Kruhy

Kruhy https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21727/bmid_usagi-yojimbo-kruhy-l82-21727.jpg 5 83 7

Usagi Yojimbo série

Ukáže se, že jsou mosty, přes které by se nemělo po setmění chodit, že pomsta ze záhrobí může vést i skrz ty nejnepatrnější předměty, že démoni mohou mít jakoukoliv podobu... ale budeme i svědky nelítostného souboje na život a na smrt a ve finálním příběhu se Usagi po létech vrací zpátky domů, by se střetl s ďábelským zabijákem a svou vlastní minulostí.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

Circles , 1994

Petr874
05.03.2024 4 z 5

Hezké a zajímavé oddechové čtení. Když bude možnost, přečtu si další svazek.

Atlantis
28.08.2020 4 z 5

Při čtení Kruhů jsem měl z nějakého podivného důvodu pocit, že jsem tento díl už četl. Nevyšly tyto příběhy ještě jednou v jiném dílu série? No každopádně jsem se ale opět bavil. Pořád mne fascinuje, že sice sledujeme příběh králičího rónina, ale nejde o žádné příběhy pro děti. Každá povídka má hloubku nebo poselství. A proto Usagi Yojimbo tak baví.

Delphín
21.08.2020 5 z 5

Další skvělý Usagi. Vrací se nám několik známých postav z předešlých komiksů, což mi udělalo velikou radost. Nejvíce se mi bezesporu líbila poslední kapitola - Kruhy. Zápletka poměrně jednoduchá, a přitom tak čtivý děj plný akce a jednoho Usagiho životního zjištění, které doufám v budoucnu sehraje ještě větší roli. Radost mi udělal výskyt Mariko. Ta chemie mezi Usagim a Mariko mě prostě bere, fakt je to skvělý! Celá kapitola končí dojemně, ale pro budoucí děj to bylo nezbytné, a samotnou kapitolu to udělalo ještě lepší.

Mercatino
23.05.2017 5 z 5

U tohoto díly jsem skoro nedýchal, jak mě to pohltilo. Doslova jsem se od dílu kruhy nemohl odtrhnout. Jde vidět, že buď každý další díl stoupá na kvalitě, a nebo má obliba těchto komiksů je čím dál větší a tím pádem se zvětšuje i prožitek z četby.

Na tomto díle mi líbilo:

+ poslední kapitola- je lidská a velmi překvapivá a také dojemná
+ zajímavé vykreslení záporných postav
+ rytmus- každá kapitola má něco do sebe
+ poprvé jsem viděl, že Usagi málem přišel o život, takže přece je to jenom zajíc

martinstefko
14.10.2015 5 z 5

Tenhle příběh je zásadní hlavně v tom smyslu, že se zde dovídáme mnohem víc z Usagiho života a spolu s ním prožíváme i jedno zásadní odhalení jeho života, které by - zdá se - mělo hodně změnit. Na to si ale budeme muset ještě počkat. Stan Sakai vytvořil postavu, kterou si lidé oblíbili, a právě z toho těží i konec tohoto komiksu, protože právě díky skvěle napsaným postavám a vyústění příběhu je tohle neskutečně emotivní závěr, jenž dojme a zasáhne. V případě Usagiho možná ani nemusíte mít rádi samurajské příběhy, protože tady vás děj dostane tak silnými emocemi, že prostě oceníte skvělý příběh. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/01/472-usagi-yojimbo-6-kruhy-100.html

OldaB
09.10.2012 5 z 5

Postavit se démonům nebo své minulosti, co je těžší?

Lusa
24.02.2012 5 z 5

Je mi líto, že jsem se k této knize dostala až teprve potom co jsem dočetla knihu 15tou, důvodem byla nedostupnost v knihovně, ale jelikož jsem se rozhodla si celou sérii pořídit, tak jsem si hned musela přečíst staré díly a člověk se zase seznamuje se starými postavami, je to takové hezké vzpomínání.

Tyhle komiksy strašně miluji a jsou opravdu úžasné.

Japonsko samurajové japonská kultura

Část díla