Lovci lidí

Lovci lidí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390318/bmid_lovci-lidi-GpE-390318.JPG 4 7 2

Zpívající věže série

Chladní a nebezpeční jako země, z níž pocházejí. Muži s tvrdým výcvikem. Říká se jim lovci lidí, ale jsou mnohem víc. Co vše ukrývají jejich příběhy? Deset českých a slovenských povídek. Jeden fantasy svět. Sestavila Jitka Ládrová

Malarkey
15.05.2020 4 z 5

Když už se jednou za čas do nějaké té sbírky povídek pustím, tak většinou je to s nápady jak na houpačce. Dobrou povídku střídá slabší. Zde je to ale jinak. Navíc se jedná o moje první setkání s povídkami ze soutěže Zpívající věže, takže jsem od toho opravdu vůbec nic neočekával. Mile mě ale překvapilo, jak má autorka fantastický svět rozmyšlený vč. mapy tamního světa, která mi vždy v knize udělá velkou radost a rád do nich nahlížím. Jak jsem ale řekl, zde mě překvapil fakt, že každá z povídek byla vysloveně vydařená, a to i přesto, že samotné autory vůbec neznám. Námět byl zřejmý - lovci lidí - a tak jsem občas měl pocit, že téma se lehce opakuje. Ve výsledku mi to ale vůbec nevadilo a povídky se mnohdy četly s opravdovou lehkostí. Navíc dávám za pravdu soutěži - vítězná povídka s názvem "Vzpoura snů, síla přátelství" je opravdu nejlepší a myslím si, že ta mi zůstane v paměti i nejvíce. Nejtěžší pak bylo prolouskat se slovenštinou. A to i přesto, že jsem přes dva roky s jednou Slovenkou pracoval a chvílemi si, velice naivně a hrdinsky, myslel, že bych ze slovenštiny mohl i maturovat. :-) Nakonec jsem to ale zvládl a i ty tři povídky jsem si nadmíru užil. Děkuji za skvělou sbírku a děkuji i nakladatelství za krásné malby a úpravy, které sbírce přidali na originalitě. Ale to je u Strak stejně standardem. Rozhodně stojí za přečtení.

Aileena
08.02.2019 4 z 5

Zdařilá sbírka, za mne zatím nejlepší ze série. Bližší dojmy u jednotlivých povídek.