Holky někdy koušou

Holky někdy koušou https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188486/bmid_upiri-z-chicaga-holky-nekdy-kousou-fpj-188486.jpg 4 471 84

Upíři z Chicaga série

Život vysokoškolačky určitě nebyl žádná sláva, ale k Merit prostě patřil. Dařilo se jí docela dobře, ovšem jen do chvíle, než ji napadl upír. Stihl si dát jen doušek, vyplašen jiným krvesajem. Ten se rozhodl, že nejlepší způsob, jak Merit zachránit, je přeměnit ji v nemrtvou. Ukáže se, že její zachránce je mistrem upířího rodu Cadoganů. Merit se už nebude potit nad diplomovou prací. Bude se snažit zapadnout mezi upíří smetánku, obývající honosné sídlo v chicagské čtvrti Hyde Park, a být spolu s ostatními věrnou Ethanu Sullivanovi, „majiteli panství“. Vysoký, zelenooký, čtyři sta let starý upír má náležité kouzlo, bohužel taky očekává Meritin vděk a úslužnost. Jenže nepříjemná alergie na sluneční svit a Ethanovy postoje jsou tím nejmenším, co Merit znepokojuje. Někdo po ní vytrvale jde. Její uvedení do nočního života v Chicagu bude možná prvním impulzem k rozpoutání války – a při té poteče krev.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Some Girls Bites , 2009

Lenny33
15.10.2017 4 z 5

Skvělý úvod do velmi zajímavé fantasy série, kde najdete vše od akce, politiky až po romantiku. Jediné, co mi v tomto díle trochu chybělo, bylo lepší propracování osobností jednotlivých postav, ale věřím že se to v dalších dílech vylepší. Velmi čtivá odpočinková kniha. 4*

Finskej
28.09.2017 4 z 5

Je to sice, nepřehlédnutelně, materiál z kategorie „UF (hlavně) pro ženy,“ ale je to dobře napsané, a tím pádem čtivé. Když člověk nečeká nic zvláštního a objevného a spokojí se s dobrým řemeslem v oblíbených kulisách světa supernaturálů, prokouše se sérií i jako kluk. Minimálně někde na dovolené při nenáročné relaxaci. (Nicméně ke konci série raději nalaďte režim „večer s pohádkou“:-)
(Technická poznámka: hovořím o orig. verzi, překlad nemohu posoudit.)

klarence
22.05.2017 3 z 5

Knuhu jsem četla na doporučení, není to úplně můj žánr, ale jako odpočinkové čtení to docela šlo.

AbigailM.M.
13.04.2017 4 z 5

Po dlouhé době jsem knížku přečetla opět za tři dny. Pokud tam byli nedostatky, přehlížela jsem je. Je to fajn kniha.

Nataniie
26.03.2017 5 z 5

Mě se to zalíbylo , hurá na další díl...

witchersbitch
24.02.2017 3 z 5

mám ráda jednoduché fantasy, klidně trochu naivní..ale tohle bylo moc jednoduché i na mě.. Je to ovšem začátek příběhu, takže dávám šanci druhému dílu. Třeba to autorka trochu rozjede ;-)

petra4080
29.12.2016 3 z 5

Tahle knížka mě příjemně překvapila, je plná překvapení a nápadů, děj krásně plyne. Příběh je uvěřitelný a dává smysl. Jasně že se jedná o jednoduchou literaturu, ale právě v téhle kategorii je to jedna z těch lepších knih.

Pasadenka
09.10.2016 4 z 5

Merit a její život ve zkratce: nebyl nějak zábavný, hodně lidí ji hodně věcí tajilo, bránila se tomu být označována za dceru svého otce, stranila se dobrovolně - nedobrovolně lidí, a pro někoho byl nudný, ale byl její. Pak ji násilně přetáhli do temného světa upírů, kteří mají svoje pravidla, své schopnosti i své nedostatky. A její život po životě se zpřeházel od základů a ona může objevovat schopnosti, o kterých nevěděla, s pohledným vůdcem svého nového domu, který ji nesmírně přitahuje a zároveň jí rozčiluje. Inu žánrová klasika a já ji držím pěstě, ať předvede něco zajímavé a ať to autorka nezkazí. :)

KateChatt
09.10.2016

Proč tam nebylo víc ze vztahu Mal a Catchera?! nebo víc Jeffa, Morgana, Lindsey a Luca??

Culie
13.09.2016 3 z 5

U této knihy jsem byla ze začátku lehce na vážkách. Cca prvích 50 stránek jsem měla velký problém u knížky vydržet. Námět byl vcelku zajímavý, ale styl psaní, respektive styl překladu, mi moc nesedl. Naštěstí v druhé půlce knihy jsem se konečně začetla a s chutí jsem nakonec knížku dočetla a chystám se i na další díl. Doufám, že ten bude "akcí" naplněn už od začátku a děj se bude vyvíjet trochu rychleji než v 1. díle.

katkavasik2908
10.09.2016 3 z 5

Kniha byla občas zajímavá. Bohužel tam bylo více nudných momentů než těch zábavných. Děj plynul pomalu. Možná si přečtu další díly, ale budu se dlouho přemlouvat. Snad bude další díl zajímavější.

LordBusiness
29.08.2016 3 z 5

nenáročné, odpočinkové, lehce čitelné , bohužel zápletka až na konci knihy.

helena7581
01.08.2016 1 z 5

Podle ostatních komentářů jsem čekala více, snad mě humor hrdinky nepřipadal Dost charleydavidsonovsky, a její mozek se rozhodl pracovat jen asi třikrát, Nejvíc mě ale mrzí zápletka, protože prostředí je vážně fajn a dalo by se skvěle využít, ale autorka radši 90 % z knihy(nekecam napětí vzniká v posledních 10 stránkách). Každopádně až na monumentální.pocit odhozeneho toaleťáku naakonci jsem si užila prostředí a postavy. Snad si uděláte obrázek sami. Každopádně to byla ztráta těch 4 hodin co jsem to četla v domnění ze ve finiši budu odměněná rozuzlením.

Damon
12.07.2016 5 z 5

Väčšinou mi trvá aj 1/3 knihy, kým ma to nejak začne baviť a dovtedy sa musím tak trochu premáhať, aby som pokračoval v čítaní. Táto knižka ma ale chytila už od prvých viet. myslím, že hlavne vďaka štýlu, akým ju autorka píše.. neni to pubertálne, neni to kopírovnie iných upírskych "hitoviek".. svet, aký autorka vymyslela, ma bavil a rozhodne ma bavili aj postavy. ktoré v knižke sú.. každá z nich má niečo do seba :)

LilianaFalcon
08.07.2016 5 z 5

Sice bych měla ubrat hvězdičku ze všechny ty chyby, překlepy a hlavně za to, že překladatelka si jaksi oblíbila chchotání a hihňání. Fakt si jaksi neumím spojit ani jedno z těch slov s 400 let starým upírem.Hihňaj se a chichotaj ženský, ne chlapi. Nebo aspoň podle mě ;-)
Jinak to bylo super bavilo mě to, jak tomu chybělo to pubertální popírání. Detektivní zápletka taky pomohla :-)

Belle Morte
08.06.2016

Neuvěřitelně působivá knížka, která člověka vtáhne do děje. Není to jen další slátanina o puberťácích a upírech, není to přehnaně načančané a ani naivní. Člověk si musí říct, že by to mohla být i pravda. Je to reálné, surové a drsné. Knihou jsem naprosto nadšená a těším se na další díly.

CHESS
03.06.2016 5 z 5

Neuvěřitelně čtivý příběh, když jsem četla, že studentka vysoké školy bude z ničeho nic přeměněna na upírku, řekla jsem si: další slátanina, jako upíří deníky. Ale právě naopak! Merit je pomalu zapracovávána do odlišného světa a je seznamována s jeho pravidly. Je velice inteligentní a lidé okolo ní se rozhodně nechovají, jako děcka a to mě na příběhu baví. Samozřejmě nemůžu vynechat božského Ethana Sullivena, nebo-li: Darth Sullivena :D Tu přezdívku zbožňuju :)

ElisR1
29.05.2016 4 z 5

Sice jde spíše o představování nového světa, ale přesto to bylo super čtení. Po celou dobu čtení jsem se dobře bavila.

Katrinity_97
26.05.2016 3 z 5

Tuhle knihu jsem s vzala, abych si trochu odpočinula od učení se na maturitu, a abych se malinko odreagovala. Nečekala jsem, že mě začne příběh tak bavit, i když jsem tedy malinko naštvaná, že má oblíbená postava (Jeff), se v příběhu tolik neukazoval.
Merit mám docela ráda, je to v pohodě holka, která má ráda knížky, a která je vytržena ze svého normálního života, kvůli tomu, že si jedna ženská chce podmanit celé upíří společenství, a nejen to.
Jak říkám, kniha se mi líbila, nápad je neokoukaný, a uvidím, jak se mi budou líbit i další díly.

Alena_S
24.05.2016

I když některé kýče zůstaly, oproti tolika jiným upířím dílům poslední doby má série několik milých plusů: postavy nejsou puberťačky, (většinou) umí souvisle uvažovat a bez přehnaných dramat, a pozor, občas se řeší i jiné věci než miliskování. Toť osvěžující.

upíři akční romantika městská (urban) fantasy

Chloe Neill
americká, 1975
2014  80%Holky někdy koušou
2014  83%Kousnutí páteční noci
2015  87%Dvojí kousnutí
2016  86%Mrazivé kousnutí
2015  84%Na ostří špičáku

Kniha Holky někdy koušou je v