Doufat znovu

Doufat znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445257/bmid_doufat-znovu-Uhd-445257.jpg 4 1124 1124

Začít znovu / Znova série

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat. To se však změní, když potká Nolana Gatese. Nolan je okouzlující, inteligentní a sexy a je to jediný člověk, před nímž Everly může být sama sebou – bez masky, kterou nosí před ostatními. Ale Nolan je její vyučující. Je jedno, jak dobře si rozumí a jak moc ji dokáže rozesmát svým zvláštním humorem. Everly ví, že je pro ni absolutní tabu. A přesto je bezmocná proti pocitům, které v ní vyvolávají jeho slova. Noční rozhovory s ním jsou to jediné, co ji odvádí od temných myšlenek, které ji od dětství pronásledují a noc co noc jí nedovolují usnout. Jen jemu může říci, že vůbec neví, co chce od života, a že studuje jen proto, aby byla její matka šťastná. Čím více času ubíhá, tím intenzivnější spojení mezi nimi je a tím více si Everly přeje překročit neviditelnou hranici, která ji od Nolana odděluje. Ale netuší, že za Nolanovým optimistickým přístupem k životu a nakažlivým nadšením pro literaturu se skrývá jedno tajemství. A tohle tajemství může zničit jejich lásku ještě dříve než začala....... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Hope again , 2019

Bad-wolf
17.02.2021 4 z 5

Další díl ze skvělé série Začít znovu - opět skvělé jako předchozí, ale tentokrát s menším ale... Kniha mě nejprve opravdu bavila - zakázaná láska je skvělé téma a věřím, že kniha měla velký potenciál. Jenže ten potenciál tentokrát nebyl úplně využit. Mě osobně zklamal závěr knihy, kde jsem začala mít problém s Nolanem a přišlo mi, jako bych na konci četla o úplně jiné postavě. Najednou mi přišlo, jakoby Nolan vlastně ani nikdy učitelem nebyl (nebo se tak aspoň nechoval). Hodnotím 4* - kniha je skvělá, ale ve srovnání s předchozími díly prostě pokulhává. Doufám, že další díl již bude zase stejně tak skvělý jako díly předchozí.

lihate
16.02.2021 5 z 5

Když jsem před pár měsíci četla první tři díly nemohla jsem se od knih odtrhnout. Teď u čtvrtého dílu se mi připomnělo to kouzlo knih Mony Kasten a opět jsem se od příběhu nemohla odtrhnout. Cítila jsem všechno s Everly a Nolana si moc oblíbila. Milovala jsem jejich večerní korespondenci a bavilo mě sledovat jejich vztah. Zážitek nemusí být příjemný, hlavní je, když je silný. A to v tomhle příběhu platí dvojnásob.

Ps. Everly se časem sice dozví, co je na poslední straně jejího dárků. Ale já to chci taky vědět!

Maruš.D
13.02.2021 3 z 5

Za mne určitě nejslabší díl z celé série. Příběh se mi docela táhnul, přišlo mi tam hodně povídání okolo, což není vždy špatné, ale tentokrát jsem se u toho nebavila. Everyl jsem si nijak neoblíbila. Nemohla jsem se do ní vcítit, prožívat to vše s ní. Nolan byl sympaťák, ale taky mi nepřirostl tolik k srdci. Obě postavy mi přišly takové nemastné-neslané. Nejvíce mne asi bavil Blake, který tam ani neměl nějak důležitou roli. Čtení to neni špatné, jen jsem si ho neužila jako ty ostatní knihy.

makkuska
10.02.2021 5 z 5

Musím potvrdit to, co se opakuje v hodně komentářích, že ať je děj jakýkoli, ať vám postavy sedí nebo ne, Mona Kasten prostě umí psaní. Kniha je tak čtivá, že vás prostě nutí číst místo práce, místo hraní si s dětmi, místo vaření oběda.
Kniha je stejně kvalitní jako předchozí knihy. Hvězdičku ji ubere pouze to, když se ji snažíme srovnávat s předchozími díly. Průběh příběhu a vývoj postav se opakuje, takže čtenář více předvídá, co se stane. Líbí se mi nicméně vykreslení postav, především jejich vývoj, srovnání se s životní situací a vyrovnání se s minulostí. Moc mě baví, jak se v příběhu objevují postavy z předchozích dílů, líbí se mi, že knihy nekončí prostým "a žili spolu až na věky :-)".
Když bych hodnotila samotný díl, dávám 5*, pokud bych hodnotila díl jakou součástí série, pak 4*.

Anna 13
06.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem se strašně těšila a oddalovala jsem chvíli, kdy se do ní pustím. Miluju ten pocit, kdy vím, že mě nějaká úžasná kniha teprve čeká.

Monu Kasten jsem objevila minulý rok a její sérii jsem si ihned zamilovala. Pokud někdo umí psát romantické příběhy, tak je to ona. Její postavy jsou jako živé. Vypořádávají se s originální minulostí a čtenář nemůže jinak, než se do nich zamilovat.
To, jak nádherně se v těchto knihách rodí láska - to jen tak někde nezažijete.
Z Woodshillské univerzity se rázem stává váš domov. Z Allie, Kadena, Dawn, Spencera, Sawyer, Isaaca, Everly, Blakea a Nolana vaše rodina.

Bohužel, i když DOUFAT ZNOVU bylo krásné, nedokážu ji ohodnotit pěti hvězdami.
Mona Kasten se opakuje. Nevadí mi její dlouhé začátky - ty slouží k tomu, abychom poznali novou hlavní hrdinku, ale její utahané (a bohužel již očekávané) konce jsou něco, co už mi pomalu začíná mírně vadit. Vždy to tak nekonečně dlouho trvá, než se zamilovaný pár, kterému fandíte, zase políbí. A přitom víte, že se to stane. Ono by možná někdy nevadilo, kdyby byla Kastenová drsnější a každý díl nekončil happy endem. I když by to rvalo srdce.

Občas mi přijde, že kopíruje tu samou šablonu. V každé knize - jen s jinými hrdiny.
To, o čem Nolan s Everly diskutovaly v univerzitní kavárně - to sedí na její knihy jak vyšité.

Také jsem měla poprvé problém zamilovat si hlavní hrdinku. A to jsem se těšila, až vnitřní svět Everly poznám. Myslela jsem, že největší problém mi bude dělat Sawyer, ale byla to tahle holka, která se mi nedostala pod kůži.
Nolan byl boží. Asi jako každý kluk, kterého Mona Kasten přivede k životu.

V předešlých knihách se jí dařilo čtenáře překvapovat, v tomto díle byla až zvláštně předvídatelná. Čtenář celkem brzy poznal i to, co mají hrdinové za sebou a proč reagují, jak reagují.

O první místo u mě soupeří první a druhý díl. Trojka na ně neměla, ale byla velmi dobrá. Čtyřka už za nimi pokulhává. I když je to pořád velmi romantický a krásný příběh zakázané lásky - profesora a studentky.
Jsem zvědavá, co přinese pětka. Už se na ni těším. Tak snad zase za měsíc...

pogmanka
05.02.2021 4 z 5

Každá knížka od této autorky mě dokáže dostat. Čte se to skvěle a líbí se mi, jak ukazuje i důležité problémy jako třeba v této knize. Dala jsem o hvězdičku méně, ne že by to nebylo dobré, ale ostatní díly mi sedly více. Tento mi přišel o malinko slabší.

Mari.Ka
01.02.2021 4 z 5

Další pěkná kniha od této autorky. Sice se tu stále pracuje se stejným vzorcem - dva lidé, kteří mají problematickou minulost se do sebe zamilují - přesto to opět funguje. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí a moc se mi líbí zmínky o postavách z předchozích dílů. V tomto případě hlavně o Sawyer a Isaacovi :).

blanka5960
31.01.2021

Tak tohle byla emoční pecka, několikrát jsem se u knihy usmívala i plakala.
Mnozí tuto knihu označují za nejslabší díl autorky a Everly za nesympatickou, sobeckou holku. Myslím si, že se tábor čtenářů v tomto díle rozdělil na ty, kteří chtějí romantiku a svět růžový a na ty, kteří prožili podobné příkoří jako Everly.Ti kteří museli najít odvahu, opravdu znovu doufat, že zase bude líp na to, že se mohou svěřit, najít sílu jít dál.
Já se přikláním do tábora těch co hledají oporu a to "něco" co jim ublížilo a ranilo je stále doprovází a nikdy neopustí. Ale je rozdíl nést svůj úděl sám, nebo mít spřízněnou duši o kterou se člověk může opřít, může se svěřit a nestydět se, že není vše tak jako v jiných rodinách.
Ta bolest, ponížení a strach nikdy úplně nezmizí, ale naděje že bude líp a čas vše otupí a odsune do nejzazších koutů našeho srdce a duše, to je to co nás drží nad vodou.
A přesně to se spisovatalce povedlo, ukázat že není vše růžové, mnohé chování a jednání má své hlubší opodstatnění, že najít odvahu, není vůbec lehké. Everly i její mámu jsem dokázala pochopit, chápala jsem jejich strach,uzavření se.
Nolan působil vždy mile, usměvavě a sympaticky, ale zdání nás klame, také má svá trápení. Trochu jsem jej nechápala, proč se k Everly tak chová, ale i jeho chování je pochopitelné, čím jsi prošel není lehké.
Moc jsem jim fandila, aby vše dopadlo dobře, aby našli sílu svá trápení zvládnout, ustát a být oporou jeden pro druhého.
Díky kamarádům Dawn a Blakeovi se jim podařilo najít opět pevnou půdu pod nohama.
Mona Kasten nezklamala, jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila. Už teď se těším na další příběh.

lucye007
27.01.2021 5 z 5

Já si knížku zamilovala snad ještě víc, než tu minulou. Mezi Everly a Noulanem byla tak uvěřitelná chemie. Skvělá knížka

Wisha
24.01.2021 4 z 5

Oproti prvním třem dílům byl podle mého názoru tenhle trochu slabší, nějak jsem jim jejich reakce a pocity nevěřila a nedokázala jsem se tolik vžít do toho, co zažívají - respektive mi spíš přijde, že všechno hrozně přeháněli a zbytečně hrotili, ale jak už to u Mony Kasten bývá, byl to milý a čtivý příběh plný skvělých kamarádů, které by člověk moc chtěl i ve skutečnosti :-)

bafuskyBaf
14.01.2021 4 z 5

Zase kniha nezklamala...:-)

Tynka27
10.01.2021 4 z 5

Tak ja nevim. Neco mi v tehle knizce chybelo. Vubec jsem necitila to jiskreni mezi hlavni dvojici. Je dost mozne,ze pribeh Isaaca a Sawer nastavil latku tak vysoko,ze uz ji nic neprekona. Tuhle knihu jsem cetla poprve a zrejme i naposled,ale i tak se moc tesim na dalsi dil :-)

Lucynell
08.01.2021 5 z 5

Tuto sérii jsem si oblíbila již od první knihy, mám ráda autorčin styl a způsob, jakým příběhy vyvíjí. Na tento díl jsem se velmi těšila a vůbec mě nezklamal. Příběh Nolana a Everly vás pohltí hned na prvních stránkách a vy se od něj zkrátka nedokážete odtrhnout, ani kkyby jste chtěly. Už se moc těším na další knihu od této autorky.

sedlackovab
07.01.2021 3 z 5

Slabší příběh než Allie a Kadena a o chlup lepší než u Issaca a Sawyer. 7/10.. ale až opět Mona Kasten vydá další knihu, určitě si ji nenechám ujít :)

Lejčís
04.01.2021 4 z 5

Moc se mi líbilo, jak se postupně vyvíjel vztah hlavních hrdinů.. opět velmi čtivé, přelouskáno za jeden den a příjemná oddechovka :)

desejka
01.01.2021 5 z 5

Autorka opět nezklamala,kniha se mi moc líbila

EvaSupovic
26.12.2020 5 z 5

Tak opět ani tento díl nezklamal. Prostě mi sedl styl paní autorky a rak se těším na další pokračování.

Ella161
26.12.2020 3 z 5

Na tenhle příběh jsem se třeba strašně těšila, protože číst o Nolanovi? To bych prostě nemohla odmítnout. Každopádně nevím proč, ale trochu mě kniha zklamala. Možná to bude tím, že mi Everly prostě nesedla. Snažila jsem se jí nějak porozumět, představovat si sebe na jejím místě... ale nic. Prostě jsem s ní nenašla žádné “propojení”, jestli mi rozumíte. Její názory, myšlenkové pochody, chování... ach jo. Musím se přiznat, ale šíleně mě rozčilovala. Vůbec se mi k Nolanovi nehodila. Ten byl prostě vždycky takový energický, bláznivý, přátelský, empatický a spousta dalších věcí. Hlavně měl všech pět pohromadě a měl rozumné názory i řešení na jednotlivé situace. Nicméně... předpokládám, že každému prostě nemusí všechny postavy sednout a je to v pořádku. Takhle to cítím já a naprosto chápu, že tohle může být Váš oblíbený příběh z celé téhle série (mimochodem můj furt zůstává Začít znovu). Každopádně i přes tohle všechno je kniha velice čtivá. A také jsem byla tak trochu nakonec ráda, jak to s nimi dopadlo. Nolana jsem si neskutečně oblíbila a strašně bych ho chtěla jako učitele. No vážně. V celé téhle sérii jsou většinou tak skvělý učitelé! Proč takový nejsou i v realitě?

Rudolf14
25.12.2020 4 z 5

Nezklamala :)

Terka18
23.12.2020 5 z 5

Krásná kniha, tak jako všechny ze série. Nolan je úžasný i přes to jaké má trápení. To samé Everly. Oběma jsem fandila a doufala, že to dopadne dobře, tak jako u každé knihy autorky. Slza ukápla, ale smích nechyběl.