Vězeňkyně

Vězeňkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513830/bmid_vezenkyne-Zsb-513830.jpg 4 530 530

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu. Amelie se o sebe vždy uměla postarat – když v šestnácti letech osiřela, vybudovala si nový život v Londýně. Tam se taky seznámila s okouzlujícím miliardářem Nedem Hawthorpem a impulzivně souhlasila s jeho nabídkou k sňatku. Ví ale, koho si vůbec vzala? To je jedna z tisíce otázek, které se jí honí hlavou, když se ocitne uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. Pak ovšem Amelie zaslechne hlas svého manžela a najednou už si není jistá, odkud jí vlastně hrozí nebezpečí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Prisoner , 2022

Mojepočteníčko
01.08.2023 3 z 5

Kdysi jsem propadle fenoménu s názvem Za zavřenými dveřmi. Respektive - byla to moje mamka, která si z knižního katalogu vždycky vybrala ty největší pecky, aniž by jakkoli sledovala, co se zrovna vydává nebo co aktuálně mezi čtenáři frčí. Knížka se mi líbila, a tak jsem se rozhodla, že tvorbu B. A. Paris po několika letech vyzkouším znovu. Ano, dnes bude řeč o Vězeňkyni.

Z Amelie se v šestnácti letech stane sirotek. Myslí si, že nikoho na světě už nemá, a tak se rozhodne zmizet do Londýna, kde se protlouká na vlastní pěst. Její život ze dne na den změní sympatická Carolyn. Poskytne jí práci i domov, čímž Amelii přiblíží ke splnění jejího snu, studovat na vysoké škole.
Dívka se postupně vrací do života, získává nová přátelství a poznává spoustu nových lidí. Během luxusní party se seznamuje s Nedem Hawthorpem, vlivným a bohatým mužem, který jí nabídne práci a po nějakém čase i výhodný obchod

Přiznám se hned - nesedlo mi to. Omluvte proto prosím, že se při psaní tohoto povídání omezím jen na to, co se mi líbilo nebo mi naopak scházelo.

Potěšily mě krátké kapitoly, střídání minulosti s přítomností, mojí oblíbenou postavou se stal Hunter a líbil se mi ten drobný záblesk naděje na konci příběhu.
Amelie se mi naopak nelíbila vůbec, a to ani v případě, že omluvím její věk. Chybělo mi napětí, prožití jakýchkoli emocí během čtení (se mnou to fakt ani nehlo) a pasáže z přítomnosti (pobyt během únosu) mě příliš nebavily.

Pokud si chcete přečíst psychologické drama / thriller, po kterém se relativně klidně a dobře vyspíte, věřím, že se vám Vězeňkyně bude líbit

Moc děkuji do @albatrosmedia za poskytnutí knížky v rámci spolupráce

zuzana2599
01.08.2023 4 z 5

U Vězeňkyně bylo mé očekávání větší než skutečnost. Ale i tak to špatné čtení rozhodně nebylo. Začátek příběhu mě moc nebavil, jiskra přeskočila až v Las Vegas a zúčtování jsem si užívala. Téma tohoto thrilleru nebylo až tak originální, ostatní autorčiny knihy mě bavily víc. Nevadí, s radostí si počkám na její další knižní počin !

veronika3141
01.08.2023 4 z 5

Za me pekne napsane,ctive,zajimavy dej .

anája
31.07.2023 2 z 5

Přesně shrnu co tady už někdo napsal. Na autorku slabé. Příběh mě vůbec neuchopil. Ani nijak nevtáhl do děje. Konec strašně překombinovaný. Přečetla jsem jen kvůli autorce. Chvílemi jsem se musela nutit číst. Pro mě horší než Dilema

dencazrnu
30.07.2023 4 z 5

Další skvělá kniha této autorky. Opět musím říci, že kniha byla velmi čtivá a od první strany i velmi napínavá. Díky kapitolám z minulosti i přítomnosti, které se pravidelně střídaly jsme měli možnost utvořit si jasný obrázek o tom, co předcházelo samotnému únosu a pochopit tak určité věci. Částečně jsem příběh odhadla, ale i tak v samotném závěru přišlo pro mě celkem překvapení. Jsem ráda, že některé věci se nepotvrdily i když to k tomu hodně svádělo a celkově jsme zde měli prostor na to, abychom mohly dát volnost našim myšlenkám a úvahám. Po dočtení jsem si knihu nechala chvíli odležet, abych si promyslela samotné hodnocení. A i když mě kniha hodně bavila, pořád tomu trošičku něco chybělo v porovnání s jinými knihami od této autorky. Ale i tak knihy od Paris řadím mezi mé oblíbené a vždy si je ráda s velkým očekáváním přečtu

raty
29.07.2023 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem dala plný počet Terapii, musím takto hodnotit i tuto autorčinu nejnovější knihu.
Velmi dobře a svižně se čte. Krátké kapitoly umocňují napětí. B.A.Paris má vše velmi dobře vykalkulované.
Pohybuje se na hraně uvěřitelnosti, hraje na city, přihodí špetku romantiky. Mě to moc baví.

alexis818
29.07.2023 4 z 5

Paris je dobrá spisovatelka,ale tento příběh je trochu prekombinovany

Jane2016
29.07.2023 5 z 5

B.A. Paris, autorka, kterou zná každý správný milovník thrillerů. Až na jednu knihu jsem četla všechny její předchozí příběhy, a když se řekne thriller, Paris je určitě mezi prvními autory, kteří mě napadnou. Mezi moje nejoblíbenější knihy od ní patří Za zavřenými dveřmi, V pasti lží nebo Terapie. Zkrátka, Paris ví, co dělá a dělá to dobře, toto vím už delší dobu a její knihy mám moc ráda, proto, když jsem se dozvěděla, že na světlo světa přišel další příběh s názvem Vězenkyně, byla jsem nadšená!

A příběh nezklamal, bylo zde spoustu situací, které se zpočátku zdály být matoucí, ale ke konci příběhu do sebe všechno zapadne a Vy nestačíte koukat a jen čtete s otevřenou pusou. Pro mě byla tato kniha něco jako vrácení se ke staré známé. Nikdy nezklame a vyslechnete si každou její větu, protože víte, že za to opravdu stojí!

Skvělý a napínavý příběh, který mě absolutně strhl do sebe. Pokud B.A. Paris jako autorku ještě neznáte a uvažujete nad přečtením některé z jejích knih, tak Vám ji opravdu doporučuji všemi deseti!

genduna
26.07.2023 4 z 5

Super čtení, autorka dokonale navodí napětí, akci. Jen ten konec trochu krkolomný.

Kekik
25.07.2023 5 z 5

Z počátku mě to počítání kroků a jezení ovesné kaše nebavilo. Pak ale přišlo Las Vegas a příběh konečně dostal grády. Konečně to byla B. A. Paris jak ji znám. A už mě kniha nepustila.
Ano, konec lehce sklouzl do překombinovanosti, ale dává rozum. Má to smysl, což nebývá pokaždé.
I když jsem ze začátku měla pochybnosti, nakonec dávám plný počet, protože pro B. A. Paris já mám slabost. Moc se těším na její další knihu.

romanka26
23.07.2023 2 z 5

Na autorku nic moc, tak od půlky už jsem hodně přeskakovala stránky..

Ivuska.09
22.07.2023 5 z 5

B. A. Paris - tak jak ji mám ráda. Napínavé, čtivé, jasné rozuzlení
(aneb dozvíte se odpovědi na všechny otázky, které vás během čtení napadnou). Já jsem spokojená.

Anavi8912
21.07.2023 4 z 5

Knihy B.A.Paris jsou vždy velmi zajímavé a poutavě napsané. Ani tentokrát autorka nezklamala.

KatyM.
21.07.2023 5 z 5

Autorka nezklamala, kniha se mi líbila, krátké kapitoly střídá minulost s přítomností. Příjemné napětí. Akorát ten konec trošku překombinovaný.

barbora6886
20.07.2023 5 z 5

Zamotaný a napínavý příběh. Autorka opět nezklamala.

beruska
20.07.2023 3 z 5

Příběh byl napínavý a dobře promyšlený .... Přesto mi tam něco chybělo.... Asi od poslední třetiny jsem se musela do čtení trošku nutit a myslela jsem, že knihu ani nedočtu.
Autorčino dílo "Terapie" se mi líbilo mnohem, mnohem více.... :) ....

nada3314
17.07.2023 4 z 5

Výborný psychothriller. Já dostala přesně to, co jsem očekávala. B.A. Paris je má oblíbená autorka psychothrillerů a čtu od ní vše co vyjde, nečtu ani anotace a hned se na ni vrhám. I tady se mi to potvrdilo, kniha je od začátku velmi čtivá a nešla odložit. Čtení mi nezabralo ani tolik času, jednak je to jednohubka a jednak se kniha fakt četla sama. Ideální na odpočinek po pracovním dnu.

Jak je u knih autorky zvykem, opět zde máme krátké kapitoly, které nemají chybu, je to přesně ta kniha, kdy si říkáte: A tak přečtu ještě jednu kapitolu, ještě jednu kapitolu a je konec. Navíc se střídá přítomnost s minulostí, takže jsem byla napnutá a zároveň zvědavá co se stane a jak vše bude pokračovat. Hlavní hrdinka je Amélie šestnáctiletý sirotek, která žila jen se svým otcem v Paříži a po jeho smrti se odstěhovala do Londýna, kde chtěla najít své štěstí. Jak se jí to povede a kam ji osud zavede to vše a ještě něco víc se dozvíme.

Nebylo to to nejlepší, co autorka napsala, ale já si to neskutečně užila a určitě se vrhnu po další, až u nás zase vyjde. Souhlasím se všemi fanoušky, kteří píší, že knihy B.A. Paris jsou návykové.

tereza3242
16.07.2023 4 z 5

Pokud čtete B. A. Paris tak tato kniha je takovým lepším průměrem. Rozhodně se nevyrovná autorčiným prvním třem knihám, ale zase je daleko lepší než Dilema. Pro většinu knih je typická čtivost, napětí a rychlý spád. Toho se zde dočkáme.
V první části knihy máme dvě dějové linie. Jedna popisuje minulost hlavní hrdinky Amelie do doby, než došlo k jejímu uvěznění, a druhá naopak současnost, v níž je vězněna neznámými únosci. Poslední část knihy se věnuje dokončení celého příběhu a získáváme odpovědi na mnoho otázek, které si během čtení klademe. Upřímně jsem se v tom už potom ztrácela, uvítala bych jednodušší vysvětlení, ale i tak oceňuji příběh jako velmi povedený. Sice mi kniha nevzala poslední zbytky dechu a nedostavila se ani klaustrofobie ale i tak rozhodně doporučuji přečíst. Anotace mi přijde trochu zavádějící, ale příběh byl nakonec lepší než jsem podle ní očekávala.

kalinkacz
16.07.2023 3 z 5

Vězeňkyně, novinka B. A. Paris, pro mě byla jednou z nejočekávanějších knih roku, jelikož se autorka řadí mezi mé nejoblíbenější autorky psychothrillerů. Sice mi nesedla její kniha Dilema (to nebyl thriller, ale spíše rodinné drama), nicméně jinak mě její tvorba vážně baví. Psychothrillery B. A. Paris mají zkrátka to, co od nich očekávám - jsou čtivé, neodložitelné, nenatahované, mají krátké kapitoly a byť některé zvraty jsou přitažené za vlasy, tak já je ale neodhadnu a proto mě baví.
Vězeňkyně ale pro mě byla spíše zklamáním... Námět zněl velmi dobře, šlo z něj dostat tolik... Jenže já nebyla napnutá... Příběh byl čtivý, ale nějak si mě nezískal, bylo mi vlastně jedno, kdo hlavní hrdinku vězní a co se jí stalo.
Mrzí mě to, ale je to tak.
Nejlepších psychothrillerem, který jsem doposud četla je pořád Přiveď mě zpátky.

ester4597
16.07.2023 3 z 5

@muj_dousek_knihy
Od Paris jsem četla snad všechny knihy, takže když jsem dostala nabídku zrecenzovat tuhle její novinku neváhala jsem a pustila se do ní.
Četlo se to velmi dobře a taky svižně.
Kniha je dobře napsaná a četla se sama.
Příběh vás dokáže zaujmout až do poslední stránky.
Někdy jsem hlavní hrdinku chtěla praštit za její neomalnost, ale nejspíš kdyby taková nebyla, tak by se nestala zápletka.
Za mě autorka nezklamala a do další nové knihy se ráda pustím.
Četli jste něco od Paris ?
Děkuji @albatrosmedia za poskytnutí knihy #spoluprace

B. A. Paris (p)