Uzdrav své tělo

Uzdrav své tělo https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/8843/uzdrav-sve-telo-8843.jpg 4 65 14

V tomto vydání se s vámi chce autorka podělit o jeden z důvodů, proč „ví, že průběh choroby může být zvrácen prostou změnou našeho myšlení“. Učí ostatní lidi, jak se mají léčit, a poznala, že psychické léčení funguje. Když se choroba vrací znovu a znovu, je to kvůli tomu, že pacient nezměnil své myšlenkové návyky, a proto u něj znovu propukla tatáž nemoc. Pochopila také, že kdybychom mohli změnit svoje myšlení, které nemoc způsobilo, nepotřebovali bychom už další lékařskou pomoc. ... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Pragma

Heal Your Body , 2001

Mr.Fox
09.02.2024 2 z 5

S hlavní myšlenkou knihy, že se nemoci rodí v hlavě, a že změnou návyků více k pozitivnímu myšlení a zaměřením se do sebe sama se lze s vysokou pravděpodobností uzdravit, či nemoci dokonce předcházet, souhlasím. Prvních cca 10 stran je v knize tomu věnován prostor, následně na dalších cca 60 stranách autorka uvádí léčivé výroky, a tím to končí. Výroky obsahují výčet nemocí a zdravotních problémů, jejich pravděpodobnou příčinu a doporučený nový myšlenkový návyk (za pomoci kterého má dojít k onomu zázračnému vyléčení). No, dle mého soudu to má asi takovou hodnotu, jako přečíst si horoskop. Něco by odpovídalo, ale vesměs je to napsáno v takovém duchu, že se vás to leckde okrajově dotkne, což zřejmě v tolika lidech vzbuzuje dojem, že by se kniha měla stát jejich novou modlou..

Příklad: Problém - choromyslnost, Pravděpodobná příčina - útěk od rodiny, únik před realitou, uzavřenost, násilné odtržení od života, Nový myšlenkový návyk - tato mysl zná svou pravou totožnost, je vyjádřením Boží kreativity.

To co má být za blábol?.. Takže závěrem, myšlenka knihy dobrá, ale zpracování a doporučení v knize špatné. Pokud má kniha fungovat jako doplňující slovníček jiné knihy, např. zde v komentářích často zmiňované Miluj svůj život, pak by to mělo být nějak provázané a v knize uvedené. Sama o sobě je totiž nicneříkající. Na toto téma je z mého pohledu daleko hodnotnější a více rozpracovaná kniha od Osha - Harmonie těla a mysli, která čtenáře navede k uvědomění a očistě duše více, než tento slovníčkový výčet nesmyslných a opakujících se blábolů..

kata3529
08.12.2023 5 z 5

skvělá učebnice psychosomatiky

vhodná, pokud máte pocit, že ne všechno je nutné hned léčit za pomoci doktora

příležitost k zamyšlení se nad životem

painthers
31.05.2022 1 z 5

Please.
Nevšimla jsem si jména autorky, ale už jsem od ní něco podobného viděla.

Pája89
18.01.2021 5 z 5

Vracím se k ní vždy, když jsem nemocná, aby mi pomohla zjistit příčinu.

Hanka941
10.06.2020 4 z 5

První knížka od této autorky a asi si ještě přečtu Miluj svůj život. Byla mi doporučena a věřím, že některé příčiny nemocí a bolestí tkví v "hlavě". Takže není na škodu se více "zaposlouchat", co se mi snaží mé tělo říci. Tato knížka může pomoci nasměrovat myšlenky...

RendyaDav
14.01.2020 5 z 5

Spisovatelka byla pro mě velikou hrdinkou tím co si v životě prošla a mám hodně ráda její knížky...

sissina
11.08.2019 5 z 5

Mam jinou verzi,i tak zajimave čtení

P-Verca
09.07.2018 5 z 5

Doplňková kniha ke knize Miluj svůj život - zaměřená na uzdravení těla (a mysli). Knihu otevírám vždy, pokud se mi vyskytne nějaký zdravotní problém, abych se dověděla, jaká myšlenková schémata daný problém vytvořila. Myslím že nejdůležitější pointou je věřit v pozitivní myšlení a pozitivní styl života, pak pro Vás budou knihy Louise l. Hay velkým přínosem.

majuska88
17.07.2017 3 z 5

Kniha kterou otevírám , když se u mne objeví jaké koliv zdrav. problémy

Petřvalda
06.04.2017 2 z 5

Musím říct, že kdybych předtím nečetla knihu od paní Hay "Miluj svůj život", asi bych tuto otráveně odložila, protože by mi spousta věcí nedávala smysl a u hodně tvrzení by mi přišlo, že jsou vytržená z kontextu. Osobně myslím, že pokud někdo hledá odpovědi na zdravotní problémy, více se dozví právě v knize Miluj svůj život, kde je vše krásně vysvětleno, tuto pak vzít pouze jako doplnění informací...

Eva88
22.08.2016 3 z 5

Hezká knížka. Pro někoho může být plná nicneříkajících blábolů, pro jiného je biblí. Pro mě důležitá myšlenka, jak moc nás ovlivňuje pozitivní myšlení a jak si sami sobě (i nevědomky) způsobujeme různé komplexy a nemoci.

Antis
11.10.2015 odpad!

NE.

Tato kniha pro mne znamenala nový rekord. Jsem skeptik, který nechce být pokrytcem, takže čas od času vezmu do ruky nějakou ezoterickou knihu a sám se přesvědčím, o čem mluví a jestli na tom něco nebude. Většinu z nich nečtu vcelku. Hledám pasáže, kde autor/ka vysvětluje proč bych se měl jejich radami řídit, případně jak ta která metoda funguje.

Obyčejně to znamená, že knihu můžu s klidným svědomím odložit po přečtení úvodu. Knize Uzdrav své tělo od Luisy L. Hay se podařilo zdiskreditovat se už věnováním. V něm paní Hay prohlašuje, že poznatky v knize vycházejí z její subjektivních představ o světě, které jsou jak vágně vyjádřené, tak ničím nepodložené.

Přemohl jsem se, zkusil jsem i úvod. Nebylo to lepší. Parafrázuji:

"VÍM, co VÍM, protože to VÍM."

Rád bych si dělal legraci, ale toto je to, co nám autorka říká. Sorry, madame Hay, Pepa v hospodě říkal něco jiného a Pepa VÍ všechno. A ta velká písmena. Ta jsem si nepřidal, abych se autorce vysmíval. Ta v knize skutečně jsou. Máloco zavání manipulací bez argumentů tak, jako když na vás někdo křičí z papíru.

Někdo by řekl, že můj přístup je povrchní, špatný, že bych měl knihu dočíst do konce, než ji budu strhávat. Ale proč? Pokud mi paní Hay na začátku bez okolků řekne, ať vypnu rozum a kritické myšlení a prostě jí věřím, je to jediná věc, kterou o knize potřebuju vědět. Seznam chorob, jejich domnělých příčin a domnělých léčebných postupů je k ničemu, pokud je vám jasně řečeno, že si to všechno autorka cucá z prstu.

Čili NE, děkuji, ale nejsem tak naivní, nesoudný a hloupý, abych vám toto spolkl. Toto nepovažuji ani za dobrý pokus. Odpad.

barcc85
29.03.2013 4 z 5

Inspirativní přístup a pohled na řešení řady zdravotních problémů a potencionálních spouštěčů.
Doporočuji, pro zamyšlení či pro řízení se tímto postojem léčení :)

vesirena
19.03.2012 5 z 5

tuto knihu mám ve dvouch vydáních a každá je jiná vzhledem a také jinak působí...první vydání z roku 2002 je strohá a řekla bych pracovní...ta druhá je vydání z roku 2007...pravděpodobně byla předělána samotnou autorkou, protože je u ní uveden jiný rok vydání originálu...při podrobném prohlédnutí je to skoro stejné, ale asi zapůsobil i překlad, protože kniha z roku 2007 byla přeložena mužem a z r.2007 je přeložena ženou...význam stejný, ale jiná slova a lépe znějící a souznějící s mojí osobou. Graficky je tato kniha také lépe provedena a dovolila bych si říci, že potěší nejen myšlenku ale i oko...léčí prostě celá.