Bez citu

Bez citu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498285/bmid_bez-citu-Tmx-498285.jpg 4 241 61

Unwind Dystology série

< 2. díl

Tři přátelé, jejichž cesty svedla náhoda sice unikli rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla učinit zdroje náhradních orgánů pro vyvolené, ale zdaleka nemají vyhráno. Connor, Risa a Lev ve zvráceném světě budoucnosti potkávají nečekané spojence i kruté a bezcitné protivníky a z těchto setkání vyvstávají otázky, kde život začíná a končí – a co vlastně znamená žít. Dlouho očekávané pokračování románu Bez šance přináší nejen napětí a akci, ale jak už to u Neala Shustermana bývá, také mnoho podnětů k zamyšlení, které není snadné vystrnadit z hlavy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

UnWholly , 2012

dontbullshitme
28.07.2023 4 z 5

Shustermanovy knihy mám hrozně ráda pro jejich témata, mají jakousi svou hloubku, jsou zajímavá, někdy mi ale přijde zvláštní, jaké dospělácké role dává teenagerům, a že je často dospělí s vysokou hodností a vyšším vzděláním, poslouchají (nevím, jak jinak to popsat).. to je však možná tím, že na takový přístup nejsem zvyklá? No, ale to je pro mě jen taková malá zvláštnost, která mi čtení nijak nezkazila.

Carol1122
27.07.2023 2 z 5

Druhý díl za mě bohužel zklamání a nedokázala jsem se tolik začíst jako do prvního dílu.

heliiinka
20.07.2023 5 z 5

Shusterman je mistr tohoto století.
Miluju, jak uvažuje o životě, jeho hodnotě i smrti. Dokáže sledovat linky vícero postav, z nichž žádná není vedlejší a všechny mají vlastní minulost a hloubku.
Lev, Connor, Miracolina, Nelson, Cam, Risa a Starkey. Je jich tolik a stejně jako v reálném světě jsou všichni důležití a mají vlastní pohnutky i příběh. Tahle série mě baví a mrazí zároveň.

Nelly
06.07.2023 5 z 5

Napínavé, strhující - a vůbec nevadilo, že jsem první díl četla před sedmi lety - po pár kapitolách naskočíte do jedoucího vlaku a řítíte se příběhem do finále. Velmi oceňuji nastínění morálních dilemat společnosti i jednotlivců - Shusterman prostě toto umí, a proto se moc těším na další díl.

TaLu
26.06.2023 5 z 5

Druhý díl čtenáře opět zavede do světa, kde rodiče mohou rozhodovat o rozdělení dítěte od třinácti do sedmnácti let. Známé i nové osoby příběhu bojují své velké i malé bitvy o život. Mnoho myšlenek o vzniku a trvání společnosti, o bytí, existenci, právech a etice skutků. Některé postavy jsem si oblíbila a musela je během čtení opět opustit. Strhující finále. V hlavě se mi rojí jedna myšlenka týkající se práva na život za druhou a to je vlastně velmi dobré poselství knihy. Mrazivé jsou manipulativní reklamy a zprávy z námi známého světa. Zbývá doufat, že nás budoucnost nerozdělí. Ve všech významech slova.

MamaKnihomolka
19.06.2023 5 z 5

Druhý díl dystopické série Unwind Dystology v boji za lidská práva pokračuje v mnohem akčnější míře!
Nové postavy a s nimi více rozjetých pohledů a příběhů. Zároveň jsou příběhy spolu propletené a na konci vše zapadne na své místo. Nechybí více akce ani napětí.

Čtenář se více dozvídá o válce, která předcházela zákonu o rozpojování. Vyvstávají nové a nové otázky a ne jen morální. Zároveň jak je od lidstva očekáváno, chce mít nad vším kontrolu a vše dokonalé. Proč teda nestvořit dokonalého člověka (nebo monstrum)?
A jak bylo už v prvním díle nastíněno, tajný tábor rozpojenců bude stále tajným nebo tam není vše tak jak se zdá?

Už od začátku jsem věděla, že tento díl bude lepší. I přesto, že v recenzích někteří čtenáři hodnotí tento díl hůře a víc se jim líbil první (Bez šance).

Neal je u mě sázka na jistotu a stále při čtení jeho knih žasnu, kam až sahá jeho fantazie.

cérka
18.06.2023 5 z 5

Konečně jsem se dočkala druhého dílu a .....(vůbec nechápu, kdy se to stalo) jsem na jeho konci.
Pocity? "Wow! Ty brďo! Skvělé! Bože teď to přeci nemůže skončit! Pecka!

Přátelé, já si četbu této knihy neskutečně užila a to podotýkám, nikdy bych nečekala, že mě žánr dystopie tak zaujme. Vše je do posledního detailů promyšlené, děsivě propracované, skvěle vykreslené, čtivé a doslova přichystáno pro třetí díl.

Kritický hodnotím vazbu knihy a velikost písma. Tady se šetřilo na nepravém místě, i mladí lidé trpí poruchami zraku.

-knihomolka-
29.05.2023 4 z 5

První díl byl lepší, tento mě začal bavit až ke konci, kdy se konečně začalo pořádně něco dít, ale i tak to stojí za přečtení.

petra1394
27.05.2023 4 z 5

První díl byl určitě lepší, víc šokující, více mě pohltil, ale pokračování taky nebylo špatné. Konec byl hodně napínavý, ale nečekala jsem, že bude potřeba ještě třetí díl :-D Ten si určitě přečtu.

sArKa236
21.05.2023 4 z 5

Pokračování hodnotím hůře, než první díl, přesto mě knížka bavila.
Sérii doporučuji všem, kdo se zajímá o alternativy naší společnosti, boj za lidská práva, morální otázky a s tím, co se teď děje v USA, reprodukční práva.

martina.culik
17.05.2023 5 z 5

Druhý díl dystopie, kterou jsem si zařadila mezi oblíbené, ačkoli je (jako ostatně všechny dystopie) děsivá, protože ukazuje, co by se mohlo stát. Uvádí, jak někdy úplně bláznivá a nepravděpodobná myšlenka, může změnit celou společnost.
V této knize se dozvídáme, co předcházelo přijetí Zákona o rozdělování.
Ačkoli díly vždy končí lehce uzavřeně, opět se nemohu dočkat dalšího pokračování, které doufám bude brzy k dispozici.

Trojka3
08.05.2023 5 z 5

Skvělá, originální námět. První díl také povedený, těším se na další. Knihy od tohoto autora se mi líbí všechny. Doporučuji :)

Rolada88
04.05.2023 3 z 5

Bez šance jsem četl cca 3 roky na zpět ale i tak sem si hned po otevření pokračování série vše vybavil ale nebylo to ono jako první díl vůbec mě to nebavilo chyběla tomu akce bylo to hodně utahaný..

Danago
03.05.2023 5 z 5

Já jsem rozhodně ráda za pokračování škoda jen, že jsem na něj musela tak dlouho čekat. Líbí se mi všechny autorovy knihy. A budu doufat , že brzy vyjde další kniha. Za mě skvělé.

Tupoun
12.04.2023 5 z 5

Takřka naprostá spokojenost. Když mně Databáze knih oznámila, že vyšla nová kniha mého oblíbeného autora, nečekal jsem, až se objeví v knihovně a obětoval jsem vlastní prachy. Můžu všem prozradit, že nebyly vyhozené z okna. V pokračování se konečně dozvídáme více o válce a souvislostech, po kterých se začalo rozpojovat. Rozvíjí se zde další dystopicky zrůdné téma hodné dnešního Homo sapiens sapiens. Kdo by rozpojování a spojování nechtěl pozvednout na vyšší úroveň? Pokračuje boj mezi tábory přívrženců a odpůrců rozpojení. Přesto jsou v knize přitroublejší místa, která kritizuje třeba velmi zklamaný Atlantis ve svém komentáři. Musím mu dát za pravdu, že mnohá rozhodnutí jsou idiotská a postavená na hlavu. ALE...! Jsou to děcka a teenageři. Nádherně lehce manipulovatelná skupina, na kterou v uzavřené komunitě stačí jediná zvrhlá osobnost, což známe již z prvního dílu. A známe to velmi dobře i ze současnosti kolem nás. Možná bych v porovnání s prvním dílem uvažoval o minus hvězdu pro pár věcí, které mě nenadchly, ale jako celek tvoří s prvním dílem zatím pohodovou pětihvězdu.

ZuzanaZ83
09.04.2023 4 z 5

Druhý díl série ze světa, kde jsou děti posílány k "rozpojení". Kniha se vrací k postavám z prvního dílu, zároveň přináší nové.
Tahle série je super. Těším se na další díly.

barcamilujecist
03.04.2023 5 z 5

Neal je můj oblíbený autor a jako obvykle nezklamal. Nemůžu se dočkat na další díl

michaela_books
09.03.2023 4 z 5

Neal Shusterman zkrátka umí psát dystopie a jeho originalita světů, které vymýšlí je fakt neskutečná a místy až moc mrazivá Do této série jsem se odhodlala jít až vyšel druhý díl. A co si budeme, od autora mám zatím nejoblíbenější Smrtku a rozhodně jsem chtěla zjistit, co dalšího nám může ukázat a jestli mě překvapí.
Unwind Dystology jsem četla oba díly za sebou a od samého začátku mě příběh vtáhl naplno a je to neskutečný, jak se autor opravdu nebojí vůbec ničeho. Už na konci knihy Bez Šance jsem měla chvilku, kdy mi určitá scéna a celková komplexnost myšlenky tzv. rozpojování přišla bohužel až moc realistická celkem mě až vyděsila a měla jsem husí kůži. Obzvlášť některé detailnější popisy této zvrácenosti jsem musela malinko rozdýchávat a všechny témata mě vedly k zamyšlení. Jenomže vám to prostě nedá a musíte číst dál. To je Shusterman nepustí vás!

Druhý díl Bez citu pokračuje akcí a rozhodně není žadným výplňovým dílem, poznáváme nové postavy a taky se vracíme k těm, které již známe. Byla jsem překvapená, že jsem nepociťovala mezi prvním příběhem a jeho pokračováním žádný časový posun, a to přitom vyšel po několika letech takže autor opravdu hezky navázal tam, kde skončil a jsem zvědavá, jakým směrem se děj bude dále ubírat v dalších dvou dílech, které by měli údajně v rámci této série vyjít.

Katania
09.03.2023 5 z 5

Potřebuji další díl. Nutně! Parádní čtení.

vandalindakova
08.03.2023 5 z 5

Bez šance je zatím stále moje nejoblíbenější série od Neala Shustermana, proto jsem měla neskutečnou radost, když to po několika letech klaplo a začaly se vydávat i další díly. Hlavně jsem byla zvědavá, kam se bude příběh dále ubírat, protože první díl končil celkem uzavřeně.

Bez citu mě nezklamalo, vrátila jsem se do skvěle vystaveného dystopického světa. To je něco, v čem je za mě tento autor prostě král. Sledujeme, kam se dostávají naše známé postavy, zároveň se setkáváme s novými, které mají zase trochu jiné příběhy. To je něco, co na jeho knihách žeru. Nejenže vystaví svět, který nás šokuje, a který má podtext toho, že tohle by se reálně jednou mohlo stát, zároveň na něj ale nastavuje spoustu různých příběhů, které nesou jinačí myšlenku.
Zároveň tu je vidět psychologie lidí zaměřená na jejich chování v různých skupinách. Není to tak easy, že se posbírají lidi, co chtějí přežít, protože to díky charakterům není jen o tom ty lidi spojit, a máme vyhráno.
Konec byl drsnej, smutnej, šokující, dechberoucí a já nevím co všechno ještě. Ani jsem tohle vlastně moc nečekala. Takový konec bych normálně viděla zase u závěru celé série, takže už jen proto byla takhle kniha zase skvělá. Možná z poloviny o něco pomalejší a utahanější, ale pořád skvělá.

sci-fi

Neal Shusterman