Vlak v 6:20: Cesta, která vede do pekla...

Vlak v 6:20: Cesta, která vede do pekla... https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516290/bmid_vlak-v-6-20-qnu-516290.jpg 4 34 11

Korporátní spiknutí, korupce a vraždy aneb akční thriller No. 1 dle New York Times! Každý den si Travis Devine oblékne levný oblek, vezme si kufřík z umělé kůže a nasedne na příměstský vlak, který v 6.20 odjíždí na Manhattan, kde pracuje jako analytik v nejprestižnější investiční firmě ve městě. Z okna vlaku hledí na honosné domy nejbohatších lidí a sní o tom, že se k nim přidá. Jednoho rána však jeho nudnou rutinu naruší anonymní e-mail: Je mrtvá. Devineova kolegyně a bývalá přítelkyně, byla nalezena oběšená – zřejmě spáchala sebevraždu. A kromě toho jistá nepříjemná návštěva Devina vydírá, že pokud se nezúčastní tajného vyšetřování ve své firmě, vyplave na povrch nehezké tajemství z jeho minulosti v armádě...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The 6:20 Man

alzbeta4340
26.03.2024 4 z 5

Určeno pro čtenáře mající v oblibě neohrožené a přirozeně chytré hrdiny. Travis Devine jako bývalý voják a nyní finanční analytik je přesně takový. Po víceméně nuceném naverbování do tajné služby se začne intenzivně zajímat o vraždu své kolegyně a přítelkyně.
Pro mě to bylo povedené čtení. Konec byl snad až zbytečně přehlcený událostmi, ale i tak to bylo dobré.

ThomasRuhe
20.03.2024 3 z 5

Na knihu jsem se těšil, ale musel jsem si počkat, nežli byla v knihovně k dispozici. Měl jsem velká očekávání, která se tak úplně nenaplnila. V samotném příběhu se toho dělo opravdu hodně a bylo vcelku obtížné ba přímo nemožné odhadnout skrývající se pravdu.
Je bohatý a mocný Brad Cowl za všemi událostmi ?
Jinak postava Travise Devina byla celkem fajn.
Závěrečné rozuzlení jsem nečekal, i když po té divočině jsem se tomu ani nedivil.
Výsledný pocit z románu je tak asi průměr.

Naďa2411
11.03.2024 3 z 5

Kniha spadá do dvou témat v letošní výzvě, určitě pěkná obálka napoví jedno z témat, ale dala jsem přednost k tématu, kde osoby spolu komunikují přes internet. Hlavním tématem je praní špinavých peněz ve firmě, kde je nasazen bývalý voják Travis Devine a má zjistit proč náhle umírají lidé. O vraždách se dozví jako první, když mu někdo pošle zašifrovaný email. Travis Devine musí přijít na vraha, aby nebyl na svobodě, ale hlavně aby ho nemohl zabít.
Kniha byla zbytečně dlouhá, autor v knize mnohokrát opakuje stejné věty a tím ubírá na adrenalinovém pátrání příběhu a rozplétaní jednotlivých tajemství.

Januli
18.02.2024 3 z 5

Jde vidět, že knihu napsal muž, což o to, to problém vůbec není, jen na mě více akční než napínavé a někdy dost nelogické. Ale jednou a dost.

čef
22.12.2023 4 z 5

Dobrodružný příběh bývalého Rangera, který se motá v investiční společnosti na Wall street až se přimotá k podvodům a vraždám. Ve hře jsou různé zájmy, státní agentury, násilníci, podvodníci, krásné i lesbické ženy a samozřejmě lásky, takže má stále proč hrát tu starou dobrou hru plnou soubojů na život a na smrt. Nakonec mne to však moc nepřesvědčilo, bylo toho na můj vkus příliš všeho

Dragon
05.12.2023

Po dlhšom čase som sa opäť dostal k Baldaccimu a opäť nesklamal. Vynikajúci triler, napínavý, akčný, dynamický. Skvele napísané, čítanie odsýpalo - bolo tam všetko, vraždy, intrigy, zákulisné boje, technológie, romantika, sprisahanie...jednoducho, výborná oddychovka pre všetkých milovníkov trilerov.

Sančez
02.11.2023 5 z 5

Bylo to dobré, setsakra dobré a i když mi na konci něco málo vadilo dávám plný počet za tu čtivost. Napsáno je to tak čtivě že nemůžete přestat. Po dlouhé době thriller s touhle špionážní zápletkou a nesáhla jsem vedle.

rodak
29.10.2023 4 z 5

Přišlo mi to tedy hlavně na konci překombinované.Více se mi líbila série Camel club ale i druhá jeho série byla výborná.

Hella
27.10.2023 3 z 5

Pokazím statistiku (97%/6 hlasů), protože za mě to byl jen a jen průměr a ani k Devinovi jsem si nedokázala najít schůdnější cestu.

Pípasek
15.10.2023 5 z 5

Pět hvězdiček je málo. Super napínavé těžko odložitelná kniha

Martule44
15.09.2023 5 z 5

Potřebovala jsem změnu,tak jsem sáhla po této pěkně zamotané knize. Zamotaná byla, co se týče intrik, vražd a spiknutí, ale od počátku psána opravdu čtivě. Taky se mi líbil nápad s vlakem a konečné rozhřešení překvapilo. Hlavně nečekané...

David Baldacci
americká, 1960