Holky někdy koušou

Holky někdy koušou https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188486/bmid_upiri-z-chicaga-holky-nekdy-kousou-fpj-188486.jpg 4 471 84

Upíři z Chicaga série

Život vysokoškolačky určitě nebyl žádná sláva, ale k Merit prostě patřil. Dařilo se jí docela dobře, ovšem jen do chvíle, než ji napadl upír. Stihl si dát jen doušek, vyplašen jiným krvesajem. Ten se rozhodl, že nejlepší způsob, jak Merit zachránit, je přeměnit ji v nemrtvou. Ukáže se, že její zachránce je mistrem upířího rodu Cadoganů. Merit se už nebude potit nad diplomovou prací. Bude se snažit zapadnout mezi upíří smetánku, obývající honosné sídlo v chicagské čtvrti Hyde Park, a být spolu s ostatními věrnou Ethanu Sullivanovi, „majiteli panství“. Vysoký, zelenooký, čtyři sta let starý upír má náležité kouzlo, bohužel taky očekává Meritin vděk a úslužnost. Jenže nepříjemná alergie na sluneční svit a Ethanovy postoje jsou tím nejmenším, co Merit znepokojuje. Někdo po ní vytrvale jde. Její uvedení do nočního života v Chicagu bude možná prvním impulzem k rozpoutání války – a při té poteče krev.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Some Girls Bites , 2009

elis0383
17.05.2016 4 z 5

náhodou mi spadla v knihovně do rukou, tak proč si nepřečíst nějakou oddechovku :). Četlo se to velmi dobře a za 2 dny byl konec :(. Teď honem do knihovny a modlit se aby tam na mě ten druhý díl počkal a někdo mi ho nevyfouknul :).

lharka13
03.05.2016 3 z 5

Přiznám se, že jsem čekala pitomost na zkrácení času ve vlaku a možná proto mě knížka docela uchvátila. Příběh je svižný, napínavý a i když trošku jednoduchý, pobavila jsem se.
Trošku mi to připomněla mojí oblíbenou "Sukubu".
Takže překvapivě doporučuju.

trynitrix
24.03.2016 4 z 5

A opět můj oblíbený žánr a i překvapivě pěkný příběh.
Merit je fajne dokonce mě bavil i Jeff , Mallory a Catcher pár jak pro sebe stvořený :-D Ethant co o něm nooo mno ještě si počkám co se z něj vyklube :-D Morgan to bude taky kapitola sama o sobě :-) Tak nějak jsem si je oblíbila všechny :-)
Normálně jsem si úplně vzpoměla na serii Mercedes Thompson a její svět a mile mě to překvapilo být opět v tom světě nadpřirozena jen místo kožeměnce s upírama tuto serii mam taky ráda a i doporučím.

Turante
18.03.2016 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá, alespoň pro mě, jako milovnici upírů ;-) Skvělý příběh, držel mě celou dobu, že jsem si rovnou koupila oba první díly. Merit miluji, je opravdu skvělá ;-)

maxihrosik
28.02.2016 4 z 5

Odpočinková holčičí fantasy podle osvědčené šablony. V lidském světě žijí v částečném utajení upíři, čarodějky, kožoměňci, fae… Všichni jsou krásní a sexy, dost prostoru je věnováno oblečkům, účesům a jídlu, hlavní hrdinka - studentka literatury, přeměněná na upírku - je výjimečná a má mimořádné schopnosti, většina bytostí mužského rodu ji obdivuje, popřípadě miluje, nechybí nejlepší kamarádka (čarodějka), holčičí tlachání, rozebírání vztahů a pojídání zmrzliny. Od začátku je jasné, kdo bude ten jediný a pravý, neb je opakovaně zdůrazněna neodolatelná vzájemná přitažlivost a jiskření. Velkým plusem je, že ke sblížení dojde až po relativně dlouhé době, předchází mu oboustranné dohadování, drzé rýpání a slovní přetahování o dominanci (mnohdy opravdu vtipné), hrdinka si přitom dokáže zachovat důstojnost, takže není těžké se s ní ztotožnit. Děj má docela spád, bojuje se, intrikuje se, zrazuje se… Žádná intelektuálština, ale já se opravdu těším na další díly.

Jass
24.02.2016 4 z 5

Vlastně celkem nic extra, ale nečekala jsem nic moc, takže to vlastně bylo hezké překvapení. Merit byla poměrně sympatická hlavní hrdinka a i když se vyskytlo několik nelogičností, knížka mě celkově naprosto uspokojila. Nebylo to dokonalé, ale tři hvězdičky by byly příliš málo...

maca5449
19.02.2016 4 z 5

Vlastně tady je stejný scénář jako leckde jinde: normální holka napadená upírem, přeměněná v upírku, najde zalíbení v upírovi (který nepatří mezi ledajaké obyčejné upíry, ale je to přímo pan mistr - nebudeme přece troškařit). Samozřejmě jí bude život, vlastně teď už neživot, házet klacky pod nohy. Ale jistěže hlavní hrdinka všechno zvládne s humorem, i když neustále lítá z průšvihu do průšvihu díky své neomalenosti.

Autorka na to šla dost od lesa. Celou dobu se něco děje a bum, najednou je konec. Proč něco zbytečně okecávat, když to jde říct několika slovy a bez omáčky. Autorka ani hlavní hrdinka se s tím moc nebabraly, a to možná činí knihu odlišnou od těch ostatních.

Nic nového, ale přesto zajímavé.

Aríka
11.02.2016 5 z 5

Kam se hrabou Upíří deníky nebo Stmívání. Tato kniha si mě získala, jak myšlenkou, tak celkovým zpracováním, doslova jsem se do čtení zažrala a pak jsem byla nedočkavá, až bude vydán další díl. Moc se mi líbilo přirovnání Ethana k Beckhamovi, to mě dostalo. Pokud hledáte něco s kapkou humoru, lásky, napětí a nečekaných situací a nevadí vám nadpřirozeno, tak do této knihy jděte a to rovnou po hlavě :D nemám křivého slůvka, které bych proti knize použila, což se u mě stává zřídka :) dávám pět hvězdiček, ale pět hvězdiček zdaleka nevystihuje moje hodnocení, a proto použiju v tomto komentáři vlastní a to: 10/10 * :D

Valys7901
08.02.2016 5 z 5

Sedl mi styl autorky i použitý humor. Stránky rychle plynuly... Knížka se mi hodně líbila. :) už se těším, až si přečtu další díl :)

Alixe
29.01.2016 5 z 5

Ale jo...taková oddychovka.......určeno pro jasnou skupinu čtenářů,ale přečtu další díl :)

Cukrblik
07.11.2015 3 z 5

Hned na první stránce jsem měla chuť knížku zaklapnout, jak mě trochu odradila hlavní hrdinka. Ale nakonec se z ní vyklubala poměrně sympatická postava.
Ale ten Ethan. Proč se nemůže hlavní hrdinka zamilovat jednou do "děsivýho, zjizvenýho, potetovanýho nebo aspoň dvoumetrovýho chlapa" (je mi fuk, jestli upíra, kožoměnce, člověka či čaroděje), kterého každý nežere a každý z něho má strach (nebo aspoň respekt)? Je jedno, jestli vymetá večírky, hraje šachy nebo po večerech plete svetry s labutěmi. Prostě nějakou změnu! ;) :D

3,5*

mišule5
06.11.2015 4 z 5

Knížka byla fajn, ale zase tak unešená jsem nebyla. Příběh je akční a plný flirtovaní,které mám ráda, ale byli tam pasáže u kterých jsem se i nudila. Hlavní hrdinka se mi hned zalíbila, ale Ethan mi přišel jako nafrněny blbeček :-D určitě se pustím do dalšího pokračování, protože chci vidět jak Merit zabojuje u nenasytných upírů!

ala.mihalikova
20.07.2015 5 z 5

Upřímně mě tahle knížka hned za začátku úplně pohltila, až jsem se na ní stala závislou. Vztah mezi hlavními hrdiny se mi líbil a nedočkavě jsem hltala stránky, abych zjistila, jak to mezi nimi dopadne. Příběh byl svižný, plný akce, napětí a i humoru. Mě se četl nádherně a jedním dechem. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

julliette
08.04.2015 5 z 5

Je to nádherná kniha. Jenom nechápu, proč předtím Merit tak vzdorovala a nechtěla se stát členkou cadagonského domu. Aspoň že se už přestala vyšilovat z toho, že je z ní upír, přeměněný Ethanem, pánem Domu, a který ji to hrozně přitahuje a je to oboustranné, i když se přiznal, že ji nemiluje. A to ještě poznala upíra Morgana z navarrského Domu, do kterého se taky tak trochu zamilovala. Ta to nemá jednoduchý, a potom, když se nakonec stala členkou cadagonského Domu, ji Ethan jmenoval Ochránkyní, což není běžné. Dostala očarovaný meč od čaroděje, jejího kamaráda Catchera a musela být ve střehu, kdyby se něco stalo, že by někdo vnikl do jejich Domu, nebo nedejbože aby ublížil jejímu pánovi. I když ji Ethan považoval za rebelku, dokázala mu svou oddanost, když vztáhla meč na samotného Morgana, který mu chtěl ublížit. A aby toho nebylo málo, Morgan ji požádal o svolení, dvořit se jí, a Ethan ji donutil telepaticky, aby to přijala, i když moc nechtěla, ale musela ho poslechnout, protože to byl jediný způsob jak usmířit jejich Domy, cadagonský a navarrský. A to ani Ethan nevěděl, že paní druhého domu měla za vinu vraždu, chtěla dokonce zabít i Ethana, ale Merit je sledovala a zabránila jí v tom, když na ní hodila dřevěný kůl, trefila ale do ramene, ale stačilo ji to rozptýlit k tomu, aby ji stráž zatkla. Jak to bude asi pokračovat dál, jak se bude Merit dařit v povolání a v dvojité lásce? To se uvidí. :D

snilek.holka
01.04.2015 3 z 5

U téhle knihy nemůžu říct, zda by to bylo nějak užasné a ani zas tak špatné. Na hlavní hrdinku jsem si moc dlouho nemohla zviknout, a ve výsledku ani nevím, jestli se mi to podařilo. Každopádně asi další díl ještě vyzkouším

Nathanielka
24.03.2015 4 z 5

Pomalejší rozjezd ale jinak jsem byla spokojena. Musite pocitat s tim ze je to prvni dil objemne serie takze spiš priblizuje svet nadprirozena nez aby to bylo od zacatku do konce nabyte akci. Pro fanousky upirskeho sveta doporucuji :)

Dandulka
21.02.2015 5 z 5

Super počteníčko, snad i druhý díl bude takový. Občas to tak nebývá, bohužel.

Beni
10.02.2015 3 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ BYLA PŮVODNĚ NAPSÁNA V CIZÍM JAZYCE

Dočteno. A můj názor? Nápad super, postavy jsou skvělí, vůbec mi nevadilo, že si hlavní hrdinka stále jen stěžovala, chci začít hned druhý díl a další atd... :-)

Proč 3 hvězdičky? Jednu hvězdičku jsem strhla za místy nesrozumitelné věty (řekla bych zůsobené překladem), pasáže jsem musela číst vícekrát, abych děj pochopila. Druhou hvězdičku jsem strhla pouze a jen z toho důvodu, že na Noční lovce to prostě nemá :-D

Určitě stojí za přečtení :-)

Lorrainee
05.02.2015 2 z 5

Do cca 90 strany Merit resi, ze ji nebyla dana volba stat se upirem dobrovolne nebo odmitnout. Dobre, evidentne chtela zemrit v rukach utocnika. Misto aby ho hledala a vyridila, osocuje a napada sveho zachrance. Bravo holka, to ma logiku.
Kdyz to pak par stran vypada slibne, znovu zacne skuhrat. Zlato my uz vime, zes nemela na vyber!
Cist se to proste neda a na dalsi dily se rozhodne nechystam.

Janičta
18.12.2014 2 z 5

Celkově to nebyl úplný propadák, neboť jsem od knihy neočekávala nic převratného.

OBSAHUJE SPOILERY
Začalo to dobře a vzdor který Merit dávala najevo se mi líbil a snadno jsem si jí oblíbila. Pak přišel supr sexy upír a ona - vlastně oba se div neroztečou... no dobře, to by ještě šlo, Merit totiž její prořízlá pusa zůstane... díky bohu.
Ale pak je Merit jmenována Ochránkyní Domu... úplně čerstvá upírka, která si ještě nezvykla na to že má tesáky je jmenována do velmi významné pozice... nevyzná se v upíří etiketě, neumí ani bojovat... to jsou určitě velmi pádné důvody k tomu, svěřit jí takový post... Houstone máme problém.
Jasně jednou z ní bude velmi, velmi silná upírka, ale teď je v podstatě batole co se učí lézt.
V té chvíli jsem zjistila, že má chudák Merit i dlouhé vedení - po tom co jí jedna upírka sdělí, že Ethan je "uvnitř".. i já se ze začátku jsem si myslela, že jen prudí, ale poté co Merit poslala do jeho pokojů, by snad jen úplnému pitomečkovi nedošlo do čeho tam Merit vpadne... :D
A celou dobu se tam plácáme v jakési detektivní zápletce, kterou nikdo zas tam moc neřeší....
KONEC SPOILERU

Další díl mám doma taky, tak ho přečtu a třeba to bude na druhý pokus lepší

PS: paní překladatelko, já sice originál nečetla, ale chlapy se prostě NECHICHOTAJÍ, zejména ne takoví, co vypadají jako profi vojáci z náborového plakátu... Chichotání je u mě ryze ženský projev.
U chlapů projde hihňání... v určitých situacích, ale nikdy se nechichotají... já si to prostě nedokážu ani představit :-D

upíři akční romantika městská (urban) fantasy

Chloe Neill
americká, 1975
2014  80%Holky někdy koušou
2014  83%Kousnutí páteční noci
2015  87%Dvojí kousnutí
2016  86%Mrazivé kousnutí
2015  84%Na ostří špičáku

Kniha Holky někdy koušou je v