Holky někdy koušou

Holky někdy koušou https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188486/bmid_upiri-z-chicaga-holky-nekdy-kousou-fpj-188486.jpg 4 471 84

Upíři z Chicaga série

Život vysokoškolačky určitě nebyl žádná sláva, ale k Merit prostě patřil. Dařilo se jí docela dobře, ovšem jen do chvíle, než ji napadl upír. Stihl si dát jen doušek, vyplašen jiným krvesajem. Ten se rozhodl, že nejlepší způsob, jak Merit zachránit, je přeměnit ji v nemrtvou. Ukáže se, že její zachránce je mistrem upířího rodu Cadoganů. Merit se už nebude potit nad diplomovou prací. Bude se snažit zapadnout mezi upíří smetánku, obývající honosné sídlo v chicagské čtvrti Hyde Park, a být spolu s ostatními věrnou Ethanu Sullivanovi, „majiteli panství“. Vysoký, zelenooký, čtyři sta let starý upír má náležité kouzlo, bohužel taky očekává Meritin vděk a úslužnost. Jenže nepříjemná alergie na sluneční svit a Ethanovy postoje jsou tím nejmenším, co Merit znepokojuje. Někdo po ní vytrvale jde. Její uvedení do nočního života v Chicagu bude možná prvním impulzem k rozpoutání války – a při té poteče krev.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Some Girls Bites , 2009

katka639
29.07.2020 4 z 5

Rozjezdový díl série. Hlavní hrdinka mi sedla, nenechá si nic líbit a vybočuje z davu. Kromě upírů jsou v knize i další nadpřirozené bytosti a to mě taky moc bavilo. Těším se na další díl.

luculi
21.03.2020 3 z 5

Jednoduchá a nenáročná četba. Na dlouhou chvíli a čtení bez velkého zapojování mysli ideální. Ale kniha je opravdu hodně průměrná, protože nemá pořádně co nabídnout (žádná akce, zvraty, důležité momenty)...

havrmoni
17.12.2019 5 z 5

Tak já se rozhodně nenudila. Naopak bavilo mě to, za mě spokojenost. Jen tu romantiku nebo jiskru mezi Ethanem a Merit nějak postrádám. To Morgan to je něco jiného. Ten se mi líbil mnohem víc.

EwelynDark
30.11.2019 odpad!

No... po prečítaní niekoľkých stránok z prvej kapitoly mi za A nesedí preklad, za B nesedia reálie, pri ktorých by som niekomu rada otrieskala o hlavu Draculu. Ja chápem, že je to fantasy, ale aký "logický" manéver vedie niekoho k tomu, aby novo premeneného upíra niekto po 3 dňoch premeny poslal DOMOV v limuzíne? To má od začiatku perfektné sebaovládanie? Eh?

mimisko
25.10.2019 odpad!

Tohle fakt nechceš. Dlouho jsem nečetla fantasy a tak jsem si řekla, že se do něčeho pustím. Nechtěla jsem žádnou story s pubertakama. Tady bylo hrdince prý 27 ???????????? to nemyslí autorka vážně. Moje trápení jsem ukončila na str. 68 a dal už jsem nepokracovala. Děkuji never ever.

Ailee
21.10.2019 4 z 5

Po prvním čtení jsem hodnotila za tři, dnes, když jsem si dala repete, protože chci v sérii konečně pokračovat, zvyšuji na čtyři hvězdičky. Jako dějová linka, to, co tam mělo být napínavé a vážně, za moc nestálo. Ale ten zbytek, jak se Merit seznamovala se světem upírů, a jak se do něho zaplétala, to už bylo zajímavější. Takový... prolog. Prolog k dalším dílům. Věřím, že se mám na co těšit.

janelka2
25.05.2019 5 z 5

Super knížka, čtu jí již podruhé. Chemie mezi postavami je úplně cítit. Postavy jsou sympatické, nechybí humor.

Nikidree
20.03.2019 4 z 5

Marně se snažím přijít na to, proč jsem se k této sérii dostala až teď. Před odletem na dovolenou jsem si stáhla několik knížek/sérií a tato byla mezi nimi. Okamžitě jsem se začetla a s radostí četla jednu stránku za druhou.
Na mou oblíbenou upíří sérii to nemá ale rozhodně není nijak pozadu. Merit má skvěle propracovaný charakter, který je konstantní a díky tomu, jak má krásně ostrý jazyk, mi hned padla do oka. Stejně jako její nejlepší kamarádka Mallory.
Příběh jako takový není nic náročného, ale líbil se mi. Nebyl ani odfláknutý, ani nijak zvlášť složitý a zamotaný. Vztahové pletky jsou poměrně typické pro tento žánr. Nevadí mi to. Autorka to podala dobře a člověk v tom hned nevidí "lásku až za hrob". Prostě se to tam hodí.
Jako upíří oddechovku, u které se člověk i zasměje,,, to mohu rozhodně doporučit.

Merrit999
11.03.2019 5 z 5

Pro mě jedna z nej urban fantasy

kyklop123
07.04.2018 4 z 5

Super oddechovka, po dlouhý době jsem něco takovýho potřeboval. Příběh žádný velký zvraty, vlastně celkově žádný překvapení, ani extra bitky, nic prostě. Ani nevim co se mi na to líbilo, ale prostě oddech na vyčištění hlavy pohodovej.

martina1199
03.04.2018 3 z 5

Pořád to na mě odevšad vyskakovalo, a protože mám v rámci relax čtení upířiny - potažmo urban fantasy - ráda, tak jsem se do toho pustila. Plynulo to docela dobře, Merit jako hlavní hrdinka ušla, ale měla jsem pocit, jako bych to všechno už někde četla. Upíři vystoupili na veřejnost? Pravá krev. Hrdinka přeměněná na upírku s parádním mečíkem? To mi zase připomnělo Cat z Nočních lovců. Do toho pěkný pel mel čarodějek, nymf, kožoměnců. Pro mě v urban fantasy zatím prostě pořád vede série s Mercy Thomson od P. Briggs a Kate Daniels od I. Andrews :-)

Siu83
12.03.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila, hezky napsaná. Mám ráda knížky s touhle tématikou.

Lenka40
08.03.2018 4 z 5

Mám ráda knihy o upírech ,a proto jsem se rozhodla otestovat sérii Upíři z Chicaga . Holky někdy koušou byla příjemná oddychovka . Jelikož jsem od toho nečekala nic světoborného , tak jsem si to užila a určitě si přečtu další díly .Uvidíme jak se s tím autorka poprala dál =).

lucie2952
25.01.2018 odpad!

Teda skoro nikdy se mi nestane, že bych knihu odložila po dvou kapitolách, ale tohle se prostě nedalo číst. Kdyby to bylo psáno stylem, že teď jí kousl upír, teď jí přeměňují... Prostě dostat se k tomu postupně, ale tím jak to bylo psáno v minulém čase, tak mě to nebavilo číst. Mohlo to být tak dobrá kniha, kdyby nebyla tak špatně napsaná.

DaisySpring
25.01.2018 4 z 5

Přiznávám, že zásadní premisa světa mi úplně neseděla (přitažená za vlasy) a některé scény a situace taktéž, ale dostal mě příjemný styl a lehký humor. Hlavní hrdinka je sympaťačka, takže hodlám číst dál a budu tajně doufat, že časem začnu mít Eatena aspoň trochu ráda. Protože aktuálně mi to příjemné čtení dost kazí. Pohodové lehké čtení na dlouhé zimní večery.

Evule114
04.01.2018 5 z 5

Kniha je rozhodně čtivá, i když jsem si říkala ,,zase upíři". Rozhodně má spád a to škorpení Merit s Ethanem mě vážně baví :-). Zase je to trochu jiné.. toto téma se špičáky se neomezí :-)

Kyklop
30.11.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Začátek byl trochu nudný a chvíli trvalo než jsem se jím překousala a zorientovala se v ději, ale naštěstí to byla jen chvilka. Mám moc ráda tématiku s upíry a když se do toho přidá romantika nemůžu se odtrhnou. Kniha je čtivě napsaná a je tam i humor a politika. Hlavní hrdinka je mi sympatická, ale hlavní hrdina mi v dalších dílech už trochu lezl na nervy. Ale celá série se mi moc líbila a všem ji doporučuju :)

Leona91
26.11.2017 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, dobrý začátek serie. Ani kousek stránky jsem se nenudila

preclounek
26.10.2017 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila, je sice psaná v duchu 90-tych let, ale i tak zaujala. Doporučuji!

Tesset
18.10.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale doufám, že se to v dalších dílech více rozjede.

upíři akční romantika městská (urban) fantasy

Chloe Neill
americká, 1975
2014  80%Holky někdy koušou
2014  83%Kousnutí páteční noci
2015  87%Dvojí kousnutí
2016  86%Mrazivé kousnutí
2015  84%Na ostří špičáku

Kniha Holky někdy koušou je v