Vězeňkyně

Vězeňkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513830/bmid_vezenkyne-Zsb-513830.jpg 4 523 171

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu. Amelie se o sebe vždy uměla postarat – když v šestnácti letech osiřela, vybudovala si nový život v Londýně. Tam se taky seznámila s okouzlujícím miliardářem Nedem Hawthorpem a impulzivně souhlasila s jeho nabídkou k sňatku. Ví ale, koho si vůbec vzala? To je jedna z tisíce otázek, které se jí honí hlavou, když se ocitne uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. Pak ovšem Amelie zaslechne hlas svého manžela a najednou už si není jistá, odkud jí vlastně hrozí nebezpečí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Prisoner , 2022

Leniiis
01.02.2024 4 z 5

Knížka a příběh fajn. Jednu hvězdu odebírám za překombinovaný konec.

Knihomolka_176
30.01.2024 3 z 5

B. A. Paris je autorka, jejíž knížky mě lákaly už dlouhou dobu. Když jsem na Vánoce mámě koupila tuhle knížku, byla z ní tak nadšená, že jsem se rozhodla přečíst si ji taky.
Tenhle psychologický thriller mi strašně rychle utekl, nechtělo se mi ho dávat z ruky a strašně mě zajímalo, co se z toho vyklube.
První polovina mě moc bavila, střídání pohledu z minulosti, kdy jsme se dozvěděli co vlastně k únosu vedlo, a přítomnosti, kdy Amélie prožívala nejhorší chvíle svého života zavřená v temné místnosti, bylo svižné a zábavné.
Druhá polovina už mě bavila míň, přišlo mi to strašně uspěchané a konec ještě uspěchanější. Kdyby tam byl alespoň nějaký epilog, hodnotila bych líp.
Jinak za mě fajn psycho thriller, ale nic, co by mě zvedlo ze židle.

knihomolka27
22.01.2024 3 z 5

(SPOILER) B.A.PARIS opět určitě solidně zabaví, a hlavní hrdinka je konečně sympatická ALE
víc v mé recenzi na mém blogu:

Fleur213
17.01.2024 3 z 5

Četla se dobře a bylo to napínavé. Dokonce jsem si dobře tipla "záporňáka". Mám ráda, když má příběh několik vrstev, které postupně odkrýváte. Co mě nepotěšilo a proč nedávám vyšší hodnocení: překombinované zápletky, které autorka rozpletla na pár stránkách, slitě odvyprávěné vyústění a motivaci únosce, a useknutý konec. Něco málo tomu chybělo. Jiná kniha mě od autorky nechytla, takhle mě vtáhla jako první, tak uvidíme, s čím přijde příště. Ještě to s ní nevzdávám :-)

Aileena
16.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Knížka se mi četla velmi dobře, tak jak jsem u autorky zvyklá. Je pravda, že konec (zejména co se týče pátrání hlavní hrdinky po svém únosci) nebyl dvakrát důvěryhodný, těch neuvěřitelných náhod tam bylo až moc a vysvětlování motivace snad až příliš podrobné a komplikované, ale beru to jako fikci, autorku mám ráda a čtení jsem si (i přes nějaké ty výhrady) užila. O to mi jde v první řadě, takže jsem spokojená.

manteca8619
04.01.2024 4 z 5

Knihy tohoto typu mám ráda. Hlavní postava a dva časové úseky - minulost a přítomnost. S Amélii se setkáváme ve chvíli, kdy je unesena z domu a uvězněna v místnosti bez světla. Netuší kdo a proč ji unesl a snaží si udržet v temnotě zdraví rozum. Minulost čtenáři ukazuje, čím si Amelie musela projít a jak se seznámila se svým manželem, který je podle všeho uvězněn jen kousek od ní.
Tohle je kniha, kterou jen tak neodložíte a musíte číst dál a dál ať zjistíte kdo a co je za tím vším... Napínavé do poslední strany.

NicaCola
01.01.2024 4 z 5

Celá kniha je nejvíc čtivá, nedokázala jsem se od příběhu odtrhnout. Musím ale ubrat jednu hvězdu za konec knihy, který mi přišel zdlouhavý a trošku přeplácaný:)

Damonka12
01.01.2024 4 z 5

Kniha je moc čtivá a já si čtení užívala. Hlavně jsem od půlky dál nedokázala přestat číst, potřebovala jsem vědět, jak to dopadne a co se vlastně stalo a hlavně proč. Autorka psát prostě umí.

Damonka12
01.01.2024 4 z 5

Kniha mě moc bavila, hlavně v druhé půlce. Autorka píše skvěle, vy prostě musíte číst, abyste věděli, jak to celé dopadne a co se vlastně stalo.

Magdyla.8
31.12.2023 3 z 5

Achjo, B.A. Paris mám ráda, ale poslední dobou mi přijde, že ty příběhy ani nejsou její. Poslední Terapie se mi po dlouhé době líbila, ale vězeňkyně mě moc nepotěšila. Příběh o věznění byl zajímavý a poté i vyústění. Ale důvod a vysvětlení toho proč se to vše stalo mi přišel nerealistický a dost mimo. Škoda.

Toňula
28.12.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ke konci už jsem se dost trápila překombinovaností děje a vysvětlováním, co, kdo, proč..

Pavlína2019
23.12.2023 3 z 5

Je pravda, že mě kniha velmi bavila, moc dobře se mi četla, je velmi napínavá a člověka ohromně zajímá, jak to je, co za vším stojí - až je najednou závěr.
No a ten je právě tak nabitý dějem a vysvětlováním, jak vše bylo - že se mi zdá, že to bylo až příliš a bezmála bych se v ději skoro ztratila, jak je pestrý.
Nicméně kniha je určitě dobrá a propracovaná, doporučuji.

rumova_kulicka
22.12.2023 3 z 5

Vlastně jsem se do knihy dost zažrala, ale jak jsem postupovala, nějak to upadalo. Na konci je fajn, že je vysvětlení toho všeho, ale jsem z toho rozpačitá. Pro mě to je takový autorčin průměr. Už jsem od ní četla lepší knihy.

gordon13
20.12.2023 3 z 5

Bohužel, tentokrát nic moc! Asi nejslabší kniha autorky. Holt se pokaždé
nezadaří....

tabaluga
20.12.2023 5 z 5

Tak po dlouhé době zase kniha, kterou bych vydržela číst na jeden zátah, kdybych to tedy časově stíhala:-D první polovina mne zaujala velmi, střídání minulosti s přítomností a do poslední chvíle člověk neví, co se s nimi stane, nicméně to nabralo překvapivý obrat. Druhá část už byla méně zábavná a v hlavě mi viri otázky, které nebyly zodpovězeny. Konec mne vyloženě zklamal, žádný happy end. Ale i tak hodnotím velice pozitivně:-)

Kristulda
16.12.2023 4 z 5

Kniha byla napínavá, hodně mě bavila, byla jsem hrozně zvědavá jak to dopadne.
Líbilo se mi to.

putpuda
15.12.2023 3 z 5

Kniha mě skoro celou dobu hodně bavila, celkem napínavé to bylo, Amélie se mi líbila. Od druhé části "Zúčtování" jsem čekala něco jiného a ten konec ?! Ten to dle mého názoru pokazil. V podstatě se jen zrekapitulovalo to, co se opakovalo v posledních kapitolách.
No určitě se mi líbila víc, než poslední dvě knihy autorky, ale ten divný konec mě tak nějak připravil o celkový zážitek z knihy
Tak *** a půl ;)

dufkys
10.12.2023 3 z 5

První část mě fakt bavila, druhá byla slabší. Nemám ráda knihy, kdy se toho najednou semele moc a je to neuvěřitelné - to se tady, bohužel, stalo.

prochajda
07.12.2023 3 z 5

Zpočátku super čtení, opravdu mě první polovina knihy bavila, ale ten konec, takový překombinovaný, uspěchaný až neuvěřitelný.

NymphMaeve
01.12.2023 4 z 5

Po dlouhé době thriller a od autorky mé oblíbené knihy Za zavřenými dveřmi. Po Terapii jsem si myslela, že se do další knihy nepustím, ale Vězenkyně mne hodně zaujala. Od prvních stránek jsem se začetla a příběh Amélie plynul střídavě v její minulosti (s otcem a po jeho smrti) a přítomnosti (uvězněné v temném pokoji). Bohužel už kolem první třetiny až poloviny jsem přesně věděla, co se děje a jak to bude pokračovat. A když pominu pár detailů, tak jsem se skoro trefila. Nevím jestli už mám po tom množství přečtených detektivek a thrillerů vyvinutý nějaký šestý smysl? Možná, každopádně i tak mne čtení moc bavilo a těšila jsem se jak to skončí. Trochu mi přišlo, jako kdyby si autorka vzala něco z hodnocení knih V pasti lží a Terapie, protože tady závěr naprosto famózně vysvětlen prakticky krok po kroku, co se jak dělo ze všech možných úhlů, jen to nebylo tak obsáhlé, jak by se dalo čekat. Amélií jsem prožívala její uvěznění, její život předtím i potom a upřímně mi padla do noty. Její naivita se dala čekat, po smrti otce vlastně s úplně andělsky zlými lidmi ani bohatým pozlátkem nesetkala. Naštěstí byla dost chytrá a rychle si vše domyslela a nebyla na to všechno nikdy úplně sama. Je to první kniha týkající se únosu, kde je moc pěkně popsaný Stockholmský syndrom, i když ani tady to nebylo úplně až tak opravdové. Kniha se mi líbila, jsem ráda, že autorka nemá sestupnou tendenci kvality jejích děl a proto se jim asi bránit nebudu. Je to takový lehce předvídatelný a odpočinkově napínavý příběh.

B. A. Paris (p)
britská, 1958