05sara12 05sara12 komentáře u knih

Co říct, Harry Potter je a bude Harry Potter. S příběhy jsem vyrůstala a patří k mým nejoblíbenějším knihám. Z počátku mi trochu vadila forma scénáře, v průběhu jsem si na ni zvykla, přesto na mě kniha působila stroze oproti předchozím dílům. Bylo příjemné vrátit se do kouzelnického světa, a to i přestože se v knize nic moc zásadního nestane. Kniha dle mého názoru není pokračováním, ale spíše jakýmsi příběhem na okraj, bonusovým příběhem, který fanoušky potěší, nelze však kvalitou srovnávat s předchozími romány. Já si ji však užila :)

27.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je dobře napsaná, ze začátku jsem měla trochu problém se orientovat ve střídání postav, ale pak se to poddalo :) Zajímavý námět a originální hlavní postava - alkoholička, děj je napínavý a závěr lze trochu očekávat, ale přesto trošku překvapivý, alespoň pro mě :) Musím se podívat na film, jsem zvědavá. Knihu ale určitě doporučuji!

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Knížka se mi líbila, má zajímavý námět. Je psaná jednodušším stylem, ale alespoň se čtenář dobře orientuje :) Myslím, že se však spíše jedná o psychologický román než o thriller, přesto mě čtení bavilo a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Na škodu je knize reklama "nutnost pro všechny fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku", nutí pak čtenáře porovnávat knihy s rozdílným námětem i stavbou a může vést ke zklamání. Za mě ale spokojenost a doporučuji :)

06.03.2017 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krásně zpracovaná kniha, nádherné ilustrace, obálka na první pohled zaujme a přiláká. Co se týče příběhů, některé rozesmějí, jiné jsou spíše melancholické. Zajímavé počtení, ale nelze číst delší dobu v kuse, to mě to už přestávalo bavit. Každopádně jsem však ráda, že jsem si knihu přečetla, Aňu jako herečku mám ráda :)

06.03.2017 3 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první, což je určitě spojené i s již předem získanou sympatií k postavám. Opět oddechové čtení, jsem ráda, že kniha dopadne, tak jak má a zároveň, že nebude další díl, protože takhle je příběh hezky uzavřený, ale nepůsobí na mě nijak "přeslazeně".

02.04.2017 4 z 5

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, myslela jsem, že příběh bude více souviset s kavárnou, jelikož právě její název a koncept mě donutil knihu si koupit. :-) Nicméně poté, co jsem překonala na mě až moc depresivní úvod mě kniha začala bavit a líbil se mi i konec, který, přestože se jedná o romanci, nebyl takový, jaký jsem ho očekávala. Proto jsem se také těšila na druhý díl. Knihu doporučuji třeba na dovolenou, čte se sama a je to takové nenáročné odpočinkové čtení :-)

02.04.2017 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Tato kniha mě velmi nadchla, jedná se o velmi povedenou politickou satiru. Pro pochopení všech narážek je vhodné znát alespoň trochu více německé dějiny a reálie, kniha se pak stává ještě o kus zábavnější :) Určitě doporučuji i film (který je dle mého názoru svým dějem knize trochu vzdálen) nebo divadelní zpracování divadla Na Jezerce :)

20.03.2017 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Ke knize jsem přistupovala s velkým očekáváním, které se bohužel moc nenaplnilo. Z počátku mě kniha bavila a dobře se četla, od poloviny mi to přišlo stále to podobné dokola. Také jsem se trochu nudila u delších filozofických pasáží. Nicméně se jedná o zajímavě napsanou knihu, kterou určitě doporučuji k přečtení, ale sama už se k ní nevrátím.

20.03.2017 3 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Kniha mě bavila od začátku až do konce, jedná se o oddechovou knihu, při které jsem se několikrát rozesmála. Odhaluje plno životních pravd :) Skvělé řešení pro někoho, kdo se chce pobavit a upřednostňuje knižní podobu a ne blogy.

Počátek veškeré lásky Počátek veškeré lásky Judith Hermann

Kniha mě zaujala svým tématem a byla jsem zvědavá, jak ho autorka pojala. Bohužel musím říct, že mi trvalo než jsem se do knihy začetla, což bylo způsobeno i zdlouhavými pasážemi, které v podstatě nebyly nikterak propojené (či pouze okrajově) s hlavním námětem knihy (popisy toho, jak Stella pečuje o svoje pacienty apod.). Děj eskaluje až po polovině knihy a v ten moment mě kniha začla bavit a měla jsem potřebuji ji dočíst. Zpětně však hodnotím, že se toho v knize příliš nestalo a proto by možná bylo lepší, kdyby autorka zůstala u žánru povídky.
Co se týče stylu psaní a jazyka - knihu jsem četla v originálu německy a byla jsem i na autorčině čtení a tak mi její místy jednoduchý styl psaní (krátké a jakoby osekané věty) připadal k ní hodící a přirozený a neměla jsem s ním problém. Zároveň jsem však četla kus knihy i v češtině a český překlad se mi rozhodně nelíbí, obsahuje chyby či doslovné překlady, které v češtině postrádají smysl.
Knihu doporučuji k přečtení těm, kteří se nebojí zkusit trochu jiný styl psaní, rozhodně však doporučuji číst knihu v originálu a ne v českém překladu.

25.04.2017 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Po knize jsem sáhla, protože mám Marušku jako herečku ráda a současně se zajímám o divadlo. Pohledy do divadelního zákulisí jsou zajímavé a vyváženě prostřídané několika Maruščinými trapasy, nad kterými se člověk pobaví :) Velký plus za zajímavé zpracování knihy a pěkné ilustrace.