Vězeňkyně

Vězeňkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513830/bmid_vezenkyne-Zsb-513830.jpg 4 530 530

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu. Amelie se o sebe vždy uměla postarat – když v šestnácti letech osiřela, vybudovala si nový život v Londýně. Tam se taky seznámila s okouzlujícím miliardářem Nedem Hawthorpem a impulzivně souhlasila s jeho nabídkou k sňatku. Ví ale, koho si vůbec vzala? To je jedna z tisíce otázek, které se jí honí hlavou, když se ocitne uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. Pak ovšem Amelie zaslechne hlas svého manžela a najednou už si není jistá, odkud jí vlastně hrozí nebezpečí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Prisoner , 2022

Veju007
26.06.2023 4 z 5

Tak tu po roce máme novou B. A. Paris. Stojí ale za to? Za mě rozhodně ano!

Osiřelá Amélie se rozhodne pro nový začátek a tak se přestěhuje do Londýna. Tam se seznámí s šarmantním miliardářem Nedem, kterému kývne na nabídku sňatku za speciálních podmínek.
Amélie má spoustu času na přemýšlení, když se probudí v temné místnosti a únosci, kteří jí nosí jídlo, na její dotazy neodpovídají. Co se tady děje? Kdo vlastně Ned je?

Klaustrofobický thriller je první, co si o knížce přečtěte. Ve mně to tedy nepříjemné pocity nevyvolávalo, ale věřím, že někomu to nemusí být po chuti.
Vězeňkyně je rozhodně čtivou jednohubkou, přesně jako to Pariska umí, a určitě je to lepší knížka, než loňská Terapie.
Ano, nedosahuje to úrovně Za zavřenými dveřmi, ale dejte tomu šanci, fakt. Já rozhodně zklamaná nebyla.

Za knížku moc děkuji @albatrosmedia a @my_l.m.v.e

Hvězdinka
25.06.2023 4 z 5

Extrémně čtivé, jednohubka na jeden den. Děj frčí tak rychle, chcete prostě vědět, kdo za vším stojí. Na konci do sebe vše zapadne, sice je to trochu přitažené za vlasy a bez wau efektu, ale jako letní čtení super.

Knižní střípky
24.06.2023 3 z 5

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu to se píše na obálce. A u mě se to teda nestalo, bohužel. Ale je to má oblíbená spisovatelka a jelikož vím, že má občas určité slabší kousky, tak to neberu nijak tragicky. Prostě to byla tentokráte slabší B. A. PARIS. A třeba ta další bude zase pecka. Přečtení rozhodně nelituji a od dalších knih mě to neodradilo. Jenom to prostě tentokrát nebylo TOP.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

jadwiga
22.06.2023 3 z 5

Po velké chvále autorky v různých recenzích na její předchozí knihy jsem se pustila do její novinky Vězenkyně, a to s velkým očekáváním. Anotace knihy slibuje klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu. Mě bohužel nevzal.

První polovina knihy mě vůbec nebavila a přišla mi až přitažená za vlasy, převážně popis svatby, a jak k ní vlastně došlo. V druhé části kniha nabrala na své čtivosti a nemohla jsem ji odložit. Otáčela jsem stránku za stránkou a lačně hltala příběh až jsem neměla čím otáčet. V tu chvíli mě napadla otázka: " A to jako vážně? Takhle to má skončit?"

Za druhou polovinu dávám 3*. Celkově jsem trochu zklamaná.

andulka1406
22.06.2023 4 z 5

B.A.Paris prostě umí psát. Tohle nebude její nejsilnější kniha, ale byla super. Čte se skvěle. Trochu méně mě bavily kapitoly z přítomnosti ze zajetí. Spíše mě zajímala minulost. Únosce jsem si tipla hned ze začátku a trefila jsem se. Konec a rozuzlení bylo super. Dobrá kniha, ačkoliv jsou i lepší thrillery.

Pípasek
21.06.2023 5 z 5

Velmi poutavé od samého začátku až do konce.

michaelaaa5
19.06.2023 3 z 5

Další novinka od mé oblíbené autorky, kterou jsem přečetla během dvou dní. V knize se střídají kapitoly z minulosti, kdy se mladá Amelie seznámila se svým bohatým manželem Nedem a kapitoly ze současnosti, kdy jsou oba uneseni mlčenlivými únosci. Poslední zhruba třetina knihy je věnována zúčtování, v němž je celá zápletka vysvětlena. Vše do sebe sice zapadne, nicméně na konci jsem si neřekla to klasické wow tak to jsem teda nečekala..

mag097
19.06.2023 3 z 5

B. A. Paris je mou velkou oblíbenkyní a její knížky si vždycky užiju, Vězenkyně mi ale přišla trochu šitá horkou jehlou.

Opět se mi ale potvrdilo, že autorka píše skvěle a překladatelka odvedla výbornou práci. Knížka je napsaná velmi čtivě a stránky doslova lítají pod rukama. Nějak mi to ale tentokrát nesedlo. Pořád jsem musela přemýšlet, že takhle by to přece v reálu nemohlo být, že by se přece musel ozvat ten a tamten udělat tamto... Vím, že je to odpočinkový thriller, ale u předchozích autorčiných knížek, a hlavně u Za zavřenými dveřmi, mi přišlo, že měli i něco trochu navíc.

Musím ale říct, že pokud jste spíše svátečnější čtenáři a hledáte nějakého super čtivého parťáka na dovolenou, tak Vězenkyně by vám mohla sednout.

Aiden888
18.06.2023 3 z 5

Oddechovka dobrá, ale rozhodně bych to nenazvala "thrillerem, který vám vezme poslední zbytky dechu". Napínavý to moc není, žádný zásadní zvrat taky nečekejte a na konci se v tom tradičním povídání ve stylu "vysvětlím ti, jak to bylo" možná i trochu ztratíte. B.A.Paris je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, ale tohle bylo trochu zklamání.

vendy6619
17.06.2023 5 z 5

Moc dekuju za zaslání výtisku nakladatelství Albatros a Motto redakce! Moje první setkání s autorkou B. A. Paris bylo fenomenální!
Dostáváme se k Amélii. Chce si v Londýně vybudovat nový život. Ale to ještě netuší co všechno bude muset podstoupit, aby vůbec mohla žít.
Tohle byla jednoznačně velká jízda! Daily Mirror o knize řekli, že ji nedáte z ruky a já s tím absolutně souhlasím! Protože nedáte ani kdybyste chtěli sebevíc. Tahle kniha vás připraví o spánek, dech, myšlenky a ještě budete prosit o víc.
Díky krátkým kapitolám, které se v první části odehrávají z minulosti a přítomnosti se dostáváme až do momentu toho všeho. Druhá část nás zavede co se dělo poté. Zavede nás do hlavy Amélie. A věřte mi, že to stojí za to! Ač mi trvalo několik kapitol se začíst pak to šlo jak po másle!
Autorka se nebála otevřít zde jedno z témat, které jsem snad v žádné knížce ještě neviděla. A teda! To bylo něco!
A ten konec byl prostě neuvěřitelně zamotaný a autorka se z toho dokázala perfektně vymotat!
Co musím ještě vyzdvihnout je nádherná a jednoduchá obálka, která začne po přečtení dávat smysl. A začne být možná až moc děsivá!

Už teď vím, že se po dalších knihách autorky musím porozhlédnout, protože tak poutavý a úderný styl psaní nemá jen tak někdo. Někdo kdo v krátkých kapitolách dokáže udržet v napětí až do samého konce. Dokázala bych si klidně i představit pokračování téhle knihy nebo klidně filmové zpracování, které by mohlo být úžasné!

Nechte se touhle pořádně unést! Nebudete litovat!

rodak
16.06.2023 3 z 5

Čekal jsem víc. Trošku se nám autorka ztratila.Knihu jsem přečetl velmi rychle, ale za týden nebudu vědět o čem to bylo. Ještě že jsem to nemusel za ty strašný peníze kupovat.

Magdalenkačte
16.06.2023 4 z 5

Hlavní hrdinka Amélie je mladá dívka, která to v životě nemá úplně jednoduché.
Jednoho dne potká Carolyn a ta ji zachrání před spaním na lavičce venku. Pracuje pro ni a následně potkává miliardáře Nica a ten jí nabídne obchod, který se ze začátku zda velmi výhodný.
Je to však osudový omyl a Amélie se ocitá v ohrožení života. Je to všechno jeden velký podvod nebo se dá z té léčky dostat?
Kniha je poutavá a čtivá a já osobně Nica měla od začátku za podvodníka a člověka, který jen zneužívá velkého postavení a jména své vlastní rodiny.
Zachrání Amélie vlastní život a zjistí co skutečně stojí za cíleným podvodem, který na ni Nic vymyslel?
Precetla jsem ji jedním dechem a opravdu mě bavila.

hrabalikoval
12.06.2023 3 z 5

Jsem rozpolcená. Předchozí knihy byly určitě lepší. Tato kniha byla čtivá, všechno to rychle plynulo, ALE. nevím proč, ale mě tam prostě něco chybělo. Něco co v předchozích knihách je. Něco co více popíše více pocity hlavní hrdinky. Všechno to bylo šup šup a nakonec jste si sice řekli wau, ALE. Každopádně to není úplně špatná kniha a doporučuji si ji přečíst. Akorát jsme od autorky asi moc rozmlsaní a čekáme víc. Každopádně na další knihu se těším už teď.

Ctenar1202
12.06.2023 5 z 5

Anotace slibuje klaustrofobický thriller, který vám vezme zbytky posledního dechu. A je to pravda! V příběhu se seznamujeme s Amélií. Mladou dívkou, která se odstěhovala do Londýna poté, co osiřela. Našla si práci a postupně si vybudovala nový život, poznala nové lidi a mezi nimi i Neda. Přitažlivého muže, navíc pohádkově bohatého. Říkáte si, aha, romantika, svatba a hrdličky. Kdepak! Ke svatbě sice došlo, ale jen naoko a velice účelově. Jenže potom došlo ke zvratu a Amelie se ocitla v obrovském nebezepčí, unesená a uvězněná v místnosti, která byla zcela ponořená do tmy. Proč a kdo ji zavřel? Proč ji vězní? Má v tom prsty Ned? Nebo je to zcela jinak? Je zmatená, unavená, psychicky na dně a musí se prostě dostat z té temné místnosti pryč...

Tohle byla jízda od první stránky! Autorka nás vhodí do příběhu a mačká z nás emoce až do posledního písmenka. Cítíte se jako na horské dráze a přejete si, aby jízda skončila. Popisy zoufalství jsou tak dokonalé, že máte pocit, jako kdybyste v místnosti byli s Amélií. Její myšlenky, nápady a zároveň pocity zmaru jsou tak dokonalé, že máte chuť jí napovídat a současně jí držíte pěsti. Skvěle vykreslené postavy, situace a konečné rozuzlení mi nedalo vydechnout.

romika
11.06.2023 3 z 5

Mě to zklamalo,sice je na konci vše vysvětleno,ale na mě hlavní hrdinka moc vyměkla,na to jak byla na začátku odhodlaná a samostatná a najednou se nechá ukecat člověkem o kterém od ostatních neslyší dobré věci...to mě tam hrozně štvalo.

boeink
11.06.2023 3 z 5

Kniha je čtivá, napínavá, to jí nelze upřít. Ale něco jí chybí. Na závěr sice všechno do sebe zapadne, ale marně jsem čekala na nějaký moment překvapení, jakože AHA!, protože takto mi motivace všech zúčastněných osob přijdou chatrné. No a samotný konec mě teda vůbec neuspokojil. Přišlo mi to, jakoby Paris uháněl její vydavatel s termínem, tak to prostě takhle utnula.
No, nadšení se teda nekoná.

martenkaaa
08.06.2023 3 z 5

Mně se ani nechce věřit, že se jedná o dílo z pera B.A. Paris. Za mě překombinovaná zápletka, která po vysvětlení zapadla do sebe, ale chybělo tomu to WOW, jak tomu u Parisiných knih bývá.
Je to škoda, protože jsem se na příběh moc těšila.

Sandruš
06.06.2023 3 z 5

Od autorky jsem přečetla všechny knihy, ale tahle je za mě bohužel nejslabší.

Je sice čtivá a má krátké kapitoly, ale thrillerem se to nazvat nedá.
Chybělo mi to napětí, na které jsme zvyklí od Paris v jejich předchozích knížkách...
Další příběh si ale určitě přečtu.

Danago
05.06.2023 4 z 5

Mám pocit, že u knih této autorky se nikdy s většinou čtenářů neshodnu.
A to ani nyní. Musím uznat že prvních 150 stran nebylo až tak zajímavých jako potom druhá část, která byla napínavá až do konce.
Ale chápu, že nás autorka chtěla uvést do situace. Celkově je ale kniha velmi čtivá a měla jsem ji přečtenou za večer.
Hodně mě mrzí překlepy kdy je dokonce zaměněna kapitola přítomnost za minulost , kdy hrdinka telefonuje s mužem,ale odpovídá ji osoba v ženském rodě a spousta dalších překlepů za to ovšem autorka nemůže.
Zápletka mi přišla zajímavá a dobře vysvětlená.
Hlavní hrdinka není úplně kladná a za to, že se stala naivní obětí si tak trošku mohla sama.

katynka78
05.06.2023 3 z 5

Miluju B.A.Paris, její knihy se pro mne vyznačují naprostou psychologickou propracovaností jak postav, tak daných situací a zatím (a to ani tady) se mi nestalo, že bych měla nějakou nezodpovězenou otázku. Vše dokáže vysvětlit a to i tehdy, když máte pocit, že je to zamotané.
B.A. Paris je vyznačována jako autorka psychothrillerů, ale řekla bych, že ty ji nejvíce proslavily a dostaly do určité škatulky, ze které se, jak se zdá, snaží trošku dostat. Třeba takové Dilema bylo hodně lidmi nízce hodnoceno, protože očekávali thriller, ale ono je to rodinné drama.
A to stejné je to dle mně u této novinky. Jak je uvedeno už níže, je to takový mix. Podle mne se autorka snažila o román s prvky napětí, protože základní osnovu bych charakterizovala jako typický příběh chudé dívky, která se vlivem osudu dostala do elitní společnosti, ve které se neuměla pohybovat a díky tomu se dostala do řádného průšvihu. A musela se v tom zorientovat velice rychle, aby přežila.
Ta osnova sama o sobě je vždy méně uvěřitelná, ať je to román, erotický román či detektivka. Ale Paris se podařilo do této osnovy dostat situace a psychické stavy, které skutečně existují a které se dějí a to je to, co tuto knihu zachraňuje. Můžete se do toho ponořit z tohoto hlediska a rozhodně nebudete zklamáni.
Co vás však může zklamat (a mě jako její fanynku teda rozhodně zklamalo) je, že se prostě nechala strhnout touto typickou pohádkovou osnovou plnou klišé. Spojení tohoto prostě nefunguje tak dobře, jak by si možná autorka přála.
Co ale oceňuji opravdu moc, tak žádná otázka mi nezůstala nezodpovězena, vše vysvětleno a to jsem ráda, protože to je můj osobní požadavek od autora, že když si vymyslí zápletku, tak ať mi ji laskavě vysvětlí. A Paris to tak dělá a já ji mám za to moc ráda.
Je to čtivé, má to logiku, ale je to překombinované a pro mne je to zatím od ní nejslabší kousek. Ale nelituju, že ji mám doma a letěla jsem pro ni jako splašená těžkotonážní laň. Prostě když máte svého oblíbeného autora, tak jeho knížky prostě chcete vlastnit. A ruku na srdce, pokaždé to není top, pokaždé se to nepovede, ale to neznamená, že autora ihned odstřihnu. U mě tomu tak není a nikdy nebude.

B. A. Paris (p)
britská, 1958