Doufat znovu

Doufat znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445257/bmid_doufat-znovu-Uhd-445257.jpg 4 1122 1122

Začít znovu / Znova série

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat. To se však změní, když potká Nolana Gatese. Nolan je okouzlující, inteligentní a sexy a je to jediný člověk, před nímž Everly může být sama sebou – bez masky, kterou nosí před ostatními. Ale Nolan je její vyučující. Je jedno, jak dobře si rozumí a jak moc ji dokáže rozesmát svým zvláštním humorem. Everly ví, že je pro ni absolutní tabu. A přesto je bezmocná proti pocitům, které v ní vyvolávají jeho slova. Noční rozhovory s ním jsou to jediné, co ji odvádí od temných myšlenek, které ji od dětství pronásledují a noc co noc jí nedovolují usnout. Jen jemu může říci, že vůbec neví, co chce od života, a že studuje jen proto, aby byla její matka šťastná. Čím více času ubíhá, tím intenzivnější spojení mezi nimi je a tím více si Everly přeje překročit neviditelnou hranici, která ji od Nolana odděluje. Ale netuší, že za Nolanovým optimistickým přístupem k životu a nakažlivým nadšením pro literaturu se skrývá jedno tajemství. A tohle tajemství může zničit jejich lásku ještě dříve než začala....... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Hope again , 2019

Bajuli
27.10.2020 5 z 5

Celkově se mí série moc líbila a jsem ráda, že se pracuje i na pátém dílu.♥️ Sice mi trochu vadilo, že člověk od začátku už věděl jak to dopadne, ale i tak v knihách této úžasné spisovatelky vidím nějaké kouzlo a rozhodně si přečtu další díl.☺️

lucka1998
25.10.2020 5 z 5

Na tento díl jsem se moc těšila, mám ráda vztah učitel - student. Moc se mi kniha líbila, více než předchozí díly. V knize bylo více zvratů a situací kdy člověk musel číst a číst, aby věděl jak to celé dopadne. Z mého pohledu povedená kniha od začátku do konce.

petusska01
24.10.2020 3 z 5

Myslím ze som mierne sklamaná. Oproti minulým dielom ma tento príbeh nebavil, napriek tomu že postavy mi boli sympatické (Nolan viac) a malo to aj dramatický prvok... Mam dojem ze ich vzťahu chýbala iskra, smiech, humor... Celkovo má v tej knihe viac zaujal Blake ako hlavbe postavy. Škoda ale nezanevriem na sériu a teším sa na dalsi príbeh.

Lucijáš276
24.10.2020 5 z 5

Opět nádherná kniha, která ve mě probouzela úsměv a zahřátí u srdíčka! Samozřejmě se tam našlo pár věcí, které jsem hlavní hrdince vůbec nezáviděla a říkala si, že musí být opravdu silná povaha, aby i přes to všechno šla dál s hlavou vztyčenou! Po pravdě řečeno jsem si myslela, že už tento díl nebude tak dobrý jako ty ostatní. Po několika prvních přečtených stranách jsem došla k názoru, že jsem se dost mýlila, protože to byla opět pecka! Už se těším na další díl!!!!

kalimaskry
24.10.2020 4 z 5

Opět nezklamala a těším se na další díl.

Myška43
24.10.2020 3 z 5

Za mě zatím nejslabší kniha ze série.Myslím, že autorka mohla dát více prostoru Nolanovi, rozhodně by to bylo ihned zajímavější. Tomuto dílu chyběla jiskra, humor, prostě to nebylo ono. Doufám, že další díl bude lepší.

kuska
15.10.2020

Tak jako jsem Nolana milovala již od předešlého dílu, tak jsem Everly nesnášela, zkrátka nemůžu si pomoct ale tato osoba mi byla krajně nesympatická, řekla bych až protivná. Odběhnu-li ale od osobních sympatii a antipatií tento díl se mi zdál nejslabší, i když budu asi jedná z mála s tímto názorem. Děj byl strašně táhly a moc to neodsýpalo. Knihu jsme přečetla snad jen kvůli Nolanovi a Blakeovi, což byli mí oblíbenci v tomto díle.

jeny-v
13.10.2020 4 z 5

Těšila jsem se na čtyřku ze série Začít znovu, na staré známé i nové protagonisty. Musím ale přiznat, že pro mě příběh nebyl nejlepší. Při čtení spíše smutek než jiskra mládí, nulová energie, žádný vtip a elán studentů, něco skřípalo, snad až konec měl „emoční spád“.

Everly byla nadějná roztleskávačka a nebýt zranění, mohl se její život ubírat jiným směrem. Od vlastního otce se dočkala jen domácího násilí a milující babička zemřela. Na univerzitě ve Woodshillu chodí na hodiny literatury a psaní, aby splnila sen své matky Maureen. Zde si padnou do oka se svým vyučujícím Nolanem, s kterým recenzuje romány Dawn – spolužačky a skoro nevlastní sestry. Oba mají společné ještě něco – nespavost a noční můry. Postupně se jejich city obrušují, utužují a mění v přitažlivost a lásku. Ovšem, aby si padli do náručí, musí Nolan vyřešit svou minulost a Everly využít pomoci kamaráda Blakeho.

Ivuska.09
13.10.2020 4 z 5

Já jsem spokojená, dokonce se mi tento díl z celé série asi líbil nejvíce (alespoň zatím). Bylo to pohodové čtení s pěknou atmosférou (napětí a vzrušení je tam podle mě také dost). Baví mě autorčin nápad postupně rozplétat osudy různých postav. Jsem zvědavá, koho zvolí za hlavní hrdiny příště.

Pája699
12.10.2020 4 z 5

Příběh Nolana a Everly nebyl zase taková pecka jako předchozí díly. Chybělo mi tam více napětí, vzrušení. Vztah studentka a učitel...čekala jsem že přijde nějaká waw bomba, ale to se nekonalo. Tohle mohlo být více propracované, ale jinak celkově se to číst dalo :-) Ale tak nějak mi k sobě nepasovali, byla bych radši kdyby skončila s Blakem :-) Vždycky se mi líbí, že autorka přidává do svých příběhů všechny kamarády z předchozích dílů.

0197
11.10.2020 5 z 5

Musím přiznat, že jsem k tomuto dílu byla trochu skeptická. Na goodreads a německém Amazonu plno čtenářek psalo, že je tento díl nejslabší. Za mě tedy rozhodně ne. I teď pár týdnů po přečtení se k němu ráda vracím. Everly to neměla jednoduché (stejně jako předchozí hlavní hrdinky) a bojovala s minulostí. A Nolan ten byl prostě úžasnej. Oblíbila jsem si ho už v knize Věřit znovu. Byl přátelský, milý, kamarádský, i když jsem si ho tedy nedovedla moc představit vzhledem k dlouhým vlasům :-). Příběh se mi líbil a na závěrečný díl se těším jak na Ježíška, snad nebudeme čekat příliš dlouho.

denisa8946
11.10.2020 5 z 5

Další kniha z pera Mony Kasten mě opět nezklamala. Co jsem od ní očekávala, to splnila. Oddechové čtení s dávkou romantiky, humoru a životního trápení.
Stejně jako u předchozích dílů se mi líbilo nahlédnutí do životních osudů dalších postav této série. Opět zde naráží na to, že nemůžeme soudit lidi podle prvního dojmu. Nikdy nemůžeme vědět, čím si daná osoba v životě prošla.
Styl psaní je stejný jako v předchozích dílech, také určitá dějová návaznost se opakuje. To mi ale na líbivosti příběhu neubralo, protože jsem s tímto autorčiným stylem počítala. :)

Kubikuli
08.10.2020 3 z 5

Moje pocity po dočtení jsou takové rozporuplné. Z celé této série je pro mě Doufat znovu nejslabší. Ale špatná knížka to není, čte se hezky, místy trochu napínavější, místy celkem nuda... Jen prostě když čtete anotaci, jakože půjde o vztah studentka a učitel, čekám emoce, napětí, průser ve vzduchu... Tady se nekonalo nic z toho. Žádná bouře, hromy a blesky. Jen takový podvečerní vánek, klídek, pohoda a lehárko. Prostě jako milé počtení, ale za měsíc po tom ani pes neštěkne.

lusitta05
06.10.2020 3 z 5

Neviem, ale tento diel ma akosi nepresvedčil, zdá sa mi slabý oproti ostatným. Sem tam som sa nudila, ale dočítala som. Taký stred. Páčil sa mi Blake.

Anna195
06.10.2020 5 z 5

Príbeh bol pre mňa veľmi zaujímavý a hlavné postavy ma bavili. Nolana som si už obľúbila v knihe Věřit znovu. Bol to hrdina, ktorého si hneď zamilujete. Učiteľ a knihomoľ, ktorý bol veľmi priateľský, nápomocný, ale aj on mal svoje tajomstvo, čo neskôr vyšlo aj na povrch. Everly mala veľmi ťažkú minulosť, ktorá ju poznamenala a bojovala s ňou. Nebolo pre ňu ľahké sa niekomu zveriť. Páčil so mi, ako sa postupne u nich budoval vzťah a Everly sa začala Nolanovi zdôverovať. Ich spoločné skypovanie bolo skvelé a tiež sa tu stretávame aj s ostatnými pármi z predošlých kníh. Knihu jednoznačne odporúčam ako aj samozrejme celú sériu. Veľmi sa teším na príbeh Blakea.

knihomolka12
06.10.2020 4 z 5

Zdravím, nemáte někdo doporučení na další knihy podobného rázu jako tato série a série od J. Lynn? Jinak za mě palec nahoru, příběh ale mohl mít trochu více hloubky. Přeci jen už je to trochu to samé neustále dokola, ale co by od podobného žánru člověk mohl čekat. Jako oddychové čtení splňuje vše.

Ellinek
06.10.2020 3 z 5

V rámci pracovního nasazení jsem se rozhodla přečíst si něco i do Mony Kasten, abych tedy věděla, o čem píše a především jak. Nejspíš jsem asi nesáhla po tom nejvhodnějším díle.

Nejlepší na celé knize byl Blake. Toho si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Z celého příběhu mám ale dojem, že brzy zapadne v propadlišti zapomnění. Hlavní hrdinka mi nebyla dvakrát sympatická, Nolan mě deptal tím svým zpátečnictvím a něco se začalo dít až asi tak kolem strany 250, což je pro mě zoufale málo. Jakmile se objevil na scéně otec, stal se pro mě příběh alespoň trochu zajímavým, ale jakmile se jeho místo v příběhu dořešilo, pořád zbývalo nějak moc stran a já si říkala, co tam sakra ještě chtějí dělat? Posledních sto stran jsem se už přemlouvala, abych to konečně uzavřela a mohla přejít k něčemu jinému.

Nedivím se, že jsem se Moně tak dlouho vyhýbala - nejsou to příběhy pro mě. Autorka píše dobře, text snadno plyne, ale za mě se v něm zoufale nic nedělo. Svým způsobem ve mně přesto rozdmýchal jiskřičku zvědavosti, že bych jednou možná zkusila i další díly, ale to pnutí není natolik silné, abych všechno musela zhltnout najednou. Někdy v budoucnu, až si nebudu moct vybrat něco ve vlastní knihovně, bych ale po Moně nejspíš i sáhla.

petulkapeta
05.10.2020 5 z 5

Přiběh Nolana a Everly jsem si užila ...bavila jsem se s Blakem a nemůžu se dočkat jeho přiběhu a nejvic mě potěšilo setkani
"stare" party :)

Veeria
05.10.2020 5 z 5

Vrátila jsem se mezi přátele.... a já se zamilovala - zas a znovu! :-) ,,Něco si přej."

Janniska
05.10.2020 3 z 5

Mije milovaná kolegyně,romantická duše,mě zásobuje knihami od M.Kasten a musím říct že mě baví.Příjemné oddychovky u kterých není potřeba moc přemýšlet,občas ukápne slza dojetí a jsou i mírně erotického nádechu.Musím ale napsat že tahle byla zatím nejslabší.Nemohla jsem se začíst,asi to bylo tím že mi hlavní dívčí postava nebyla tak nějak sympatická.Rozhodně na autorku nezanevřu a pokud bude pokračovat,sáhnu pro ni pro oddych zas.