Ledová pustina

Ledová pustina

Měla to být největší a nejlépe připravená výprava v dějinách, s největším vědeckým týmem, jaký se kdy podobné cesty zúčastnil. Tragický osud lodi Karluk a zoufalé pokusy její posádky dostat se domů z bezútěšné Arktidy. Autorka čerpala z deníků těch, kteří byli zachráněni, kteří zahynuli, a dokonce i z rozhovoru s dosud žijícím účastníkem Kanadské arktické expedice. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/123727/ledova-pustina-123727.jpg 4.38

The ice master (2000)

Literatura světová
Vydáno:, Metafora

pupak13
07.09.2016

Za poslední dobu jsem nečetl lepší knihu, napínavá, dobrodružná a hlavně podle skutečných zážitků polární expedice jsou zde popsány až téměř neuvěřitelné životní situace. Sice je vidět, že autorka není excelentní spisovatelkou, ale samotný děj vás tak strhne jako málokterá kniha.

kyssling
03.08.2014

Skvělá kniha, vřele doporučuji všem co mají rádi dobrodružné romány z drsného polárního prostředí. Navíc nejen podle skutečné události, ale dodržující i základní fakta (byla psána podle deníků, článků, rozhovorů), takže tam chybí neporazitelní superhrdinové, ale jsou tam normální lidi se svými temnýma i slabíma stránkama. Bravo !

Černorizec
15.02.2013

Krásná kniha vyprávějící obdivuhodný příběh ztroskotání lodi dobyvatelů Arktidy.
Obsahuje navíc nemalou fotografickou přílohu, která zkonkrétní čtenářovy představy.
Jediné, co bych autorce vytkl, je jistá duplicitnost informací, kdy je právě "řečený" fakt doložen konkrétní citací z deníků. Tento způsob mi vadil; po několikátém přečtení knihy působí tato "informační podvojnost" rušivě.
Jinak ale knihu doporučuji.

májah
22.09.2012

Moc dobrá kniha. Autorka popisuje události nestranně, čerpá hlavně z deníků. Velmi silný pravdivý příběh. Udivilo mě, jak se lidé zachovají v situaci, kdy jsou den za dnem vystaveni beznaději a nejistotě a každý den je boj o holé přežití. Čekala bych, že se semknou a budou bojovat společně, ale opak je pravdou. Rozhodně doporučuji.

Jennifer Niven

Jennifer Niven