Údolí havranů

Údolí havranů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3702/bmid_udoli-havranu-FEk-3702.jpg 4 309 54

Nový román oblíbené autorky je vystavěn na známém schématu dvou časových rovin, současné a starověké keltsko-římské. Pojítkem mezi oběma hlavními postavami, londýnskou vysokoškolskou učitelkou Jess a dcerou keltského krále Eigon, je děsivá zkušenost znásilnění a pronásledování. Opět nás čeká mnoho nečekaných zvratů, v nichž se dnešek prolíná s historií. V té ožívá starověký Řím v prvních desetiletích císařství, v době svatého Petra a pronásledování křesťanů, v době vlády císařů Claudia a později i Nera. Děj se pak vrací do Británie v 1. stol. n. l. Současný příběh se odehraje během jednoho léta ve Walesu a v Římě dramatické prožitky hrdinky Jess také tady souvisejí s dávným příběhem ze starověku.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

The Warrior’s Princess , 2008

dubakm
18.10.2014 4 z 5

Moje prvotina od p. Erskine a určitě ne poslední její kniha. Úžasně čtivá ( jo, jo, číst do 4.hod rána a vstávat v 7. hod je opravdu znamením čtivosti, né mé posedlosti ), nádherně vykreslujíci scenérie Říma i,,Keltské anglie" a s působivým dějem přelínajícim součastnost s minulostí. A evidentně p. Martin není jediný, který odpratáva z cesty oblíbené osoby ve větším než malém množství :-) Rozhodně doporučuji .

NikiVai
09.09.2014 5 z 5

Knížka opět nezklamala, Barbaru Erskin doporučuji každému.

ritz
22.07.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších autorek, knížky jsou napínavé, poutavé, poučné. Jen je nečtěte hned po sobě, děj se tématem podobá.
Ale miluju je všechny.

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Knížka má jen jednu chybu - nelze při ní dýchat. :)

moonchild
27.02.2014 5 z 5

Kniha se mi tak líbila,že jsem málem zapoměla se najíst,jak jsem jí hltala.

monna
09.12.2013

Mezi nejlepších 5 knih od Erskinové patří jednoznačně...Ohen je tvým osudem, Dcery ohně, Království stínů a Dědictví minulosti a údolí havranů...všem vřele doporučuji...

monna
09.12.2013

Holky moc ráda čtu knihy od Erskinové, ale bohužel už mám všechny od ní přečtené...Nemohly by jste mi poradit nějakou spisovatelku, která má obdobný styl psaní..Erskinová je pro mne nejlepší autorka knih, hned za ní je B.Woodová, ale u ní je to už kolísavější..všechny její knihy jsou výborné, ale jsou mezi nimi i takové nudnější...

evafort
04.09.2013 5 z 5

Moc hezké, napínavé, Erskinová znovu nezklamala.

Tiama
19.08.2013 3 z 5

Knížka byla napínavá a přečetla jsem ji poměrně rychle, ale nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi líbila nebo ne. Nejsem si jistá, je to tak nějak mezi a no a ne..

Dadinka22
22.05.2013 4 z 5

Velice příjemné počteníčko :-) Její knížky miluju.

Val
25.03.2013 5 z 5

Jak začít... Barbara Erskine je skvělá. Kniha je úžasná... ale... Je to už několikátá kniha, kterou jsem od ní přečetla. I kdyby mi nikdo neprozradil autora, tak u jejích knížek se snad nikdy není možné splést. Vždycky bych poznala, že to psala ona. Nevím, jestli jsem jejich knih přesycena, ale s každou další knihou mám pocit, že vím , jak to bude dál a už mě toho moc nedokáže překvapit.... Každopádně dávám plný počet, páč číst tuhle knihu jako první, tak jsem vyloženě u vytržení :-)

Selinute
27.09.2012 5 z 5

Tato knížka mě zaujala a moc se mi líbila. Bezesporu patří k těm nejlepším od této autorky. Je úžasné přesunout se v čase do do doby starověké keltsko-římské. Prožívat to krásné tajemno dávných dob, panenské přírody a drsného života, který patří k té době.

Lucy
09.05.2012 5 z 5

tak ta to kniha mě opravdu udržela a musím říct,že se mi líbila zatím ze všech co jsem od BE četla-určitě doporučuji,napínavá,moc zajímavě napsaná.Lucy

bookcase
25.08.2011 5 z 5

Keltové - mé oblíbené téma, které autorka skvěle zpracovala v tomto románu. Napínavé a tajemné čtení.