Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky

Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47194/bmid_trinact-treti-dil-neobycejneho-deni-c8O-47194.jpeg 4 177 22

Viki série

Viki Perryová má konečně úžasných třináct! A v tomto zásadním roce svého života zažije opravdu pozoruhodné věci mimo jiné okusí první pořádný polibek, nechá si růst vlasy kvůli dobročinnosti, uvědomí si, jak je důležité mít kamarádky na život a na smrt, a v okamžiku, kdy si její kluk až podezřele hodně všímá jisté dívky s kroužkem v nose, všem ukáže, že má zdravé sebevědomí a ví, co chce. A ani doma u Perryů není nouze o vzrušení, neboť sestra Sandra končí studia, šestiletý bráška se rozkoukává po „velkém“ světě, máma čeká neplánované miminko a je neustále v jednom kole, zatímco táta se snaží svými tradičními vtípky vzbudit úsměv na rtech každého člena Perryovic rodinky.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Jota

Thirteen , 2008

radus
21.02.2021 3 z 5

Taková normální kniha pro puberťačky, která nenadchne ani neurazí. Postava Viki se mi líbila, darovat vlasy pro nemocné lidi byl hezký čin a chtělo to odvahu.

Akléda_
30.04.2019 3 z 5

Za mě opět dobrá oddechovka která neurazí a na odpočinek je ideální. Pořád je za mě ale nejlepší díl Dvanáct.

Eliška12
01.03.2019 3 z 5

Pro mne bohužel jen rychlá oddechovka , která nezaujme , ale ani neunudí .
V tomto díle mne Viki hodně zaujalo svou dobrordečností a také tím ,že se stále nevzdává . Jsem ráda , že jsem si knihu přečetla , ale že bych ji každému chtěla doporučit , to se bohužel říct nedá . No co , třeba mne paní Myracleová zaujme ještě něčím jiným :)

nikikostadinova
26.12.2018 4 z 5

I když to na začátku vypadá infantilně, obsah takový není. Hlavní hrdinka je fajn, ale rozhodně ne dokonalá. Při čtení to ve mě vyvolávalo emoce, což je moc dobře. Poznání, že život není jednoduchý.

DancerJaneBooks
06.05.2018 5 z 5

Tenhle třetí díl (když nepočítám knížku Deset, kterou jsem vlastně ani jsem nečetla a ani už nebudu) téhle série o Viki Perryové se mi moc líbil a bavil mě. Už jak jsem začala číst knihy Jedenáct, Dvanáct a teď i Třináct, tak jsem si Viki oblíbila. Je milá, ochotná i zábavná. Když jsem četla tuhle knížku, tak jsem se u ní hodněkrát zasmála. Zábavné byly hlavně některé části s mým oblíbeným Tomíkem (bratrem od Viki). Mám ráda i Vikiinu starší sestru Sandru, protože na mě při čtení působila dobrým dojmem. Ale nebyly tu jenom zábavné části, ale někdy i smutné nebo dojemné. Smutné bylo třeba to, jak se rozešla s Larsem. HSKVN (Holka s kroužkem v nose), která pořád za Larsem chodila mě neustále štvala. Larson mě taky v nějakých částech štval, ale jinak byl moc hodný. Naštěstí se potom díky Viki dali spolu zase dohromady. Taky mi bylo strašně moc líto chudáčka Josepha. Ten konec byl moc dojemný a moc hezký. Určitě mám v plánu a chci si přečíst další a taky poslední (pokud autorka nenapíše další, což myslím že ne, protože poslední díl je, myslím, vydaný v roce 2011) díl téhle super série.

Sisinka05
18.02.2018 5 z 5

Jedním slovem? Super. Za začátku mi moc nesedl styl psaní, ale po cca 40 stránkách jsem se do knihy zamilovala (stejně jako do všech předchozích dílů). Doporučuji!

SmallLucia
16.09.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala právě na své, už dávné,13. narozeniny a ohromně mě bavila.

MirijamFrankl
19.07.2017 4 z 5

Tak Dickens to není,pochopitelně,ale pro náctileté slečny na prázdniny.
Moc pěkná romantická linka velice sympatická hrdinka.Situace se velmi podobají realitě a některá Viktorčina dobrodružství bych si s klidem prožila s ní.

Topsinka
26.05.2017 5 z 5

Tak tento díl mě zaujal asi nejvíc. Samozřejmě nevím, jak je na tom 14, protože jsem jej ještě nečetla. Dokonale s Viki soucítím. Myslím, že by neměl chybět v knihovničce žádné třináctileté dívky.

bookwoman
23.02.2017 4 z 5

Tato kniha se mi líbila měla zábavný děj,který byl čtivý.

kajčamach
01.10.2016 5 z 5

Pěkná kniha,
zatím nejzajímavější ze všech tří dílů.
Teším se na poslední díl.

HannaFuchs
05.03.2016 3 z 5

Celá série je bezva. Četla jsem ji přesně v těchto letech. Doporučuji...

HannaFuchs
05.03.2016 3 z 5

Celá série je bezva. Četla jsem ji přesně v těchto letech. Doporučuji...

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Kdysi se mi tyto knihy moc líbily :)

katerina7788
26.01.2015 2 z 5

Už je to dávno co jsem knížku četla, ale moc se mi nelíbila :D

vilzuss
24.01.2015 4 z 5

Už je to nějaká doba, co jsem ji četla, ale pamatuji si, že byla super :)

ellypusik
20.12.2014 5 z 5

Perfektní kniha pro danou věkovou kategorii. Vtáhne a dívky mohou mít pocit, že je někdo opravdu chápe a je v tom životě s nimi.

Elis.161
19.10.2014 5 z 5

Opravdu dobrá knížka. V hodně chvílích se ve Viki vidím. Opravdu povedená kniha. ;)

Sabka123
24.08.2014 5 z 5

Hezká kniha, krásný příběh, ale asi bych si ji nepřečetla podruhé.

*Renat*
13.12.2013 3 z 5

Knihy z téhle série mě moc bavili.. Ale když jsem si přečetla tenhle díl, byl ze začátku docela dobrý, ale pak už mě začal nudit. Jde tam vlastně jen o to, jak se Viky schází každý den ve škole se svými kamarády, a jak se snaží udržet si vztah se svým klukem.. Nevím no, čekala jsem od toho trochu víc... :/ kniha mě moc nepotěšila a další díl číst nebudu..