Všechny malé zázraky

Všechny malé zázraky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225827/bmid_vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4 1503 384

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

All the Bright Places , 2015

anez66
25.07.2020 5 z 5

Jsem hrozně smutná.

anet.myblog
11.07.2020 4 z 5

Na tuhle knížku už jsem se těšila dlouho. Přečetla jsem ji během dvou týdnů. Kniha se četla velmi dobře, děj byl vyprávěný jak z pohledu Finche tak Violet. Autorka taky chtěla odkázat na psychické problémy a nemoci, které by se měli řešit. Konec knížky byl smutný, takže na něj si připravte kapesníčky.

Luc.i
08.07.2020 4 z 5

Na čtení jsem se těšila a možná i proto mě kniha trochu zklamala ale stejně jsem ráda že jsem si ji přečetla. V budoucnu si ji chci přečíst znovu protože bych řekla že je to kniha kde bude druhé čtení ještě lepší protože lépe pochopím všechny myšlenky.Líbilo se mi jak autorská vykreslila postavu Theodora Finche a oblíbila jsem si ho.Celkem 4/5*
(Po druhém přečtení):
Tak jo, ke knížce jsem se teda nakonec opravdu vrátila a za mě DOKONALÝ! Na poprvé mě trochu zklamala a už se mi do čtení po druhé moc nechtělo ale jsem za to fakt ráda. Stojím si za tím že to je na po druhý mnohem lepší. Víc jsem to pochopila a bylo to prostě skvělý. Jak už jsem věděla co se tak trochu bude dít tak jsem mnohem víc vnímala že k tomu směřuje. Zvyšuju na 5/5*

Gibis
08.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Theo Finch trpí bipolární afektivní poruchou. Neustále přemýšlí o sebevraždě a zjišťuje všechny možné způsoby, jak ji lze spáchat. S Violet Markeyovou, která se utápí v depresi po tragické smrti své sestry, se setkává na římse školní zvonice a pomalými krůčky začíná jejich láska.
Pro mě velice emotivní a také osobní čtení, protože s bipolární poruchou jsem se osobně setkala v rodině a bohužel to pro nás skončilo stejně tragicky jako s Theem. Snad teď dokážu lépe pochopit, co se odehrává v mysli takto nemocného člověka. Moc se mi líbil doslov autorky, kde přiznává osobní zkušenost se sebevraždou blízkého člověka a jak rozdílně okolí přijímá smrt nemocného člověka, který zemře třeba na rakovinu a člověka, který je nemocný psychicky a sáhne si na život.

anndrra
07.07.2020 5 z 5

Je úžasná

SknihouVrukách
21.06.2020 2 z 5

Na knihu som sa celkom tešila, keďže som si myslela, že bude lepšia ako film. No, vo výsledku v bola ešte horšia ako film. Postavy mi vôbec neprirastli k srdcu a boli mi strašné nesympatické. Prišlo mi, že sa o ich problémy vôbec nikto nezaujima a nikto ich vlastné nerieši. Okrem ich psychickej poruchy nemali žiadne charaktery. Dej bol nudný. Občas som aj preskakovala, keďže sa v knihe nič nedialo. Očakávala som super romantickú linku, ale v knihe nebola žiadna poriadna romantika. Pár romantických scén tam bolo, ale tie neboli nič extra. Čiže presladenú romantiku neočakávajte. V knihe neboli žiadne poriadne zvraty, ktoré by ma nútili čítať knihu ďalej. "Zvrat" na posledných stranách mi prišiel veľmi očakávaný. Pokiaľ ste videli film a pozoruje, čo sa v knihe deje tak zvrat sa dá dobre odhadnúť, keďže k tejto udalostí celá kniha smeruje. Na Goodreads niekto spomenul podobnosť s knihou Na vine sú hviezdy, tak som si začala všímať tie podobnosti. V niektorým miestach to bolo ako cez kopirku, ale s inými situáciami. Jediné plus, ktoré knihe dávam je, že koniec nebol odfláknutý ako vo filme a ďalšie plus je za štýl písania. Podľa mňa sú aj lepšie a kvalitnejšie knihy o psychických poruchách. Toto v žiadnom prípade neodporúčam. 2/5✨

Ruru
17.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Knížka se mi moc líbila. Byla čtivá a chtěla jsem vědět co bude dál.
Ale že to dopadne jak to dopadlo to jsem tak nějak nečekala. Pořád jsem nějak doufala, že Finch na Violet odněkud bafne a bude to v pohodě. Jenom se mi pořád nechtělo věřit že je opravdu mrtvý.

Nikky000
09.06.2020 3 z 5

Žádný zázrak to není. Po celou dobu co jsem knihu četla se mi ani jedna z hlavních postav nedostala pod kůži,emoce na bodě nula. Myslím že je důležité aby se psalo o těchto tématech a proto knihu nechci zatracovat. Takže ano, jednou přečíst a dost.

MartinaF
26.05.2020 3 z 5

Asi budu jedna z mála, které kniha neoslovila. Nevidím důvod ji vychvalovat do nebes. Jistě, četla se dobře, hlavní hrdinové sympatičtí, měli za sebou trápení, které se zvládají velmi těžko a sama bych nic podobného nechtěla zažít. Co mi však vadilo, byla určitá povrchnost (neumím najít to správné slovo) příběhu. Téma nebylo uchopeno tak, aby mi hlavních hrdinů bylo líto. Myslím si, zkušenost ovšem nemám, že autorka úplně nevystihla duševní onemocnění, které měl Theodor. Celou dobu kniha směřovala k jednomu cíli a nebyla jsem překvapená, že se stalo to, co se přihodilo. Navíc, a to mě asi nejvíce na příběhu rozčilovalo a už to bylo zmíněno v jednom komentáři níže, tu chyběla psychologická pomoc a podpora rodiny.

Kniha nebyla špatná, ale nezanechala ve mně žádné hlubší zamyšlení. Možná, kdyby mi bylo o patnáct let méně, asi bych příběh více prožívala.

majavcelicka
23.05.2020 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Trošku jsem se díky tématu knihy bála, že se mi bude špatně číst a budu se jí muset prokousávat. Ale opak byl pravdou, četla se příjemně, příběh ubíhal, byl poutavý.

Lordan
26.04.2020 5 z 5

TOP 10 KNIH O DEPRESI. Tam bych tuto knihu zařadil. Jako člověk co se potýká 10 let s depresí, jsem se do této knihy a do postavy Finche naprosto vžil. Přesto jsem nečekal, že závěr, ačkoli k tomu směřovalo, bude takový... Nějak jsem očekával, že dojde k Happy Endu. Možná ale díky tomu je kniha ještě více uvěřitelnější a člověk si tak nějak uvědomí, že deprese je opravdu vážné onemocnění, které by nikdo neměl brát na lehkou váhu.

M.anon
23.04.2020 5 z 5

Moc krásně psaná knížka.

LucyBooks
04.04.2020 5 z 5

Věděla jsem, že bude knížka dojemná, ale že až tak. Zanechala mi smutek na duši. To jak nás nejdřív autorka provází příběhem a vše tak hezky plyne...Cítila jsem z toho naději. Postavy mi byly sympatické, Violet i Finche jsem si hned oblíbila. Příběh se mi četl rychle.
Autorčina poznámka na konci knihy mi přišla ještě smutnější. Je opravdu hrozné, že se bohužel něco takového děje, pro mě je to něco nepředstavitelného, až z toho běhá mráz po zádech.
Knížku by si určitě měl přečíst každý a uvědomit si ještě více hodnotu života.

„Nezáleží na tom, co si odnesete, ale na tom, co po sobě zanecháte."
Všechny malé zázraky

SweetCake
02.04.2020 5 z 5

Knihu jsme četla v originále, jelikož si myslím, že český překlad zní divně a celkově kazí kouzlo knihy... Kniha je jedním slovem naprosto úžasná! Finch mi svým chováním, myšlením a sarkastickým humorem okamžitě přirostl k srdci. Líbilo se mi, že není obyčejný jako ostatní. Smutný konec jsme očekávala a popravdě se mi líbil.

Tessia
30.03.2020 1 z 5

Srdcervoucí contemporary žánr v rámci Young Adult literatury moc nečtu, tady je proč. Pokud se autor rozhodne zpracovat téma sebevraždy či psychického zdraví, je strašně důležité udělat to správně. Tím spíše, jestli svým obsahem míří na mládež a dospívající. Pokud jsou tato témata zpracována nevhodnou formou a dávají ve výsledku špatný pohled a příklad, na místě je potom otázka: Co si z takové knihy má mladý člověk odnést?
V knize není bohužel ani jedna dospělá autorita, která by fungovala správně. Autorka často romantizuje depresi, zlehčuje vážné situace a dělá z lásky lék na psychická onemocnění.

Trinda
30.03.2020 4 z 5

Krásná kniha, ale smutná. Velmi těžké téma...

Adél784
30.03.2020 4 z 5

Smutna knížka, která rozhodně patří k těm lepším z Young adult, je podobná Hvězdy nám nepřály a Pět kroků od sebe. Viděla jsem i film-hodne scén ve filmu chybělo a nektere byly změněné. Ve filmu bipolární porucha podle mě nebyla rozebrána tolik jako v knize....kniha rozhodně lepší než film.:)
4/5 doporučuji a těším se na knihu Tíha vesmíru:)))))

SnowCharlie
21.03.2020 5 z 5

Hodně krásná, ale i hodně smutná knížka.... Myslím, že takhle jsem nebrečela ještě u žádné knížky....

Jirikk
14.03.2020 3 z 5

DOPORUČUJI FILM I KNIHU
Kniha se mi docela líbila i když jsem se na ní nedokazal soustředit, což je asi docela zasadní věc..

Kniha ačkoliv je dobře napsaná, mi připadala zbytečně dlouhá. Kdyby byla o 100 stran kratší velmi by ji to prospělo.. Ale pokud vás kniha nenadchla, určitě mrkněte na film, který se v podstatě jen zaměřuje na hlavní postavy, narozdíl od knihy je velmi zjednodušený ale myslím že se povedl.

Velmi se mi líbila herečka co hrála Violet a vyborná je muzika k filmu, která filmu dává tu správnou atmosferu...

Isew
14.03.2020 3 z 5

Kdyby nebylo čtenářské výzvy, tak bych tuto knihu nedočetla. Od první chvíle bylo zřejmé, že hlavní hrdina má bipolární poruchu. Nikdo z rodiny to neřešil. Nikde se neléčil. Úplně se mi zvedl žaludek z vět: Finch: Proč mě pořád bolí hlava? Matka: Protože si otec z tvé hlavy od dětství dělal boxovací pytel. Tohle vážně není snadné dočíst. Je to rozvláčné a depresivní. Trvalo mi skoro měsíc se tou knihou prokousat. Většinou se těším, až se vrátím k rozečtené knize. Tady jsem se toho spíš děsila.