Ztracené dívky z Willowbrooku

Ztracené dívky z Willowbrooku https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492973/bmid_ztracene-divky-z-willowbrooku-m9i-492973.jpg 4 254 254

Sage Wintersová vždycky věděla, že její sestra je trochu jiná, i když jsou jednovaječná dvojčata. Jako by citlivá Rosemary potřebovala větší ochranu před světem. Šest let po sestřině smrti ji šestnáctiletá Sage stále postrádá. Jejich matka zahynula při autonehodě a Sagein nevlastní otec Alan nesnáší tíhu odpovědnosti, o kterou nikdy nestál. Sage zjistí, že Alan skrývá šokující tajemství: Rosemary nezemřela. Byla umístěna do státní školy Willowbrook, kde byla až do doby, kdy se před několika dny ztratila. Sage o tajemném Willowbrooku moc neví, jen že jím místní rodiče hrozí neposlušným dětem. Tajně se tam vydává, odhodlaná Rosemary najít. Okamžitě je však mylně považována za svou sestru. To, co se dozví, jí změní život…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lost Girls of Willowbrook , 2022

Šánka
20.10.2023 4 z 5

U této knihy máte chuť křičet bezmocí, tolik nespravedlnosti, tolik bezpráví, páchaných na těch, kteří se nemohou bránit...
Státní ústav, nebo tedy škola pro slabomyslné Willowbrook opravdu existovala. Autorka se v doslovu rozepisuje z čeho čerpala a realita musela být ještě horší, stejně jako podmínky pro život v něm, nebo spíše přežívání, otřesné.
Ta kniha je strašně smutná a mně ani ten závěr dojem moc nevylepšil. Měla bych pouze jednu výtku, autorka se na mnoha stránkách rozepisuje a popisuje utrpení a podmínky rezidentů ústavu na úkor samotného děje. To ale nic nemění na tom, že je to silný příběh, který bych doporučila, stejně jako ostatní její knihy.

Martina023
16.10.2023 5 z 5

Tak toto byla neskutečná kniha. Přišla mi nejlepší od autorky .Pokud se toto opravdu dělo,tak je to neuvěřitelné a tuto knihu budu mít hodně dlouho v mysli.

ydnac
13.10.2023 4 z 5

MĚLA BÝT MRTVÁ, ALE ŽIJE...

Sage se náhodou dozvěděla, že její dvojče (Rosemary)nezemřela.
Kvůli své psychické nemoci byla umístěna do "školy" ve Willowbrooku.
Toho času se však zrovna pohřešuje, podařilo se jí utéct ? Sage se vydala do Willowbrooku, aby zjistila co se vlastně děje, aby našla svou sestru.

NAŠLA VŠAK NĚCO ÚPLNĚ JINÉHO!

Lékaři i zřízenci tohoto ústavu se chovají jako bachaři. Utlačují, týrají a znásilňují své pacienty.
Navíc tady mizí lidé...

Těžké čtení.
Příběh vychází ze skutečných událostí a skutečných postav.
Konec mě překvapil.

boeink
11.10.2023 5 z 5

Psycho.
Příběh skvěle napsaný, ale otřesný. O to otřesnější, že si ho autorka nevycucala z prstu, ale v mnohém se zakládal na pravdě. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Super mrazivé čtení, přes všechen ten hnus a popisovaná zvěrstva mě to moc bavilo.

ERIK 2
08.10.2023 5 z 5

Myslím že jsem objevil novou spisovatelku, která bude mezi mými oblíbenými. Příběh z Willowbrooku je prostě otřesný. Co museli zdejší rezidenti protrpět je vskutku nepředstavitelné.Jelikož pracuji v sociálních službách o to to bylo horší o tom číst. Vřele doporučuji všem, kteří máte rádi skutečné příběhy.

Shaxx
01.10.2023 4 z 5

Rozjezd byl nečekaně rychlý, autorka hlavní hrdinku a společně s ní i čtenáře skutečně nešetří, hodí ji do jámy lvové a braň se jehňátko... Při čtení se nelze ubránit rozhořčenosti a pocitu bezmoci, když Sage zažívá na vlastní kůži, co by mělo oku veřejnosti být skryto. Hlavní "záporák" je sice docela předvídatelný v okamžik, kdy se objeví, ale co už. Dozvědět se, že kniha je inspirována skutečnými událostmi (ústav Willowbrooke byl skutečné místo a skutečně se tam děly zvěrstva), tomu ještě dodá tu poslední kapku. Až po dočtení jsem zjistila, že je to od autorky všemi vychvalované knihy Tmavé stěny Willardu, na kterou se už nějakou tu dobu chystám, tak jsem o to víc na její nejznámější knihu zvědavější.

DK197
28.09.2023 5 z 5

KNIHA: Já mám upřímně problém o knize něco říct. Je tak syrová a nechutná, že je opravdu náročná na čtení. Ale to k tomu patří, když zpracováváte téma jako je skutečné dění ve Willowbrooku. Jsem nadšená, že se do toho autorka pustila s takovým nasazením a detailním vylíčením. A když tohle zkombinujete se stejně mrazivým hledáním ztraceného dvojčete, vznikne opravdu zajímavá a silná kniha, kterou nemůžu jinak než doporučit k přečtení.

Gallaxy
24.09.2023

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila a měla velké očekávání, což byla možná chyba. Docela dlouho trvalo než mě kniha vtáhla do děje ( u předchozích autorčinich knih jsem se začetla hned). V průběhu čtení mi trošku vadili některé nelogičnosti, ale nakonec mě děj vtáhl a druhá polovina knihy byla jízda- rychlá a nabitá emocemi. Ač jsem závěr odhadla dopředu, tak mi stejně na konci tekly slzy po tváři...

Knižní střípky
17.09.2023 4 z 5

Tohle bylo hodně slušné psycho. Popis praktik, které se odehrávaly v tomto ústavu bylo hodně silné kafe, až jsem místy měla pocit, že už toho více nesnesu. Doporučuji mrknout na net a podívat se na fotky z WILLOWBROOKU, který opravdu existoval a to vše se tam dělo, pátrejte a přečtěte si. Naprosto strašné a trestuhodné.

Nebylo to vůbec lehké čtení, ten příběh mě zase dostal. Další z knih, u kterých člověk přemýšlí nad tím, jak vůbec bylo toto možné.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

KlaraD851
15.09.2023 4 z 5

Uf, to byla síla.
Hodnocení rozdělím na 2 části, protože se mi ještě nestalo, abych měla z knihy tak rozpolcené pocity:
1. Stránky 1- cca 180
Prvních 180 stránek bylo pro mě utrpením. Ano, vím, že autorka chtěla ukázat, k jakým hrůzám a v jak naprosto nelidských podmínkách žili pacienti Willowbrooku, ale na beletrii toho bylo prostě moc. Příběh vydal v součtu do 50-ti stran a zbytek byly pro mě až nečitelné hrůzy, které mi nedělaly dobře. Pokud bych se chtěla o skutečnostech Willowbrooku dozvědět víc, sáhla bych po jiném žánru. Já ale prostě chtěla příběh, který bude zasazen do příšerného prostředí a ne naopak.
Několikrát jsem uvažovala, že knihu odložím, pořád mi tam chybělo to "něco " kvůli čemu se pro mě autorčiny Tmavé stěny Willardu staly top knihou.
Naštěstí kolem stránky 180 přišel obrat a já si začala knihu užívat.

2. Autorka umí psát silné příběhy, takové, které nechcete prožít ani v nejhorším snu. A od stránky 180 tu takový byl - napínavý, děsivý, vtáhne do děje a nepustí do posledního stránky. To byla smršť. Za mě krásně pojatý konec, vyvrcholení a uzavření životního příběhu, i slza ukápla.

Přesto nemůžu dát plný počet hvězdiček, ten začátek byl prostě moc.

evineckY
13.09.2023 5 z 5

Je to psycho - horor - trailer !!!
Autorka v této knize pokračuje hrůzami psychiatrické léčebny,
ze které se mi dělalo špatně. Nejhorší však je, že je to podle pravdy
a takové zvěrstva na lidech se dějí stále.
Kniha určitě stojí za přečtení.

Škody páchali doktoři, kteří neplnili svoji lékařskou povinnost.
Ze strany personálu docházelo k násilí vůči obyvatelům,
včetně znásilňování, bití, psychického týrání, nadužívání silných drog a vražd.

hana2094
08.09.2023 5 z 5

čtvrtá kniha kniha od teto autorky a za mě teda zase pecka , přečetla jsem ji za den.

LeNÍk32
04.09.2023 5 z 5

Tohle byla síla....dlouho budu knížku vstřebávat

mysterygirl
03.09.2023 3 z 5

Vůbec nevím ,jak mám knihu hodnotit,přečetla jsem ji do půlky,pak jsem musela už stránky přeskakovat , abych se dostala rychle ke konci .
Beznaděj střídá hnus a utrpení .
Za mě už nikdy

dvojčata mentální postižení sestry