Vězeňkyně

Vězeňkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513830/bmid_vezenkyne-Zsb-513830.jpg 4 523 171

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu. Amelie se o sebe vždy uměla postarat – když v šestnácti letech osiřela, vybudovala si nový život v Londýně. Tam se taky seznámila s okouzlujícím miliardářem Nedem Hawthorpem a impulzivně souhlasila s jeho nabídkou k sňatku. Ví ale, koho si vůbec vzala? To je jedna z tisíce otázek, které se jí honí hlavou, když se ocitne uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. Pak ovšem Amelie zaslechne hlas svého manžela a najednou už si není jistá, odkud jí vlastně hrozí nebezpečí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Prisoner , 2022

Andělla
26.11.2023 5 z 5

Já jsem si knihu tedy moc užila, příběh mi přišel opravdu zajímavý. Moc se mi líbilo prolínání kapitol z minulosti a přítomnosti, postupně se tak všechno hezky propojovalo. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout, byla jsem hrozně zvědavá, jak to celé dopadne. I když konec mi přišel docela rychlý a trochu splácaný, líbil se mi.

klarinka9974
23.11.2023 4 z 5

Kniha je od začátku velmi zajímavá. Rozhodně se do ní snadno začtete. Kapitoly se střídají Minulost a Přítomnost a postupně se vše vysvětluje a kapitoly jsou celkem krátké. Samotnou mě zajímalo jak kniha dopadne a jestli mě čeká od autorky wau překvapení. Ale ke konci jsem zase tak překvapená nebyla. Není to nejlepší kniha autorky, má rozhodně lepší ale určitě bych knihu nehodnotila, že je špatná. Zajímavý, děj který rychle utíká a na konci se ukáže, kdo, s kým a proč.

TerezaaBaarova
22.11.2023

Kniha mi dala přesně to, co jsem čekala. Čtivé lehké thrilleročtení pro ženy. Jako všechny dosavadní knihy od B.A.Paris.
Tato autorka je má oblíbená, když chci sáhnout po oddychovce s trochou krimi a takového toho jakoby pychologična. Prostě: sečteno a podtrženo knihy od této autorky vždy mile potěší milovnice krutodemnoskypřísných thrillerů typu Čtvrtá opice, Vražedné pohádky, V temnotě, když chtějí relax :)

MichaelaS081
22.11.2023 5 z 5

Za mě bomba. Mě se kniha moc líbila, musela jsem pořad číst, dál a dál. Tato kniha od autorky se mi líbila nejvíc.

strana394
14.11.2023 4 z 5

Stejně jako v knize Za zavřenými dveřmi zde máme hlavní hrdinku, která se díky nešťastným okolnostem (jak už název napovídá) stane vězenkyní v jednom domě. Přesto se ale kniha zabývá jiným tématem, než je tomu u již zmíněné knihy. Příběh byl neskutečně čtivý, hlavní hrdinka si na svůj mladý věk vytrpěla opravdu hodně. A já mohla jen žasnout nad tím, jakým stylem se vypořádala s oním uvězněním. Ale víc už vám prozrazovat nebudu

Určité pasáže na konci knihy se mi líbily. Zvlášť jak nám autorka vše do detailu zpětně popsala. Měla to opravdu dobře promyšlené. Bohužel jsem ale čekala nějaký lepší konec, čekala jsem něco z čeho si sednu na zadek. I tak jsem ale s autorčinou novinkou velice spokojena a vřele vám ji doporučuju.

Hodnocení: 3,8/5

Moc děkuji nakladatelství @Albatros za poskytnutí knihy #spoluprace IG: @strana394

maryska09
13.11.2023 3 z 5

Slabší kniha s nereálným dějem. Opuštěný sirotek dostane vše, pak vše ztratí, aby nakonec zase všechno dostal. Velcí podnikatelé neznají základy matematiky a překvapí je exponenciální řada. Celkově nedoporučuji

Kanimůra2
28.10.2023 4 z 5

Já jsem byla s knihou spokojená. Je to prostě spisovatelka B.A.Paris. Taková kniha se od ní očekává. Pokud čtete už několikátou.
První část knihy byla lepší. Ale i tak hodnotím knihu 4*. Čtivé, napínavé

VěraČamková
28.10.2023 2 z 5

Rozhodně jsem čekala víc, než to, co mi kniha "nabídla"... Příběh mě nijak zvlášť nezaujal, konec byl jako z červené knihovny, no, určitě kniha, ke které bych se už nikdy nepotřebovala vrátit.

krevetka79
25.10.2023 5 z 5

Za mě opět super knížka...
Kniha mě vtáhla od samého začátku - prolínání přítomnosti a minulosti mě moc bavilo. Postupně tak čtenář odhaluje všechny souvislosti.A za mě ano i na anotaci, že jde o klaustrofobický román - já po čtení před spaním neměla po zhasnutí úplně dobrý pocit.
Konec mě trošku překvapil, ale nakonec proč ne :-)

simcat13
24.10.2023 2 z 5

Začátek knížky začíná zajímavě, ale pak už to jde jen z kopce. Hlavní postava je vykreslená ploše a neprožívá emoce. Děj mi přišel jako hrozná slátanina, nic a nikdo mi nenaháněl husí kůži, děj se mi nedostal pod kůži a celkově jsem to tak proletěla bez žádných větších emocí. Při čtení jsem si říkala, jestli nečtu prvotinu od nějakého autora.

RockMartina
24.10.2023 4 z 5

Přes pomalý začátek se to v půlce rozjede a pak nelze přestat číst. Příběh poněkud neuvěřitelný, ale 4* dávám za konec, protože byl jiný, než bych u takového thrilleru čekala, a moc se mi líbil.

Lkomrska
22.10.2023 3 z 5

Knihu jsem sice přečetla za dva dny, ale musím říci,že jsem čekala více. Přijde mi,že co díl, to trochu horší příběh. Kniha je čtivá, ale konec mi přijde takový ,,odflalnuty,,.

PetraBery
22.10.2023 3 z 5

Od autorky slabší kousek, cca do půlky docela ucházející, zbytek a celkové rozuzlení nepříliš uvěřitelné a spoustu věcí mi nesedělo. Ale přečíst se to určitě dá.

MiskaMa
17.10.2023 3 z 5

Příběh začal vcelku slibně, ale potom jsem byla zklamaná. Ke konci už byl děj až moc překombinovaný. Od B. A. Paris u mě stále vede knížka Za zavřenými dveřmi a přijde mi, že s každou další knihou se ta laťka bohužel snižuje.

Lethania
13.10.2023 2 z 5

Možná jsem čekala něco lepšího, něco, co mě bude napínat až do konce příběhu. Ale to se bohužel nestalo. Nelíbilo se mi na tom téměř nic: postavy, zápletka, ani celé vyústění. Dalo by se říct, že jsem skoro všechno předvídala, nic nebylo tak tajemné, jak autorka možná doufala. Brrr, prostá ztráta času, nic víc.

Veronika2692
12.10.2023 4 z 5

Četla se suprově, lehce, to B.A. pořád umí, i to téma bylo zajímavé, ale nijak extra napínavé to dle mě nebylo. Její první knihu Za zavřenými dveřmi nejspíš žádná už nepředčí.

Fidibus
09.10.2023 3 z 5

Asi jsem čekala napínavější thriller, výsledně je to spíš psychologické zamyšlení - chudá dívka bez rodiny, která nalítla prachatému šéfovi a naoko si ho vzala, netuší, co je manžel zač. Pak je však nedobrovolně svědkem jeho činu, ale už utéct nemůže. A pak je někdo unese, proč? Zaplatí jeho otec výkupné? Přežije ona i on? Jenže pak je všechno jinak a ona pátrá, kdo za tím stojí, až ji to vrátí na začátek k osobě, která ji zaujala už tehdy.

ydnac
09.10.2023 4 z 5

ZŮSTALA SAMA.
BEZ RODINY.
BEZ PŘÁTEL.
BEZ PENĚZ.

Po smrti otce odešla Amélie do Londýna, do nového města. Chvíli přespávala i na ulici, ale nečekaně se jí naskytla příležitost k nové práci.
Spolu s ní získala i nové kamarádky, které jí seznámily s miliardářem Nedem.
A tím všechno začalo...

Osudová chyba, napětí, zvraty, vraždy, únos.
Super čtení :-)

LeSk
08.10.2023 4 z 5

Perfektní kniha, která měla spád a četla se jedním dechem. Nicméně poslední část knihy mě už tolik neuchvátila. Zbytečně se plácaly dohromady hrušky s jablkama a bylo to překombinované, což knize velmi uškodilo. Mám z toho akorát ve finále zmatek v hlavě. První část knihy však naprosto perfektní.

cornetka
08.10.2023 4 z 5

Kniha mě bavila do té doby, kdyby byla Amélie uvězněna. Děj měl spád a kniha se dobře a rychle četla. V krátkých kapitolách se střídala minulost a přítomnost a ty mě udržely v napětí. Bylo to přesně takové, jak jsem u autorky zvyklá. Skvěle popsané pocity a situace navodily tu správnou atmosféru. Poslední část už mi moc nesedla a kdyby tam nebyla, asi by mi to nevadilo.

B. A. Paris (p)
britská, 1958