Vzpomínky na padlé kamarády

Vzpomínky na padlé kamarády https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24318/bmid_vzpominky-na-padle-kamarady-9cZ-24318.jpg 4 34 8

Kniha autorových vzpomínek, v nichž však nevzpomíná na sebe, ale na osudy svých kamarádů - spolubojovníků, kteří se konce války nedočkali. Položili své mladé životy za mír, ve kterém dnes žijeme. Padli v bitvě o Velkou Británii, při ofenzívě Rudé armády, v bojích o Francii či při doprovodech konvojů v Severním moři. Jsou spolu s mrtvými partyzány, vojáky i civilisty, obětmi války, na které nesmíme nikdy zapomínat. Vždyť zemřeli proto, abychom mohli žít.... celý text

jan.para
07.02.2023 5 z 5

Vzpomínky na chlapy, na které se nesmí zapomenou. František Fajtl tuto knihu napsal v době, kdy se o nich moc mluvit nesmělo. Kniha popisuje osudy cca 15 Fajtlových kamarádů, kteří padli za 2. světové války. Kdo zná trochu Fajtlovy knížky tak pozná, že se jejich příběhy prolínají třeba s knihou Létal jsem s třistařináctvkou, nebo První doma.

Tclaw
27.01.2021 5 z 5

Hezky napsaná kniha o neradostných věcech. Přistihl jsem se několikrát, že ač je jasné jak každá kapitola musí skončit, stejně jsem doufal... Jediné co mi dokázalo zkazit pocit z této knížky byl doslov (četl jsem vydání 1980). Již po pár řádcích je jasné že není autorův, ale jakéhosi komunistického patolízala, který samozřejmě musel vyplodit zamyšlení nad tím, proč bojovat v řadách SSSR bylo daleko osvícenější než na západě. Ale chápu že bez toho to tenkrát asi vydat nešlo.

rickiwolf
30.05.2019 4 z 5

Kniha nám přiblížila působení čs. letců během druhé světové války. Měli jsme také možnost sledovat, jaké podmínky měli během bojů. Nikdy nezapomeneme.

Vašek56
21.01.2019 5 z 5

Vzpomínky na padlé kamarády, spolubojovníky, letce RAF. S těžkým srdcem opouštěli vlast, své blízké, své milované, nejdražší i s vědomím, že už je taky nemusí spatřit, utíkali, aby mohli bojovat, vzepřít se okupantům. Nečekal na ně nikdo s otevřenou náručí, vše si museli vybojovat. Bojovali, létali, svůj strach přemáhali, ale také se snažili žít, nestěžovali si, věřili a doufali ve svůj návrat domů. Velké většině se to bohužel nesplnilo. Umírali jako hrdinové, nesmíme nikdy zapomenout.

dobras
01.10.2018 5 z 5

Čtivé a poučné. Smekám před piloty RAF.

dagmar5477
06.02.2016 5 z 5

Moc hezky sepsané vzpomínky na čsl. letce v zahraničí.

fan_tomas
26.09.2013 4 z 5

Hezká kniha, věnovaná padlým pilotům, kteří bojovali za český národ různě po Evropě.
R. I. P.

Donatello
13.06.2013 5 z 5

Krásný přehled životů československých letců rozesetých různě po Evropě. Škoda, že se jich mnoho nevrátilo :(

František Fajtl
česká, 1912 - 2006
1969  92%Sestřelen
1993  86%Dva údery pod pás
2002  91%Generál nebe
1980  86%Vzpomínky na padlé kamarády
1987  89%Boje a návraty

Kniha Vzpomínky na padlé kamarády je v