Zatracená láska

Zatracená láska
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437130/bmid_zatracena-laska-fXi-437130.jpg 4 277 277

Zatracená láska série

Devatenáctiletá Anna Laneová má přísné rodiče, a tak na rozdíl od svých vrstevnic nemůže chodit na večírky ani randit s kluky. I přesto hledá kličky, jak domácí pravidla obcházet a zároveň dál zůstat hodnou dcerou. Jednoho dne se stane svědkyní přepadení. Nepříjemná událost ji svede dohromady s Maddoxem, o dva roky starším klukem, který se rozhodne, že Annu získá. Podaří se mu to?... celý text

prcek19
16.05.2022 3 z 5

I když bych knize dala ráda o hvězdičku víc, protože děj mě bavil, tak sem prostě nemohla a to z jediného důvodu..tolik chyb v čárkách (např. myslim, vim, atd.)..pochybuji, že to byl autorky úmysl, ale jelikož v knize byla uvedena korektura, tak mi těch chyb přišlo až moc..měla sem dost problém se do knihy začíst, protože sem místo toho viděla jen chyby..jinak sem Anně a Maddoxovi moc fandila..ona nezkušená, mladá holka a on děvkař, který se kvůli jedné holce chce změnit, ale neví jak na to..na to, že české autory moc nevyhledávám, tak vím, že od Tess si ráda přečtu i další knihy

Laf
30.04.2022 2 z 5

Na knihu mne nalákal popis a krásná obálka. Čekala jsem teda něco jiného než co se pod obálkou skrývalo. Příběh by to byl fajn, ale strašně mne štvaly opakující se kapitoly. Nejdříve z jejího pohledu, pak to samé z jeho pohledu. Hrozně mě to rušilo a opravdu mě to díky tomu nebavilo. Kdyby to bylo jinak zpracované, ta kniha by nemusela mít i tolik stránek. Ke konci začala být dějově kniha zajímavější, takže to zachránilo celkový dojem. Ale i tak, tahle kniha mi prostě nesedla, ač jsem se na ní hodně těšila...

margareth1189
19.04.2022 2 z 5

Ani nevím, kde začít, ale tohle se vážně nepovedlo.

Příběh je jedno velký klišé zabalený do desítek menších. Potetovaný bad boy s něžnou duší vs. křehká nevinná dívka, přísní rodiče, zakazující jí doslova vše, několik smrtelně nebezpečných situací a následných záchran života... Klišé se dá napsat i dobře a čtivě, čtu je moc ráda, ale tady se to moc nezdařilo. Jako fantazie pubertální slečny by to asi obstálo na výbornou, na papíře je to bohužel laciné a předvídatelné a celý příběh mi přijde jaksi podivně známý. Možná je v tom inspirace a možná je to jen opravdu hodně tuctový příběh.

Taky se mi nelíbí ta toxicita. Jak v Annině rodině, tak ve vztahu s Maddoxem. Jsem už velká holka a tohle si dokážu přebrat, leckterá mladší slečna ale třeba ne... Taky se mi nepozdávalo, jak autorka z Maddoxova pití udělala vlastně normální věc, a z řízení pod vlivem taky. Jasně, příběh není z českého prostředí s nulovou tolerancí, přesto... Zaměřuje se na mladé čtenáře

K tomu si přimyslete množství dalších nepříjemností. Třeba neustálé opakování „jsem“ (ach ta ich forma). Výrazy jako šedá myška, šťavnaté rty (klišé lvl milion). Nadužívání příslovcí v uvozovacích větách mi mnohdy doslova rvalo oči z důlků a ze spojení „řekl mi flirtovně“ jsem se málem opupínkovala.

Obě hlavní postavy byly docela na ránu a doteď jsem se nerozhodla, jestli jsou tak brutálně rozhárané, nestálé a hysterické, nebo jen podivně napsané.

Ničemu nepomohl ani fakt, že většina kapitol začíná probuzením a končí padnutím do postele, nuda.

Co bylo ale nejhorší? Střídání jejího a jeho pohledu. Ta železná pravidelnost „jednou ona a jednou on“ by se zkousnout dala, kdyby ovšem nešlo jen o dva pohledy na tutéž situaci. A to včetně dialogů, do písmene. Zkrátka vše znova, jen v mužském rodě a s pár myšlenkami navíc. To byla neuvěřitelná nuda! Abych ale autorce nekřivdila, tak zhruba od půlky tohle trochu zkrouhla, naučila se používat nepřímou řeč a občas se i posunula v ději dál, aniž bychom museli jednu scénu protrpět dvakrát.

Celkově se to od té půlky četlo trochu lépe. Zároveň jsem ale měla pocit, že už se to trochu táhne.

Závěrečný výstup Emily snad ani nemá cenu komentovat.

Abych byla upřímná, nejsem cílovka a nejsem na vyložený slaďárny, ale kvalitně napsanou, vtipnou a uvěřitelnou romantiku si přečtu ráda, byť třeba v YA podání. Tady se mi dostalo jen toho YA, víc nic.

Věřím, že autorka má potenciál zaujmout a když na svém psaní zamaká, jednou z toho může vzejít něco fajn. Já už ale asi nemám odvahu to znovu zkoušet.

Mondaika
13.04.2022 2 z 5

Konečně dotčeno!
Zaujala mě obálka jakože opravdu hodně a možná jsem trochu tajně doufala, že to nebude tak špatný jak to nakonec nebylo,ale je spoustu lepších autorů a tohle bych nechala jen na blog. Autorka se musí ještě hodně zlepšovat nebo jít na kurz psaní minimálně.

Mám ráda když je děj vyprávěn z obou stran, ale tahle autorka to neumí aneb se jí to rozhodně v tomhle díle nepovedlo. Čtenáře bude opakující se děj a čtení stejných dialogů jen z jiného pohledu štvát, nudit odrazovat od čtení dál.
Několikrát jsem se přistihla, že tyto pasáže jen prolétnu pohledem. Od poloviny knihy došlo ke změně a autorka se snažila shrnovala celou konverzaci v pár větách a soustředila se na pocity. ŠKODA, že to neudělala už v počátku.

Nakouslé a nevyužité dějové linky, které by knize dodaly větší napětí a oblibu je opravdu škoda, protože jsou tam minimálně tři.... Zvrat ke konci knihy nic moc....potenciál nerozvinut....
Anna - občas jsem se jejímu chování divila. Jeji otec byl fakt na zabití. Rudnout mohla trochu méně...
Nevím úplně, že bych si postavy oblíbila prostě říct nemůžu...

Ps : Poprvé kdy opravdu místo chvály vidím nedostatky :(
2 a půl hvězdy

evineckY
11.04.2022 4 z 5

Je to taková romance o mladých studentech a pro mladé.
Mi osobně by se rozhodně nelíbilo, kdyby mi kluk nadával do magorů
a tak jsem měla na Maddoxe vyhraněný názor. Samé večírky a úlety...
Zato Anna úplný opak - devatenáctiletá ušlápnutá puťka s přísnými rodiči.
I když je znát, že je to spisovatelčina prvotina, moc se mi to líbilo.

pogmanka
03.03.2022 5 z 5

Mám hrozně ráda tyto typy příběhů a musím říct, že jsem se trochu obávala, jaké to bude a víte, co? Musím říct, že to bylo naprosto super! Takhle návykové čtení jsem už dlouho nečetla a Maddoxe i Annu si prostě nešlo nezamilovat. Za mě tohle dílko bylo lepší i než některé knihy zahraničních autorů. Takže klobouk dolů před českou autorkou. Tohle bude jedna z mých oblíbených knížek. Jsem moc ráda, že jsem dala knížce šanci.

Knihomolka97
02.03.2022 5 z 5

Bylo to sakra návykové čtení. Takové příběhy prostě miluju. Přiznám, že jsem čekala, že Maddox bude ehm větší lump. Ale zamilovala jsem si ho teda neskutečně.
Annu jsem obdivovala za její trpělivost s rodiči, zároveň jsem jí nechápala, že se neumí vzepřít. Zvlášť její otec byl padlý na hlavu. A nebyl to jedinej magor v příběhu...
Ze začátku jsem byla překvapená stylem vyprávění. Bylo vyprávěno z pohledu obou hrdinů, což není nic neobvyklého, ovšem většina scén se vlastně opakovala - nejdřív se odehrály z pohledu Anny a pak Maddoxe.
U Maddoxových částí jsem se skvěle bavila, ty jeho myšlenkové pochody a mluva neměly chybu. Jaký byl ze začatku naivní. A miluju oslovení, jakým Anně říkal.
Jejich vztah byl samozřejně komplikovaný, žádná procházka růžovou zahradou, ale spíš jak na horské dráze. Pikantností nebylo tolik, kolik jsem čekala, ale podle mě v ideální míře pro ty, kteří si na erotiku moc nepotrpí. :)
Zasazení příběhu do amerického prostředí je určitě ku prospěchu.
Líbilo se mi také spestření v podobě mírné krimi zápletky. Jakoby ten závěr byl uff, to bylo teda...
Na pokračování se strašně těším a zároveň se bojím.

knihomolkaJani
22.02.2022 4 z 5

Mnoho lidí tuto sérii přirovnává k jiným knihám, já zde žádnou podobnost nevidím. První polovina knihy byla podle mého názoru slabšího ražení, ovšem pak se to rozjelo a nenudily mě opakující se kapitoly. Autorka si velmi úspěšně probojovává své místo na české scéně. Velmi hezky propracovaný příběh zasazený do uvěřitelného světa a zajímavé postavy. Opravdu velmi povedená kniha, hvězdičku strhávám pouze za nudnější začátek (vadily mi opakující se kapitoly, které jsou ovšem jen místama a pouze do půlky).
DOPORUČUJI!

marina4088
02.02.2022 3 z 5

Od začátku jsem se bála, že kniha bude něco na způsob after. Nakonec to bylo něco na způsob klasického školního klišé - myška a badboy, co je ve skutečnosti softie. Ale stejně se mi to četlo dobře. :D

Anna má teda dost přísné rodiče, až mi ji v nějakých momentech bylo fakt líto. V jejím věku mít takovéhle podmínky pro život je dost omezující a fakt ošklivý. Občas mi sice vadilo její chování, ale vzhledem k tomu, jakého měla otce a tomu snad ani nedá divit.

Madox byl klasický frajer - piercing, tetování, motorka.. Prostě takový ten typ kluka, do kterého budete na škole platonicky zamilovaná, ani nebudete vědět proč. Líbil se mi vývoj postav a vývoj jejich chování.

Co mi ale docela dost vadilo bylo střídání pohledů ze stejného dne, ze stejné situace.. Jasně, občas bylo fajn přičíst si o tom, co si o dané situaci myslí druhý, ale nemuselo to tam být pokaždé.

Každopádně jejich vztah přesně seděl na to, že protiklady se přitahují, protože ti dva neměli společného snad skoro nic.

Konec mi vzhledem k celé povaze knihy přišel trošku přes čáru, sice se to dalo čekat, ale mohlo se to v klidu obejít i bez toho, aby si kniha zanechala takový ten sladký, roztomilý nádech.

3,5

punkgirl97
28.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Zpočátku mě rozčilovalo jak tam byly oba pohledy na stejnou situaci. Nicméně pak jsem si zvykla a líbilo se mi, že to mohu prožívat z obou pohledů. Kolikrát to fakt každý vnímal úplně jinak. Anny mi bylo kolikrát strašně líto jaké to měla doma. A kolikrát jsem se v tom co prožívala viděla taky.

Čím víc jsem sledovala myšlenkové pochody Maddoxe, tím víc si mě získával. Občas jsem se v něm taky viděla, třeba v postoji vůči škole.

V každé knize obzvlášť pak milostným příběhu musí být nějaký zvrat. I tahle kniha nebyla výjimkou. Ale co to jako bylo? Můj žaludek se totálně stáhnul a musela jsem číst dál a dál. A ten další zvrat ke konci?! OMG to mě malém zabilo. Takže opravdu díky Tess . Tolik infarktů jsem zažila naposledy u CoHo!

Jak jsem psala, že se mi líbilo to opakování. Tak vysvětlení. Annu nějak poznáte jak uvažuje, ale u Maddoxe to byla jedna velká neznamená, proto to bylo fajn sledovat i z jeho pohledu. Nicméně to vyhazovalo z rytmu čtení a nevěděla jsem, zda už je další den nebo se to stejné dělá z pohledu druhého, takže v tom byly zmatky.
V každém se najde pro i proti. ️

4,5/5

Smrčkajda
13.12.2021 5 z 5

Ze začátku mi lehce vadily kapitoly psané z dvou pohledů,ale po čase jsem si zvykla. Byl to zajímavý odpočinkový příběh. A Maddox byl totálně miláček .

lenule136
08.12.2021 3 z 5

Hezká knížka. Maddoxe jsem si oblíbila. Občas mi vadilo, že se kapitoly opakovaly z obou pohledů, hlavně na začátku. A konec byl za mě trošku moc vyhrocenej, což mi moc neladilo. Taky mi v této knize nesedělo americké prostředí. Škoda, když autorka je Češka. Ale jinak super počteníčko a jsem zvedsava na druhy díl ;)

neubam02
25.09.2021 4 z 5

Z počátku mi kniha připomínala After, ale velmi rychle jsem změnila názor. Maddox rozhodně není Hardin. Na rozdíl od něj, je to totiž velice sympatický kluk. Jediné, co mají společné je možná tak spousta tetování, piercing a tmavé oblečení. Maddox je milý, není to agresivní, nevěrný alkoholik, jako Hardin.

Anna je též velice sympatická postava. Často mi jí bylo líto, protože chování jejího otce bylo opravdu přes čáru. Já být na jejím místě, tak se dávno sbalím a odejdu.

Hodně se mi líbilo, jak oni dva, jako pár, spolu komunikovali. Kdykoli se něco stalo, tak jsem čekala, že ona uraženě uteče a dalších x stran budeme koukat, jak z nedorozumění udělali velblouda. Byla jsem šťastná, že hlavní postavy si vždy vše ihned vysvětlily.

Knize bych velmi ráda dala 5 hvězdiček, protože takhle krásnou romantiku jsem dlouho nečetla. Nakonec jsem se ale rozhodla půl hvězdičky ubrat, protože mi opravdu vadilo neustálé opakování děje, protože je kniha psána z pohledu obou hlavních postav. Často jsem měla chuť přeskakovat, protože mě nebavilo číst to, co jsem četla pár stránek před.

Celkově jsem z knihy ale opravdu hodně nadšená. Četla jsem ji jako knižní štafetu, a tak moc se mi líbí, že si ji musím objednat, abych ji měla ve své knihovně, protože si ji stoprocentně chci ještě někdy přečíst. Nemůžu se dočkat, až vyjde další díl.

Lenka.Vílka
20.09.2021 1 z 5

Někomu se nelíbí můj názor na knihu, kterou miluje? Tak pokud jo, jsou to jenom knihy. Co na tom tak hrotíte? Nebo je tam spoiler? Není, ale klidně si to slovo představte.
(Dopsáno 10.2.2022)

Tohle je fanfikce fanfikce? Nebo vzala autorka námět ze svých oblíbených knih? No, asi kombinace obojího...

Jo, tohle první mě napadlo. A nedivte se mi, autorka se to ani nesnaží nějak zaonačit.
Já už ani nemám sílu vypisovat, co je ona a co je on, a jak to probíhá, když jsou spolu, protože na tom není nic nového, nic co by nikde jinde nebylo. Prostě klasickej vzorec toxickýho vztahu, kterej z nějakýho neznámýho důvodu spousta slečen považuje za romantický a skutečný důkaz lásky.

Příběh je jedno velký klišé. A to i může bejt dobře. Proč ne? Když vezmete klišé, dobře ho napíšete, tak se to nějak rozmělní a ani to nevnímáte. Prostě se z toho stane oblíbený prvek, napsaný jinak. Takové nevinné, že...

Jenže tady bylo to jedno klišé za druhým, úplně stejné jako ve všech ostatních podobných knihách a rozhodně ne lépe nebo originálněji napsané. Máme dávat šanci novým českých autorům? No...na nějakém blogísku bych třeba napsala, že to je dobrý start, ještě to několikrát přepsat, proškrtat, tak by možná nebyl špatný nápad, zkusit to někam poslat. No, že kniha vyšla, je podle mě hlavně výsledek současného přístupu k vydávání knih :(

Asi mám problém s jednou větou v životopise autorky: "Druhým snem bylo stát se spisovatelkou, což se v roce 2020 stalo skutečností, když vydala dívčí román Zatracená láska." V době, kdy vám každý vydá knihu o čemkoliv, bych trochu krotila sebevědomí, že když vám vyjde kniha, stane se z vás spisovatel. Sorry, nestane..

Někdo tady zmiňoval nespisovnou češtinu. Ta mi nevadí. Třeba slovo "nevim". Ani si nepamatuju, kdy jsem naposled řekla slovo "nevím". Ale kdo ví, zda to bylo schváleně nebo chyba výroby, protože velice často tam bylo "mam" místo "mám", nebo "omlouvam" místo "omlouvám", a to s nespisovnou češtinou nemá nic společného  :(

A to psaní pohledů mělo bejt jako co? Tam je vždycky skoro půl kapitoly z toho, co jsme četli v kapitole předchozí jiným pohledem. Možná proto má kniha tolik stran. (Moje apka knihu navíc knihu nějak špatně nečetla a mě se ukázalo, že má kniha 550 stran, málem mě kleplo, naštěstí jich bylo míň. Ale I tak moc.) Naprosto zbytečně. Protože takhle se to táhlo jako žvejka a většinu času ve výsledku nuda. Už jsem četla dost knih, které jsem kvůli neoriginálnolsti neodstřelila, protože jsem se i tak bavila. To se tady fakt nestalo  :(

A ještě jedna věc na závěr, abych ukázala něco jako charakter, a ne že jsem si knihu nepřečetla jenom abych mohla dát špatný hodnocení. Zaujala mě obálka a možná jsem trochu tajně doufala, že to nebude tak špatný (jedna hvězda ne odpad budiž toho důkazem). Jenže byť je to literatura určena primárně pro zábavu a odreagování, tak je rozdíl mezi brakem a špatně napsanou knihou. Tohle není brak, tohle není tajemstvíčko před ostatními, tohle je špatně napsaná kniha. A kdo jsem, zda tohle mohu soudit, když jsem nic sama nenapsala? (Tahle otázka mě vždycky zaujme jako argument, když někdo zdrbne knihu, která se jemu líbila a konečně mám možnost se k tomu postavit.) Poměrně dost jsem toho už přečetla. To je jako u mě v práci. Myslím, že by mi tam toho prošlo hodně, protože tomu lidi nerozumí. Otázkou potom tedy zůstává, zda to pustím ven, protože jim to bude stačit nebo nad tím strávím ještě chvilku, a budu mít ze sebe dobrý pocit, že se za svou práci nestydím, když vím, že oni tomu buď nerozumí nebo jim to stačí, protože ona se může stát blbá věc. Že to pustím ven a zrovna pro někoho, komu to není jedno nebo tomu rozumí. Byť to sám udělat neumí. Proč by jinak přišel za mnou...

No, jelikož druhý díl vyjde ve Fragmentu, nečekám sice, že to bude obsahově lepší, ale doufám, že si autorka nechá poradit ohledně proškrtání textu a víc jí pohlídají ostatní chyby v textu.

nela3812
15.09.2021 4 z 5

První kapitoly se mi četli těžko. Opakovaně jsme slovo od slova prožívali dialogy mezi Annou a Maddoxem. Příběh ze dvou pohledů je super, ale nebylo nutné opakovat celou konverzaci. Několikrát jsem se přistihla, že tyto pasáže jen prolétnu pohledem. Od poloviny došlo ke změně a autorka pouze shrnovala celou konverzaci v pár větách a soustředila se na pocity.

Maddox mi nepřišel jako best boy na škole, do kterého se zamiluje každá holka nebo s ním každá chce něco mít. Ale to je jen můj úhel pohledu. ... ke konci už to byl vskutku sympatický mladík. Hlavně kvůli té motorce (no jo, motorkářka srdcem i duší se nezapře).

Vrchol všeho bylo neustálé opakování Anny, že s ním prostě nebude za žádnou cenu spát, ale vlastně s ním hrozně chce udržet dlouhodobý vztah. ‍️Narovinu, tyhle dvě věci jdou v jistou chvíli ruku v ruce a k sobě to prostě patří. Trochu mi tam v tomto případě chybělo nějaké rozumné opodstatnění…

Ale víte co? Mě se to i přes zmíněné „mínusy“ hrozně líbilo.️ Možná to bylo štafetou, možná správně zvolenou chvíli pro čtení a správným naladěním.‍️ Celková romantická linka mezi hlavními hrdiny byla lehké klišé, ale řekněme si narovinu, kolik možností v tomto směru autoři mají? Mnoho ne. Autorka to ale doplnila o zajímavé postavy. A přesně jak řekla @bookworm_terr , rozbila díky tomu různé předsudky – tetovaní lidé jsou feťáci, chytrý a tichý kluk je oplzlý slídil, apod. Velké plus!

Hodnotím 3,75/5 . Doslechla jsem se, že už se chystá další kniha a já se moc těším a přečtení!

veverrka11
11.09.2021 4 z 5

Podle anotace se mi knížka zdála býti podobná After, autorce se moc omlouvám. Příběh je psaný z pohledu obou hlavních postav, což se ne každému může líbit, jelikož čtěte to samé, jen z jiného úhlu pohledu. Na druhou stranu je zajímavé sledovat, jak postavy přemýšlí a co třeba zažívají, když zrovna nejsou spolu. Anna je sympatická, místy až příliš přemýšlivá. Maddox má být tvrďák, mě tak ale nepřišel. Autorka se snaží i trochu "rozbít" předsudky vůči lidem, kteří se nějakým způsobem vymykají, např. tady je potetovaný Maddox, který podle Annina otce nutně musí být feťák...

Ella161
11.08.2021 4 z 5

Jsou tu tři věci, které mi vadili. Za 1. Ty nespisovné výrazy. Přes to jsem se přenášela opravdu těžce. Za 2. Anna a její chování. Jen při menším doteku hned vyletěla, což jsem moc nechápala a za 3. I tady byl hlavní hrdina děvkař a navíc ze začátku dost namyšlený.

Takže… nemohu popřít, že příběh byl čtivý. Protože opravdu byl. Bylo v něm hodně emocí a celkem chápu, proč se takhle kniha přirovnává k Afteru. Maddox byl skoro stejný jako Hardin. Trochu psychopat. Nálady se mu střídaly jako na běžícím páse. Výbuchy vzteku také nechyběly. A určitě mu nechybělo vysoké sebevědomí. Jenže i přes tohle všechno, jsem si ho oblíbila. Musela jsem si k němu najít cestu, protože mi byl ze začátku strašně nesympatický, ale zjistila jsem, že to byl fajn kluk. Měl dobré srdce a když někdo potřeboval pomoc, tak pomohl. Byl ochotný se změnit. Hlavně byl hodný a laskavý. A k Anně se choval mile a hezky.

S Annou jsem měla docela problém. Nemám moc v oblibě takové postavy, které si nedokážou prosadit svůj názor. Jsou raději někde zalezlé a nechají si v klidu nadávat. Nemám to ráda už jen proto, že já jsem přesný opak. Každopádně pochopila jsem, že život s jejím otcem (který byl mimochodem, pardon za to slovo, pořádný kretén) byl opravdu těžký. Na Anně mě ale hlavně štvalo, že byla nerozhodná, furt rudla (což je tam zmíněné tak tisíckrát) a ze začátku byla taková tichá. Po nějakém čase si ale konečně dokázala prosadit svůj názor a stála si za tím, čemu věřila. Když byla naštvaná, nenechala si nic líbit a to bylo fajn. Díky tomuhle jsem si jí také celkem oblíbila a po nějaké čtvrtce knihy mi přestala vadit.

Takže i když tam bylo pár věci, které mi vadili, tak stejně jsem si čtení moc užila. Nedokázala jsem se od toho odtrhnout. Navíc se mi opravdu líbilo, že tady byly kapitoly z pohledu Maddoxe i Anny. Doufám, že autorce vyjdou i další knihy, protože moc ráda bych si je přečetla.

Pierette
09.08.2021 2 z 5

Bohužel celkem bída, mám tenhle žánr ráda, ale toto mi nesedlo. Hlavně mě dost otravovalo číst neustále to samé z pohledu jeho a jí - setkala jsem se s tím v hodně knížkách, ale vždy to bylo dobré, ale tady sem pak jeho pohled prostě odbývala a nudil mě. Postavy jsou podle mě až moc přehnané na obě strany.

Viva98
03.08.2021 4 z 5

Jako celek se mi kniha moc líbila. Jasně, bylo to klišé, ale přesto mě kniha něčím zaujala a já se jí nemohla nabažit. Kniha byla opravdu čtivě a poutavě napsána. Někdy mě sice hlavní hrdinka štvala svou nerozhodností typu ,,Chci Maddoxe, nechci Maddoxe" a přišlo mi, že vlastně ani žádný pořádný důvod proč s Maddoxem nebýt nemá. Taky jsem tak trochu nepochopila hlavní důvod jejich rozchodu. Jasně, Maddox mírně vybuchl ale rozhodně to nebylo v takové míře, aby to vedlo k rozchodu. Prostě, v jednu chvíli Maddox chtěl, aby Anna odešla s ním, a v té druhé už Anna brečí, a říká mu, že je konec. No a poslední, mnou docela nepochopenou věcí v knize, byl Annin až přehnaný odpor k dotekům. Jasný, chápu, že ji otec držel zkrátka, ale to, jak se vyhýbala jakýmkoli Maddoxovu doteku, nebo jak vyváděla, když se ji přece jen trochu dotkl, jsem fakt nechápala. Přesto nechci vypadat, jako by se mi kniha nelíbila, právě naopak. Líbila se mi, opravdu. Zezačátku jsem měla opravdu problém s tím, že vlastně ta samá kapitola je napsaná vždy z obou pohledů, ale velice jsem si na to zvykla a troufám si říct, že se mi to i líbilo, jak jsme se mohli na každou situaci podívat z obou pohledů. A třeba, zatímco z Annina pohledu Maddoxovo chování vypadalo ,,TAK", z jeho pohledu jsme pochopili, že to myslel jinak. Jejich vztah byl celkově popsán moc hezky, líbilo se mi, jak se láska mezi nimi pomalu vyvíjela. Taky vedlejší zápletka stalkera byla fajn, a já až do poslední chvíle nevěděla o koho jde. Takže celkově se mi kniha vážně líbila a má ode mě 4 hvězdičky.

Anna_Malik_Ova
16.06.2021 5 z 5

Lepší YA od české autorky jsem nečetla. Doporučuji všema deseti. Přečtete to max za dva večery, protože nebudete moct přestat. Jazyk, stylistika a střídání pohledů obou hrdinů je geniální. Ještě jsem nečetla knihu kde by z obou pohledů bylo jedno a to samé, a tady mě to nadchlo. I když jsem text jednou četla z pohledu Anny, z Maddoxova jsem si ho vychutnávala úplně stejně, ba i možná trošku víc. Od půlky si ale začnete říkat: „To už se mi znovu číst nechce.”
V ten moment autorka překvapí a děj druhého vyprávění posune, tudíž to stejné nečtete. Prostě zkrátka a jistě: nejlepší YA román na české scéně!