Doufat znovu

Doufat znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445257/bmid_doufat-znovu-Uhd-445257.jpg 4 1120 216

Začít znovu / Znova série

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat. To se však změní, když potká Nolana Gatese. Nolan je okouzlující, inteligentní a sexy a je to jediný člověk, před nímž Everly může být sama sebou – bez masky, kterou nosí před ostatními. Ale Nolan je její vyučující. Je jedno, jak dobře si rozumí a jak moc ji dokáže rozesmát svým zvláštním humorem. Everly ví, že je pro ni absolutní tabu. A přesto je bezmocná proti pocitům, které v ní vyvolávají jeho slova. Noční rozhovory s ním jsou to jediné, co ji odvádí od temných myšlenek, které ji od dětství pronásledují a noc co noc jí nedovolují usnout. Jen jemu může říci, že vůbec neví, co chce od života, a že studuje jen proto, aby byla její matka šťastná. Čím více času ubíhá, tím intenzivnější spojení mezi nimi je a tím více si Everly přeje překročit neviditelnou hranici, která ji od Nolana odděluje. Ale netuší, že za Nolanovým optimistickým přístupem k životu a nakažlivým nadšením pro literaturu se skrývá jedno tajemství. A tohle tajemství může zničit jejich lásku ještě dříve než začala....... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Hope again , 2019

TetaPeta
31.08.2020 4 z 5

Kniha se cte dobre, jako ostatni, ale neco mi tam chybelo. Dej me nepohltil jako predchozi dily a proto bohuzel jen 4*.

TerezaJágrová
30.08.2020 5 z 5

Kniha je velmi čtivá se zajímavým příběhem, ale předchozí díly se mi líbily více. I tak doporučuji.

Ivet1990
28.08.2020 4 z 5

Tuhle autorku mám moc ráda a miluji tuhle sérii, ale tento díl byl zatím s celé série nejslabší. Chvílemi mi přišlo, že se děj táhne, ale né nijak moc dlouho. Určitě se těším na další knihy od této autorky

Pedruska01
26.08.2020 5 z 5

Je hrozně těžké napsat něco, aby se to po čtvrté neopakovalo, ale bohužel - nejde to jinak. Mona je naprosto skvělá autorka a bylo mi ctí ji poznat a číst každou její knihu, která se na prozatím českém trhu objevila. Čte se to samo. Člověku přišlo, že uplynuly dvě minuty, ale dvacet stránek bylo pryč. Nechápu. Ten její styl je skvělý, sedí mi. Na další knihu jsem se hrozně těšila a bylo to na místě.
Hlavní hrdinka Everly mi sedla všemi směry. Neměla jsem s ní problém, naopak jsem jí musela fandit, a to v mnoha ohledech. Přeci jenom jich nebylo málo. Celkem jsem jí i musela obdivovat a taky jsem jí musela litovat zároveň. Ohledně jejího rodinného osudu - s otcem, především. Tohle by být nemělo. Fakt hrozná věc. Everly byla taková směska nesmělosti a odvahy, ale dobře vyvážená. Chápala jsem, že se nechce nikomu svěřovat a raději se drží dál, z mnoha důvodů, ale přeci jenom je dobře, že poznala, že to není nic špatného. Když je to tomu správnému člověku, tak to pomůže.
Druhý hlavní hrdina Nolan, mě vlastně překvapil. Respektive jeho funkce, věk. Jestli v tomhle celku složených zatím ze čtyř knih fungoval i dříve, přiznávám se bez mučení, tak si ho absolutně nepamatuju. Proto pro mě asi větší překvapení, že se jednalo o profesora. Jenže mi to tak nějak vůbec nevadilo. Byla to pěkná ukázka - té mladé holky s kapkou jiných starostí a již dospělého muže, který má celkem srovnané priority. I když, v dnešní době, dá se něco takového o 28letých mužích říct? Jak kdo. Každý byl prostě kapku jinde a přesto... seděli si. Nolana jsem měla ráda, nevadil mi a nejspíš jsem vůči němu nic neměla. Chápala jsem jeho postoj, když Everly "odstrčil", ale překvapil mě pravý důvod. Pro mě to tajemství rozhodně nebylo předvídatelné. (Asi proto, že nelaboruju nad tím, ale nechávám se knihou překvapovat, postupně, jak to příjde.) Však musím říct, že to, co mezi sebou měli ti dva, tak se mi líbilo. Sice to občas zabolelo, ale bylo to příjemné, milé. Tohle Mona umí hezky, vykreslit tu atmosféru a kouzlo mezi ústřední dvojicí, tu romantiku, která je krutá a láskyplná zároveň. V každé její knize.
Bavilo mě i setkávání s ostatními hlavními hrdiny z předešlých knih, i když ne všechny postavy měly zasloužený prostor. Jenže je mi jasné, že tohle prostě nejsou jejich příběhy, takže to ani není na místě. A taky bylo fajn to, že Doufat znovu a Cítit znovu se tak trochu prolínaly, což bylo poznat na Sawyer a Isaacovi Theodorovi.
Hrozně se mi líbila postava Blakea. Toho kluka jsem si hrozně oblíbila, je s ním sranda, umí být věrný a opravdový kamarád, proto se těším na jeho příběh a knihu. Bylo mi velmi líto toho, co se mu ke konci stalo. Něco podobného jako Everly. Zavřely se mu dveře. Ale věřím, že tomu tak nebude. Snad. Nezasloužil by si to.
Hrozně se mi to líbilo a bavilo mě to, stránky mi mizely pod rukama. Mona a její série Znovu si mě získala na plné čáře. Byť musím přiznat, že co se týče síly především toho romantického úhlu, tak mám takový pocit, že to bylo kapánek slabší než u jiných dílů. Nechci si stěžovat, ale neměla jsem ten pocit svírajícího se srdce jako vždycky. Což za mě byla, jako romantickou duši, neskonalá škoda!
Každopádně jako celek je to skvělá záležitost. Tentokrát, díky té obrovské romantické muše, která mi to kazila musím chtě, nechtě drobek srazit, takže krásných 4,5*, ale rozhodně velikánské doporučení. A velké těšení se na pátý díl! :)

Zomy
26.08.2020 5 z 5

Asi se mi nechce srovnávat s předchozími díly - je to prostě Mona, tak jak ji známe. Takže pokud jsem minule dala pět hvězd, je fér dát je i tady.

Je to opravdu hodně dávno, kdy jsem žila ve světě chatování, Skypu a podobných komunikátorů a taky ve světě školního rozvrhu - ale to, jak autorka popsala to očekávání z nově doručené zprávy, nervozitu z konkrétního dne ve škole, to je tak naprosto přesné! Úplně se mi to všechno vybavilo, jak reálně to tady působí.

Nolan s Everly jsou hezký pár, pasují k sobě, funguje to.

Takže za mě dobrý, zasmála jsem se, dojala a teď se těším se na další nášup :-)

Nuttelka
25.08.2020 3 z 5

Mám tuto sérii opravdu ráda, ale musím říct, že tento díl je pro mě zatím nejslabší. Nějak jsem se nedokázala úplně vžít do děje, Everly mi dost vadila, chápu, dětství jedna noční můra, aaaaale takové vleklé a občas zbytečně přehnané strachy, v jejím věku... A už mi taky asi začínají štvát neustále tajnosti, bát se někomu svěřit, proto radši budu trpět a čekat na nějaký srdceryvný zvrat, kde si všechno vyříkají a voalaaa, láska až za hrob.
Nolan, to je sympaťák, jen si ho nějak nedovedu představit, asi je to těmi dlouhými vlasy :-)
Každopádně kniha je opět čtivá a určitě si přečtu 5.díl o Blakeovi, snad se brzy dočkáme :-)

Jessie_
25.08.2020 4 z 5

Opět krásný a čtivý příběh, ale bohužel mě celou dobu v hlavě doprovázel ten (pro mě) nesympatický pán z obálky. Viděla jsem ho ve všech těch srdceryvných pasážích s Everly a moc mi to nešlo dohromady.

Každopádně už se nemůžu dočkat dalšího dílu, jelikož k následujícímu hrdinovi pociťuji o poznání větší sympatie! :-)))

Tanya007
24.08.2020 4 z 5

Mám autorku ráda, ale za mě byl tento díl nejslabší, i přesto ale dávám 4*, protože se mi líbí její styl psaní...

Špekyn
23.08.2020 5 z 5

Opět další skvělá romantická oddechová kniha o mladé lásce z pera Mony Kasten! Hlavní hrdinové člověku rychle přirostou k srdci, i když musím říct, že Everly mi zpočátku byla trochu nesympatická se všemi svými zbytečnými strachy a obavami. Nolana jsem si z předchozích knih také představovala malinko jinak, ale získal zde své kouzlo a sympatie. Jeho "problém" je celkem očekavatelný, ale to ničemu nevadí a fandila jsem mu.
Fascinuje mě, jak autorka dokáže vystihnout pocity v daných situacích - v těch, které jsem zažila, jsem si říkala: Jo, přesně takhle jsem se citila!
Pěkné je propojení s předchozím dílem o Sawyer a Isacovi - vše se udává jakoby paralelně a člověku to pak víc přijde jako realita.
Prostě: Bravo! Jsem zvědavá na další díl. Že by byl o Blakeovi? Ten kluk je mi hodně sympatickej :-).

Ketfl
23.08.2020 5 z 5

Líbilo se mi to, moc :-) Opět super oddychovka, hltala jsem příběhy hlavních hrdinů a moc jim fandila. Předchozí díl se Sawyer a Isaacem se mi sice líbil o něco víc (vlastně se mi líbil zatím nejvíc z celé série), ale i tento musím ohodnotit plným počtem hvězd. Je ale fakt, že o proti předchozímu dílu mi tam trošku něco chybělo. Bylo to krásné, ale něco scházelo k tomu, aby to bylo vyloženě wow.

TerkaM
22.08.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Byla to velmi příjemná oddechovka. Ač jsou si v příběhy z této série v lecčems podobné, stejně mě tahle autorka nepřestane bavit, protože... já nikdy neodmítnu romantiku. Příběh Sawyer a Isaaca byl pro mě top ze všech čtyř dílů, které u nás doposud vyšly, nicméně i tenhle měl něco do sebe. Ač jsem měla chuť Nolana něčím praštit. A Everly taky, aby se vzpamatovala. Jen tak, preventivně. Každopádně za mě pět hvězdiček, mé očekávání to splnilo. :)

MarKy95
22.08.2020 5 z 5

Jako vždy moc pěkná kniha.

martiiinkajjj
21.08.2020 5 z 5

Knížka byla hezká, čtivá akorát když srovnám všechny jiné díly od této autorky tak - tento mi příjde trošku slabší. Možná je to proto, že jsem četla i lepší knihy na toto téma a u hlavních hrdinů byla vždycky větší chemie než u Everly a Nolana. Knížka se mi i tak líbila a proto dám plný počet hvězd.

Lambisko
20.08.2020 5 z 5

Kniha je odpocinkova, libila se mi. Porad jsem ale cekala, kdy prijde zvrat, kdy se neco zmeni. Predchozi dil se mi ale libil vic. A uz se nemuzu dockat dalsiho dilu.

Alieen
20.08.2020 4 z 5

Kniha se mi velice líbila, jen mám pocit, že by z ní šlo dostat trochu víc. Pořád jsem čekala na nějaký pořádný zvrat a vyústění, kniha však byla vcelku poklidná, což samozřejmě není na škodu, jen mi asi něco malinko v knize chybělo. Vadilo mně, jak se v knize pořád od hlavní hrdinky opakovalo v jejích myšlenkách "ptala jsem se,.. .", bylo tu rušivé, když se to tam objevilo 150x. Také mi vadila korektura knihy. Vypadlo jim z vět sem tam slovo, a asi dvakrát bylo špatně použito slovo (ted si nejsem úplně jista..) "celá". Knihu jinak doporučuji, předchozí díl ale shledavam zdarilejsim.

knihomolkaŠárka
18.08.2020 4 z 5

Mona Kasten opět nezklamala a přichystala odpočinkový román, u něhož se nejen zasmějete, ale dokáže vás i dojmout. Hlavní postavy mi sice sedly méně než v knize Cítit znovu, ale holt vždy nemůže být posvícení. Ovšem téma zakázané lásky mezi profesorem a studentkou mě nikdy nepřestane bavit, takže osobně jsem i tak hodně spokojená. Bylo to milé, čtivé, dojemné, vtipné, a tak pohodové, jak mají příběhy od Mony Kasten být. ❤︎
Teď už jen aby vyšel příběh s Blakem. Po tom, co se totiž stalo v závěru této knihy, příběh Dream Again nutně potřebuji!