Rudolf II. a jeho císařská Praha

Rudolf II. a jeho císařská Praha https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56211/bmid_rudolf-ii-a-jeho-cisarska-praha-89d-56211.jpg 5 11 7

Praha a především Pražský Hrad se na konci 16. století staly evropským centrem nejen okultních věd, astrologie a alchymie, ale hlavně mezinárodní politiky, vědeckého bádání astronomů, lékařů a botaniků. Vůbec první hlavní město monarchie k sobě přitahovalo i nejslavnější umělce své doby : malíře, grafiky, sochaře i hudebníky. I když to bylo velmi krátké období, trvalo všeho všudy necelých 37 let, přesto se zapsalo do dějin evropské kultury zlatým písmem. Na začátku té hvězdné doby stál jediný muž. Snílek, samorostlý badatel, sběratel umění i přírodních zvláštností, velký podporovatel všeho tajemného ve světě kolem nás a hlavně mecenáš každého, kdo mohl rozšířit jeho poznání světa, císař Svaté říše římské, král český a uherský Rudolf II.... celý text

P.T.
12.06.2019 5 z 5

Kniha je příjemně a čtivě napsaná, přičemž na dosti malém prostoru obsahuje překvapivě velké množství informací - a další předností je bohatá obrazová příloha spojená s tiskem na kvalitním papíru.

Damato
08.04.2019 5 z 5

Trochu mi zavadila v knihovně o oko a protože se o víkendu chystáme na hrad a do Zlaté uličky, zabořila jsem do knihy nejen to oko, ale i nos. A nejdříve prolistovala, pak i přečetla.
Souhlasím s komentáři přede mnou- jedná se o naprosto super knihu, která je , pro nás laiky, tak úžasně a přitom odborně napsaná, že si vůbec nepřipadáte, že byste četli odborné věci.

alois.randa
10.02.2018 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Obsahuje pěkné fotografie. Dozvěděl jsem se nové informace jak o Praze, tak o Rudolfovi a jeho dvořanech.

Finn123
03.08.2016 5 z 5

Skvěle udělaná kniha. Jedná se nejen o jedinečné vyprávění o Rudolfu II, životě v Praze, pobytu významných umělců v naší zemi ,překrásných stavbách , skvělých sbírkách atd.
Publikace má opravdu bohatý barevný fotografický materiál ,který tyto skutečnosti dokumentuje. Pan Boněk vytvořil mimořádně kvalitní dílo a musím říci, že tak krásnou knihu už jsem dlouho neměl v rukou . Navíc text je velmi čtivý a vytvořený se znalostí daného období. Sečteno a podtrženo-vynikající!!!

Blíženec
03.08.2015 5 z 5

Promyšleně prokládané pasáže o životě Rudolfa II. a památek rudolfínské doby. Prostě genius loci renesanční Prahy a samotného Rudolfa II. Kniha obsahuje množství zajímavých fotografií,aktuálně doplňujících textovou část. Škoda,že se sbírky nedochovaly,byl by to evropský,ne-li světový unikát.

Radůz
24.11.2013 5 z 5

Opravdu moc hezky napsaná kniha o životě Rudolfa II. a jeho Praze. Kniha je psaná takovou příjemnou formou, že člověk ani nemá pocit, že čte odbornou literaturu .

Tripedalia
14.01.2013 5 z 5

Původně jsem si knihu půjčila jen pro pár řádků do seminární práce o Adriaenu de Vries.. Ale cesta metrem je dlouhá a nudná, a tak jsem ji vytáhla a otevřela.. A pak už jsem jí nezavřela, dokud jsem jí nedočetla.. Krásně a čtivě popsán život a doba Rudolfa II.

Praha Rudolf II. Habsburský, 1552–1612 panovníci rudolfínská Praha přelom 16. a 17. století

Jan Boněk
česká, 1945