Vězeňkyně

Vězeňkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513830/bmid_vezenkyne-Zsb-513830.jpg 4 530 530

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu. Amelie se o sebe vždy uměla postarat – když v šestnácti letech osiřela, vybudovala si nový život v Londýně. Tam se taky seznámila s okouzlujícím miliardářem Nedem Hawthorpem a impulzivně souhlasila s jeho nabídkou k sňatku. Ví ale, koho si vůbec vzala? To je jedna z tisíce otázek, které se jí honí hlavou, když se ocitne uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. Pak ovšem Amelie zaslechne hlas svého manžela a najednou už si není jistá, odkud jí vlastně hrozí nebezpečí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Prisoner , 2022

Theresa.2679
16.07.2023 4 z 5

Autorka má i lepší knihy, přesto se mi kniha líbila, četla se skvěle, autorčin styl psaní mi sedí a děj rychle utíkal. Příběh byl zajímavý, trochu nereálný, ale zase ne moc. Rozhodně už se těším na nějakou její další knihu ;)

Susan94
13.07.2023 3 z 5

Téma věznění ženy není nic originálního, objevuje se v knihám celkem často ( skvělá je Žena v kleci). I tak jsem měla na začátku pocit, že to bude zajímavý příběh. Úplně jsem se ho, ale nedočkala. Autorka umí psát velmi čtivě, nicméně druhá část knihy se mi moc nelíbila. Celé vyústění děje bylo k neuvěření a "přitažené za vlasy..."
Od autorky se mi líbily víc jiné knihy.

Šánka
13.07.2023 4 z 5

B. A. Paris má jistě i lepší knihy, ale mně se to líbilo. Kniha je opravdu neskutečně čtivá, stránky letí nejen díky krátkým kapitolám, dvě třetiny se střídá minulost s přítomností a příjemné napětí se příběhu také nedá upřít.
Mě trošku zklamal závěr, který byl zbytečně komplikovaný, překombinovaný, nad motivem zavřu jedno oko, věrohodnost neřeším:-).
Poslední zbytky dechu jsem tedy neztrácela, klaustrofobie na mě také nedolehla, ale přečetla jsem další dobrou knihu mé oblíbené autorky, u které jsem si odpočinula a hlavně se pobavila.

Pengi
12.07.2023 3 z 5

Sice uplne nerealne, dost předvídatelný konec, ale i tak příjemné letní čtení na pláži

Michaela91
12.07.2023 5 z 5

Mě se kniha líbila. Příběh byl nereálný ale i tak pro mě velmi čtivý. Já jsem s autorkou spokojená.

Fazulina
11.07.2023 2 z 5

Strašně překombinované a neuvěřitelné, ten konec ani vysvětlení mě moc nebavilo.

Karoley
11.07.2023 3 z 5

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu.

Amelie se jednoho dne ocitne uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. A není si jistá odkud ji vlastně hrozí nebezpečí.
Sledujeme příběh Amelie, kde se minulost prolíná se současností.
Moje šestá kniha od B.A. Paris a zatím asi nejslabší kus. Předchozí knihy mě bavily o poznání víc.. a to jsem Vězenkyni vyhlížela několik týdnů v knihkupectví. Tak snad příště!

veruptackova
10.07.2023 4 z 5

B. A. Paris jednoznačně patří k těm autorům, u kterých si nečtu anotaci a přesto vím, že si budu chtít přečíst každou její novou knihu. A to i přesto, že její loňská Terapie, pro mě byla celkem zklamáním a porušením řady jinak skvělých psychothrillerů a jednoho psychologického dramatu.

Na začátku Vězeňkyně sledujeme dvě linky, minulou a přítomnou. Musím přiznat, že ta minulá mě zajímala mnohem víc, ale díky krátkým kapitolám jsem neměla potřebu knihu odkládat, protože jsem se velmi brzy dočkala té pro mě zajímavější linky příběhu a prostě četla a četla dál. Čtivost se knihám této britské autorky totiž nemůže upřít. A i když pro mě měla kniha jistou dávku předvídatelnosti, protože ten nejzásadnější zvrat mi byl jasný hned od začátku, rozhodně knihu hodnotím opravdu kladně. Příběh Amélie mě opravdu bavil a byla jsem zvědavá i napnutá. Přesně to od psychothrilleru chci a i když jsem si tentokrát nekousala nehty extrémní napětím, rozhodně těm z vás, které čtete tento žánr na vypnutí od běžných starostí doporučuji!

Andrea K.
09.07.2023 3 z 5

Autorku a její knihy miluju, ale už jsem od ní četla lepší. A těším se na další

Katerina015
09.07.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, ale četla jsem už od ní lepší knihy

Pitbullka
08.07.2023 3 z 5

Začátek byl trochu zmatený, ale pak se to rozjelo a nabralo to obrátky. Ale poslední třetina to zkazila, jinak bych knihu hodnotila lépe. Co však nemůžu upřít je čtivost, krátké kapitoly se četly moc dobře.

Pepina19
08.07.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale na mě pomalý rozjezd a předvídatelný děj.

Petra00
06.07.2023 4 z 5

Knížky B. A. Paris miluju, takže jsem se na tuhle neskutečně těšila. Rozjezd byl pomalejší, ale zachránila to neskutečná čtivost, kterou mají všechny knihy této autorky. V první části mě bavila víc linka z minulosti, ta z přítomnosti mi místy přišla zbytečná a o ničem. Ale hezky se postupně vzájemně doplnily a vše zapadlo do sebe. Bylo to napínavé, děsivé, drsné, všechno se vysvětlilo. Takže spokojenost, ale autorka má lepší knížky. Pořád vede V pasti lží a Za zavřenými dveřmi.

pch1976
06.07.2023 5 z 5

Napínavá kniha, skvělý příběh. Stojí za přečtení.

mcabr
04.07.2023 5 z 5

Napětí, strach, čtivé.

iveta3689
04.07.2023 4 z 5

Dobré, napínavé, zajímavě spletené. Obě části zajímavá, každá trochu jinak.

pavpaz
02.07.2023 5 z 5

Zatím nejslabší kousek od autorky, první polovina nebyla zdaleka tak čtivá, jako ta druhá část, ta už se mi četla zase rychle.

janca1705
28.06.2023 5 z 5

Za den přečteno!

Alexxxka
27.06.2023 4 z 5

Autorku mám moc ráda ale teď jsem si na zadek nesedla. Taky jsem od začátku tušila co a kdo.. ale... I přes to je kniha extrémně čtivá. Měla jsem teď trošku čtecí krizi a tato jednohubka mě snad dostala zpátky do tempa

Karin94
27.06.2023 2 z 5

2,5*

Musím povedať, že toto bola najhoršia kniha od autorky, akú som čítala a to doslovne. Nie, nebol to úplne odpad, ale nespadla som z nej na zadok.

To, že bola čtivá, je jedine pozitívum tejto knihy. Bola dlhá, opisy boli príliš dlhé a nudné a koniec opäť vyplutý na piatich stranách. Dej sa mi taktiež nezdal nijak prepracovaný, ba dokonca to bolo až okaté, ako to celé asi skončí.

Ja ako fanúšik B.A. Paris som veľmi sklamaná. Tak ako som doslova padla na riť z kníh ako Za zatvorenými dverami či Kolaps, tak táto ma veľmi, ale veľmi sklamala.

Kto ešte túto autorku neskúsil, nech hlavne nezačína s touto knihou, pretože bude nielen sklamaný, ale obavám sa, že sa do ďalších ani púšťať nebude.

B. A. Paris (p)
britská, 1958