Židovská Praha

Židovská Praha https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56210/bmid_zidovska-praha-M5k-56210.jpg 5 17 5

Město, které již víc než sto let neexistuje, a přitom bývalo jedním z nejvýznamnějších a dozajista také nejstarších středisek židovského etnika v Evropě. Podle legendy sem zamířili Izraelité po zboření legendárního Jeruzalémského chrámu, aby se stalo jejich Matičkou Prahou, Městem a Matkou v Izraeli. Od 16. století zjednodušeně židovské ghetto, které se v polovině 19. století změnilo na pátou městskou čtvrť. Na počest císaře Josefa II. byla pojmenována Josefov, z něhož se ve finále vyklubalo útočiště pražské chudiny.... celý text

SSTknihy
19.04.2023 5 z 5

Vynikající, skvěle zpracovaná kniha, která je i přes množství dat velmi čtivá a srozumitelná. Pokud chcete poznat židovskou Prahu a s ní i celou její tajemnou a často velmi smutnou historii, tohle je naprosto perfektní volba!

zdenaR
20.01.2022 5 z 5

Velmi dobře udělaná kniha o starém židovském městě, zároveň spousta informací o historii pražského židovského osídlení.

Damato
28.08.2016 5 z 5

Perfektní, svým způsobem tajemné, ale v každém případě dost hodně zajímavé, Určitě se ní někdy vrátím.

Daydreamer
02.03.2016 4 z 5

Souhlasím s Tripedalií. Opravdu výborná kniha, nabitá informacemi a fotografiemi. A i ten podtitul "Průvodce městem, které neexistuje", a já dodám - bohužel, se mi zdá lehce mysteriózní :-)

Tripedalia
14.02.2014 5 z 5

Ne tak čtivý jako Rudolfova Praha, ale pořád naprosto perfektní. Z pana Boňka se pomalu ale jistě stal jeden z mých velmi oblíbených autorů.. =)