Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2716 2716

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

kneprulka
20.06.2016

Dle recenzí trochu nevím, jestli si knihu koupit, nebo dát od ní ruce pryč! Hedvábník mne osobně trochu zklamal. Vlekla se a i když jsem četla, někdy jsem po pár stranách nevěděla o čem! Ač to sem nepatří, tak přečetla jsem toho už hodně, ale už dlouho jsem si nepřečetla knihu u které bych se fakt bála, jako například u mužů co nenávidí ženy. Má někdo nějaký typ na dobrou knihu? Děkuji

Terry11
19.06.2016 4 z 5

Nevím, třeba to bylo tím, že jsem knihu četla příliš útržkovitě, protože jsem zrovna neměla dost času, ale příběh mi přišel rozvláčný, nezáživný a potencionální vrazi se mi pletli. Přesto mám Cormorana a Robin moc ráda a těším se, až si ten svůj vzájemný vztah přiznají.

Guarnere
19.06.2016 5 z 5

Já tuhle dvojku prostě miluju, ale přesto řadím Hedvábníka nad tenhle díl. V tomto díle je mnohem propracovanější psychologie vraha, ale protože se zajímám o sériové vrahy, rovnou jsem jednoho z podezřelých vyřadila. Hedvábník byl ale zajímavější v rozhovorech, které byly s podezřelými či svědky vedeny. Je sice pravda, že jsem se o Robin a Strikovi hodně dozvěděla, ale někdy mě Robin s tou svou vztahovačností spíš štvala. I tak je to perfektní čtení a už se samozřejmě těším na další díl. P.S.: Každý díl je temnější a temnější, jsem zvědavá, co přijde v díle čtvrtém.

střapatá
19.06.2016 4 z 5

Pro mě nejlepší kniha z celé trilogie. Nenudila jsem se ani chvilku a vždy se na čtení těšila. Jak již bylo několikrát řečeno, Rowlingová píše sice obsáhle, ale přitom s neuvěřitelnou lehkostí. Knihu bych si dovedla docela dobře představit i ve filmové podobě.

Galadwen
18.06.2016 5 z 5

Zábavná a čtivá knížka, přes velký rozsah jsem zvládla hodně rychle, i když chvílemi jsem se musela zamýšlet, který z těch podezřelých má kterou minulost. Připadala mi akčnější než předchozí dva díly, i když možná místy trochu chaotičtější.

DasaN
17.06.2016 4 z 5

V tomto pokračování je zajímavá zápletka, ale chvílemi působí trochu chaoticky, každopádně se mi líbí jak se vyvíjí vztah mezi Strikem a Robin, těším se na další.

M.Heaven
16.06.2016 3 z 5

Tahle je podle mě zatím nejslabší. :/ První dvě byly bezvadné. Třetí díl je opravdu trošku roztahaný, taky jsem si dost pletla Brockbanka s Laingem a nelíbilo se mi, jak okatě Rowlingová dává najevo rostoucí přitažlivost mezi Robin a Cormoranem a zároveň dělá, jako že si to ty postavy vůbec neuvědomují. :/ Jen doufám, že příští díl bude lepší.

pajuu
16.06.2016 4 z 5

Asi jsem mimo, ale do konce jsem netušila, kdo je "tím" mužem. Na druhou stranu opět super druhá polovina příběhu - soukromý život Robin a Cormorana. Kdy že bude další díl? Nemůžu se dočkat.

David_Vesely
11.06.2016 5 z 5

Tak přečteno a jedním slovem - SUPER!!! Trochu jsem se bál rozsahu, který je skoro 600 stránek, ale člověk ani neví, že knihu čte! Určitě doporučuji. :)
Celá recenze: https://detektivnik.blogspot.cz/2016/06/recenze-na-knihu-ve-sluzbach-zla.html

Šárka345
10.06.2016 5 z 5

Pěkně napsaný příběh, jen musím přiznat, že jsem si ty tři podezřelé trošku pletla :0)
Už teď se těším, co dalšího si pro Cormorana a Robin autorka vymyslí, ale doufám, že Matthew
v jeho zájmu, potom řekl ne :0))))

zpevSusannah
08.06.2016 3 z 5

Předem se musím omluvit všem zde přítomným nadšeným čtenářům, kteří v této knize našli něco "velkolepého a jedinečného".
Já jsem, bohužel, malinko zklamaná. Asi proto, že jsem od třetího dílu čekala větší bombu. Říkala jsem si, že Rowlingová od Volání kukačky musela nabrat dost zkušenností s psaním detektivek (pozn. protože Harry byl prostě jiný kafíčko) na to, aby to všechno frčelo jako po másle. Ale omyl!
Děj byl na můj vkus moc roztahaný. Kdyby kniha byla o polovinu tenčí, tak by to možná mělo svižnější ráz a člověk by se ani nestačil u čtení pořádně nadechnout. To by pak bylo počteníčko na pět hvězdiček :-)
Jinak samotná zápletka byla zajímavá a čtivost na jedničku. Ostatně jinak to ani Rowlingová neumí.
Musím se ale přiznat, že vraha jsem dobře a docela snadno odhalila. Jsem na sebe pyšná :-)
Suma sumárum - kniha neurazí a ani nenadchne. Výsledkem jsou tři hvězdy.

swayno
05.06.2016 5 z 5

pro mě nejlepší knihou zůstává Volání Kukačky, na můj vkus je kniha trošku zdlouhavá, hodně věcí z minulosti, děj se vleče.

3nitka
04.06.2016 5 z 5

Výborné! Vraha som vôbec netušila, dosť sa mi plietli a záver dosť prekvapil. A krásne sú otvorené zadné vrátka na ďalší román.

orson
03.06.2016 5 z 5

Čtivý román, však jej tak= napsala Rowlingová, že :) Ale od začátku se mi moc nelíbil. Přišlo mi, že jede po klasické linii a je hodně předvídatelné, co se stane a jak to dopadne. Prostě se mi nelíbilo, že vyšetřují "vlastní" případ. Ale ten závěr, ten mě tedy opravdu překvapil. Čekal jsem, něco úplně jiného, takže teď si to budu muset přečíst znovu (nebo alespoň některé pasáže), aby mi to všechno zapadlo do sebe :)

Ankavi
02.06.2016 5 z 5

Tak jsme si chvilku počkali a dalšího dílu s Cormoranem a Robin jsme se tedy konečně dočkali - celí natěšení. A že se bylo na co těšit. Knihu jsem otevírala s napjatým očekáváním a v koutku duše i nepatrnou obavou - laťka byla nasazena hodně vysoko - nezklame? Ale od první strany jsem se uklidnila, protože čtenář vklouzl bez jakýchkoli omáček rovnýma nohama do děje. I tentokrát příběh velmi vkusně navázal na předchozí děj, jen s malými připomínkami či narážkami na to, co se dělo v minulých knihách. Cormoran opět nevtíravý, osobitý - zkrátka svůj. I u Robin bylo vše, jak jsme čekali. Napínavý krimi příběh a vztahové pozadí - ideální kombinace. Není důvod prozrazovat víc, kniha opět stojí za to a doporučuji si ji vychnutnat pomalu, nehltat (trochu to svádí!). Až do konce příběhu napětí, které graduje - paráda! Ráda opět hodnotím plným počtem hvězdiček.

Pavluskap
02.06.2016 5 z 5

Snad nejlepší ze všech tří knih...

marrrsch
01.06.2016 5 z 5

Trošku mě mrzí, že se v knížce vraždilo tak odpudivým způsobem, i bez toho by to bylo hnusný. Zvláštní mi připadají ty stesky na rozvleklost. Řekla bych, že když člověk sáhne po takovýhle cihle, bude dopředu počítat s tím, že se mu kromě detektivního příběhu dostane i něco informací o historii a vývoji postav, o prostředí a době. (Já teda doufám, že se vezmou)

Pav
01.06.2016 5 z 5

Osobně se mi tento díl trilogie (prozatím) líbil nejvíc. Volání kukačky bylo moc popisné, Hedvábník zbytečně perverzní. Samozřejmě byly některé popisy architektury Londýna nadbytečné a hlavní podezřelí se mi pletli, ale mělo to spád a zajímavé rozuzlení. Těším se na další díl a zejména jsem zvědavá, jak bude pokračovat vztah Cormorana s Robin.

TaLu
31.05.2016 5 z 5

Ode mne opět plné hodnocení !
Spisovatelka zkrátka psát umí, nejen že vrátila knihu do rukou dětí, ale dokáže psát i pro nás "větší". Pro mne osobně je počet stran spíše přínosem, mám ráda pomalejší přešlapování ve vyšetřování a právě proto zůstává mým nejoblíbenějším první díl série. I tentokráte jsem četla vždy, když jsem měla chvilku a litovala času, kdy jsem musela čekat na překlad ( šťastní, jež čtou originál v originále). Tento díl mi ale rozehrával možná až moc dějových linek. A sílící temnota, či bezútěšnost v každé další knize z této série ( i když mnozí čtenáři vítají více napětí a akce), mi připomíná, kolik zla kolem nás může být. Naštěstí existují hospůdky, nejen v Londýně, kde si člověk může sednout, vychutnat si jídlo i pohodu a svěřit se příteli s tím, co nás zrovna tíží. Moc se mi líbil pohled do minulosti hlavních postav, kterými se stali ještě bližšími, než již byli.
Vraha jsem opět tušila, i když částečné překvapení s tím spojeno bylo.
Asi jediné, co mi tentokráte už trochu vadilo, bylo jiskření v ústřední trojici.
Nechtěla bych být takto nejistá, když bych měla říkat své životní ano.
Přijde mi to neférové ke všem zúčastněným, takže doufám, že to autorka nějak zdárně vyřeší.
A tím nemyslím, že se jeden z nich stane obětí nějakého dalšího vraha.

TeaPeter
30.05.2016 3 z 5

Podle mého názoru je tato kniha nejslabší z celé série. Možná proto, že se autorka vydala do prostředí, které jí není vlastní a se kterým se tak nějak prala. Kdyby se stejného tématu chopil někdo ze spisovatelů drsné detektivní školy, tak by z toho byl bestseller na dlouhá léta; to téma na to má. Dalším problémem je rozsah knihy. Je nekonečně rozvláčná, poloviční dotace stránek by jí slušela lépe a určitě by tím získala potřebný spád. Už někde od poloviny jsem se přistihl, že jen tak rychle procházím stránkami, abych si potvrdil, že pachatelem je ten, o kterém jsem si to už dlouho myslel. A byl to on! Žádné překvapení na závěr. No ten závěr... Z toho jsem na rozpacích ze všeho nejvíc. Ne snad že bych si myslel, že se Cormoran a Robin dají dohromady, ale tenhle konec se mi také moc nezdá. Ale třeba je tahle kniha za série poslední. Pak by se dal celkem vstřebat.