Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2717 2717

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

technolog
22.07.2016 4 z 5

Z té trojice asi nejpovedenější část. Na druhou stranu zadně překvapeni. Jednou stačilo a jdeme dal.

Nunynka
21.07.2016 5 z 5

Za mě nejlepší kniha z této série. Klobouk dolů před spisovatelkou. I když jsou zde dopodrobna popsány způsoby vražd a úchylné chování pachatele,tak to člověk tak nějak čte a vůbec mu to nepřijde nechutné. Děj plyne a plyne a najednou je konec. Za mě jedna z nejlepších detektivek.

maid
20.07.2016 4 z 5

4,5 hvězdy, ale bohužel musím zaokrouhlit dolů. Pro mě nejslabší díl Cormorana Strika. Nevadilo, že na úkor vyšetřování se řešily více osobní věci, to bylo jedině k dobru, neboť Rowlingová je mistryně popisu a dokáže zajímavě podat i úmorné pondělní ráno. Přesto jsem si začala všímat v tomto díle aspektů, které se mi ne zrovna líbili. Ale těším se na další díl, ta poslední scéna/strana mě dostala, ostatně jako vždy.

saez
19.07.2016 4 z 5

Sakra, co ten konec? :-)

Ay.Le
18.07.2016 3 z 5

Kniha není úplný propadák, ale ani žádné terno. K plusům patří detektivní zápletka, která knihu znatelně drží nad vodou, bohužel ale počet stran zbytečně zvyšuje chvílemi až robředlé nípání se v pocitech hlavních postav, které je navíc staví do jiného (nesympatičtějšího) světla; někdy jsem se až zarazila, jakým pro mě iracionálním způsobem se Strike s Robin chovají a jak až dětinsky ty jejich rozepře vyznívají.
Musím říct, že jsem upřímně zvědavá, jak bude série pokračovat, ale knihu si asi radši nejdřív půjčím.

koki.veru
18.07.2016 5 z 5

Velice jsem se těšila na třetí díl této série a opět jsem byla nadšená. Opět zajímavá zápletka, zajímavé postavy, napínavý děj a nečekané rozuzlení. Zároveň se mi velmi líbilo vyprávění ze strany pachatele. Už se velmi těším na další díl :)

Nifredil
15.07.2016 3 z 5

Nedokážu posoudit nakolik je tahle série v žánru detektivek nějak výjimečná, protože nejsem až tak velký čtenář detektivek, ale mám dojem, že spíše patří k průměru a jen těží z autorčina jména. Rozhodně patří zrovna tenhle díl spíše k tomu, co je v celé sérii slabší. Postavy jsou už známé a je příjemné se s nimi znovu setkat, děj ubíhá dopředu příjemně, ale něco tomu chybí. Odhalení vraha nepřekvapí tolik, jako by mohlo a celé je to takové zvláštně nedokonale dokonalé. Snad je kolem moc té omáčky a málo myšlenkových pochodů detektivního rázu. Tak nějak mám pocit, že jde detektivka napsat i lépe. Vyloženě špatné to není, ale za mě spíš lepší průměr.

Kozel
15.07.2016 4 z 5

Třetí detektivka od Rowlingové byla zase o něco lepší než předchozí, Strike charismatičtější, Robin atraktivnější, jejich vztah záhadnější a případ zajímavější. Jistě, jedná se o detektivku, což je žánr spíš odpočinkový a i tenhle příběh člověku v hlavě na dlouho neuvízne. Jenomže se to hrozně dobře čte, přes počet stránek je to záležitost dvou odpolední, ústřední dvojice vskutku okouzlující a s originálním hudebním doprovodem rockové klasiky Blue Öyster Cult (což považuju od Rowlingové za opravdu milé překvapení) je to kniha, kterou si člověk - nebo alespoň já - čas od času rád připomene.

U Hedvábníka jsem se zamyslel nad filmovou podobou a teď jsem skutečně zvědav, jak si s předlohou poradí BBC v seriálové podobě. Já jim však věřím.

Alienn
13.07.2016 5 z 5

Pro mě rozhodně zatím nejlepší díl této série. Tentokrát jsem si přišla na své i po té detektivní stránce, bylo tam méně omáčky okolo, kniha měla spád, byla jsem napnutá a na rozuzlení jsem se těšila. A samozřejmě mě bavil i příběh Robin a Strika a jsem zvědavá, co bude dál.

Elea76
12.07.2016 5 z 5

Pro mne zatím nejlepší díl , přečteno za 2 dny a už teď se těším na další pokračování Cormorana a Robin .

Clara del Valle
10.07.2016 odpad!

Čtení teto knihy bylo pro mne čirým utrpením. Už dlouho jsem nečetla nudnější příběh a tak musím se smát některým komentářům. Skoro mi to přijde, ze kdyby JKR opsala telefonní seznam, tak to někteří čtenáři budou vynášet do nebes jako svěží dílko s neobvyklou zápletkou a skvostně vypointovaným závěrem, které se čte jedním dechem:-b. Toto byla neuvěřitelně hloupá, banální a plytká zápletka, celá kniha se točí kolem uříznuté haksny. Po minulé příšernosti, jakou byla kniha Bombyx nevímjakdál to JKR dotáhla do vyššího levelu a jako třešničku přidala úděsně romantickou zápletku vztahu mezi hlavními hrdiny, ty oba dva bych poslala do zadele a Robin, ta unylá nesympatická nána by jela jako první . A pochopitelně nastal čas odhalit bolestné trauma hlavní hrdinky...ona ho odhalí sama po pár skleničkách vína...kdo nemá trauma z minulosti jako by ani nebyl. No zkrátka nemít tuto blbost na dovolené jako jedinou knihu, tak to ani nedočtu. Moje chyba. Už Hedvábník byl šílený nesmysl, mohla jsem to tušit. Za sebe skutečně NEDOPORUČUJI!

Paja.12
10.07.2016 4 z 5

Rowlingová odjakživa patřila bezesporu mezi mé nejoblíbenější spisovatele, především kvůli její neuvěřitelné fantazii, promyšlenosti příběhů a originálním zápletkám. Nikdy jsem si ovšem nebyla jistá, zda jí žánr detektivek bude sedět…a abych byla upřímná, nejsem si tím jistá doteď. Po přečtení Volání Kukačky jsem byla nadšená, protože kniha pro mě představovala zcela něco nového, originálního a já tehdy byla ještě ochotná odpustit všechny mouchy, které příběh obsahoval. Druhý díl už ve mně bohužel nevyvolával takové nadšení jako první, neboť už jsem věděla, do čeho jdu a víceméně jsem očekávala, jakým směrem se bude děj vyvíjet… Kniha obsahovala poměrně dost rozvleklých „ukecaných“ míst, kvůli kterým jsem ji několikrát na čas odložila, a závěrečné rozuzlení a hlavní motiv pro mě nebyly ničím překvapivým. Navíc jsem se při čtení neubránila dojmu, že kniha je jen kopií prvního dílu, pouze se vyměnily postavy a zápletka. Nicméně třetí díl byl příslibem naděje, že se konečně dočkáme příběhu narvaného akcí, plného neočekávaných zvratů a bojů o holý život, jak slibuje obálka knihy. Avšak po přečtení ve mně přetrvává pocit, že jsem opět dostala jen obměněné schéma všech tří knih. Na začátku brilantní zápletka, následovaná 300 zbytečnými stranami, ve kterých jen sledujete linii Strikových obědů, vykouřených cigaret a zdlouhavých nikamnevedoucích výslechů, protkané občasným zvratem na konci kapitoly (aby nás autorka udržovala při životě), který je v následující kapitole opět zameten pod koberec. Pokud se prokoušete středovou částí knihy, následuje obvykle 50 posledních stran, ve kterých se dočkáte akčního závěru a rozuzlení, které, jak to obvykle u detektivek bývá, je vždy to nejlepší na celé knize. Ve službách zla bohužel postupuje opět přesně podle návodu. S tím rozdílem, že kromě popisu obědů a výslechů se tu ještě řeší osobní vztah mezi Strikem a Robin (což jsem rozhodně ocenila, protože příběh tím získal nový nádech) a že výběr podezřelých není tak velký, takže konečné rozuzlení nemusí být pro většinu čtenářů zrovna překvapivé (což jsem rozhodně neocenila). I přes toto malé zklamání však nelze knize, potažmo celé sérii, upřít kvalitu zpracování a promyšlenost příběhů, které vás nutí knihu dočíst, ať se děje, co se děje.

magnolia
10.07.2016 5 z 5

Detektivky už moc nečtu, vlastně vůbec, ale těmto s Cormoranem a Robin, jsem úplně propadla. Když jsem nečetla, tak jsem na ně myslela, když jsem četla, byla jsem tam s nimi. Prostě bezva čtení na tuto letní dobu. A líbilo se mi to i navzdory tomu, co fakt nemusím (řezání, bodání, atd.) - vždyť se to dá při čtení přeskočit. Líbilo, moc, protože prostě Cormoran... a Robin...
(těch vykouřených cigaret bylo opravdu hodně, naštěstí to při čtení není cítit:)

Odehnalka
09.07.2016 4 z 5

Detektivní zápletka byla super, pro mě zatím nejnapínavější pátrání po vrahovi, ale je pravda, že děj kolem hlavního páru může některým čtenářům vadit. Já Cormoranovi a Robin fandím, ale chvíli mi to vadilo - měla jsem pocit, že je tam toho moc. Uvítala bych více napětí.
I tak jsem ale s knihou velmi spokojená, přečteno za pár dní a těším se na další díl.

viviann
09.07.2016 5 z 5

Vyborna kniha, precetla jsem za tri dny. Libila se mi vice nez predchozi dil. Dej mel spad, spisovatelka se zbytecne nerozepisovala. Tesim se na pokracovani.

adorjas
08.07.2016 3 z 5

Pani Rowlingová je prirodzený rozprávač pre detektívne zápletky . Táto časť ma bavila o niečo menej, dokonca mi pripadala trošku zbytočne obsiahla. Hlavne vzhľadom na to, že kniha mala 500 strán a nakoniec reálne rozuzlenie, ktoré prišlo nečakane rýchlo, nastalo na posledných 20 stranách...
Avšak, táto séria ma rozhodne baví, je to taký návrat ku klasickým anglickým detektívkam v súčasnom svete, a ďalšiu časť si veruže opäť prečítam.

petraso
07.07.2016 5 z 5

Nejlepší z celé řady, velmi lehce čtivé a napínavé. Velmi jsem se musela ovládat abych nezalistovala dozadu a nepřečetla si konec. :-)
Styl psaní mi vyhovuje a líbí se mi natolik, že čtu ráda i tu "omáčku" okolo, kterou někde jen tak přelítnu.

Dae
07.07.2016 5 z 5

U prvního dílu jsem si říkal, že mohl být klidně o 100 stran kratší, druhý mi přišel tak akorát a tenhle třetí (ač jinak taky objemný) mohl být pro mě i delší. :o) Ne, že by mi tam něco chybělo, ale fakt se to četlo výborně.

Knihám
07.07.2016 2 z 5

Za mě teda jedno velké zklamání. Detektivní zápletka je skvělá, ale soustavně se do ní cpe vztah Strika a Robin, což mě neskutečně otravovalo. Kdybych chtěla číst romantiku, nebudu sahat po detektivce. Fakt se mi to nelíbilo, hlavní postavy, které jsem měla docela ráda z předchozích dvou dílů, se vybarvují tak, že mi začínají lézt na nervy. I konec byl takový nijaký ....Recenze nahoře v záložkách.

JanaDor
05.07.2016 5 z 5

Velmi se těším nejen na další případ, ale i na to, jak se bude rozvíjet vztah Robin a Cormorana, vzhledem k tomu, jak se uzavřel tento díl. Tato série není mrazivá, netuhne vám při ní krev v žilách, ale je geniálně promyšlená a dokáže čtenáře pohltit nejen vyšetřovaným případem. Pokud jste nečetli žádný díl a zaujal vás tento, určitě si přečtěte všechny. Doporučuji.