat nejen úsměv, ale i srdce, děkuji.

17.11.2022 5 z 5

Pat a Mat ... a je to! Pat a Mat ... a je to! Vladimír Jiránek

(SPOILER) SKVĚLÁ NEROZLUČNÁ DVOJKA. Nevadí, že se hned vše nepovede hlavně, že jsou na to dva a snášejí se, zkusí příště něco podobného... Moc pěkné, plné optimismu. Předat štafetu a pokračovat...

01.04.2022 5 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Čtenářská výzva DK - prvé setkání s autorem a náhodné. Hned mě nevtíravě a nenápadně nutil k rozhovoru... , navrhoval témata, stále má, co říci a najednou jsem nebyla sama.
Přestože má nárok na svůj zasloužený klid, vyhledává bezpečný kout, chápu. Často se očekávání nenaplní, říkám : prozatím. Nevzdávám se svého bláznovství, i když mi znepříjemňuje pohled na realitu a bolí to. Chápu i tebe.

Nevěděla jsem, že je nějaká Kafkova cena, ale dostal jsi ji. Nikdo na tebe nezapomněl, měj s námi trpělivost, občas se i do zrcadla podíváme. Ještě jsme ho vzteky nerozbili.
Doporučuji, něco tam je.

11.03.2022 5 z 5

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

(SPOILER) Nikdo nejsme dokonalí... Anděl cynik, místo aby strážil a ochraňoval, upředňostňuje černý humor a život mění v horor. Musíme si dávat pozor, na ty nahoře...
Dala jsem pět hvězdiček, ale moc od nich nečekejte...

11.01.2023 5 z 5

Guliverove cesty Guliverove cesty Jonathan Swift

(SPOILER) Slunce, vzduch, procházka přírodou, číst dětem nebo si nechat číst známý příběh... paráda, E kniha ke stažení zdarma, Takové obyčejné věci ...
Doporučuji počteníčko plné dobrodružství.... Přátelé, vržme se pospolu.

09.12.2022 5 z 5

Pokrokem k zániku Pokrokem k zániku Mnislav Zelený-Atapana

(SPOILER) Kapka strhne silný myšlenkový proud. Mladí si utvářejí názor, jak má vypadat jejich spokojený život. Porovnávají s realitou, kterou jim politici budují. Ve prospěch poklidného, spokojeného rodinného štěstí . Návratu k přirozenosti, lásce, dětem, domovu, pracovní realizaci v přátelském kolektivu. Rozpor: politici nepodporují udavačství, nekončící strach z budoucnosti, tvrzení že jsme ve válce..., nebrání projevovat vlastní názor, nedochází k mazání webů, kam vedou mladou generaci ke svobodě a prosperitě? Který politik je pro mír? Jen v míru můžeme v klidu přemýšlet, jednat, pracovat, usilovat plnit si své představy ... Začít je třeba teď, neignorovat svou odpovědnost, nedovolit pokračovat ve vývoji, který si nepřejeme. Pokud nezačneme teď, o to hůř.
Tuto knihu jsem četla po malých částech, jinak to nešlo. Doporučuji i nesouhlas se sdělením zaslouží respekt a uznání jiného pohledu na věc, jsme každý jiný a to je dobře.

04.07.2022 5 z 5

Vykutálený pohádky Vykutálený pohádky Josef Alois Náhlovský

(SPOILER) Dobrosrdečný humor, to byl náš Náhlovský a jeho vzkaz? Nezapomínejte se smát!

11.04.2022 5 z 5

Přírodní antibiotika a antivirotika v kuchyni Přírodní antibiotika a antivirotika v kuchyni Josef Jonáš

Ještě na počátku 20.stol. jsme žili s přírodou a využívali to, co poskytovala, včetně bylinek a bio potravin, průmyslem neznehodnocených. Rostliny jsou nenahraditelné a péče o ně, nám podporovala zdraví a to pohybem venku na vzduch u- kyslík, slunci - vitamín D. Pracovalo se společně s celou rodinou a to zajišťovalo osobní rozvoj, sociální kontakt i citovou výchovu, vše přirozenou, nenásilnou formou. Západní společnost upřednostňuje nadspotřebu zakořeněnou božskou reklamou..
Doporučuji, možná někoho osloví a provede maličkou úpravu v jídelníčku.
PS: vidělo vaše dítko růst bramboru? Ve škole jsme měli pozemky, kde jsme pěstovali mrkev, ředkvičky /tolik druhů/ apod.

07.04.2022 5 z 5

Holoubek Holoubek Jindřich Šimon Baar

(SPOILER) Citace: "ruce, jednu poslal k chudým a druhou napřáhl k bohatým, jako most... i život kdyby ho to stálo, jak obilí zrno mezi dvěma mlýnskými kameny na prach kdyby byl rozdrcen a rozetřen, není vyhnutí..."

Kniha byla mnohokráte, opakovaně vydávána a má své čtenáře i dnes. Autor čtivě popisuje celý život vesnického faráře . Kdo má rád rodokmeny, tak si přiblíží tehdejší čas..., podmínky lidí vytváří půdu budoucím.

02.04.2023 5 z 5

Malý špalíček pohádek Malý špalíček pohádek František Hrubín

(SPOILER) Prvňáčci znají již písmenka a rádi se pochlubí. Dejte jim možnost, ať se zaradují. Poznávají nové kamarády - písmenka. Dnes ještě naslouchají, za nedlouho prožijete hrdost v roli posluchače. Jak je krásné znovu a znovu se vracet do pohádky, přestože dospěláci vědí, že jen na krátkou chvíli, o to je tento čas vzácnější...
Jedna pohádka hezká , druhá také, třetí..., no znovu posuďte se svou ratolestí.
Doporučuji.

08.10.2022 5 z 5

Citát: "Dobrý život znamená, být připraven zemřít bez lítosti." Koníčkem spisovatele je NLP - NEUROLINGVISTICKÉ programování, konec strachům, otravným vzorcům chování, realizace už není jednoduchá...

01.05.2022 5 z 5

Co si vaše kočka doopravdy myslí? Co si vaše kočka doopravdy myslí? Sophie Johnson

Milovníci čtyř tlapek si nenechají ujít komediální herečku. K humoru nemá daleko a tak se pokusí vás pobavit ve své knize. Zda povedeně nebo né, lze zjistit zakrátko.

07.04.2023 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Záměrně jsem se donedávna vyhýbala nejčtenějšímu detektivnímu žánru , s násilím, zločinností, těžce trávím temné stránky povahy člověka. Ten je tvárnou hmotou se snadno ovlivnitelnou psychikou... Snadno se z dětí vychovají plnohodnotné, odpovědné, vzdělané, empatické bytosti, šířící kolem sebe pohodu, stejně tak se snadno příkladem se vytvoří opak, těchto vlastností např. nacisté.
Ale odhodlala jsem sáhnou po doporučené severské kriminálce. Vůbec jsem nečekala, že odhodlání a statečnost jedné ženské, dokáže přispět k vyvážení vah slepé spravedlnosti... Láska je tou správnou motivací, která rezolutně zločinci nastaví zrcadlo jeho duši... Už je to nějaký čas, co jsem v knize obracela stránky, ale příběh nebledne.

/Kéž by všechny "chytráky", co si myslí, jak snadno se celé národy ohlupuji, jak snadno se jim za pomocí medií, vymývá mozek. Pravdu prohlašují za lež a opačně lež za pravdu..., kéž by je dostihla zasloužená odplata, jako vraha, ztvárněného v tomto díle. Vraždit se nemá, nikdo nikoho nemá posílat na smrt, nikdo nesmí vraždit děti. Každý kdo se narodil má právo na důstojný život tam, kde se narodil a žít svobodně a smět mluvit svou mateřštinou a nebýt diskriminován za svou národnost, ani tam kde se narodil.

16.03.2023

Samojedi: Na Sibiři mezi Samojedy Samojedi: Na Sibiři mezi Samojedy Kai Reinhold Donner

Kultury odcházející..., přestože svou existencí přispěly k oslavě pravdivého sepětí s přírodou. Našly obživu, způsob bydlení i oblékání pro přežití i v mínus až šedesáti stupních, ... Západní Sibiř, tajga, tundra, povodí Obu a Jeniseje.
Autor , narozen 1888 , zemřel 1935, studoval jazyk, tradice, zaznamenával reálný život pastevců v letech 1912-14, počátek 20. stol. Poznával kořeny předků, všímal si kontrastů, paradoxů, ale i krásy , vše se mu zapsalo , hluboko do srdce, našel domov, ale tam se o život bojovalo, prolomil se pod ním led a dokázal v krutých podmínkách obstát.
V knize zmiňuje etnika i ta již vymřelá např. Kamasínci. Jejich slovník, gramatiku stihl zachránit.
Je tam mnoho informací, kterým nerozumím, ale badatele obdivuji, jeho houževnatost, touhu ukázat, že život musí mít smysl, když se dokážeme přizpůsobit podmínkám až na prahu existenčním.
Každý kdo se narodil má právo i povinnost žít a nově se přes potomky narodit a zvěstovat, že to stojí za to, ať to stojí, co chce. Odvaha žít, je víc ,než odvaha zemřít.
Velikonoce jsou tu, spolu s oslavou života nad smrtí a víme, že člověk skrze lásku a své potomky, může mít život věčný.
Vystavila jsem si mladé tváře rodičů, znám své slovanské kořeny. Domnívám se, že genocida Slovanů by měla skončit. Západ proti východu..., Sever proti jihu, to už tu bylo...
Všemu živému přeji právo na život a opět připomenutí nauky hlásající nezabiješ... Cítím, že všichni stojíme před rozhodnutím, zda opět žádat - ukřižovat ! Záleží na každém z nás, jakou budoucnost si přichystáme Přeji všem pocit znovuzrození , pocit radosti, ze správného velikonočního probuzení.

23.02.2023 5 z 5

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Jinak vnímá mladý čtenář a úplně jinak starý, který vidí společenské souvislosti, které zasáhly a ovlivnily nejeden život...
Každý názor je ten správný je-li nepřevzatý, ale ten váš.
Doporučuji.

11.02.2023 5 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

(SPOILER) Autor skládá slova jak skladatel noty, teskné písně, která bere za srdce... Nelze zapomenout a tak se ke krásné melodii vracím znovu a znovu a nelze se nabažit.
Přátelé, vaše očekávání se naplní.

11.12.2022

Tajemství ostrova za prkennou ohradou Tajemství ostrova za prkennou ohradou Pavel Čech

(SPOILER) Dech se mi zatajil, srdce ztišilo, abych nevyplašila tento vzácný, neopakovatelný, nikoliv zapomenutelný okamžik, který mi zpřístupnil talentovaný umělec Pavel Čech. Opravdové umění prochází skrze bytost a obohacuje navždy. Umělci kultivují a rozvíjí lidskost v člověku. Děkuji Pavlovi i čtenářům, kteří mne k jeho tvorbě nasměrovali.

Další významní kumštýři se nechávají autorem inspirovat a přidávají svůj otisk. Další rozvoj myšlení např. principál divadelního souboru Rádobydivadlo Klapý Ladislav Valeš. Připravil s paní Olgou Psotovou pro divadlo Malis Za prkennou ohradou nevšední pokoukáníčko ... ! Mladí herci mne přenesli opět do příběhu Pavla. Představení vzniklo na počest pana Čecha, úžasná poděkování divadelníků, kterým byla čest šířit krásu mezi diváky, vytvořenou panem Pavlem Čechem. Tímto děkuji i divadelníkům.
Doporučuji, doporučuji, doporučuji! Udělejte si i sobě radost.

29.10.2022 5 z 5

Trapné povídky Trapné povídky Karel Čapek

(SPOILER) Citace: "Ano mnoho se změnilo, ale lidé zůstali stejní, jen teď to vidíme líp, kdo je kdo. Kdo je slušný, bal slušný vždy. Kdo se točil s větrem, točil se s větrem i dříve. Člověka nepředěláš, jenom se vybarví."

Autor mne nikdy nezklamal, novinář skvělý, odvážný. Proč se fašizmu nedá předejít? Povídky se dají stáhnout zdarma E-kniha. např. Tribunál aj.
Zlatý fond , doporučuji.

16.10.2022 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

(SPOILER) Stojí za přečtení, někteří autoři se vryjí do paměti...

07.04.2022 5 z 5