Zatracená láska

Zatracená láska
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437130/bmid_zatracena-laska-fXi-437130.jpg 4 277 277

Zatracená láska série

Devatenáctiletá Anna Laneová má přísné rodiče, a tak na rozdíl od svých vrstevnic nemůže chodit na večírky ani randit s kluky. I přesto hledá kličky, jak domácí pravidla obcházet a zároveň dál zůstat hodnou dcerou. Jednoho dne se stane svědkyní přepadení. Nepříjemná událost ji svede dohromady s Maddoxem, o dva roky starším klukem, který se rozhodne, že Annu získá. Podaří se mu to?... celý text

lucie3944
04.09.2020 1 z 5

Myslím, že s podobnými náměty se v poslední době roztrhl pytel. Hodná holka, potetovaný kluk, který je tím pádem nevhodný k čemukoliv. A musím se přiznat, že už jsem četla lepší zpracování. Slečna pomalu jak z 18.století, rodiče se chovají jako by byli z nějaké sekty... A ta snaha o odlišení těch dvou formou mluvy.. bohužel za mě hodně slabé.

Bet
31.08.2020 5 z 5

Vím že někomu se nelíbí střídaní promluvy hl. postav, ale mě se to naopak líbilo moc i když se to opakovalo. po pravdě musím říct, že mám raději pohled muže než ženy :) Musím říct, že kniha je čtivá. za mne super.

pajushka
30.08.2020 2 z 5

Z této knihy mám pocit, že je to vlastně jakási kopie na úspěšnou After, odkud přebrali postavu problematického potetovaného kluka s divokou sexuální historii a slušnou nezkušenou holku s přísným rodičem. Celou knihu trochu obohatili zápletkou s přepadením, kterého byli hlavní hrdinové svědky, což se vlastně ve výsledku ukázalo, jako naprosto zbytečná dějová linka, která se dala krásně využít k nějakému nepředvídatelnému zvratu a autorka tuto zápletku nechala naprosto nevyužitou.
Styl psaní mi vůbec nevyhovoval. Tím, že je kniha psána z pohledu obou hlavních postav, se člověk občas zasekne, jestli už náhodou tu kapitolu nečetl, protože je to vlastně to stejné.
Také jsem se dost zarážela na tím, proč autorka z hodné holky dělala v některých částech povrchní mrchu a jindy zase z drsnýho kluka jako Madox dělala ubrečený štěně, co celý dny brečel do polštáře. Nějak to k těm postavám prostě nešlo.

tereza0977
22.08.2020 5 z 5

Předně musím říct, že knížky zrovna moc nevyhledávám a se ,,zamilovanou,, tématikou už vůbec ne, ale tuhle jsem doslova zhltla jedním dechem.
I když příběh velké lásky mezi slušnou dívkou Annou přísně vychovávanou rodiči a Maddoxem, drsným klukem, který si užívá divoké večírky a který nedostatkem zájmu slečen o jeho osobu rozhodně netrpí, nepatří úplně mezi nejoriginálnější, moc se mi líbí jak kniha byla zpracována. Oba úhly pohledu hlavních hrdinů, navíc vyprávění Maddoxe je psáno nespisovnou češtinou i s vulgárními výrazy, dodávájí celému příběhu ještě větší autentičnost.
Na základě střídání vyprávění dvou hlavních postav se sice některé popisy událostí opakují, takže člověk může mít pocit, že určité části čte dvakrát, ale z pohledu vnímání žen a mužů absolutně odlišně mi to ani nevadilo.
Jsem přesvědčená, že kniha rozbouří hormony dámám ve všech věkových kategoriích. :)

Magda39
21.08.2020 3 z 5

Nevadí mi, když autoři střídají promluvy hl. postav, ale u této knihy to bylo spíše na škodu. Snadno předvídatelný děj a opakovaní učinilo knihu poměrně nudnou.

Denisa31
19.08.2020 3 z 5

Pár odstavců jsem přeskakovala a to z důvodu, že se opakoval dialog akorát z pohledu druhé postavy. Maddox jako hlavní postav mi seděl asi více.

Wertka
17.08.2020 5 z 5

Kniha Zatracená láska byla jedna velká jízda. Sledovat pohled na svět, vztahy a problémy dvou odlišných lidí zároveň byla příjemná změna od klasických knih, které jsou vyprávěny z pohledu jedné osoby. Zatracená láska se četla skoro sama a moc mě to bavilo. Doufám, že mě autorka brzy překvapí něčím dalším ????

Charmedka
11.08.2020 3 z 5

Na rovinu říkám, že příběh není ani v nejmenším ničím originální. Slušná šprtka se zamiluje do největšího děvkaře ve škole a vznikne láska.

Příběh je psán ze dvou pohledů, což je vždy hrozně fajn, mrknout do hlavy i mužskému hrdinovi. Tady to ovšem bylo trošku na škodu, nebo spíše to zpracování. Všechny ty situace se totiž opakovaly a čtenář vlastně četl do samé dvakrát, jen tedy z jiného pohledu, ale bylo to tak podobné, že pohled Maddoxe jsem občas chtěla přeskakovat. Tohle bych pro příště pojala trochu jinak.

Co se mi ale líbilo, tak Maddox, jak tyhle frajírky nemám ráda, tak Maddox si vlastně hned připouštěl, že se mu Anna líbí a neměl problém s tím, aby to řekl nahlas. I Anna byla sympatická, chytrá a ve výsledku sebou nenechala manipulovat.

Ve výsledku se mi kniha líbila, mám výtku pouze k těm dvěma stejným pohledům, ale jinak jsem knihu slupla jak malinu.

Jeninas
08.08.2020 4 z 5

Proč se pohledy postav nestřídaly a občas jen některou situaci nedovysvětlily? Příběh by byl kratší a dynamičtější. Takhle jsem část Maddoxových kapitol přeskočila, což je škoda, protože je to zajímavý hrdina, narozdíl od Anny, se kterou jsem moc nedokázala sympatizovat. Mohla být rozhodně méně afektovaná - hlavně, když neustále opakovala, že s ním rozhodně nebude spát. Přestože jsem měla trochu problém uvěřit, že by se Mad za daných okolností takhle bezvýhradně zabouchnul (i když možná jen byl na ty vyšinutý?), v knize je pár kouzelných momentů - třeba jejich první tanec nebo nakupování oblečení. Zápletku jsem sice odhalila, ale byla dobrá. Takže dávám 4 hvězdy a autorce přeji hodně úspěchů s dalšími knihami!

Lofda
30.07.2020 4 z 5

Hodnotím na 3,5* - zaokrouhluji nahoru. Už jen proto, že jde o českou autorku a těm já prostě fandím. Raději bych četla příběh z českého prostředí, ale nevadí. Upřímně, dostala jsem víc, než jsem očekávala, tím spíš, že už dávno nejsem cílová skupina čtenářů. Je to podle všeho prvotina a já říkám Jen tak dál. Bavilo mě to, jediné co mi přišlo nereálné byla hlavní hrdinka. Občas ukňouraná, občas vzteklina, vlastně nevěděla co chce. O to víc mě ale bavil Maddox, už jen proto, že to všechno vydržel :-) . Vyprávění stejného děje z pohledu obou mi vůbec nevadilo, naopak jsem se těšila až se dozvím, jak to vlastně viděl ten druhý.. Ono totiž dost často každý vidíme stejnou situaci úplně jinak ;-)

anndrra
25.07.2020 5 z 5

Poprvé jsem ohodnotila knížku ještě před poslední tečkou a na svém hodnocení trvám i po dočtení. Tedy upravila bych ho, ale už to nejde.
Proč?
Vysvětlím v závěru.
Jak už tady někdo zmínil, možná by se ty rozdílné pohledy daly uchopit tak, aby se hned za sebou neopakovaly dvě stejné situace, ale ta knížka je tak čtivá, že mi to nakonec ani nevadilo. Navíc Mad mi byl mnohem sympatičtější než Anna, takže na jeho části jsem se fakt těšila a bez jejích pocitů by temnému obrazu Maddoxova vyprávění chyběl ten hezký kytičkový holčičí rámeček, který všechno potřebně odlehčil a podtrhl.
Celou knížku bych zhltla za pár hodin, nebýt jiných povinností a ten konec, páni, čekala jsem někoho jiného, kdybych mohla jen za to dát hvězdu navíc, oproti původním 5 před dočtením, už by tady byla. Doufám, že časem autorka vydá nějakou podobnou pecku. Jsem moc ráda, že jsem do knihy investovala. ????

MARTINASm
24.07.2020

Kniha se mi velice líbila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Autorka je velice nadaná, doufám že se dočkáme další knihy.

Myška11
23.07.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. I když už nepatřím do kategorie dívčích románů, příběh mne zaujal a tak nějak jsem jsem se vracela a přemýšlela, jak bych se zachovala já. Bavilo mě střídání pohledů, sice stejné děje, ale bylo opravdu zajímavé sledovat ten příběh z obou stran a dostat se do "mužské" mysli. A hlavně není to jen romantika sama o sobě, ale je to story protkané i krimi zápletkou a to mě dost bavilo! Držím autorce palce a těším se (snad) na další díly, protože takhle to přece nemůže skončit :)

Prchalka
22.07.2020 2 z 5

Tak nevim. Příběh to byl asi i hezký, mně osobně vadilo to zpracování. Nevěděla jsem se do toho úplně začíst. I když mám ráda v knihách střídání pohledu, tady mi vadilo, že to byla pořád opakující se scéna jen prostě z pohledu toho druhého. Vůbec mi to neplynulo. A upřímně, Anna mi většinu knihy lezla na nervy svým chováním. Maddox byl sympaťák.

Lidali
20.07.2020 5 z 5

Velmi nadaná a perspektivní autorka. Tess dokazuje, že její talent dosahuje kvalit světových autorek dívčích románů. Napínavý příběh protknutý romantikou. Kdo z nás někdy v životě nesnil o svém Maddoxovi? Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Všem doporučuji a držím autorce palce! Snad se dočkáme i dalších dílů ;).

eva2521
20.07.2020 4 z 5

I když nejsem zrovna cílovka a romantické příběhy nejsou můj šálek kávy, tak mě kniha velice zaujala. Děj pěkně odbíhal a díky střídavým úhlům pohledu jsem se pěkně orientovala v tom, co se děje. I když jsem "vycvičená" z detektivek a thrillerů, tak jsem podrobnosti konce děje neuhodla už v půlce a to hodnotím jako obrovské plus.

lusitta05
19.07.2020 3 z 5

Kniha naozaj pre mladé dievčatá, ale bolo príjemné preniesť sa do mladých čias a problémov so začínajúcou láskou,aj keď tá hovorová čeština je otrasná. Mám rada potetovaných "zlých chlapcov". Bolo to fajn, oceňujem pekný koniec príbehu.

Perlivav
15.07.2020 3 z 5

Dost mi vadilo, že jsem jeden děj musela číst 2x, i když to bylo pokaždé z jiného pohledu. Už jsem věděla, co tam bude a znovu už se mi to číst nechtělo. Jinak to bylo celkem fajn.

kukoviky
15.07.2020 5 z 5

Naozaj je to čítanie pre mladé dievčatá, sexuálne scény a pod. záležitosti tam nehľadajte - preto sa kniha poväčšine aj predáva v kategórii romantika pre mladých :-) Ale mne sa kniha veľmi páčila, pripomínalo mi to mňa a mojich rodičov, vedela som sa do hl. hrdinky úplne vcítiť a pochopiť ju a to mám už 40 a pripomenula mi moju mladosť :-D Štýl písania tejto začínajúcej autorky bol pre mňa prekvapivo veľmi svieži a plynulý ani mi nevadilo, že sa opakovali kapitoly len z iného uhlu pohľadu, naopak, sa mi to páčilo :-D Dúfam, že autorka ešte niečo napíše :-)

JanaSustr
14.07.2020 2 z 5

Čtení pro velice mladé dívky, čtení dvakrát jedné kapitoly sice z jiného úhlu me opravdu nenadchlo, na mě je to moc přitažené za vlasy hlavně to chování rodičů a její extrémní naivity nebo nevinnosti, podruhé ji číst rozhodně nebudu, skoro lituji že jsem si ji koupila čekala jsem víc ale konec byl moc hezký naštěstí.