Znamení Jednorožce

Znamení Jednorožce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331057/bmid_znameni-jednorozce-pSf-331057.jpg 4 228 67

Znamení série

Historie, dobrodružství, romantika, napětí. To všechno nabízí nový román Hany Marie Körnerové odehrávající se v polovině osmnáctého století ve Francii. Zavede nás na dvůr Ludvíka XV. i na ponurý strážní hrad, kde se v časech sedmileté války shromažduje vojsko. Hlavní roli v něm hrají dvojčata ze starého rodu. Od raného dětství jsou na sobě silně závislá, mají vlastní svět s tajnou řečí a tajným znamením – jednorožcem. Jejich úspěšná budoucnost je naplánována dlouho dopředu, ale všechno se dramaticky změní po smrti rodičů. Mladík vstupuje do tajné služby Jeho Veličenstva, dívku král provdá za jednoho ze svých věrných. Na dlouhá léta se jejich cesty rozdělí. Když se uprostřed války opět sejdou, pomůže jim v nebezpečí nejen vzájemná podoba, ale i prsten sloužící jako poznávací znamení…... celý text

Petronelka123
30.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Zhltla jsem ji za tři dny, pohodová historická romance. Napsáno s obdivuhodnou lehkostí, napětí a romantika jsou hezky vyvážené, čte se skoro samo ;).

raty
11.08.2020 5 z 5

Krásná historická romance okořeněná dobrodružstvím a napětím. Vyprávění mě moc bavilo, jako ostatně vždy od paní Körnerové. Těším se na pokračování.

LéňaM
28.07.2020 5 z 5

Úžasná kniha.
Příběh mě vtahl do děje a nepustil. Ani chvilku jsem se nenudila

LeHor
28.07.2020 5 z 5

Krásná historická oddechovka. Doporučuji.

L.Helena
05.07.2020 5 z 5

Knížky této paní spisovatelky mě opravdu baví. Nechybí romantika, napětí, dobrodružství… Sice spousta situací je založena na náhodě a neuvěřitelném štěstí, ale přesto, nebo právě proto, doslova hltám každou stránku.

EvikU.
20.06.2020 5 z 5

Já ty její knihy jen hltám. Já je nečtu, ale prožívám. Opět děsně rychle přečtené. I když je fakt, že něco je asi trochu neuvěřitelné, ale to se musí autorce odpustit. Sedí mi dokonale styl psaní. Tak už se těším na druhý díl.

Jirinamac
19.06.2020 4 z 5

Mám ráda knížky od H.M.K. a čekala jsem něco jako byla série Kočár do neznáma, podoba tam byla, ale přecejen to nebylo ono. Uvidím jaké bude pokračování.

katallinka
14.06.2020 5 z 5

Nádherná kniha, od které jsem čekala pouze romantický příběh a dostala jsem příběh plný dobrodružství. Myslím, že paní autorku musím zařadit mezi oblíbené autory. Moc se těším na druhý díl.

Parwana
17.05.2020 4 z 5

Dobrá oddechovka, i když psaná jednodušším stylem.

Dandulka
09.04.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka na večerní čtení. Taková klíčová v uspěchané době.

lucie1099
12.01.2020 5 z 5

Moc pěkný a čtivý příběh

Prateri
27.11.2019 4 z 5

Ano, červená knihovna to asi je, ale já se žádnému žánru nebráním a navíc - tato kniha je od paní Körnerové, u které je pro mne čtivost zaručena. Takže, kdo máte rádi romantiku, dobrodružství, historii a paní spisovatelku, čtěte.

Zmija
11.10.2019 5 z 5

Tato kniha mě nadchla. Historicky zajímavá a přesná! - to nebývá úplně zvykem. Stejně jako u dalších autorčiných děl je vidět, že se v daném období vyzná a věnuje se tomu, aby kniha nebyla plná nepřesností. To oceňuji. A příběh se mi velice líbil, je jednak výbornou sondou do života tehdejší společnosti, jednak krásně naivní romantikou. Na druhý díl se velice těším.

cérka
10.10.2019 4 z 5

Ano, je to červená knihovna. Pozorný a znalý čtenář ihned a snadno rozpozná zápletku (možná se pak bude po zbytek knihy uculovat, stejně jako já), ale mě to bavilo.
Romantický příběh Celine a jejího bratra Briena prošpikovaný dobrodružnými scénami mě natolik zaujal, že si moc ráda přečtu jeho pokračování a i další díla této populární autorky. Pro unavenou hlavu ideální kniha (smajlík)

WowKokinko
10.09.2019 3 z 5

Kniha se mi ze začátku moc nelíbila a bylo pro mne těžké se začít, ale pak děj postoupil a bylo to lepší :)

mariva
14.06.2019 4 z 5

Protože se mi dřív dostal do rukou druhý díl a tento jsem si sehnala až po jeho přečtení, už jsem obsah dopředu z větší části znala. Ale i tak se kniha dobře četla, příběh byl napínavý a dodatečně mi objasnil chování některých postav v druhém dílu.

kuky921
03.06.2019 3 z 5

Mírné zklamání, červená knihovna jak vyšitá....
Nebude to můj šálek čaje a do dalších knížek se pouštět od této autorky nebudu.

Bobina74
12.05.2019 4 z 5

Skvělé, ostatně jako většina knih od této renomované autorky historických románů.

milena8281
26.04.2019 4 z 5

Velmi pěkně napsaný příběh, přesně takový, jaké čtu nejraději. Prima oddychovka s romantickou zápletkou.

hapac
22.01.2019 4 z 5

Pěkné, čtivé, jenom jsem v poslední době toho přečetla od p. spisovatelky tolik, že se mi to začíná proplétat.