V ohrožení

V ohrožení https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5771/v-ohrozeni-5771.jpg 4 72 17

Winston Garano série

Vyšetřovatel massachusettské státní policie Win Garano je náhle odvolán ze studia na Národní akademii forenzních věd v městečku Knoxville v Tennessee - je pověřen, aby za pomoci moderních kriminalistických metod objasnil případ vraždy Vivian Finlayové, která byla spáchána před dvaceti lety, ne náhodou právě v Knoxville. Ačkoli je mu více než jasné, že vyřešení tohoto zločinu má pouze posloužit jeho nadřízené, státní zástupkyni Monique Lamontové, aby získala větší slávu a moc, netuší, že jej coby úspěšného a schopného, ale zároveň neústupného a tak trochu záhadného policistu zneužije ke svým cílům nejen tato přitažlivá, sobecká a ctižádostivá žena. Ještě dříve, než se ujme přiděleného případu a začne na něm pracovat společně s kolegyní Delmou Sykesovou, stává se sám svědkem zločinu a jeho nechtěným spoluaktérem. Čí životy jsou v této zjevně nečisté hře o politické posty v sázce? A kdo všechno v ní bude obětován? Win hledá viníky a odkrývá jejich motivy, nalezne je však i mezi těmi, které považoval za své přátele. Detektivní novela Patricie Cornwellové V ohrožení tentokrát vybočuje ze seriálové řady autorčiných příběhů, byť zůstává věrná forenzním disciplínám a kriminalistice. Dává nahlédnout do zákulisí politických machinací - do světa, který se neštítí využít zločinu pro zvýšení popularity a odstranění nepohodlných konkurentů, do světa, kde důvěra a poctivost jsou pouze prázdné pojmy. Sebestřednost a cyničnost jeho hlavních protagonistů se však kdykoli může obrátit proti nim samotným... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

At risk , 2006

bigben
30.12.2023 2 z 5

Tak tohle se moc nepovedlo. Série o patoložce je daleko lepší, ne všechny díly, ale většina ano. Druhý díl už ani nezkouším.

georginaa
31.01.2021 5 z 5

Knižní sérii s patoložkou Kay mám moc ráda. Tak jsem byla dost zvědavá jak to dopadne s novou sérií Garano. Vůbec mě nepřekvapilo, že to dopadlo výborně. Patricia prostě detektivní žánr umí a vždy je tam taková zápletka, která nenechá čtenáře v klidu. Uvidíme jak bude pokračovat s dalším dílem, ale už se na to moc těším.

Dagmar111
11.02.2019 odpad!

Knihu jsem s vypětím všech sil nakonec přečetla. Námět byl dobrý, ale zpracování nebylo dotaženo tak, jak by se ke správné detektivce slušelo.
Slabé slabé, četla jsem spoustu daleko lepších detektivek, od této autorky je to má první kniha a nevím, jestli se pustím do další v této sérii.

mig20
26.01.2019 4 z 5

Kniha super, jen si myslím, že konec byl trochu uspěchaný..

zoubek69
03.12.2018

Moc fajn kniha, zajímavý příběj vyšetřování přepadení státní zástupkyně _ bohužel kniha nemá ukončený děj, není vyšetřen zločin, není to dotaženo do konce.škoda.

čef
30.11.2018 5 z 5

Svižný příběh, který výborně odsýpá. Někomu možná budou některé dějové skoky připadat trochu iritující, ale celkově se to dá, vzhledem k zamotanému, ale nepříliš dlouhému příběhu, docela dobře snést. Možná bych si chtěl z této knihy pamatovat pěkně vykreslenou politováníhodnou prázdnotu kombinovanou s rádoby ďábelskostí u těchto románových politiků, ale nepochybuji, že realita určitě mnohokráte předčí tuto fikci, takže mi paní Lamontovou a další politiky z této knihy velmi brzy jistě v mysli nahradí některý z našich současných šíbrů.

lenuskav
24.11.2018 1 z 5

myslim,že horší detektivku sem ještě nečetla...

Allena24
06.07.2018 5 z 5

Kniha byla super, bavil mě občasný humor a určitě bych ke svým blízkým ráda přidala Winovu babičku. U mě oddechovka za 5 hvězdiček.

hana4834
13.11.2017 1 z 5

první kniha od této autorky co jsem četla a musím přiznat že i poslední. na můj v kus moc slabá kniha.

MiroslavKutík
14.03.2017 4 z 5

Pěkná oddechová detektivka jsem zvědav na další knihy této autorky..
Doporučují k přečtení.

rtesarova88
13.08.2015 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. Na rozdíl od Knihy mrtvých je to slabší, ale super oddychovka vzhledem ke 140 stránkám se ani nic jiného čekat nedá.
Pro mě opravdu oddychovka na jedno odpoledne, která se čte sama :-)

ovpana
07.12.2014 4 z 5

Pěkná detektivka,dobře se čte

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Skvělá kniha, která se dobře čte.

minirock
29.12.2013 2 z 5

Detektivka, ale docela slaboučká. Jak rozsahem, tak obsahem. Opravdu nevím, jestli budu mít ještě chuť si přečíst něco od této spisovatelky.

roro
12.02.2013 1 z 5

Po pravdě řečeno...kniha,ke které se vracet nebudu..

aannyy
08.10.2012 4 z 5

První knížka od této autorky a moc se mi líbila :-)

stm01
22.02.2011 5 z 5

Mé první seznámení s autorkou a velmi příjemné počtení.Knihu jsem přečetl během dvou dnů a mohu doporučit.

detektivní a krimi romány soudní lékařství ohrožení

Patricia Cornwell
americká, 1956