Znamení Jednorožce

Znamení Jednorožce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331057/bmid_znameni-jednorozce-pSf-331057.jpg 4 228 67

Znamení série

Historie, dobrodružství, romantika, napětí. To všechno nabízí nový román Hany Marie Körnerové odehrávající se v polovině osmnáctého století ve Francii. Zavede nás na dvůr Ludvíka XV. i na ponurý strážní hrad, kde se v časech sedmileté války shromažduje vojsko. Hlavní roli v něm hrají dvojčata ze starého rodu. Od raného dětství jsou na sobě silně závislá, mají vlastní svět s tajnou řečí a tajným znamením – jednorožcem. Jejich úspěšná budoucnost je naplánována dlouho dopředu, ale všechno se dramaticky změní po smrti rodičů. Mladík vstupuje do tajné služby Jeho Veličenstva, dívku král provdá za jednoho ze svých věrných. Na dlouhá léta se jejich cesty rozdělí. Když se uprostřed války opět sejdou, pomůže jim v nebezpečí nejen vzájemná podoba, ale i prsten sloužící jako poznávací znamení…... celý text

zuzana2599
23.07.2017 5 z 5

Jako milovnice historie dávám novému románu K. M. Körnerové pět hvězdiček !
Měl v sobě totiž všechno, co od tohoto žánru očekávám. Udržel mě po celou dobu čtení v příjemné romanticko - dobrodružné atmosféře, našla jsem i kapku napětí a věrně oživil historii poloviny 18. století ve Francii. Příběhu nechyběla jiskra a švih, takže já se už moc těším na další knihu této autorky !!

ADAMILA
03.07.2017 5 z 5

Dobrodružství,romantika a historické téma to je osvědčené psaní spisovatelky M.H.Körnerové a velmi dobře ji to vychází. Znamení Jednorožce sice podle mého názoru pokulhává za knihami Pán hor nebo Kočár do neznáma, ale i tak se mi knížka dobře četla.

Halka2
28.06.2017 4 z 5

Znamení jednorožce má všechno co by měla kniha tohoto ražení mít. Historii, dobrodružství, romantiku i napětí. Sympatičtí hrdinové i padouši. Kniha mě pobavila, pěkné čtení na dovolenou. Doporučuji.

VladkaBU
11.06.2017 5 z 5

... konečně jsem dočkala opět samostatného románu od paní autorky. Modrá série, jak jsem si nazvala předchozí její vydané knihky, se mi líbila také, ale samostatný román je přece jenom lepší. Líbila se mi Celiina odvaha jít do všeho po hlavě. Za mě pět hvězdiček

marimari
04.06.2017 4 z 5

Příjemná, napínavá oddechovka! Dobře zaplní letní neděli.

Jíťa512
01.06.2017 3 z 5

Knížka se mi až tolik nelíbila, asi to bylo tím, že mi hlavní hrdinka nebyla moc sympatická. Od autorky jsem četla lepší knihy.

modranka
16.05.2017 5 z 5

Opäť skvelý román, štipka romantiky, hromada histórie (mimochodom odporúčam prečítať aj úvod knihy o histórii, aby ste vedeli čo a ako), nátresk dobrodružstva, aj keď trochu tak mládežníckeho. Cieľová skupina čitateľov - pokojne dajte čítať aj -násť ročným.