Vězeňkyně

Vězeňkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513830/bmid_vezenkyne-Zsb-513830.jpg 4 523 171

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu. Amelie se o sebe vždy uměla postarat – když v šestnácti letech osiřela, vybudovala si nový život v Londýně. Tam se taky seznámila s okouzlujícím miliardářem Nedem Hawthorpem a impulzivně souhlasila s jeho nabídkou k sňatku. Ví ale, koho si vůbec vzala? To je jedna z tisíce otázek, které se jí honí hlavou, když se ocitne uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. Pak ovšem Amelie zaslechne hlas svého manžela a najednou už si není jistá, odkud jí vlastně hrozí nebezpečí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Prisoner , 2022

kackahracka
28.08.2023 1 z 5

(SPOILER) Takže Paris, tímto se stebou loučím. Další argentinskou telenovelu už od tebe fakt nestrávím. Asi nejsem tvá cílová skupina a zbytečně ti kazím hvězdičkové skóre, promiň. Kdysi se mi strašně líbila tvá knížka Za zavřenými dveřmi, i když- i k té jsem měla určité výhrady. Tys vzala stejný námět (naivní a blbá holka, co se nechá zmanipulovat alfasamcem, který ji "vězní" u sebe doma) a povýšila ho na na druhou (z blbky i alfasamce se vzápětí stanou oběti únosu...). Asi nejvíc mě iritovalo téma "peněz,vyplácení výkupného, podmínky manželské smlouvy". Rozvedu to. Znáte tu historku o chudém, skromném prosťáčkovi, co si místo odměny (v podobě balíku peněz), řekl jen o jednu jedinou korunu? S dodatkem, že se bude suma násobit každý další den, a to 2x? I kdybyste o tomhle vyčuraném triku nikdy neslyšeli (což bych se divila), tak asi každému normálnímu člověku začne blikat varovná kontrolka a spočte si, k jaké kravině se asi uvazuje...Ne. Tak hlavní hrdinové (ředitel zeměkoule, kterého finance živí!!!, jeho otec...)-prostě všichni, mávnou rukou, a tuhle (na první pohled pošahanou) nabídku podepíší...Včetně hrdinky, která si podmínku zadá, aniž by tušila, jak je vlastně skvělá!!! Och jejda, já si myslela, že dostanu tak sto liber a ono to bude něco k miliardě...???? Musíte uznat, že tento slaboduchý akt násobí její debilitu na druhou. A kdyby snad vznikly pochyby a našel se čtenář, kterému to nepálí (nemá na mobilu kalkulačku a pět minut času...), věnuje autorka počítání zisku několik kapitol (ne stránek, ale kapitol!!!). Tu si to sumíruje blbka ve sklepě, tu otec alfasamce, tu alfasamec...Zatímco já už tloukla hlavou o zeď, postavy se bavily o miliardách a velkoryse se jich "vzdávaly" ve prospěch nadace a lepších zítřků, či čeho. Ten závěr už byl tak ujetý, že jsem to prostě nedočetla. Možná jsem se ochudila o nějaké skvělé rozuzlení, ale přežiju to. Paris, už tě nechci ani vidět.

Didi15
28.08.2023 3 z 5

Četlo se to rychle a dobře, ale nebylo to nic dechberoucího a konec mi přišel divný . Jako oddechovka fajn.

Andy08
27.08.2023 5 z 5

Trochu mě mrzí negativní komentáře a hodnocení, podle mě si je kniha nezaslouží, mě přišla skvělá a zařadila se u mě hned jako druhá po V pasti lží v oblíbenosti autorčiných knih, které jsem četla všechny.

L.Helena
26.08.2023 4 z 5

Bavilo mě to.

Komaeda
25.08.2023 2 z 5

Teda nic moc, žádný zvrat, nuda

ArwenAragorn
25.08.2023 3 z 5

60%

Jak dlouho už jsem tady? Ztratila jsem pojem o čase, nevím, zda je den, nebo noc. Zadržím dech a snažím se zachytit i sebemenší šelest. Všude je ticho a z představy, že mě tu zkrátka nechali, se mi rozbuší srdce.
_________________________________________________________________________________________________
Přestože má autorka i lepší knihy, Vězenkyně vůbec nebyla špatná, možná trochu pomalejší, ale beru ji jako psychologický thriller, u něhož by to nemělo vadit. Příběh byl ovšem trochu překombinovaný. Vzhledem k hodnocení předešlých knih volím průměr, což je pro mě pořád vysoké ocenění knihy.
Doporučuji k přečtení. I obálka je dobrá.

Tereza137
23.08.2023 4 z 5

Ze začátku mi celkem vadilo, že je příběh podobný, jako autorčina kniha Za zavřenými dveřmi, ale v polovině knihy se to celé změnilo - a to byl tedy nářez!

Hodně oceňuji hlavní hrdinku, do které jsem se ihned vcítila, jelikož jsme na tom věkově podobně a říkala jsem si, co bych dělala na jejím místě já? No, ale občas mi lezla na nervy. Její chování jsem v některých situacích nepochopila.

Co mě hodně mrzelo - bylo 100 stránek před koncem knihy. Měla jsem pocit, že autorka se snaží nasílu tu knihu natáhnout. Myslím si, že kdyby o pár stránek ubrala, tak by byl konec více akčnější a psychologičtější.

Jinak samotný konec knihy byl dojemný a i nějakou tu slzu jsem uronila.

Elsasbooks
21.08.2023 4 z 5

Až moc překombinované a některé pasáže těžce uvěřitelné, ale i tak to bylo extrémně čtivé a za přečtení to stojí.

Sarka25
19.08.2023 5 z 5

B.A.Paris je moje oblíbená autora a opět mě nezklama. Příběh byl super. V první půlce odkrývá co a proč se stalo. V druhé půlce vše dovysvetli. Bylo to super jen ten konec bych trochu upravila.

veru_nedvedova
18.08.2023 2 z 5

První půlka super, druhá dlouhá. Takhle to dopadne, když thriller skončil v půlce a pak už se to tam tak nějak šolíchá. Škoda.

VeFab
14.08.2023 4 z 5

Ke konci zdlouhavé, ale závěr byl zajímavý. Čtivé. Krátké kapitoly.

Áňa 998
13.08.2023 5 z 5

Letos mě strašně baví objevovat nové autory. A že jich mám na seznamu víc než dost! Jestli se mi to jednou povede stáhnout nebo se tím prokousat, tak to bude zázrak. Jedním z jmen na seznamu byla i autorka thrillerů, B.A. Paris.
Od autorky u nás je Vězeňkyně šestou knihou, ale pro mě byla první. Překvapilo mě, že si autorka velmi dobře rozumí s krátkými kapitolami. Za to jsem byla strašně ráda, protože to je sázka na jistotu. Kniha krásně utíká, děj plyne a vy se začtete ani nevíte jak. A toho byla Vězeňkyně vzorným příkladem.
Co se týká děje, setkáváme se tu s hlavní hrdinkou Amelií. Ta to v životě neměla rozhodně lehké, skončila sama a musela se proplétat jak se dá. Pak ale přichází nová práce, nečekaná nabídka a únos... Co si budeme, byla místa, kdy jsem si říkala, že to je totálně mimo a nereálný. Ale víte co? Ono je to napsané tak, že to perfektně sedlo a věřila jsem autorce každou čárku.
Milým prvkem je střídání minulosti a přítomnosti. Dodává to knize větší rozměr. Sice může být děj místy matoucí... Ale vždycky jsem se rychle našla.
Samotné čtení mi zabralo asi jen dva dny. Ke konci jsem se přistihla, že ve čtení zpomaluju... A to je pro mě známka super knihy, protože nechci aby skončila.
Moje první setkání k B.A.Paris skončilo za mě úspěchem. Vězeňkyně mě moc bavila a rozhodně mě přemluvila k přečtení dalších knih autorky. A mám se na co těšit, teď jen vymyslet, která bude ta další!

Lejdus
11.08.2023 3 z 5

Jak píší ostatní, autorka je má oblíbenkyně a na knihu jsem byla hodně natěšená. Nelíbila se mi však hlavní postava - totálně naivní a "blbá" mladá holka, která neví, že ji někdo snaží využít a lže jako když tiskne? Kniha pro mne měla spád až v druhé části, konec je klasicky úplně jiný než by se zpočátku očekával. Každopádně věznění a popisování těchto skutečností mne moc nezaujalo.

romana0733
09.08.2023 4 z 5

Od téhle autorky mám přečteny všechny knihy a ze všech jsem byla nadšená. Jen tahle se mi líbila nejméně, nedokázala mě přinutit číst dál a dál, jak u ostatních, tady jsem ji třeba i na tři dny odložila, ani konec mě moc nenadchnul, nebyla špatná, ale vzpomínat na ni moc nebudu, obávám se, že za nějaký čas ani nebudu vědět o čem pořádně byla.

Ann1307
06.08.2023 4 z 5

B. A. Paris je mou oblíbenou autorkou psychologických thrillerů. Je totiž autorkou, která mě s nimi seznámila a Za zavřenými dveřmi mě tehdy před lety totálně odpálilo a tenhle žánr jsem si zamilovala.

Tahle kniha je tématicky dost podobná knize Za zavřenými dveřmi, taky tam jde o život jedné ženy, který se naprosto změnil, když jí do něj vstoupil muž, který se ze začátku tvářil jako mílius.

Ale v téhle knize je to ještě zamotanější, protože krom toho, že si Amelie vzala tohohle okouzlujícího miliardáře, ze kterého se vyklubal pěkný hajzl, tak je ještě oba dva jednoho dne unesou.

A to naši silnou hrdinku, která si prošla náročným dospíváním a vždy se se vším nějak dokázala poprat, téměř zlomí.

Psychologie postav v téhle knize byla zase skvěle promyšlená, stejně jako zvraty, zašmodrchání a následné vymotávání a rozuzlení :)
Jen ten začátek byl hrozně zdlouhavý. Já chápu, že nás autorka musela naladit, abychom chápali co má Amelie za sebou a co prožívá právě teď, ale i tak už jsem chtěla akci! :D

Krátké kapitoly mě ale udržely u knihy a já ji i přes nedostatek akce v první půlce nemohla odložit a knihu jsem nakonec zhltla za jeden den.

Tou smrští v druhé části a promyšleností rozuzlení si mě autorka usmířila, i když to hlavní jsem odhalila a tak jsem nakonec neměla takový wow moment

I nadále si budu chtít přečíst vše, co autorka napíše, protože její styl psaní mi fakt sedí :)

Marisa
06.08.2023 4 z 5

Moje první kniha od B. A. Paris. Myslím si, že jsem udělala dobře, když jsem sáhla nejdříve po ní a Za zavřenými dveřmi s V pasti lží si nechala na později. I když jsem byla zpočátku zaražená tak nízkým hodnocením, do knihy jsem se pustila bez předsudků a nelituji. Kapitoly utíkaly jedna za druhou a příběh mě postupně nahlodal a pak už ani nepustil. Těším se na další knihy autorky.

Téra
06.08.2023 4 z 5

Měla jsem zrovna příležitost a knížku jsem přečetla v podstatě na jeden zátah. Díky krátkým kapitolám, kdy se střídají dvě časové linky, jsem byla neustále v napětí. U B. A. Paris mě hodně baví, že dokážu částečně odhadnout rozuzlení, ale vždy mě na konci stejně něco překvapí. A musím říct, že oproti asi většině tady, mě Vězenkyně sedla mnohem víc než předchozí knížka Terapie.

bradovav
04.08.2023 3 z 5

Obálka: 3,5*
Hlavní postava: 3,5*
Děj: 4*
@albatrosmedia #spoluprace

B. A. Paris píše knihy s krátkými kapitolami, kde vám čtení utíká a vy se ani nenadějete a jste na konci.

Kniha Vězeňkyně toto přesně naplňuje, krátké kapitoly, děj má spád. Bohužel děj je místy přitažený za vlasy a některé body jsou těžko uvěřitelné. To ovšem nic nemění na tom, že přemýšlíte o tom, kdo za vším stojí. Já měla tip, který mi vyšel, i když se autorce podařilo mě skvěle zmást.

Autorku mám ráda, i když její hlavní postavy mi přijdou často hloupé.

Knihu i tak můžu doporučit - nenáročný thriller, který vás i tak donutí přemýšlet o detailech.

Celkové hodnocení: 3,75 * z 5*

Alena1957
03.08.2023 4 z 5

Spisovatelku mám ráda, knihy od ní jsou pěkné, tato ale byla trochu chaotická.

oolinkaa
01.08.2023 3 z 5

Začátek hodně nudný , pak se to cca v polovině rozjede , říkala jsem si wau , super , už je zase Paris zpět tak jak to umí.. a nastal konec , hodně překombinovaný konec a ten to opět zazdil.. škoda .. je to takový průměr , vracet se ke knize už nebudu

B. A. Paris (p)
britská, 1958