Doufat znovu

Doufat znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445257/bmid_doufat-znovu-Uhd-445257.jpg 4 1124 1124

Začít znovu / Znova série

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat. To se však změní, když potká Nolana Gatese. Nolan je okouzlující, inteligentní a sexy a je to jediný člověk, před nímž Everly může být sama sebou – bez masky, kterou nosí před ostatními. Ale Nolan je její vyučující. Je jedno, jak dobře si rozumí a jak moc ji dokáže rozesmát svým zvláštním humorem. Everly ví, že je pro ni absolutní tabu. A přesto je bezmocná proti pocitům, které v ní vyvolávají jeho slova. Noční rozhovory s ním jsou to jediné, co ji odvádí od temných myšlenek, které ji od dětství pronásledují a noc co noc jí nedovolují usnout. Jen jemu může říci, že vůbec neví, co chce od života, a že studuje jen proto, aby byla její matka šťastná. Čím více času ubíhá, tím intenzivnější spojení mezi nimi je a tím více si Everly přeje překročit neviditelnou hranici, která ji od Nolana odděluje. Ale netuší, že za Nolanovým optimistickým přístupem k životu a nakažlivým nadšením pro literaturu se skrývá jedno tajemství. A tohle tajemství může zničit jejich lásku ještě dříve než začala....... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Hope again , 2019

LilianaFalcon
04.10.2020 4 z 5

Jak tuhle knihu popsat jedním slovem?
Dlouhá.
Everly na mě většinu doby působila hrozně nevyzrále, všichni kostlivci ve skříních zas moc vyumělkovaně, a i když by se mi Nolan normálně zamlouval tak... nevím. Na takovéhohle učitele na VŠ mi 28 let přijde strašně málo a... Zkrátka to nebylo ono.

Dellphi
04.10.2020 5 z 5

Musím říct, že mě místní komentáře překvapily. Vím, že Mona píše fakt skvěle, tak jsem byla zvědavá, zda to bude opravdu o tolik slabší než minulé díly. Ale nebylo, alespoň mě to tak teda nepřišlo. Za mě to byla krásná kniha a emoce zde byly popsány dost pěkně. A vlastně Everly úplně chápu, to co prožila, není jednoduché a člověka to provází celý život. Líbil se mi i vývoj jejich vztahu a tak nějak všechno kolem. Takže já doporučuji a těším se na další díl!

Evka3814
03.10.2020 2 z 5

Inu,i mistr tesař se někdy utne. Doufala jsem zas a znovu že se to konečně rozjede,bohužel přišlo velké zklamání. Opravdu jsem se nemohla dočkat konce,toto byl rozhodně nejhorší díl. Žádná akce jen se to tak nějak táhlo.

Kukicka
03.10.2020 1 z 5

Musim rict, ze jsem neskutecne rada, ze to mam za sebou. Opravdu me stalo dost usili tu knihu neodlozit a nezacit cist neco jineho a takove myslenky, u knihy na kterou se clovek tesi, nikdo mit nechce, takze neco bylo vazne spatne. Z nametu profesor a studentka mohl vzniknout pekny pribeh, obzvlaste v podani tak dobre spisovatelky jako Mona, ale hlavni hrdinka mi lezla na nervy. Byla to uknourana slecinka, jejiz myslenkove pochody jsem casto vubec nechapala. Cele se to tahlo a moje myslenky stale smerovaly k tomu, at uz je hlavne konec

aniger
02.10.2020 3 z 5

Byl to hezký příběh, ale moc zbytečných stránek. Některé věci bych tolik nepopisovala. První díl byl mnohem lepší, ale určitě to nebyla ztráta času.

lotofhs
02.10.2020 4 z 5

Mona Kasten ať napíše cokoliv, tak si to koupím, přečtu do tří dnů a budu nadšená. :D Další pecka, moji favoriti teda jsou první a třetí díl. :) I tento, ale měl něco do sebe

Elize
02.10.2020 5 z 5

Jsem nadšená! Tenhle díl se mi líbil zatím z celé série nejvíc - nejspíš proto, že mi postavy byly zatím nejbližší. Everly silná, ale zároveň křehká dívka a Nolan byl směsicí vášnivého učitele a zároveň knihomola. Moc hezky napsané a po dlouhé době se mi stalo, že jsem u knihy skutečně něco cítila... vzrušení a nervy, jak se to s nimi vyvrbí. Bylo znát, že příběh jim chtěla autorka věnovat už dávno, protože čtení hezky odsýpalo, možná až moc rychle :) Nějakou velkou zápletku jsem neočekávala, nakonec není ani v předchozích dílech - všechny jsou založeny na tom, že si hlavní protagonisté musí srovnat svůj osobní život a především svou minulost, aby mohli znovu doufat, věřit a cítit... Doporučuji.

veveronka
28.09.2020 2 z 5

Ze všech dílů to bylo nejslabší.

Jajibloguje
27.09.2020 5 z 5

Mona Kasten jej séria Znovu je zárukou dobrého romantického čítania. Autorka nás o svojej kvalite presvedčila už dávno, tu netreba pochybovať. Avšak ja ako čitateľka sa vždy teším, čo nové si pre nás pripraví. A že tu, v knihe Doufat znovu, toho bolo.

Everly mi ako hlavná hrdinka veľmi nesadla. Niekedy boli podľa mňa jej reakcie nemiestne, zbytočne prehnané, vygradované. A prečo vlastne. Niesla si so sebou problémy a minulosť, s ktorou sa nie tak úplne vedela vyrovnať. Je pravda, že aspoň urobila viditeľný progres od začiatku príbehu až po koniec… ale aj tak.

V tejto časti som veľmi fandila Nolanovi. Ukážkový typ knižnej postavy, ktorého si všetky hneď zamilujeme. Krásne telo, krásna duša. On učiteľ, ona študentka. Zápletka sa môže začať.

Trochu som očakávala, že ich vzťah bude kvôli ich úlohám na univerzite búrlivejší, ale Everly všetko pokazila. Bola čitateľná ako otvorená kniha, že každému muselo všetko hneď dôjsť. Nie, pardon, o nej a Nolanovi to všetci nevedeli, ale potom nerozumiem, kde mali oči.

Nič to nemení na tom, že som si pri knihe výborne oddýchla. Čítala sa sama. Častou témou bolo písanie a pripomienkovanie kníh a samozrejme - nachádza sa tu aj kopec romantiky a elegantnej erotiky.

Za mňa je toto jedna z najlepších sérií, aké na našom trhu sú.

zuzak82
27.09.2020 3 z 5

Doufat znovu je již čtvrtý díl série Začít znovu a pro mě je to asi nejslabší díl z této velmi kvalitní série.
Líbila se mi postavy Nolana i Everly. Ale jejich společný milostný příběh mě tolik neoslovil jako jiné v této sérii.
Co bylo zvláštní, že se děj v určité části překrývá časově s třetím dílem Cítit znovu. Hlavní hrdinka Everly se několikrát baví s Isaacem nebo je svědkem vývoje vztahu Isaaca a Sawyer, takže tento díl opravdu raději čtěte až po přečtení třetího dílu.
Hodně mě zaujala postava Blaka, takže se moc těším na 5.díl, kde bude hlavní postavou.

Karly
26.09.2020 3 z 5

Mrzí mě, že to musím napsat, ale kniha mě zklamala. Doufala jsem, že bude stejně dobrá jako předchozí díly, což se nestalo.
Kniha měla být o lásce mezi žákyní a profesorem. Takových knih je hodně, ale říkala jsem si, že si to musím přečíst v podání Mony Kasten. Ale musím říct, že jsem mezi hlavními hrdiny necítila žádnou chemii. Děj se neskutečně táhl a pořad jsem čekala na nějaký pořádný zvrat, jak jsme u Mony zvyklí. Ten jsem tam taky bohužel nenašla.
I přesto se těším na 5 díl. Mohla by to být první kniha od Mony, ve které bude hlavní hrdina a ne hrdinka.

Siegrid
25.09.2020 2 z 5

Moc jsem se těšila na 4. díl, ale očekávání bylo větší než samotná kniha. Prvních 170 stránek se na můj vkus táhlo, nic se tam nedělo. Spíš než děj v knize se dala použít anotace, tzn. spíše jsem pochopila, co se děje z anotace než z těch 170 stran! Pak jsem se do děje dostala více. Obě postavy byly takové zvláštní, nebo až moc normální. Těžko říci, jestli bych se k této knize ještě vrátila. 1. a 3 díl se mi rozhodně líbil více.

prcek19
09.09.2020 5 z 5

Tak dlouho sem čekala na tento díl, mám ho přečtený za jeden den a musím zase čekat na 5.díl..opravdu autorku obdivuji, za to, co ve svém věku napíše, protože sem skoro stejně stará a nedokážu si představit, že bych napsala 4 tak skvělé knihy, které sem nerada odkládala..doufám, že ji to psaní půjde dál tak dobře jako teď..jinak ještě něco k tomuto dílu..věřím, že s tímto problémem, který měli Everly a Nolan (studentka a učitel), se zabývá docela dost lidí, i když oni dva měli ještě něco navíc a to duchy z minulosti..ač se mi chování hlavních hrdinů nelíbilo, protože problémy neřešili, jen se za ně schovávali, sem nakonec ráda, že sme se zase dočkali happyendu, na který všichni čekáme

hopen
07.09.2020 5 z 5

Mě se z celé série líbil první a poslední díl. Celá série se četla svižně a líbila se mi. Moc pěkné oddechové čtení,jen mi přišlo že každá kniha skončila jak skončila a tím pádem pro mě,kdo zná After je TOP. ♥️

V.Vendulii
06.09.2020 4 z 5

Na rozdíl od předchozích knih jsem u této postrádala vtip. Na předposlední straně jsem si uvědomila, že je to vlastně poprvé, co jsem se u tohoto dílu zasmála a přitom si vzpomínám, že při čtení prvního dílu jsem si nemohla vynachválit autorčin smysl pro humor. Nicméně pro mě je tato série srdcovka a navzdory mým výtkám si určitě čtyři hvězdičky zaslouží. :))

rajcatko
06.09.2020 1 z 5

Jednoznačně nejslabší z dosud vydaných dílů. A to jak námětem, které ztrácelo originalitu, tak zpracováním. Kniha byla plná překlepů, nesmyslných slovních obratů a výrazů, kterým jsem ani nerozuměla. Everly byla hrozně nesympatická a z globálního hlediska vlastně dost sobecká.

Red-haired
05.09.2020 4 z 5

Příběh Everly a Nolana rozhodně nezklamal! Opět klasická romanťárna ze studentského prostředí, obohacená o démony z minulosti, které si musí hlavní hrdinové vyřešit. Tentokrát však o zakázané lásce mezi učitelem a studentkou. :)
Tyto knížky se čtou samy a vždy mi vykouzlí lepší náladu, takže jsem na sérii už úplně závislá. :D Musím ale říct, že Doufat znovu se mezi mé oblíbené díly řadit nebude. Jednu hvězdičku jsem tentokrát ubrala, protože ke konci už kniha ztratila spád a ze závěru jsem nebyla tak nadšená, jak u autorky obvykle bývám.

petaSk
03.09.2020 2 z 5

Nejsem cílovka a nečekala jsem žádný zázrak, jen odpočinkovou new adult romanci. Příběh se začal odvíjet slibně. Zakázaná láska mezi profesorem a jeho studentkou (nebo naopak) je pro mě vždy zajímavé téma. Škoda, že z něj autorka nedokázala víc vytěžit, v podstatě se vše vyřešilo bez nějakých komplikací. Jediné, překážky, které museli hrdinové překonat bylo vlastní mlčení a nepřiměřené natahování děje. Dalo se to vyřešit během chvilky a jít dál. Autorce ale asi došly nápady, a tak jsem měla pocit, že se v knize vlastně omílá jedna věc pořád dokola a přešlapuje se na místě.
Hlavní hrdinové mi nebyli moc sympatiční ani reální. Jejich přátelé byli neúměrně dokonalí, přejícní laskaví a se všemi vycházeli. Nakonec je vše žvýkačkově růžové.
Na druhé straně se kniha četla rychle a dobře a milovníci série si určitě přijdou na své.

KatkaB77
02.09.2020 5 z 5

Skvělé letní čtení.

Rauser.
01.09.2020 3 z 5

Já nevím... Oproti předchozím dílům to bylo jakési zdlouhavé a nudnější. Přitom měli postavy obrovský potenciál. Přišlo mi, že většinu knížky tvoří omáčka a příběh hlavních postav je až na druhém místě.