Znamení Jednorožce

Znamení Jednorožce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331057/bmid_znameni-jednorozce-pSf-331057.jpg 4 228 67

Znamení série

Historie, dobrodružství, romantika, napětí. To všechno nabízí nový román Hany Marie Körnerové odehrávající se v polovině osmnáctého století ve Francii. Zavede nás na dvůr Ludvíka XV. i na ponurý strážní hrad, kde se v časech sedmileté války shromažduje vojsko. Hlavní roli v něm hrají dvojčata ze starého rodu. Od raného dětství jsou na sobě silně závislá, mají vlastní svět s tajnou řečí a tajným znamením – jednorožcem. Jejich úspěšná budoucnost je naplánována dlouho dopředu, ale všechno se dramaticky změní po smrti rodičů. Mladík vstupuje do tajné služby Jeho Veličenstva, dívku král provdá za jednoho ze svých věrných. Na dlouhá léta se jejich cesty rozdělí. Když se uprostřed války opět sejdou, pomůže jim v nebezpečí nejen vzájemná podoba, ale i prsten sloužící jako poznávací znamení…... celý text

pip11
19.12.2018 5 z 5

Četla se skvěle, líbila se mi víc než jsem původně předpokládala. Moc se mi historické romány této spisovatelky zamlouvají.

Radka1911
07.11.2018 4 z 5

Čtivé, dobrodužné, romantické odpočinkové čtení od mé oblíbené autorky. Kniha mne rozhodně nezklamala.

Akneris
04.11.2018 5 z 5

Opět velmi pěkná a čtivá knížka od paní spisovatelky.

Peti
10.10.2018

Povedený historický román, hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila. Trpělivá, statečná a odvážná žena, která nakonec své štěstí našla.

Barbara182
20.08.2018 4 z 5

Další z moc pěkných historických romancí této autorky, prodchnutá dobrodružstvím a trochou těch válečných útrap, zkrátka přesně to správné pohodové čtení, když si člověk nechce nad ničím moc lámat hlavu :-)

pichova.veru
08.08.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem dlouho odkládala, ani nevím proč. Udělal jsem ale chybu!!! Kniha je moc pěkně psaná, napínavá a prostředí příběhu se mi také moc líbí...Určitě zvolím i jinou četbu od autorky.

katslana
03.08.2018 3 z 5

Do půlky jsem s knihou bojovala. Ne a ne se začíst. Druhá půlka se už četla snadněji a poslední čtvrtka už stála za to :-) Celkově to nebylo špatné. Mírně předvídatelné :-)

sabca
01.08.2018 4 z 5

Zase jedna kniha této autorky, která se četla sama. Celine a Brian - dvojčata, která byla na nějakou dobu od sebe oddělená. Román, který je plný napětí, intrik a nevraživosti ze strany dcer manžela za kterého byla provdaná a který si jí nevážil. Celine je příjemné hrdinka a věřím že se vám román bude líbit. Doporučuji

Danago
23.07.2018 3 z 5

Román se odehrává v polovině osmnáctého století ve Francii. Z na ponurém strážní hradě, kde se v časech sedmileté války shromažduje vojsko.
Hlavní roli v něm hrají dvojčata ze starého rodu. Po smrti rodičů se jejich budoucnost dostane do rukou jiných lidí. Brian se dostane do tajné služby Jeho Veličenstva, Céline král provdá za jednoho ze svých věrných a dostává se na ponurý hrad, kde s ní není dobře zacházeno. Po dlouhých letech odloučení se uprostřed války dvojčata opět sejdou, pomůže jim v nebezpečí nejen vzájemná podoba, ale i prsten s jednorožcem sloužící jako poznávací znamení…
Tak toto pro mě byla červená knihovna v historických kulisách. Pro mě to bylo trochu zklamání. taková oddechovka a jednohubka. Dost jednoduchý a naivní příběh.

MiraiYume
29.05.2018 4 z 5

Je to první kniha od této autorky, která se mi dostala do ruky, a určitě ne poslední. Moc příjemné, oddychové čtení, kde nechybí romantika, intriky ani napětí. Příjemně mě překvapila, stránky utíkaly velmi rychle, líbí se mi i autorčin styl vyprávění.

helenah
24.04.2018 5 z 5

Dobré, napínavé-jako všechno od paní Körnerové.

mayinka
10.03.2018 2 z 5

Vzdyt ona to byla cervena knihovna.

Evišťátko
07.03.2018 4 z 5

Oddechové čtení, místy napínavé,oceňuji historické pozadí příběhu,ale tenhle považuji z autorčiny tvorby za slabší.

TaLu
14.02.2018 5 z 5

Kniha, kterou dokážete slupnout jako malinu a zůstane ve Vás příjemný pocit. Dobrodružný děj, stále se něco děje, zajímavé prostředí starého hradu na pozadí historických událostí, které autorka na začátku knihy popíše - to vše zabaleno v hezké obálce a hlavně popsáno slovy, která nám jsou blízká a tančí po řádcích lehce a srozumitelně. Autorčiny knihy čtu velmi ráda, je jedno, zda jsou ze současnosti, či mají děj zasazen do nějaké etapy v minulosti. Všimla jsem si, že často hrdinové bývají spojeni s událostmi ve Francii, zřejmě má autorka k této zemi a její historii vztah. Kniha zanechá tak milý a příjemně odpočinkový dojem, že velmi ráda prominu i malinké nesrovnalosti. Podle mě by si dvojčata ( kluk, holka) nebyla tak podobná, jak je uvedeno a hlavně by mě zajímalo, kam se z posledních stránek knihy vytratila předtím často zmiňovaná tetička. Ale to jsou jen takové malinkaté mušky a je klidně možné, že jsem četla vyvrcholení příběhu tak rychle, že jsem tetičku přehlédla sama :o)

Knižní střípky
29.12.2017 4 z 5

Znamení jednorožce byla opět moc pěkná historická kniha z pera naší autorky. Mám ráda knihy od HMK, mám je doma všechny. Ale přiznám se, že mi přišla tak nějak uspěchaná, klidně by mohla mít více stran a příběh mohl být více do hloubky propracován. Nicméně zde bylo vše, co od jejích knih očekáváme. Kniha byla čtivá, jen jsem četla, četla a najednou byl konec a mi přišlo, že ten konec ještě být nemusel...

Kachorra
23.12.2017 4 z 5

Knížky paní Körnerové mám všechny moc ráda a tahle moje očekávání také nezklamala. l když musím říct, že kočárová série byla přeci jen o dost lepší. Přesto už se moc těším na Znamení hada :-)

Tebby
02.12.2017 5 z 5

Prostředí Francie mám strašně ráda. Knihu jsem si půjčila kvůli obálce. Čekala jsem, že to bude fantasy téma - to jsem se mírně spletla. Nicméně i tak mě kniha mile překvapila. Vůbec se mi ji nechtělo odložit. Vřele doporučuji.

Riccia
24.09.2017 5 z 5

Zajímavá, čtivá, nepřeslazená a velice pěkně zobrazující danou dobu - taková je podle mého názoru nová kniha H. M. Körnerové. Těžko se od ní odcházelo a večer se ani nechtělo jít spát.

Toňula
11.09.2017 4 z 5

Další z autorčiných čtivých historických románů, děj má spád, nechybí napětí ano romantika, skvělý na dlouhé zimní večery.

Hana86
14.08.2017 5 z 5

Knížka napínavá od začátku do konce. Nemohla jsem odložit, dokud nebylo přečteno. Tuto autorku čtu od svých 15 let a její knížky mám ráda stále. Na každou novou se moc těším. Myslím, že jsem už četla úplně všechny a líbily se mi :)
Mezi mé srdcovky patří Pán hor, Hodina po půlnoci a Andělská tvář.