Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2716 2716

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

Boblenka
04.07.2016 5 z 5

Kniha byla opět vynikající a to i přes to, že vyšetřovaný případ byl v tomto díle pro mne nejméně atraktivní. Dějová linka vztahu Cormorana a Robin je pro mne ve všech dílech velkým přínosem.
Rowlingová prostě psát umí, i tento příběh je velmi poutavý a člověka do sebe vcucne. Takže Robin a Cormorane doufám, že se vrátíte v co nejkratší době, bude mi po vás smutno :)

Jahoda197
04.07.2016 5 z 5

Hltala jsem každou stránku, abych se dozvěděla, jak to dopadne a teď se cítím podivně prázdná, protože na další příběh o Strikovi a Robin budeme muset dlouho čekat :(

kikies
29.06.2016 4 z 5

Nějak si nejsem jistá, jak knihu okomentovat. Bylo to dobré, jako doposud vždy, atraktivní hrdinové, skvěle odvedená spisovatelská i detektivní práce, ale celkově to ve mně nezanechalo takový dojem jako předchozí díly. Možná mi vadilo to neustálé zařizování kolem svatby - ale na druhou stranu chápu, že to nemohla odkládat donekonečna :-) Asi je pravda, že to, co se v příběhu tvářilo jako ženský prvek, mírně převážilo na úkor Strikových brilantních myšlenkových pochodů. Ale vadilo mi to opravdu jen trochu, sérii zůstávám věrná ;-)
PS: Proč si toho troubu proboha brala?!?

staramatka
29.06.2016 5 z 5

S každým dalším dílem je příběh Cormorana a Robin zajímavější, poutavější a napínavější.

luciye
29.06.2016 5 z 5

Rowling si umi hrat. S pribehem, s postavami, se slovicky. Je to pani spisovatelka a SMEKAM. Ja se zpocatku do deje moc neumela vzit, od pulky vsak uz jsem vicemene cetla v jednim kuse:) doporucuji u knihy nejist. Mirne mi to znechutilo vse na taliri:)

Netopyr07
28.06.2016 5 z 5

Přidávám se k těm, kterým se jeví třetí díl jako nejlepší. Vůbec nic mi tam nepřebývá, naopak smekám před fantazií JR, že dokáže tak barvitě popsat.. vlastně všechno - od krajiny až po morbidní mord :-) Kniha mě chytila tak, že jsem ji dokázala číst přes půlnoc. Akorát se bojím, co provede v dalším díle s hlavními hrdiny. Kdo četl Harryho Pottera, jistě si připomene, že neváhala odstranit jeho kmotra Siriuse. JR se s tím vážně "nemaže".

Romi156
28.06.2016 4 z 5

Opět velmi dobrá kniha, tentokrát ze zcela jiného prostředí, než předchozí dva příběhy Cormorana Strika. Tentokrát je výrazněji akcentován příběh Robin, dozvídáme se (nebo si spíš potvrzujeme) důležité věci z její minulosti a po dlouhé době jsem zatoužila po romantickém konci (což jsem u detektivky zahrnující sexuální násilí na dětech vážně nečekala).

katy238
27.06.2016 5 z 5

Výtečná detektivka mé oblíbené autorky. Příběh mi padl jako na míru ušitý kabát, užila jsem si jej od začátku do konce.

Anasa
27.06.2016 4 z 5

Mám ráda klasické detektivky, proto jsem si sérii o Cormoranovi oblíbila. Třetí díl je však pro mne opravdu na místě třetím. Styl je trochu jiný, vsuvky s vrahovým myšlením mi vadí. Docela jistě by se našly části, které by se daly vypusit a knížce by malé zhubnutí prospělo. Nic to však nemění na tom, že se příběh četl dobře, těším se na další díl.

kloin
26.06.2016 3 z 5

Autorka dokáže psát velmi přitažlivě a knihu jsem přečetl poměrně rychle. Jen kdyby byl méně rozpatlávaný vztah mezi hlavními postavami. Méně šílených myšlenkových konstrukcí Robin a více detektivních myšlenek Strika by tomu prospělo.

teresinha
26.06.2016 3 z 5

Rowlingové čtenáři trochu vyčítají, že tento díl je spíš ženské čtení než detektivka, a to i přes tu uříznutou nohu. Hlavní zápletka se sice celou dobu točí kolem tří hlavních podezřelých a vy dlouho nevíte, kdo, co a proč tedy vlastně vyvedl. Vedlejší zápletka je však mnohem výraznější, než by bylo obvyklé. V druhé linii se totiž řeší vztah Cormorana a Robin a jejího trochu otravného snoubence. Robin sama a její osobní potíže a rozhodnutí dostávají opravdu hodně prostoru, takže úplně upřímně jsem na konci byla hlavně zvědavá, jestli bude svatba, nebude svatba a jak to bude mezi soukromým detektivem a jeho asistentkou lomeno partnerkou dál. A to natolik, že to téměř přehlušilo skutečnou detektivní zápletku a totožnost vraha. Nad tou jsem na konci totiž jen pokrčila rameny: Aha, tak tenhle. Hm. Jo. Jasně.

Ivuska.09
25.06.2016 3 z 5

Detektivní příběhy Cormorana Strika a Robin mám moc ráda. Líbí se mi styl Rowlingové, opravdu dokáže čtenáře chytit a nepustit, dokud knihu nedočte. Tento díl se mi ovšem zdá nejslabší - zejména proto, že některé scény mi přišly zkrátka až příliš nechutné. Bez nich bych se prostě obešla.

raty
24.06.2016 5 z 5

Komplikovaný příběh, který se neuvěřitelně lehce četl. Osobní linie hlavních postav se pěkně rozvíjí a konec knihy - no, už aby vyšel další díl.

prostěkáťa
23.06.2016 3 z 5

Za mě nejhorší ze série, zbytečně moc informací okolo a nakonec příliš krátký závěr.

iluliacross
22.06.2016 5 z 5

Za mě je to jedna z těch knih, co uchvátí, připoutají do křesla a nepustí. Okousala jsem si všechny nehty, podupávala jsem nervozně nohou, četla do noci. Absolutně vyřazená z reality jsem se nořila do příběhu a hltala ho stránku po stránce. Netuším, jak to JKR dělá, ale já ji za to tleskám a hluboce smekám. Velice čtivá kniha, která měla vše, co od knihy vyžaduji. Nemám ráda detektivky, ale pro tuto sérii jsem si vypěstovala jistou slabost. Zamilovala jsem se do Cormorana a Robin, zamilovala jsem si Londýn. Při čtení cítíte vůně hospod, ruch ulic, dech vraha.
Za mě další velice povedená kniha. Už se těším na další.

haski
22.06.2016 5 z 5

Zatím nejlepší z celé řady. Má v sobě šťávu. Doporučuji. Je jako klasická anglická detektivka. Je to vlastně spíš román.

kneprulka
22.06.2016

Už v tom jedu taky...

fifejda
22.06.2016 4 z 5

Robin tropí hlouposti. Je mladší, je ambiciózní, nebojí se a Strikovi jde z ní hlava kolem. Příběh je mnohem osobnější, hlavní hrdinové se plácají ve svých emocích a minulosti a do toho odkrývají bizarní a zvrácený svět psychopatů.

Anyv
21.06.2016 5 z 5

Autorka nezklamala. Nečekaný pachatel a konec, který čtenáře naprosto dopálí, protože knihu ukončila tímto způsobem. Tak jsem zvědavá, čeho se dočkám v dalším díle. Nechci prozrazovat děj, takže knihu určitě doporučuji k přečtení.

zuzak07
20.06.2016 5 z 5

To byla panečku jízda. Přečteno za tři dny. Po dlouhé době jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Díky tomu, že je další případ Cormorana a Robin osobnější, jsme mohli také oba lépe poznat. A právě ta osobitost dala příběhu šťávu a já se cítila součástí příběhu. Těším se na další díl.