Bez citu

Bez citu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498285/bmid_bez-citu-Tmx-498285.jpg 4 241 61

Unwind Dystology série

< 2. díl

Tři přátelé, jejichž cesty svedla náhoda sice unikli rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla učinit zdroje náhradních orgánů pro vyvolené, ale zdaleka nemají vyhráno. Connor, Risa a Lev ve zvráceném světě budoucnosti potkávají nečekané spojence i kruté a bezcitné protivníky a z těchto setkání vyvstávají otázky, kde život začíná a končí – a co vlastně znamená žít. Dlouho očekávané pokračování románu Bez šance přináší nejen napětí a akci, ale jak už to u Neala Shustermana bývá, také mnoho podnětů k zamyšlení, které není snadné vystrnadit z hlavy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

UnWholly , 2012

GalaxyR
08.11.2022 5 z 5

(SPOILER) No, tys tomu dal Shustermane...

Ač jsem si myslela, že nic nepřekoná Sucho, není tomu tak. A ač ode mě první díl Bez šance dostal pouhých 4,5⭐️, pokračování jsem si užila od začátku do konce.
Mám vlastně trochu problém najít jakákoliv negativa.
Tři hlavní postavy mi scházely a jsem strašně ráda za nová a skvělá dobrodružství s Connorem, Risou i Levem. Risa mi sice v jednu chvíli štvala, ale holt má takový charakter a nakonec si u mě reputaci napravila. Štve mě, že na její znovushledání s Connorem a Levem budu muset čekat kdo ví, jak dlouho, vzhledem k velké prodlevě mezi překlady prvního a druhého dílu. Leda bych zkusila číst v angličtině.
Co ale musím vychválit jsou nové postavy. Starkey, Cam a především Miracolina. Ta, jež dokázala v příběhu zahrnout malou hate to love zápletku s drahým Levem, který mě v předchozím díle trochu štval, ale tentokrát jsem s ním neměla jediný problém.
Starkey je parchant, ale naprosto skvělý stratég a manipulátor.
A Camus Comprix... první propojenec, lidský tvor stvořen z těch nejlepších částí rozpojenců, s geniálním mozkem, dokonalým tělem a metaforami oplývajícím jazykem. 99 různých lidí, složených do jednoho komplikovaného a neskutečně zajímavého. Vyvolával ve mě odpor, zvědavost a neskutečný soucit.
Kniha se úžasně četla, miluji Shustermanův styl vyprávění, přeskakování do různých pohledů, aby člověk zůstal napnutý a viděl děj z mnoha úhlů. Všude byla akce, a spousta nečekaných zvratů, jednou mi proběhl takový mráz po zádech, že jsem dostala husí kůži.
Postavy byly uvěřitelné a situace děsivá a bohužel velmi realistická. To autor vždy zvládá na jedničku. Rozhodně jsem měla o čem přemýšlet.

Teď k tomu horšímu... čekání na třetí díl bych srovnala k čekání na novou sérii Příběhu služebnice nebo Stranger Things. Doufám, že ho brzy přeloží, nebo alespoň vyjdou jiné knihy od Neala Shustermana, abych mohla zabít čas kvalitní literaturou. Děkuji za úžasný zážitek!

sci-fi

Neal Shusterman