Samuraj

Samuraj https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6942/bmid_usagi-yojimbo-samuraj-zF5-6942.jpg 5 110 12

Usagi Yojimbo série

Ve druhé knize příhod Usagiho Yojimba se Stan Sakai vrací zpět v čase, aby zdokumentoval dětství a mládí dlouhouchého samuraje - a výsledkem je devadesátistránková novela, která v sobě spojuje napětí klasických bojových filmů s unikátním šarmem kresleného vyprávění. V dalších příbězích Usagi zjistí, jak důležité mohou být okurky, dostane se na hedvábný trh a setká se dokonce s legendárním japonským monstrem!... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Crew

Samurai , 1989

Petr874
Petr874
19.01.2023 4 z 5

Takový magnet jsem už dlouho neměl v rukou. Za mě určitě lepší, než první díl. Ten první mi přišel strašně roztroušený, chaotický i děje nebyly nic extra. Těším se, až se někdy zase dostanu k dalším dílům.

klempy2
klempy2
16.02.2021 5 z 5

Tento komiks byl pro mě velkým překvapením, protože jsem nečekal jeden dlouhý příběh o tom jak se náš Usagi stal samurajem. Musím říct, že jsem měl od mala slabost pro staré čínské kung-fu filmy, které hlavně stavěly na příběhu mladého učně a starého mistra. Znáte ty staré filmy s Jackie Chanem nebo ty staré shaolin filmy - Ty filmy dodnes miluji.

No a velmi podobnou atmosféru má i tento komiks. Stan Sakai ukázal že umí vyprávět i dlouhé příběhy a tímto komiksem mi potvrdil, že je opravdu mistr svého řemesla. Má to kouzlo, má to atmosféru, mát to skvělý děj, dobře odsýpá, dobré zápletky - Prostě tady není čas na nudu. Jednoznačně 5 hvězdiček!

trudoš
trudoš
02.01.2021 5 z 5

Lepší právě o ten malý kousek, který mi chyběl u jedničky. První povídka je asi nejfajnovější, především proto, že je nejdelší a autor v ní vykreslil cestu k samurajským dovednostem, díky čemuž následně vynikne závěr, kdy zjišťujeme, že Usagi Yojimbo zabil svého přítele pro zradu, která se jej vlastně ani moc netýkala, ovšem čest mu nedovolovala se pomsty zříct.
Samotný králíkův výcvik je bezvadný především v detailech, kdy v jednu chvíli máte pocit, že si vyprávění hraje na hroznou snobárnu, aby pak učitel, nebo žák Usagi, prohodili něco zcela přízemního, což jen dokumentuje, že se Stan Sakai umí zasmát sám sobě a nebere všechno smrtelně vážně. Prostě klasická japonská poetika, převedená do srozumitelného jazyka pro tupé zápaďany, jako jsem já. Zbylé příběhy jsou příjemnými kraťasy, z nichž nejvíc vyniká Zylla svým humorem a Kappa zas pointou. Hedvábný trh je pak pro sérii příznačný: ronin někam přijde a osvobodí uzurpované – ale právě ta přímočarost je na celém komiksu nejkouzelnější.

puml
puml
27.01.2020 5 z 5

Delší příběh Samuraj je skvělý. Dodatečné povídky spíš průměr. Celkově ale výborný díl.

malpet
malpet
20.05.2019 4 z 5

Dílko po kterém jsem sáhnul díky čtenářské výzvě 2019, tedy kniha od asijského autora. Přiznávám že jsem si jí přečetl (pokud se to o komixu dá vůbec říct) hlavně kvůli splnění bodíku, ale byl jsem touto knihou mile překvapen :-)

Ghandimaster
Ghandimaster
30.01.2018 3 z 5

Je to dobrý komiks ale u tohoto dílu jsem si uvědomil, jak se knížka skládá z jednotlivých minidílů, které jsou neustále o tom samém. Usagi potká bandu hloupých a agresorů a pak je rozseká. Graficky úžasné ale dějově ploché.

Atlantis
Atlantis
02.10.2017 4 z 5

Nemůžu dát bohužel plný počet. Sice opět skvělý Usagi, ale nemám moc rád flashbacky a odhalování minulosti postav vyloženě na sílu. A navíc příběh s Godzillou byl vyloženě pitomý.

jarynek
jarynek
08.05.2017 5 z 5

Delší první příběh nám ukáže začátky Usagiho, jak se stal samurajem a následně roninem. Tomuto příběhu, ale i těm následným kratším, nechybí vtip, odvaha, láska, zrada, ..., prostě koktejl, z něhož autor udělal skvělé čtení, od něhož je obtížné se odtrhnout.

Mercatino
Mercatino
28.04.2017 5 z 5

Usagi a jeho cesta z malého kluka v samuraje, tak by se dal podat hlavní díl tohoto komiksu. V tomto díle je všechno ještě lepší, než v prvním díle. Příběh má novou energii a postavy získávají zcela jasné obrysy. V tomto díle se ukázalo, že laťku pan Sakai postavil hodně vysoko, jsem zvědavý jestli některý díl v mých očích tento překoná, protože tento komiks má silný nádech dokonalosti.

Rawen616
Rawen616
23.02.2016 5 z 5

Mé první setkání s legendou, které jsem se dlouho vyhýbal. A musím uznat, že pověsti nelhaly. Usagi chytne a nepustí. Příběhy mají spád, vtip, napětí i kvalitní rozuzlení. Člověk brzy zapomene, že kouká na jednoduše nakreslená zvířátka a bude si užívat atmosféru starého Japonska, která je tak silná, že srovnání s ní snesou snad jen filmy Akiry Kurosawy. Až tak je to dobré.

martinstefko
martinstefko
14.10.2015 5 z 5

Stan Sakai má cit pro panel, cit pro zvrat a pro jednotlivé scény. Dokáže vystavět vtip (v tomhle je naprosto skvělá povídka "Zylla"), dokáže vystavět legendu, akční scénu, pohrává si s mytologií, která je skutečně nádherná (příběh "Kappa") a ukazuje, že chytrost je mnohdy důležitější než meč (povídka "Hedvábný trh"). Jeho příběhy však nejsou jen zábavné a akční, jsou i nostalgické, dramatické a smutné. Smutek jde ruku v ruce s radostí, a tak to má být. Miluji svět samurajů a skoro si myslím, že je to jedna z nejúžasnějších dob, které byly na naší planetě. A Stan Sakai ji prezentuje přesně tak. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/09/291-usagi-yojimbo-2-samurai-100.html

OldaB
OldaB
08.10.2012 5 z 5

Jak se králík stane samurajem? Jak se stane, že zabijete svého nejlepšího přítele? Kdo je to kappa?