Údolí havranů

Údolí havranů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3702/bmid_udoli-havranu-FEk-3702.jpg 4 305 54

Nový román oblíbené autorky je vystavěn na známém schématu dvou časových rovin, současné a starověké keltsko-římské. Pojítkem mezi oběma hlavními postavami, londýnskou vysokoškolskou učitelkou Jess a dcerou keltského krále Eigon, je děsivá zkušenost znásilnění a pronásledování. Opět nás čeká mnoho nečekaných zvratů, v nichž se dnešek prolíná s historií. V té ožívá starověký Řím v prvních desetiletích císařství, v době svatého Petra a pronásledování křesťanů, v době vlády císařů Claudia a později i Nera. Děj se pak vrací do Británie v 1. stol. n. l. Současný příběh se odehraje během jednoho léta ve Walesu a v Římě dramatické prožitky hrdinky Jess také tady souvisejí s dávným příběhem ze starověku.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

The Warrior’s Princess , 2008

18LenkA12
10.12.2023 5 z 5

Další skvělý román, kdy čtenář sleduje dvě dějové linky a to z přítomnosti a minulosti. V díle se jednotlivé linky prolínají a nutí čtenáře číst dál a dál. V knize během čtení graduje napnelismus a jednotlivá dobrodružství hlavních postav.

Holly.W
15.11.2023 5 z 5

Překrásná. Jedna z nejlepších od Erskinové. Opět moje oblíbené prolínání dávné minulosti a přítomnosti. Příběh odehrávající se ve Velké Británii a Římě. Sympatické postavy. Strhující děj a to jak ten současný, tak i ten minulý. Nemohla jsem se odtrhnout. Skvělý čtenářský zážitek.

marti7729
07.08.2023 3 z 5

Mám Barbaru moc ráda, ale chce to mezi jejíma knihami mít opravdu velkou pauzu..

+ úžasný historický příběh, Barbara je mistryně a má velké povědomí o historii a drží se reálných příběhů
+ historická linie byla naprosto úchvatná a nic jí nechybělo
+ Skvělé prolínání mezi dvěma časovými úseky
+ dobrodružný, historický a napínavý román

- nechápu proč v knize bylo tolik překlepů a jsem a to háklivá
- všechny knihy od Barbary na chlup stejné, čtete s pocitem, že jste totožnou věc četli už dříve
- konec s Titem se dal rozvest trochu podrobněji
- začátek se mi těžko četl, asi to bude tou nezajímavou dějovou linií z přítomnosti

devildeny
22.06.2023 4 z 5

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Rozhodně se mi více líbila část z historie, ta mi připadala i více reálnější a postavy mi byly sympatičtější. Část ze současnosti je dost duchařská, takže pokud na to člověk přímo nevěří, musí trochu přimhouřit oko. Ale kniha se četla dobře, některé části byly opravdu napínavé, někdy to ke konci bylo podle mě už trochu zdlouhavější.

mystery103
04.06.2023 3 z 5

Autorka má velký přehled o historii, skvělou fantazii a zároveň umí dobře psát. Tahle kniha má zajímavý příběh. Pro mě byla potíž v tom, že byla rozvleklá a překombinovaná. Zatímco do zhruba poloviny jsem knihu s nechutí odkládala, po asi půlce jsem se nutila do čtení. Od autorky si dám zase několik měsíců oddech a zkusím další. Všechny její romány jsou si hódně podobné a jejich hrdinky ze současnosti (omlouvám se) blbé a nechovají se logicky.

Vojslava
28.05.2023 4 z 5

Příběh s obligátními dvěma časovými rovinami a jejich prolínáním; autorka se co do počtu postav a jejich vzájemných vztahů rozmáchla opravdu široce, ale srozumitelně a nepříliš komplikovaně. V druhé části jsem si říkala, že tu máme takové svého druhu Quo vadis, ale čistě jen kvůli času, místu a okolnostem :-) Závěr vyřešen a žádná postava neopominuta, i když tedy vzájemné porady všech jasnovidců napříč časem na posledních stránkách za účelem řešení celé zamotané situace byly až moc časté, jakpak by si autorka poradila bez nich? Celkově ale pohodlná četba na volné odpočinkové chvíle, až budu někdy nemocná, bude knížka možná adeptem na druhé čtení.

TessBlackCat
02.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Abych byla upřímná, tak ze začátku mě děj celkem chytl. Začala jsem mít ale problém udržet pozornost, když se začalo až moc duchařit a začali to v podstatě řešit všichni, což prostě trochu zkazilo atmosféru. Plus to neustálé klišé s tím, jestli jí ostatní věří nebo nevěří, no, prostě trochu madlajz.
Ve finální pasáži v Římě bych osobně Jess nejradši profackovala a nacpala jí do toho auta sama. Nehledě na její neustálí strach, že ji Dan najde a pak najednou je v klídku, když si myslí, že jí skočí na blbou převlíkačku a následnou pronásledovačku. Do tý doby ji ten frajer dokázal efektivně najít a najednou se nechal očůrat takovým levným trikem. To mě skoro až rozesmálo.
Každopádně, atmosféra se začala rozvíjet tak, že jsem v podstatě už byla primárně zvědavá, jak to bylo s Eigon a pasáže z přítomnosti jsem v spíš jenom v rychlosti projížděla.
Miluju Antiku a Řím jako takový, takže příběh se mi dost líbil, akorát ty pasáže ze současnosti mi občas trochu drhly. Jinak to ale bylo fajn počtení.

m_martina
11.02.2022 4 z 5

Od autorky jsem si přečetla už několik knih, proto znám její styl. Tato se mi líbila, navíc mám ráda také starý Řím. Nicméně mi zde něco málo do dokonalosti chybělo, takže na víc než na čtyři hvězdy to není.

vivinka16
03.11.2020 5 z 5

Z téhle knihy jsem byla usnešená. Líbí se mi styl psaní a jak se protínají dva světy.

haki34
25.09.2020 3 z 5

(SPOILER) ááááá...to byla teda slátanina. Dobře dobře, Barbara Erskine umí psát čtivě .ANo, chtěla jsem vědět, jak to celé dopadne. Ale takový duchařsko-křesťanský guláš - to už je silné kafe. A Jessiny halucinace - ehm, z pozice mé profese raději nekomentuji ;) možná by mě více potěšilo, kdyby historická linka tvořila samostatný román a ta současnost úúúplně vypadla. Věštkyně, jasnovidka, druid, okultista, a do toho křesťanství s vůní santalových tyčinek. Nevim, na čem ta Barbara ujíždí....
Druhá věc, co mě hryže - jestli jsem se u předchozího komentu (Hospoda Jamajka) pozastavila nad autorčinou shovívavostí vůči Mary v rukách darebů, ve skutečnosti mě to těšilo. Tady u Barbary scény se znásilňováním žen vojáky, zejména Eigon, jakožto 10leté dívenky, mi dělali fyzicky nevolno. Nevím, mám pocit, že pokud lze, tak to znásilnění autorka ráda rve do každé knížky...dobře, asi to bývalo časté. Ale bylo to nutné ? nebo cítí potřebu na to stále upozorňovat ? ani mučení křesťanů se nevěnuje s takovou pozorností, jako třeba utrpení Julie...tyhle momenty mi utkvívají více než nějaká červená knihovna :/ čímžto kniha ztráci odpočinkový efekt. Navíc postavy byly vykresleny hodně plytce...a co se uvěřitelnosti týká - třeba Cerys, Eigonina matka - bere ohled hlavně na sebe...dceru sice po traumatickém zážitku utěší, ale dále na ni vůbec nedbá, když se jí snaží Eigon říct, že ví, kdo je pachatel, umlčuje ji..hlavně ať se nic nedozví tatínek. (o dceři teda jo, ale o samotné Cerys nesmí vědět....sama mám dceru v tom věku a některé věci by mi rozhodně byly přednější než já...no, matka roku asi nebyla.). Smutek po ztracených dětech Glads a Togovi taky přešel nějak rychle, žádná snaha třeba poslat zprávu do rodné země, pátrat po nich nějak dále..využít třeba druida, nebo nějakou jasnovidku...(to využívají jen naši moderní přátelé v druhé linii, a to každou chvíli..bez výkladu karet ani na WC..)

No..jak jsem zmínila, směs dějů byla strašně chaotická, postavy v podstatě dělali křoví lince historické, přesouvali se z místa na místo, a jeli v kartách, vizích a halucinacích. Romantická linka dopadla dle očekávání. Danovo řádění ani nekomentuji. Mrzelo mě, že jsme se nedozvěděli více o Glads a jejím osudu. Celkově ten závěr (po 400stranách) tak nějak narychlo ukončen na asi 10 stranách tak, aby došlo k nějaké té romantické tečce, zadostučinění pro mrtvé dítě a ezoterickému happy endu. Jen jestli se ti naši psychotici dají po ukončení příběhu hezky psychicky dohromady ??

Barbara psát umí, aby nalákala. 2/3 příběhu jsem však jela zrychleně a snažila se z obsáhlého příběhu vydolovat to podstatné a rychle se dobrat rozuzlení Eigonina osudu. Zbytek mě nezaujal a nezajímal (promiňte Jess, Wille, Rhodri a už úplně Steph, Kim atd atd)...za čtivost 2 hvězdy a za historickou linku 1 další...a obávám se, že po nějakém čase zas neodolám a přečtu si od autorky ještě něco (ideálně historické, nemixované duchařinou se skutečností...doufám, že má i takové ;))...HOWGH !!!

mihaila89
27.05.2020 4 z 5

Fajn oddechovka. Tentokrát se mi líbily obě časové roviny.
Římská rovina mě navnadila přečíst si po letech znovu Quo vadis.

Amitiel76
07.05.2020 4 z 5

Další krásný příběh z pera mé oblíbené autorky. Dvě časové roviny, které se vzájemně prolínají. Příběh nás tentokrát zavádí až do hluboké minulosti, do starověkého Říma. Stáváme se svědky pronásledování prvních křesťanů.... Dvě hlavní hrdinky, jedna ze současnosti, druhá ze starověku. A jejich osudy, se vzájemně proplétají. A nepokojné duše, které si žádají rozhřešení.... Jak už jsme u paní Erskinové zvyklí, je celý příběh prodchnutý nadpřirozenem, a duchy se to tu jen hemží. Ano, jsem více než spokojená. Její příběhy si užívám :-)
Jen nutno podotknout, že posledních sto padesát stránek knihy, už začalo jaksi ztrácet náboj. Kniha se začala táhnout, jakoby autorce docházel dech. A těch jasnovidců a kartářek co se nám ke konci vyrojilo!!! To mi trochu nesedlo... Jinak moc hezké počtení. Určitě sáhnu ještě po nějaké její další knize :-)

Angelicca
22.03.2020 5 z 5

Příběh se mi moc líbil, tentokrát vás autorka vtáhne do starého Říma, který se prolíná se současností. Super knížka! kdo má rád duchy, napětí a historii, přijde si na své:)
Vřele doporučuji k přečtení!

Vlcice72
09.03.2020 4 z 5

Autorčiny knihy mám moc ráda, ale tentokrát se mi příběh trochu vlekl a k dočtení jsem se musela nutit....

wlado
01.03.2020 4 z 5

Pekné oddychové čítanie, kde sa prelínajú dve dejové línie v súčasnosti a v starovekom Ríme. Aj keď som mal pocit, že kniha je príliš rozsiahla, nakoniec sa veľmi dobre čítala, dej sa plynulo odvíjal. Autorka celkom presvedčivo spojila minulosť a súčasnosť pomocou postáv schopných zmyslovo sa pohybovať medzi obomi svetmi.

RendyaDav
10.01.2020 3 z 5

Kniha nezklamala,příběh kde je současnost i minulost...To se mi moc líbí...

PavkaHu
10.10.2019 3 z 5

Kdysi jsem přečetla pár knih od této autorky a pravda, moc se toho nezměnilo. Snad jen já. Takže za mě přihlouplý oddech, moderní červená knihovna. Stačilo.

PeM
18.08.2019 5 z 5

Bála jsem se, že doba starého Říma pro mě bude nezáživná. Opak je pravdou. Dost mě to bavilo, i když pár částí by se dalo vynechat, v celku ale to byl zase skvělý příběh.

ivana1924
16.08.2019 5 z 5

Barbaru mám ráda, dvě časový roviny taky, za mě super :)

Alíša236
22.07.2019 3 z 5

Chtěla jsem si přečíst něco v tomto duchu, ale i tak jsem byla trochu zklamaná. Příběh se vlekl příliš dlouho a příliš stejně. Téměř vše bylo pro mě jasné už v první desetině knihy a pak už se jen prodlužovalo a nastavovalo. Trochu škoda, protože myslím, že autorka psát umí, má dobrou představivost a pěkně staví napětí. Je to asi moje třetí kniha této autorky a působila nejhůře...myslím, že je to tím, že právě třetí.... knihy jsou příliš stejné. Římské prostředí mě bavilo.