Zabíječ bestií

Zabíječ bestií https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15043/warhammer-zabijec-bestii-15043.jpg 4 254 27

Warhammer - Gotrek a Felix série

Nad Ledovým městem Praag se stahují bouřková mračna: odporné hordy chaosu přitáhly ze severních krajů Kislevu, aby na ně zaútočily meči a magií. Pouze trpaslík Gotrek Gurnisson, trolobijce hledající slavnou smrt, a jeho přísežný společník Felix Jaeger stojí mezi silami temnoty a prastarým městem.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

Beastslayer , 2001

vlkodlaq
07.05.2016 3 z 5

Zatím nejslabší ze série, neustálé omílání faktů a rozebírání pocitů ze všech stran znatelně kazí jinak vcelku spádný děj, doufal jsem, že se tohoto nešvaru King už postupně zbavil, ale pětka mě přesvědčila o opaku. Zvažuji, zda-li se vůbec pouštět do dalšího dílu.

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Nejlepší díl ze série. Velkolepý masakr v Praag. Bojuje se v podstatě pořád a kniha člověku nedá šanci si oddechnout. Bitva v Helmově žlebu je oproti tomuto čajíček:-)

serpent6
11.04.2015 5 z 5

Další Zabíječ psaný jasně čitelným Kingovým rukopisem. Stejně jako u předchozích dílů mě potěšila specifická obrazotvornost a temný, místy až hororový, nádech. To koneckonců k žánru temné fantasy patří. Ještě víc mě ale potěšilo vhodně zvolené propojení příběhových linií vedlejších postav. Po šedém věštci Thanquolovi už se mi začínalo stýskat :). Vítaným zpestřením v jinak dosti ponuře vyhlížejícím příběhu byl pro mne lehký opilecký humor ostatním trolobijců, kteří mi vyloženě přirostli k srdci. Snorriho prupovídky mě nejednou upřímně rozesmály.
Jak už zde bylo zmíněno, v příběhu je patrná zdlouhavost - jakýsi klid před bouří, jenž je provázen často se opakujícími slovními spojeními - ale překvapivě mi vůbec nevadila. Snad jen že v některých pasážích postrádal příběh spád, což je ovšem záležitost ojedinělá. Takové drobnosti Kingovi milerád odpustím.
Zabíječ bestií mě stejně jako Zabíječ démonů, přesvědčil o tom, že původní Kingově sérii nemohou pokračování z pera Nathana Longa vůbec konkurovat.

Mikko
05.03.2014 5 z 5

Můj vůbec nejoblíbenější díl zabíječů. Kniha plyne jako voda a přečte se jedním dechem. Objevují se postavy jako Max a Ulrika ale i krysák Thanquol. Klasický king. Klasičtí zabíječi. Klasická řežba.

ThePetinka
09.12.2013 3 z 5

Krátké strohé a poměrně výstižné věty zcela jasně ukazují, že tenhle druh literatury slouží spíš jako oddechovka. A obsah zase napovídá, že to asi nebude nic pro holky. Ale abych zase nebyla jen negativní, musím říct, že ať píše King jakkoliv, jeho knihy jsou poměrně čtivé a lehce stravitelné. Když tedy opominu všechnu tu krev, střeva a mozky.
Už jsem přečetla čtyři předchozí díly, takže jsem si docela zvykla na hlavní hrdiny - trolobijce Gotreka a vypravěče Felixe (i když vypravěčem není výhradně jen on, občas dostává prostor také temná stránka světa, různí temní generálové, čarodějové, skaveni apod.). Z počátku jsem se dost potýkala s tím, že Gotrek je podivně "nedotknutelný". Tedy jistě, má modřiny, šrámy a dokonce přišel o oko. Ale King ho líčí jako nesmrtelnou modlu, bojovníka nad bojovníky. Po pravdě - docela jsem se těšila, až Gotrek umře. Naštěstí mě to přešlo. Felix už také není takový děvkař jako v předchozích dílech, takže mě taky přestal štvát.
Ale jedna věc mě na těhle dvou vytáčí neustále. Tedy dvě - oba hrozně chlastají a ani jeden nemluví o tom, proč je Gotrek trolobijce! Já bych to vážně ráda zjistila, nebaví mě ty jemné náznaky v textu, chci jasnou odpověď. Inu, snad se dočkám v dalším díle.
Bohužel mě dost zklamalo, že tenhle díl nebylo skoro vůbec vtipný. Všechny ostatní byly nabité vtipem a ironií až po okraj.

Madowl
04.11.2013 4 z 5

stále baví :) ačkoliv za nejlepší považuju první tři díly :)

X3ON
27.12.2012 4 z 5

Dalsi dil oblibene serie, davam 4/5 za misty zdlouhave a ukecane kapitoly.